Jump to content

Recommended Posts

Au, koliko kukumakanja, kao da ste izgubili od Sudana, ne od jedno 10x kvalitetnije reprezentacije.

 

Bogdana poništili najbolji defanzivci koji su jako dobroj formi, a Jokić je svoje dao, ali nedovoljno da bi parirala. Micić i Jović su borderline NBA igrači. I Grci imaju Janisa, pa ne smatraju da mogu do zlata.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prevaga je bio Durant. Mi smo bili u igri dok on nije pojasnio razliku u klasi koju možeš da nadoknadiš samo ponekad ali jako jako retko. I dalje čekamo neku dobru šutersku partiju protiv Amera, nema je već 22 godine. Protiv svih ostalih ostajemo nepromenjenih ambicija, protiv Amera se ne pitamo ako su oni raspoloženi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Po mom misljenju ta spanska ekipa je bila daleko jaca od ove Srbije.

 

Slažem se da je bila jača, a ako gledamo relativno u odnosu na neameričku konkurenciju, bila je baš mnooogo jača.

 

Poenta je samo bila u tome da je jedna ekipa sa pobedničkim mentalitetom bila u stanju da drugu utakmicu na turniru odigra neuporedivo bolje nego prvu, iako su nakantani sa skoro 40 u toj prvoj.

 

A koliko je loš dan ove SAD potreban uz najbolju igru Srbije za neko iznenađenje, male su šanse da saznamo. Ali ipak mislim da su veće od šansi da saznamo šta je Južnom Sudanu potrebno da pobedi nas.

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene je Dream Team 2 bio najbolji americki tim koji su ikada poslali na OI. Prvi dream team je imao Medzika i Birda koji su bili polu penzioneri. Dream Team 2 je imao najbolju centrasku liniju u istoriji Olimpijske kosarke . Ovogodisnji tim po imenima bi se mogao svrstati u jedan od najboljih svih vremena da im glavni igraci nisu pred samom penzijom iako su i u tim godinama dosta dobri. Da li je to do dobrog dopa ili slabe konkurencije, ko ce ga znati.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao nekog koga je prilična nebriga hoće li uzeti medalu ili ne,mogu da kažem: preterujete. Apsolutno preterujete.
Najpre i tipišno pre meča praveći hajp i pumpajući nerealna očekivanja. Ova Amerika dobija ovu Srbiju u 20/20 utakmica. Onda nakon visokog poraza kreću najcrnje prognoze. Opet,tipično.

Da bi se uopšte igralo egal sa ovim timom SAD mora se biti u šuterskom transu. Mi za tri mizernih 24%,oni cirka 55%..prema tome sve je jasno. Bez Jokića bi ovo bilo još neprijatnije..on trenutno jeste najbolji igrač u oba tima,ali svaki od 12 Amera je bolji od svakog drugog našeg igrača sem Nikole. Plus,oni na Olympics uvek ulaze jako na otvaranju. Žele da pošalju poruku,

Ovo je maltene najbolje što su mogli da pošalju,a mi sme realno skromni van dva,tri igrača. Kad kažem skromni,mislim na vrhunska dela. No,i takvi smo prošlog leta umalo osvojili zlato.
Ok,ovo je jača konkurencija,ali ne treba nas otpisivati nakon što nas je mnogo jači rival rutinski dobio.

Da.
Nemojte zezati sa tim da Jokić guši Milutinova..ispada da bi ta vedeta kupa Slavice Ćukteraš inače sama pocepala Embida,Dejvisa i Bema. Simpa je Milutinov,ali morao sam biti ovako oštar da se skrene pažnja na takve nebuloze. Sorry,Issey
 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Par ili dva para reči u vezi Bogdana. 

 

Prvo, moramo stvari da postavimo u kontekst. Jeste, on igra svako veče protiv ovih likova prekoputa ali ne igra protiv svih na gomili. Dalje, većina njih, ako ne i svi, su bolji igrači od njega. To nije nikakva sramota. On može da eksplodira i povremeno ih nadigra, ali nije slučajno što oni obiluju sadašnjim i budućim priznanjima koje on neće dostići.

 

Zatim, oni nisu veverice i očigledna je bila usmerenost odbrane ka njemu. Jedan deo zasluga za dobre partije Alekse i Dobrića ide ka prostoru koji su imali zbog rotacije odbrane ka Bogdanu i Jokiću. Njih poznaju, plus imaju poseban motiv da ih zaustave a ostali ako iskoriste trenutak iskoristili su. Kasnije su i to korigovali pa su npr. Aleksu terali u desno i odmah je imao par komičnih poteza. Takođe, deo raspada naše druge petorke nije samo zbog lošijeg kvaliteta u odnosu na prvu petorku nego i zato što su Ameri mogli da pažnju poklone svima, pa, slikovito rečeno, nije bilo situacija kao kada je Bron kampovao u reketu čekajući da pruži pomoć na Jokiću, ako zatreba, nego je svako mogao da ugasi svog čoveka. U toj situaciji Gudura i Vanja nemaju nikakve šanse da pruže bilo šta. Ako se ne varam Vanja je upravo ubacio dve trojke kada smo izmešali petorke u 2/2 i kada je malo prodisao.

 

Bogdan nije konstantan šuter i to ga je koštalo još bolje karijere, čak i kad ima solidne procente na većem uzorku. Tako da se nije večeras desilo ništa novo. U vezi one trojke iz dotrčavanja, ja se ježim na to još otkad sam gledao pokojnog Dražena ali to redovno vidim u NBA. Nije mi se svidela odluka ali je imao otvorenu poziciju i višak naših na skoku, tako da je bilo rezona iako bih ja opet u 99% slučajeva birao drugo rešenje.

 

Elem, on mora bolje i mora da smanji pritisak. U narednih par mečeva neće igrati protiv ovakvih protivnika pa bih sačekao još malo za ocenu njegove igre. U svakom slučaju, nije bio sjajan niti na nama potrebnom nivou ali nije bio ni katastrofa o kojoj se priča ovde a poređenja sa Gudurićem radije ne bih ni da komentarišem.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Da bi se sa njima odigrala kvalitetna utakmica , na teren se ne treba pojaviti sa punim gacama. Kapiten ekipe ne treba da daje izjavu pred samu utakmicu koja zvuci kao predaja. U Riju 2016 godine smo u grupi odigrali kvalitetnu utakmicu protiv mnogo boljeg njihovog tima.

Edited by Miki8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo imali otvoreni sut za minus 9 na manje od 4 minuta do kraja a igrali smo... 'nako. Kari je kriv za ovoliki poraz definitivno, a i mi smo generalno igrali bez mozga ovu utakmicu i bez Bogdanovica. I pored 70% suta za tri koji su imali mi je trebalo da izgubimo 15 razlike. Apsolutno garantujem da nijedna druga ekipa ovde ne bi izgubila sa manje od 30, cak mozda 40. E sad, nesto sasvim drugo je da li bi protiv ikog drugog sutirali ovako a danas jesu jer smo sve vreme isli ispod bloka jer smo hteli da im ogranicimo divljanje u reketu. To je biranje jednog od dva zla, ali sam siguran da ekipa koja ima Jokica ne treba to da radi. Durent je nesto drugo, kad je ovakav, ne postoji covek na planeti koji ce ga sacuvati, kamoli na ovom turniru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki8 said:

Za mene je Dream Team 2 bio najbolji americki tim koji su ikada poslali na OI. Prvi dream team je imao Medzika i Birda koji su bili polu penzioneri. Dream Team 2 je imao najbolju centrasku liniju u istoriji Olimpijske kosarke Ovogodisnji tim po imenima bi se mogao svrstati u jedan od najboljih svih vremena da im glavni igraci nisu pred samom penzijom iako su i u tim godinama dosta dobri. Da li je to do dobrog dopa ili slabe konkurencije, ko ce ga znati.

Je l' se taj tim iz '96. vodi kao DT broj 2 ili 3?

 

Inače, dobrim delom se slažem, prvi je po imenima ultra mega zajeban ali je drugi igrački u tom trenutku možda bio i jači. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Je l' se taj tim iz '96. vodi kao DT broj 2 ili 3?

 

Inače, dobrim delom se slažem, prvi je po imenima ultra mega zajeban ali je drugi igrački u tom trenutku možda bio i jači. 

Da mislio sam na taj iz 1996 godine, mislim da se on smatra dvojkom.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki8 said:

Jokic treba da igra svih 40 minuta na utakmicama ako zelimo necemu da se nadamo. Mada mislim da mozemo da igramo protiv svih sem amerikanaca.  Mi smo reprezentacija koja se najvise usere od ameriknaca kada igramo protiv njih.

 

Da smo se usrali gazili bi nas od početka, mi smo se danas održali na jednocifrenom minusu u prvom poluvremenu uprkos šutu Amerikanaca zbog kog bi bilo koja druga reprezentacija implodirala.

 

Amerikanci su u drugom poluvremenu dodatno podigli intenzitet i mi smo se tu raspali. Iskreno, još ni nije jasno zašto, osim Jokića svi ostali naši igrači su imali sasvim dovoljno odmora, mislim da je Bogdan odigrao 27 minuta, ostali manje od toga. I to smo se raspali a da nismo probali ni da ih isjeckamo faulovima, da ne idem u nešto što je za našu ekipu očito SF, da se naplati svako protrčavanje kroz reket, da se napravi jači faul, da se neko nekome unese u facu kao onaj bek Litvanac prošle godine...

 

Ne provaljujem još šta je razlika koja čini da Njemci, a nerijetko i Australijanci, mogu da sa Amerikancima igraju svih 40 minuta, a mi od Indijanapolisa ukupno jednom, u na OI 2016 u grupi. To su takođe uglavnom mrtvi bijelci, ne provaljujem u čemu su tačno bolji od nas.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

 

Da smo se usrali gazili bi nas od početka, mi smo se danas održali na jednocifrenom minusu u prvom poluvremenu uprkos šutu Amerikanaca zbog kog bi bilo koja druga reprezentacija implodirala.

 

Amerikanci su u drugom poluvremenu dodatno podigli intenzitet i mi smo se tu raspali. Iskreno, još ni nije jasno zašto, osim Jokića svi ostali naši igrači su imali sasvim dovoljno odmora, mislim da je Bogdan odigrao 27 minuta, ostali manje od toga. I to smo se raspali a da nismo probali ni da ih isjeckamo faulovima, da ne idem u nešto što je za našu ekipu očito SF, da se naplati svako protrčavanje kroz reket, da se napravi jači faul, da se neko nekome unese u facu kao onaj bek Litvanac prošle godine...

 

Ne provaljujem još šta je razlika koja čini da Njemci, a nerijetko i Australijanci, mogu da sa Amerikancima igraju svih 40 minuta, a mi od Indijanapolisa ukupno jednom, u na OI 2016 u grupi. To su takođe uglavnom mrtvi bijelci, ne provaljujem u čemu su tačno bolji od nas.

Mozda zbog drugacijeg mentaliteta ovih novijih generacija. Bili smo bolji dok smo se zvali Jugoslavija🙂

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drug Crni said:

Kao nekog koga je prilična nebriga hoće li uzeti medalu ili ne,mogu da kažem: preterujete. Apsolutno preterujete.
Najpre i tipišno pre meča praveći hajp i pumpajući nerealna očekivanja. Ova Amerika dobija ovu Srbiju u 20/20 utakmica. Onda nakon visokog poraza kreću najcrnje prognoze. Opet,tipično.

Da bi se uopšte igralo egal sa ovim timom SAD mora se biti u šuterskom transu. Mi za tri mizernih 24%,oni cirka 55%..prema tome sve je jasno. Bez Jokića bi ovo bilo još neprijatnije..on trenutno jeste najbolji igrač u oba tima,ali svaki od 12 Amera je bolji od svakog drugog našeg igrača sem Nikole. Plus,oni na Olympics uvek ulaze jako na otvaranju. Žele da pošalju poruku,

Ovo je maltene najbolje što su mogli da pošalju,a mi sme realno skromni van dva,tri igrača. Kad kažem skromni,mislim na vrhunska dela. No,i takvi smo prošlog leta umalo osvojili zlato.
Ok,ovo je jača konkurencija,ali ne treba nas otpisivati nakon što nas je mnogo jači rival rutinski dobio.

Da.
Nemojte zezati sa tim da Jokić guši Milutinova..ispada da bi ta vedeta kupa Slavice Ćukteraš inače sama pocepala Embida,Dejvisa i Bema. Simpa je Milutinov,ali morao sam biti ovako oštar da se skrene pažnja na takve nebuloze. Sorry,Issey
 

 

Na šta se ovo odnosi? 

 

Inače, ko je gledao dokumentarac vezan za Manilu mogao je da čuje Petruševa kako izgovara da su oni komentarisali kako idu kući, dok su mislili da će igrati sa USA u QF. Ovaj timski duh, bratstvo i jedinstvo koje imaju nosi sa sobom još jednu stvar - niko od njih nema sportski bezobrazluk recimo ekipe iz Indijanapolisa.

 

Niko od njih nije Divac koji je ispijajući kafu rekao Kariju da dobijaju Amere, niti Gurović koji je na njegovo pitanje da li može da čuva Redži Milera odgovorio: pocepaćemo ih... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

 

Mislio sam da je zabranjeno otkrivanje identiteta forumasa? 😛

Svaka čast Mađio, oduševili ste me koreografijom. Delujete mi kao fantastična ekipica drugara. Maksimalno uživajte i ispratite naše momke do medalje!

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Miki8 said:

Za mene je Dream Team 2 bio najbolji americki tim koji su ikada poslali na OI. Prvi dream team je imao Medzika i Birda koji su bili polu penzioneri. Dream Team 2 je imao najbolju centrasku liniju u istoriji Olimpijske kosarke . Ovogodisnji tim po imenima bi se mogao svrstati u jedan od najboljih svih vremena da im glavni igraci nisu pred samom penzijom iako su i u tim godinama dosta dobri. Da li je to do dobrog dopa ili slabe konkurencije, ko ce ga znati.

 

U Atlanti 1996 je bio Dream Team 3 , Dream Team 2 je bio 1994 na SP u Torontu

 

I da , Dream Team 3 je vrlo verovatno najjači američki tim ikada. Bukvalno tim bez ijedne rupe i svi u prajmu, za razliku od onog iz 1992, pomenuo si već Magica i Birda plus Christian Laettner

 

edit: btw, Bird 1992 nije bio polu penzioner nego polu invalid 

 

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

Dream team iz 96. je Dream Team III, a Dream Team II je na svetskom 1994. Svakako, posle 1996. nije vise bilo "Dream Teamova". 1998 je bio lockout i poslali su igrace koji igraju u Evropi i izduvali od Rusa, a 2000. na Olimpijadu su poslali skoro pa najjaci tim i neko ga naziva Dream Team IV (falili su tada mladi Brajant, Dankan i Ajverson, ali su tu bili Rej Alen, Vins Karter, Hardavej, Dzejson Kid, Pejton...) i iako su osvojili zlato, bilo je povuci potegni u nekim utakmicama, posebno u polufinalu sa Litvanijom) i nisu vise smeli da se "brukaju" i nazivaju tim "dream team", jer su shvatili da su im se ostali prilicno priblizili. A svi znamo sta je bilo 2002. da bi 2004. u Atinu poslali najjace sto su imali (opet bez Brajanta zbog skandala, i O' Nila zbog povrede) pa su ih Argentinci ponovo docekali. Ovaj tim jeste mozda nesto najjace sto su skupili iz lige od tada do sad, ali bice jasno kako turnir bude odmicao da su opet to male razlike, kada krene na ispadanje, bice na kos razlike.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, diego said:

Dream team iz 96. je Dream Team III, a Dream Team II je na svetskom 1994. Svakako, posle 1996. nije vise bilo "Dream Teamova". 1998 je bio lockout i poslali su igrace koji igraju u Evropi i izduvali od Rusa, a 2000. na Olimpijadu su poslali skoro pa najjaci tim i neko ga naziva Dream Team IV (falili su tada mladi Brajant, Dankan i Ajverson, ali su tu bili Rej Alen, Vins Karter, Hardavej, Dzejson Kid, Pejton...) i iako su osvojili zlato, bilo je povuci potegni u nekim utakmicama, posebno u polufinalu sa Litvanijom) i nisu vise smeli da se "brukaju" i nazivaju tim "dream team", jer su shvatili da su im se ostali prilicno priblizili. A svi znamo sta je bilo 2002. da bi 2004. u Atinu poslali najjace sto su imali (opet bez Brajanta zbog skandala, i O' Nila zbog povrede) pa su ih Argentinci ponovo docekali. Ovaj tim jeste mozda nesto najjace sto su skupili iz lige od tada do sad, ali bice jasno kako turnir bude odmicao da su opet to male razlike, kada krene na ispadanje, bice na kos razlike.

 

2000 je failio i Shaq koji je bio najbolji NBA igrač u tom momentu

 

2004 u Atini nisu poslali ni blizu najboljeg što su imali u tom momentu, veruj mi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaki mi drim timovi, pola invalida, pola na HIV-u i Džordan.

 

Takođe, mnogi ovde zapostavljaju činjenicu da je NBA postala globalna liga, pa je teže stvoriti legende na osnovu karijera i prikupljenih nagrada u NBA, pa samim tim i dream team. Jokić i Janis da su Ameri, ove godine bi USA imala najlegendarniji dream team.

Link to comment
Share on other sites

Ma Ameri su dodatno motivisani protiv nas. I zato ne cudi sto su bas protiv nas odigrali najbolje partije za razliku od Sudana i Nemaca na prijateljskoj.

Svakako i Nemcima ce sad biti dosta zeznutije protiv njih jer sada oni imaju KD-a, iskusnjaru Brona a i Kari ako se zapali pa krene trojke u seriji...

A tu su Booker, Holiday, White...Mladjani MJ aka Edwards.... Obrva i Bam na centru i Embid kao kukavicije jaje....

 

 

Opasni su i zato nije sramota izgubiti od njih.Samo jedno zelim da nas konacno krene sut.

A u vezi odbrane mi smo onako limitirani pa smo izabrili izmedju reket/perimetar da perimetar pustamo u nadi da ih nece hteti toliko sut. A opet imaju KD-ija koji preko ruke pogadja zatvorenih ociju i kad se zapali kao u 2Q mi mozemo kao Sarenac kod one trojke iz tranzicije da kukamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skyglider said:

2004 u Atini nisu poslali ni blizu najboljeg što su imali u tom momentu, veruj mi.

 

Jbg, nisam im ja kriv sto je Sek te 2004. igrao plejof do kraja i crkao i trazio odmor, i sto je jos par igraca imalo privatne probleme. Svaka ekipa se suocava sa tim u manjoj ili vecoj meri pred svako takmicenje. Rekao sam da su poslali skoro pa najbolje od onoga sto su imali od igraca koji su bili "upotrebljivi", plus je ideja Lerija Brauna bila da podmladi ekipu. Igrali su Ajverson, Dvejn Vejd, Karmelo Entoni, Lebron Dzejms, Tim Dankan, Stefon Marberi... itd. prilicno zajebana ekipa zeljna dokazivanja, svi u 23, 24.. godine.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

Jaki mi drim timovi, pola invalida, pola na HIV-u i Džordan.

 

Takođe, mnogi ovde zapostavljaju činjenicu da je NBA postala globalna liga, pa je teže stvoriti legende na osnovu karijera i prikupljenih nagrada u NBA, pa samim tim i dream team. Jokić i Janis da su Ameri, ove godine bi USA imala najlegendarniji dream team.

Amerikanci uvek spominju taj tim u kontestu kako su popularizovali kosarku na globalnom nivou. Mada na primer ako upitamo Luisa Skolu on je se divio Jugoslovenskom timu na SP u Argentini dve godine pre tih igra. On mu je bio inspiracija za bavljenje kosarkom.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...