Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ako zglajznu u plej-ofu, ako mu se ukaže na to da nema takmičenja '26. pa ga niko tada neće dirati dok loče i juri sojke, ovaj konje, ako matori ostane i dogodine i da mu se složi priča da je Bogdan sve stariji a budućnost neizvesna... i uz još par ako, moooožda se pojavi.

Bogi je pitanje za OI '28, imace vec 36 godina ali na EP i SP ce biti u prajmu i treba ici na tu kartu. 

Konacno smo dobili i Micica da moze igrati ozb rolu posle godina uklapanja ali karta na koju bih ja isao jeste Jovic ( realno bio ke povrijedjen/nespreman za ove OI ), onda sjajna saradnja sa Petrusevim i mladi Djurisic. Decko ce biti zver, jedva cekam da ga vidim sledece ljeto sa reprezentacijom nakon godinu dana u SAD.

 

Gro tima ce i dalje biti tu ( Aleksa, Dobric, Vanja, Milutinov uz gore pomenutog Petruseva ). Mozda Zoc opravi i Pokusevskog. Steta za Topa ali na njega cemo ozb racunati na SP.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

duga je godina,ko zna šta se sve može izdešavati

što se trenera tiče nisam za stranca pa makar dobro pričao srpski, ako nećemo strane igrače onda nema ni strani trener šta da traži

koga god da postave neće mu biti lako posle ovih rezultata a izbor i nije baš veliki pošto i nemamo neki kvalitet među trenerima

realno se nameće jedino Saša Obradović ali lično nisam siguran da je to dobar izbor, istina i on je od pirotski region 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Jbg kod Jokicevih floatera ima uticaj i sto u reprezentaciji nema lob prijetnju kakva je Gordon u Denveru pa mu protivnici mogu puno agresivnije ici na zatvaranje tog suta kad igra u reprezentciji bez straha da ce u zadnjem momentu promijeniti odluku i baciti lob. U PO ove godine on je bio jos efikasniji na obrucu i sa tih kratkih floatera nego u sampionskom runu al je trica dozivjela ogroman pad u odnosu na PO 2023. Ne znam koliko je realno da on ponovo ima onakve procente za 3 kao u tom PO jer je ono bilo bas apsurdno i debelo iznad njegovih karijernih prosjeka ali nekih 36-37% mi je sasvim realno. 

Jbg 2/17 je bas bilo katatrofalno. Cak je imao utakmica sa Amerima gdje je 2 uzastopne promasio u par sekundi nakon of skoka. 

On se ne oslanja na taj sut ali mu otvara teren da te uhvati nespremnog.

 

Za te promasene floutere je i zbog petorke gdje mu je Milutinov tu i smanjuje mu prostor za manevar. Ne mali broj puta kada fintira sut za 3 i napravi prednost i krene na taj njegov spori ulaz i flouter eto ti Milutinova tu gdje onda Jokic mora da se prilagodjava.

O igri na postu da ne pricam, na tome moramo da radimo. Mora mnogo brze lopta do njega, mnogo tacnije, preciznije, da se ne bacaju oni baloni gdje protivnik moze da presijece i za kraj da mu Milutinov ne pravi guzvu dolje nego da ima prostor ada zida gdje ce protivnik birati svoj otrov, 1na 1 Jokica ili da ga udvajaju a on da salje brz pas. Bas nas je tu poremetila nespremnost Jovica. Previse minuta sa Milutinovim 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ja mislim da bi Trinki hteo da krene od 0, sto je legitimno, a mi sa ovom generacijom imamo stofa da pobedimo EP i SP i dosta igraca i da igra na OI samim time nisam siguran. Naravno, ukoliko krene sada, na pocetku ciklusa, sto naravno Zalgiris ne bi dozvolio iz vise razloga, ko zna, mozda bi i ispalo dobro.

Toliko ga suprotno doživljavamo da si me naveo da sumnjem u svoje znanje i procjenu 🙂

 

Ja ga baš doživljavam kao lika koji je u fazonu da pogleda to što ima, identifikuje šta najlakše može da unapredi i sakrije, i da odmah to eksploatiše.

 

Čak kad mu tražim mane nalazim da je previše u tom instant menadžmentu (kao i npr. Džile, za koga takođe mislim da je beutiful basketball mind, ali nedovoljno istrajan da to drži dovoljno dugo da ekipa počne da mu igra kao sat) i da mu ekipe ne rastu dovoljno kroz sezonu (što opet za turnirski format nije bitno).

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A i sto se samog post upa tice, mislim da to uopce nije najbolji nacin za koristenje Jokica iako je on najbolji post up igrac na svijetu. Bar ne u onom klasicnom smislu gdje mu bacis loptu na lijevi ili desni blok i pustis ga da radi svoje. On je posebno genijalan iz handoffa i otvaranja u sirinu ili kratki roll nakon bloka. Tu fakticki moze sta hoce, da li nastimati zicer pod kosem, baciti na otvorenu tricu ili sam zavrsiti bilo na obrucu bilo floaterom. Onaj kos-faul za +17 protiv Amera je bas primjer toga. Ono sto se takodjer dosta malo koristilo je njegov post up u reketu gdje je udvajanje cak i ako je pravilno izvedeno uz sve rotacije nakon istog fakticki nemoguce u odnosu na klasicne post up posjedne na lijevom ili desnom bloku. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam team Beo:

#1  debeli Jugo-Italijan  (koji ne da nije rigidan nego je mega-fleksibilan, uprkos gradji hehe)

#2 debeli NBG-djanin (koji kao sto rece kolega ima znanja i karizmu, a manjka mu istrajnosti sto za turnirski sistem nije problem)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

U novembru ceka Danska, na prvi pogled smesna ekipa, na drugi pogled ekipa koja je za malo izbacila Litvaniju u kvalifikacijama za Eurobasket (bukvalno lopta iscurila Iffeu iz kosa) i koja je startovala pobedom protiv Gruzije i prokockala +15 protiv Finske u drugom kolu.

Ukoliko nagovore Shieldsa da se opet pojavi u dresu reprezentacije posle 6 godina jedna jako nezgodna ekipa.

Avramovic / Jovic
Guduric / Marinkovic
Dobric / Davidovac
Petrusev
Milutinov / Plavsic

Ocekujem ove momke 100% u sastavu, verovatno i Radanova i Ristica, Pokusevskog. To bi bilo to. Voleo bih resiti nastup na Euro vec u novembru da se ne zajebavamo do zadnjeg prozora kao i obicno.

Idealna prilika da se ubaci i neki mladji igrac koji moze odmah da pomogne. Poput Markovica ili Jovica iz Mege. Srediti drzavljanstvo Miljenovicu ako vece nije sredjeno itd.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Beonegro said:

Toliko ga suprotno doživljavamo da si me naveo da sumnjem u svoje znanje i procjenu 🙂

 

Ja ga baš doživljavam kao lika koji je u fazonu da pogleda to što ima, identifikuje šta najlakše može da unapredi i sakrije, i da odmah to eksploatiše.

 

Čak kad mu tražim mane nalazim da je previše u tom instant menadžmentu (kao i npr. Džile, za koga takođe mislim da je beutiful basketball mind, ali nedovoljno istrajan da to drži dovoljno dugo da ekipa počne da mu igra kao sat) i da mu ekipe ne rastu dovoljno kroz sezonu (što opet za turnirski format nije bitno).


Ja se secam kad je kao trener Bayerna rekao da bi bio zabrinut da mu ekipa izgleda u novembru dobro, treba dobro da izgleda u martu. Tako ga i dozivljavam. Naravno, ko zna, mozda bi ispalo dobro, veliki je radnik i strucnjak i ne bi bio lud da se ne ubaci u tu pricu 100%. Ipak, mislim da to uopste nije realno trenutno.

1 minute ago, Miki8 said:

Idealna prilika da se ubaci i neki mladji igrac koji moze odmah da pomogne. Poput Markovica ili Jovica iz Mege. Srediti drzavljanstvo Miljenovicu ako vece nije sredjeno itd.


Ne slazem se. Njih treba voditi u februaru u Finsku kada smo obezbedili plasman. Pa nek igraju i 30min tamo. Sto da ne.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Bogi je pitanje za OI '28, imace vec 36 godina ali na EP i SP ce biti u prajmu i treba ici na tu kartu. 

Konacno smo dobili i Micica da moze igrati ozb rolu posle godina uklapanja ali karta na koju bih ja isao jeste Jovic ( realno bio ke povrijedjen/nespreman za ove OI ), onda sjajna saradnja sa Petrusevim i mladi Djurisic. Decko ce biti zver, jedva cekam da ga vidim sledece ljeto sa reprezentacijom nakon godinu dana u SAD.

 

Gro tima ce i dalje biti tu ( Aleksa, Dobric, Vanja, Milutinov uz gore pomenutog Petruseva ). Mozda Zoc opravi i Pokusevskog. Steta za Topa ali na njega cemo ozb racunati na SP.

Do tih Igara je imperativ da se razvije i neko od mladjih igraca, Markovic,Kostic,Dimitrijevic,Bosnjakovic,Radosic itd. Oni igraci koji igraju u Megi ce sigurno dobiti sansu .

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ja se secam kad je kao trener Bayerna rekao da bi bio zabrinut da mu ekipa izgleda u novembru dobro, treba dobro da izgleda u martu. Tako ga i dozivljavam. Naravno, ko zna, mozda bi ispalo dobro, veliki je radnik i strucnjak i ne bi bio lud da se ne ubaci u tu pricu 100%. Ipak, mislim da to uopste nije realno trenutno.


Ne slazem se. Njih treba voditi u februaru u Finsku kada smo obezbedili plasman. Pa nek igraju i 30min tamo. Sto da ne.

Stefan Miljenovic bi mogao odmah da uskoci on je stariji igrac i ima kvalitet barem za kvalifikacije.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

gurao svog vanbracnog sina Raduljicu preko svake mere i granice, sto ga je i konacno kostalo protiv Litvanije. Karma is a bitch.

 

Onda vanbračni sin na OI godinu dana nakon poraza od Litvanije odigra najbolji turnir koji je odigrao neki naš centar od Rebrače 1998. do Jokića 2024. Karma is not a bitch 😉

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Raduljica je u reprezentaciju dosao u pravo vreme. Taman je popunio rupu u reketu koja je nastala posle odlaska Krstica. Mi u tom momentu nismo imali bolju opcju. Raduljica je bio vazan sraf i na SP 2014. Tu je Krstic vec bio pred samom penzijom.

Edited by Miki8
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki8 said:

Do tih Igara je imperativ da se razvije i neko od mladjih igraca, Markovic,Kostic,Dimitrijevic,Bosnjakovic,Radosic itd. Oni igraci koji igraju u Megi ce sigurno dobiti sansu .

Stefan Miljenovic bi mogao odmah da uskoci on je stariji igrac i ima kvalitet barem za kvalifikacije.


Decko izlazi iz teske povrede. Prvo da se vidi da li ce biti spreman za sezonu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Onda vanbračni sin na OI godinu dana nakon poraza od Litvanije odigra najbolji turnir koji je odigrao neki naš centar od Rebrače 1998. do Jokića 2024. Karma is not a bitch 😉

 

Taj tim 2016 jeste odigrao daleko najbolji turnir od svih Đorđevićevih. Raduljicu ne bi kritikovao sa ove vremenske distance, kad se podvuče crta. On je bio kakav je bio. Ali s' druge strane Saloa bi veoma kritikovao što ga je odveo u Kinu: Mislim, osim starih zasluga što je super glupa logika za formiranje konačnog sastava, vidiš da se čovek ustalio u CBA (Hehe, na svom terenu je bio na SP ali džaba, beše samo jednu dobru tekmu imao). Inače se nadam da to više nikad nigde neću gledati - Da na konto šta je nekada bio, taj neko igra sada. On beše igrao EL par sezona pre nego što je zaigrao u kineskoj ligi, a igranje potonje 2 sezone pred to prvenstvo, je već trebalo da ga potvrdi kao bivšeg, jer jbg znamo kako stvari stoje...

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene nakon metal holidays turneje. Druga najjača reprezentacija na svetu smo kad smo kompletni, što će reći da smo najjača reprezentacija u Evropi ali treba to sa papira pretočiti u zlato što neće biti moguće bez Jokića. Ljubav za momke i Karija, nema šta tu više pametno da se kaže. 

  • Like 9
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Srećan sam i ponosan na igrače, na stručni štab, medicinski tim i sve ljude koji su pomagali tokom turnira. Ponavljam se sada, ali ogromno je zadovoljstvo što idemo iz Pariza sa pobedom. To daje veliko zadovoljstvo i motivaciju. Ono što se dešavalo pre i posle utakmice, to je najlepši deo dana. Ponekad popijemo i neku čašu vina. U Francuskoj se pije francusko vino i to nismo želeli da propustimo. Do sitnih sati, do dva ili tri, gledali smo utakmice, pa onda spucamo flašu ili dve vina i lakše zaspimo", ispričao je Pešić u polučasovnom intervjuu za emisiju "Oko".

:lol_2:

  • Love 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Marko said:

 

Taj tim 2016 jeste odigrao daleko najbolji turnir od svih Đorđevićevih. Raduljicu ne bi kritikovao sa ove vremenske distance, kad se podvuče crta. On je bio kakav je bio. Ali s' druge strane Saloa bi veoma kritikovao što ga je odveo u Kinu: Mislim, osim starih zasluga što je super glupa logika za formiranje konačnog sastava, vidiš da se čovek ustalio u CBA (Hehe, na svom terenu je bio na SP ali džaba, beše samo jednu dobru tekmu imao). Inače se nadam da to više nikad nigde neću gledati - Da na konto šta je nekada bio, taj neko igra sada. On beše igrao EL par sezona pre nego što je zaigrao u kineskoj ligi, a igranje potonje 2 sezone pred to prvenstvo, je već trebalo da ga potvrdi kao bivšeg, jer jbg znamo kako stvari stoje...

 

U pravu si.

 

Ali nas je izvukao u 3/4 protiv Italije. Dao im 8 poena u seriji. Izgledao je kao Shaq 😄

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...