Jump to content

Recommended Posts

Ne postoje istorijski porazi, to su gluposti, postoji istorijska pobeda u subotu i medalja sa OI, sve ostalo je neuspeh ove generacije na ovom takmicenju. 

Sa druge strane svaka cast na utakmici, najbolja nasa utakmica poslednje bar dve decenije. Perfektnih 30-35 minuta. Za ovu ameriku nam je trebalo 40 nazalost. Nije nam se potrefilo na nasu odlicnu igru da oni odigraju mnogo losije od ocekivanog, imali su Karija koji ih je drzao, imali su Lebrona i Embida fantasticne danas, nisu spustali gas svih tih famoznih 40 i to je presudilo.

Oni su usli u show time modu, laganica, rotacija po automatizmu, sprdnjica, mi smo ubacivali sve, onda su se oni pregrupisali, najbolji medju njima su preuzeli igru, opet smo uspeli da ih drzimo na distanci dobar deo utakmice, medjutim nismo izdrzali u cetvrtoj 0-9 za tri, oni sa minimalnim brojem promasaja celu cetvrtinu, nestalno nam je gasa i to je bilo to. 

Ne treba nista zaliti bolje od ovog nije moglo, da odigramo jos deset ovih utakmica ni jednu razlika ne bi bila manja, a nasa pobeda bliza. 

Kosarka je sport u kom se ugalvnom kvalitet ispegla za tih 40 minuta i sve sto ides preko mogucnosti ti u nekom periodu spusti ispod mogucnosti da kraju zavrsis u svojim granicama. Vecina nasih igraca je veceras bila na gornjim granicama svojih mogucnosti i to nam je donelo ovaj egal. Medjutim imali smo sa druge strane prvi ili drugi najbolji tim ikada sastavljen i to jednostavno nije bilo dovoljno. 

Dalje mi koji smo SP uzeli zbog respekta sudija prema Divcu se ovde iscudjavamo respektu prema Dzejmsu. Dajte bre ljudi, ako niste ocekivali kredit za ove njihove igrace onda stvarno ne znam... Gledate Branka Lazica koji u aba skida dres igracima, potpisuje se noktima po telu, a cudite se sto ne sviraju povlacenja jednom Durentu u bloku. Sto drim timu priznaju poene plus faul iako ja faul napravljen pola sekunde ranije, ili sto nisu videli ko je prebacio preko pola pa odlucili da smo mi. To je sastavni deo igre, toga ima svuda, vise je nebuloza bilo u el i aba nego veceras. 

I samo jos jedna stvar pljuvanje Dobrica koji ima 3-4 za tri i sutira otvorenu trojku ili Vase koji nas drzi u minutama kada nikog nema da se pojavi je vrhunac bezobrazluka. Dobric koji ima realan kvalitet dovoljan da se bori za 10 minuta u Virtusu se 32 minuta kida sa dvojicom od tri najbolja krila ikad rodjena na planeti zemlji, neutralise ih koliko je god moguce, pri tom igra odlicnu napadacku utakmicu i sebi neko da za pravo da ga pljune jer je sutnuo trojku kad je bio sam kao duh. Strasno. 

Momcima kapa dole, nadam se da ce se psihicki podici za najvazniju utakmicu u subotu pa da ih Srbija doceka kako dolikuje i kako su zasluzili. 

  • Like 28
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Don Dusko said:

Ja sam video da je kriterijum izjednacen.Tukli su i oni a i mi...14-12 u bacanjima i to je razlika ona 2 bacanja kad smo isli svesno na kraju...

 

Nije bilo neke epske kradje da bi se sad kukalo na njih.

 

Ne, nije bio izjednačen kriterijum, posebno u 4/4. Do tada je bilo egal, grešaka na obe strane, ali u 4/4 nisu imali isti kriterijum na obe strane terena, posebno u reketu. Opet, to ne umanjuje fantastična izdanja tria Steph, Durent, LbJ i Embida u 4/4.

 I Kerrovo 😄 klupiranje Edwardsa/Adebaya .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ko ce sutra na posao u pm. 

 

Krivo mi je, ne moze da mi ne bude krivo, visili su Ameri. Ovo jeste istorijska utakmica, ali joj je falilo tako malo da bude najveca pobeda u istoriji srpske i jugoslovenske kosarke. 

 

Kako je momcima ne mogu ni da zamislim, ja sam bio na ivici srcke sve vreme a ni sada nisam mnogo bolje. 

 

Strucni stab da im sipa nesto u vodu da odspavaju makar malo. 

 

Ne mogu nista nasim reprezentativcima ruzno da kazem niti da zamerim, usrali su se Ameri u gace od njih, videlo im se na licima. 

 

Iscupase pobedu na Karijevo ludilo i Lebronovu labudovu pesmu. 

Edited by Horium
  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sad gledam pri rez 78:67 Jokic promasuje and one(bio pre toga faul na sutu) pa posle Ameri promasuju trojku(Lebron) i onda Jokic promasuje otvorenu trojku...Da je tu pogodio msm da bi smo ih prelomili ovako se desilo 3pt Durenta i Armanija...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo ovo:

 

2 minutes ago, Manu said:

Vraća se sve ovo u sred LA-a.

 

Ko(me) ce da (se) vrati? 

 

Ovo je bio last dance ove generacije na OI, odigrace se jos neko SP i EP i to je to. Posle ide smena generacija. 

 

Ceo ovaj sastav ce imati 33-35 godina osim Plavsica, Petruseva, Jovica i Marinkovica. Mi imamo trenutno veliku rupu u igracima koji imaju izmedju 22 i 26 godina (koji ce na sledecim OI imati izmedju 26 i 30 sto je idealno). 

 

Tesko mi je da zamislim Jokica (33), Bogdana (35) i Micica (34) da u tim godinama naprave jos veci podvig od ovog. Jbg, uspelo Noletu sa 37... tesko da ce ova trojica to uraditi kao sad Stef(36)-LeBron(39)-KD(35). Jeste, maknuce se ova trojica iz Dream Team-a, ali nisam toliko siguran da ce nasa trojka ostati na okupu, a njima ce doci nove zveri. Pa i vecite dede, Spanci, igraju sa mladjom repkom od te neke fiktivne nase, iako im igraju deda Ljulj i pradeda Rudi.

 

Za 4 godine mi moramo da dovedemo na nivo nosioca igre sledece igrace: Topica (22), Jovica (25), Petruseva (28), Pokusevskog (26), Djurisica (24). Moze li Balsa Koprivica (28) za 4 godine do prvog tima? Smailagic(27)? Hoce li Vukcevic(25) igrati za Srbiju ikada? Drezgic (21)/Bosnjakovic (21)/Kostic(21) da budu konkurenti za tim...

 

 

Neka Jokic i Bogi ostanu pa da bude bas Last Dance, ali na sta ce liciti ostatak tima? Nisam bas neki optimista sada, ali cu za 4 godine biti 😄 

 

 

*u zagradama je broj godina koliko ce imati na sledecim OI. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

*u zagradama je broj godina koliko ce imati na sledecim OI. 

 


Dobro je da si stavio fusnotu inace niko pojma ne bi imao kakvi su to brojevi.

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Ima talenta samo ga treba razviti do sledecih OI. Ne kazem da ce mo mi dobiti amerikance u americi ali mislim da mozemo da budemo dobri i na tim olimpijskim igrama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novak Đoković je 4 puta padao i ustajao, gubio, da bi se sa 37 godina okitio zlatnom medaljom. Sve je veći longevity košarkaša, zapravo za Bogija sam sigurna da će biti kapiten u LA 2028, a zašto ne bi i Jokić bio tu? Za njega nisam sigurna samo da mu neće dunuti da ostavi košarku i posveti se konjima :classic_smile: 

 

Sve dok igra ne prestajem da verujem kako će Bogdan uzeti zlato sa ovim momcima, moramo da sanjamo neke nove snove. Nadam se da pijani Danilović pregovara sa Karijem i da su mu tražili plan rada za novi olimpijski ciklus.

 

@Kooineeperk

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kooineeperk said:

Samo ovo:

 

 

Ko(me) ce da (se) vrati? 

 

Ovo je bio last dance ove generacije na OI, odigrace se jos neko SP i EP i to je to. Posle ide smena generacija. 

 

Ceo ovaj sastav ce imati 33-35 godina osim Plavsica, Petruseva, Jovica i Marinkovica. Mi imamo trenutno veliku rupu u igracima koji imaju izmedju 22 i 26 godina (koji ce na sledecim OI imati izmedju 26 i 30 sto je idealno). 

 

Tesko mi je da zamislim Jokica (33), Bogdana (35) i Micica (34) da u tim godinama naprave jos veci podvig od ovog. Jbg, uspelo Noletu sa 37... tesko da ce ova trojica to uraditi kao sad Stef(36)-LeBron(39)-KD(35). Jeste, maknuce se ova trojica iz Dream Team-a, ali nisam toliko siguran da ce nasa trojka ostati na okupu, a njima ce doci nove zveri. Pa i vecite dede, Spanci, igraju sa mladjom repkom od te neke fiktivne nase, iako im igraju deda Ljulj i pradeda Rudi.

 

Za 4 godine mi moramo da dovedemo na nivo nosioca igre sledece igrace: Topica (22), Jovica (25), Petruseva (28), Pokusevskog (26), Djurisica (24). Moze li Balsa Koprivica (28) za 4 godine do prvog tima? Smailagic(27)? Hoce li Vukcevic(25) igrati za Srbiju ikada? Drezgic (21)/Bosnjakovic (21)/Kostic(21) da budu konkurenti za tim...

 

 

Neka Jokic i Bogi ostanu pa da bude bas Last Dance, ali na sta ce liciti ostatak tima? Nisam bas neki optimista sada, ali cu za 4 godine biti 😄 

 

 

*u zagradama je broj godina koliko ce imati na sledecim OI. 

 

 

Tim iz Manile je sa dva-tri igrača gore-dole najbolje što će američka košarka imati za 4 godine. Nemam uopšte šta dalje da diskutujem, pokidaćemo ih.

  • Like 5
  • Love 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno hvala svim momcima, izgarali su i poginuli svi do kraja a posebno hvala Aleksi i Ognjenu. Od Jokica i Kapitena se ocekivale ovakve partije ali svi momci kako su uskocili i izgarari/izginuli za dres  svaka cast svima.

I posebno mi je drago sto sam malo uticao svojim mindsetom na sve oko meno ma koliko nam bilo krivo da smo osetili ponos za ove momke i niko nije imao zamerku nikome vec smo nas jedno 10ak ustali u kladionici i aplaudirali momcima i posle poraza.

A posebno hvala Kapitenu i Aleksi koji su na kraju utakmice pokrili Dobrica i sakrili ga od medija koliko su mogli, dok je takvo drugarstvo u ekipi ja ne brinem za nasu kosarku mi smo najveca sila !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Novak Đoković je 4 puta padao i ustajao, gubio, da bi se sa 37 godina okitio zlatnom medaljom. Sve je veći longevity košarkaša, zapravo za Bogija sam sigurna da će biti kapiten u LA 2028, a zašto ne bi i Jokić bio tu? Za njega nisam sigurna samo da mu neće dunuti da ostavi košarku i posveti se konjima :classic_smile: 

 

Sve dok igra ne prestajem da verujem kako će Bogdan uzeti zlato sa ovim momcima, moramo da sanjamo neke nove snove. Nadam se da pijani Danilović pregovara sa Karijem i da su mu tražili plan rada za novi olimpijski ciklus.

 

@Kooineeperk

Sve je to ok, ali nece biti mladji i pokretniji, izdrzljiviji, bice samo iskusniji... Uzece Bogi zlato, tu je i EP i SP. Ali sad pricamo o OI za 4 godine.

 

Nema mnogo belaca koji dominiraju sa 33+.

 

Evo na ovim OI imas Inglesa i Dellavedova (gotovo da ne igraju za Australiju), Calathes i Papanikolau (oni su nosioci i sa 35 i 34 godine ali je generalno Grcka klupa tanka pa moraju), Llull i Fernandez (i oni uzmu po 15-30min i bitni su za repku iako imaju 36 i 39 godina), de Colo (37, skoro da i ne igra za Francusku), Giffey (ne igra u rep Nemacke). I tu je kraj liste.

 

Dakle imas mozda 4 igraca na celom turniru, belca, koji sa 33+ igraju bitne uloge u svojim repkama. Od toga, Calathesa bi i sami Grci proterali da imaju zamenu, a Fernandez kod Spanaca ima ulogu kapitena i generalno radi stvari koje se ne vide u statistici pa dobija minute. Dakle imas zapravo 2 igraca sa 33+ cije igranje ima bas znacajnu ulogu. 

 

 

Neka nase momke posluzi zdravlje i odrzi im se volja da igraju za repku i nemam nista protiv da tek malo podmladjen sastav gledamo u LA (Topic, Djurisic, Pokusevski...). 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Sve je to ok, ali nece biti mladji i pokretniji, izdrzljiviji, bice samo iskusniji... Uzece Bogi zlato, tu je i EP i SP. Ali sad pricamo o OI za 4 godine.

 

Nema mnogo belaca koji dominiraju sa 33+.

 

Evo na ovim OI imas Inglesa i Dellavedova (gotovo da ne igraju za Australiju), Calathes i Papanikolau (oni su nosioci i sa 35 i 34 godine ali je generalno Grcka klupa tanka pa moraju), Llull i Fernandez (i oni uzmu po 15-30min i bitni su za repku iako imaju 36 i 39 godina), de Colo (37, skoro da i ne igra za Francusku), Giffey (ne igra u rep Nemacke). I tu je kraj liste.

 

Dakle imas mozda 4 igraca na celom turniru, belca, koji sa 33+ igraju bitne uloge u svojim repkama. Od toga, Calathesa bi i sami Grci proterali da imaju zamenu, a Fernandez kod Spanaca ima ulogu kapitena i generalno radi stvari koje se ne vide u statistici pa dobija minute. Dakle imas zapravo 2 igraca sa 33+ cije igranje ima bas znacajnu ulogu. 

 

 

Neka nase momke posluzi zdravlje i odrzi im se volja da igraju za repku i nemam nista protiv da tek malo podmladjen sastav gledamo u LA (Topic, Djurisic, Pokusevski...). 

 

 

Ako uzimamo zlato na EP i/ili SP, onda me bukvalno zabole šta ćemo u 2028 i da li ćemo se revanširati Amerima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje gledam u zid. Nisu sudije, nije Dobric, nije Pesic. Imali smo dosta neocekivanih stvari koseva svega i samo zasto unuverzume samo jos ta jedna trojka ili jedna odbrana ili Jokic da ne dobije cetvrtu za -6 u napadu... bukvalno smo bili toliko blizu niko nikada nije bio blizi. Plus smo ih uveli u nas ritam isekli tranziciju skroz. Jebote sta smo mi odigrali. Zasto nismo nagradjeni... hocu da analiziram ovu utakmicu dublje ali znam da je necu pogledati vise nikad u zivotu.

  • Like 31
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Ova utakmica je bila Karijevo remek delo, on ih je izvukao, Durant nas zatvorio. Kljucni detalj je drzanje na klupi raspolozenog Avramovica celu cetvrtinu iako Micic nista pozitivno nije uradio na terenu u poslednjoj cetvrtini. Cak mislim i da je Guduric trebao da bude na terenu u zavrsnici utakmice. Ova utakmica je na kraju resena na jedan sut Duranta. Amerikanci su imali veliki vetar u ledja  kod sudija, koliko smo  samo puta na utakmici dali kos uz faul i sudije nam nisu svirale. Moramo da dobijemo Nemce, bolji smo od njih. Zbog utakmice sa amerikancima zasluzujemo bronzanu medalju i da se kuci vratimo sa pobedom.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Njih ima 350 miliona od toga ko zna koliko tamnoputih ljudi sa neverovatno dobrim predispozicijama za kosarku, zemlja gde svaka skola ima kosarkaski tim a nas manje od 7 miliiona i 80% skola nemaju salu ili koseve. 

 

 

Izuzetan dobra kampanja ali neuspesna, zlato nije doneseno. Trenirajmo i dalje nema tu sta da se kaze. 

 

Jos jedan poraz  u nizu od Amerike. 

Edited by DejoLazaKalina
Link to comment
Share on other sites

Ipak smo mi zemlja koja ima najvise pobeda nad njima u poslednjih 30 godina. Samo smo ih mi dva puta pobedili na velikim takmicenjima. Mi i francuska da budem tacniji.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Mislim da polako ulazimo u eru kad će se srušiti ta nedodirljivost Amerikanaca jer njima odlazi i ostatak ove generacije koja je izmijenila košarku u reprezentativnu penziju. Harden, Lenard, Durent, Lebron, Kari više ne postoje ni u naznakama, a teško će nadoknaditi i ovaj drugi red poput Holideja, Grina, Kleja, Dejvisa, Lilarda, Batlera.

Pitanje da li će se Tejtum i Braun uopšte i odazivati više što sa sobom moguće vuče i Vajta itd. 

Sad sastaviti se dobar tim može i bez ovih igrača ali je daleko to od nedodirljivog. Pogoto što će oni uvijek doći sa napucanim egom u kojem god sastavu bili. To je recimo sad kad kažu ljudi Ker ovo, Ker ono. Ker ima Spolstru i Lua, bolje ne možeš naći. Ali niko od njih trojice se ništa ne pita tu. Golden Stejt je uzeo sve ovo baš iz razloga jer je Kari takav kakav je mentalno, podređen timu. Da je on imao glavu kao Embid ili ego poput Lebrona raspali bi se odavno, jer da je htio mogao je svaku noć ubacivati 40+. 

 

Nama ova generacija može igrati još 4-5 godina u ovom sastavu, uz to kad bi imali neki super dodatak u vidu onoga što se očekuje Topić da postane i napredak Jovića pa i Petruševa, moguće Đurišića kao tog atletskog igrača koji nam treba imamo čemu da se nadamo. 

E sad šta bi bilo kad bi bilo, zamislite recimo da od 2017. na ovamo smo imali Dončića da igra za Srbiju što je i bilo realno da se imalo iole mozga u savezu ranije. Pa mislim da bi osvojili sve od tad. Tako da se nadam da će Topić postati taj tas na vagi dok su svi još u punoj snazi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...