Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

Konačno je pala Španija 

 

Gledajući Evropu, ne verujem da će neko biti sposoban da uskoči u španske cipele i krene da dominira narednih 10+ godina u Evropi.

 

Francuzi imaju manpower ali nemaju kulturu. A ni struku.

 

Nemci... Skloni im Šrudera i u problemu su.

 

Ostali, jako teško...

 

Tako da narednih 3-4 godine će biti prilično izjednačene u Evropi, što u prevodu znači sledeći Evrobasket a verovatno i onaj posle.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Opasni Nijemci, baš opasni. Svakako djeluju kao najuigranija ekipa, gdje svako zna šta radi i šta se od njega traži. Jedino Šruda ima slobodu za improvizaciju i u tome je dobar. Biće oni favorit u četvrtfinalu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Kad se setim kakav je hajp bio oko Francuske i Wembya posle prvih par pripremnih. Dobili Nemce 25 razlike, Turke unistili, procenti suta protivnika kad je Wemby na terenu...brukaju se sad ozbiljno. Nije iskljuceno da i dalje nesto naprave, ali ocajno izgledaju vec neko vreme.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I, sta kazete sad?

 

Nemci su jos jedna ekipa koju treba izbeci.

 

Izdvajamo se po kvalitetu mi, Ameri, Nemci i Kanadjani. Nadam se da ce to biti polufinale, cak bih voleo da igramo polufinale protiv Kanadjana, oni su najslabiji od te trojke.

Muceni Lesor ne stize da napravi faul na Sruderu koliko brzo prolazi pored njega.

 

Testament tome koliko je Evroliga propala je kada je on jedan od najboljih centara u njoj. Panj najobicniji.

Edited by McLeod
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MrTripleDouble said:

usa-bra

ger-greece

can-fra

aus-srb

 

jel to parovi qf? kakva su dalja ukrstanja?

srb-aus jer mi idemo i gornjeg sesira a i jer bi trebalo prvi u sva cetiri da prodju u polufinale : )

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kako jadni bili Francuzi, nisu toliko jadni koliko je Kole bas otisao u aut, on je krs vec jedno 6 godina, ali sad je bas zreo za penziju.

 

On bukvalno ne igra sa Vembanjamom na petici, ili ako igra, igra sa drugim centrom pa svicuju.

 

To je imbecilno, ionako nemaju sirinu u napadu, a u napadu su prespori da bilo sta odbrane, Sruder moze da igra izolaciju svaki napad i dobice ih 10+ razlike.

 

Strasno.

Auuuuuuuuuuuuuuu Franceeeeeeeeeeee deckoooooooooooooooo!!!!

 

On je igracina, ne znam ko moze da ga omalovazava, pogotovo FIBA, second coming of Peya samo losiji sut, ali nadoknadjuje drugim stvarima.

 

Ubica.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Herbert je jako dobar trener. Koliko je covek prirodno prilagodio coaching situacijama na terenu. Evo, vode 23 razlike i ubacuje Schrödera za zadnji napad 4,5s pre kraja 3. cetvrtine. 

Fleksibilnost koja je zlata vredna. 

Nemci pucaju od samopouzdanja, Franz deluje povremeno kao Luka Doncic. 

Bice im tesko kad ih Janis posalje kuci 😄 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar je žrijeb, taman kako treba - omogućuje da četiri najbolje ekipe odu u polufinale. :thumbsup: Australija je lošija nego prethodnih godina, njih se ne bi trebalo plašiti. Francuzi imaju problem očajne spoljne linije, oni koji su nešto znali omatorili, ovo mlađe nekvalitetno. Ozbiljan problem je kad ekipa ima veliki nesrazmjer u kvalitetu po pozicijama. 

Link to comment
Share on other sites

Nemci imaju koliko hoces tela da bace na Janisa, ta utakmice liciti na ovu, spustice ih na 60 poena a dace im 90+.

 

Ja ne znam kako ljudi ovde koje postujem i za koje smatram da znaju kosarku potcenjuju ovu Nemacku jer je Franc odigrao najgoru plejof utakmicu ikad, Sruder je kusur u NBA, a ovi sto igraju u Evropi su kraj klupe u Evroligi, to je nebitno, ovo je tim koji igra jako dugo zajedno, komplementaran i dise kao jedan.

 

Plus je Franc igracina, a Sruder je za FIBA kosarku doktor, da dodje u Evroligu bio bi MVP lagano.

 

I jaci su od nas. Cak i sa Jokicem, jer mi tek treba da se dokazemo kao timcina poput njih sa Jokicem.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...