Jump to content

Recommended Posts

14 minutes ago, Perkos2 said:

Kod nas Srba najviše me nerviraju krajnosti i u kritici i u pohvalama. Obično preterujemo u oba slučaja. Niti trebamo padati u bedu zbog nezasluženog poraza niti sad praviti istotijsku i herojsku "pobedu" od poraza u ovom meču. Pustiti ljude da se odmore i spreme za sledeću vrlo važnu utakmicu. Nakon povratka napraviti analize i plan kako dalje u srpskoj košarci. To su naši igrači naši sugrađani i sunarodnici, sa vrlinama i manama koje imaju ali naši su i trebamo ih podržati u borbi za medalju.

 

Poraz jeste istorijski, zato sto nikada (ponavljam: NIKADA) niko nije bio na kos ili faul od pobede nad Amerikancima kada su poslali APSOLUTNO NAJBOLJE sto NBA liga ima u tom momentu. I ovo jeste ta prekretnica koja ce se spominjati godinama i decenijama. Bez namere da spustam onu fenomenalnu Argentinu, te 2004. u Atini su Ameri dosli bez Sejkil o Nila, Brajanta, Garneta... kao sto su slali polovicne timove na svetska prvenstva. Ovo je najbolje sto imaju, i provukli su se u polufinalu olimpijade, bukvalno provukli malo uz nas pad, malo uz njihovu poslednju cetvrtinu, i jos malo uz sudije.

Edited by diego
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, diego said:

 

Poraz jeste istorijski, zato sto nikada (ponavljam: NIKADA) niko nije bio na kos ili faul od pobede nad Amerikancima kada su poslali APSOLUTNO NAJBOLJE sto NBA liga ima u tom momentu. I ovo jeste ta prekretnica koja ce se spominjati godinama i decenijama. Bez namere da spustam onu fenomenalnu Argentinu, te 2004. u Atini su Ameri dosli bez Sejkil o Nila, Brajanta, Garneta... kao sto su slali polovicne timove na svetska prvenstva. Ovo je najbolje sto imaju, i provukli su se u polufinalu olimpijade, bukvalno provukli malo uz nas pad, malo uz njihovu poslednju cetvrtvinu, i jos malo uz sudije.


Brate, sport se igra da pobediš a ne da časno pogineš. Kakav istorijski rezultat gde si izgubio ma koliko blizu bio. To nije pobednički mentalitet.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam rekao u fazonu nas istorijski poraz, nego istorijski mec iz ugla svih ekipa. Za nas naravno poraz, ali koji nam je pokazao da smo tu egal sa njima kada hocemo. U odnosu na svaki put do sad kad su nas razmontirali na Olimpijadi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Мџе said:


Brate, sport se igra da pobediš a ne da časno pogineš. Kakav istorijski rezultat gde si izgubio ma koliko blizu bio. To nije pobednički mentalitet.

 

Mi smo upravo i igrali da pobedimo. Svih 40 minuta. Nismo uspeli da odigramo i bukvalno savrsenu utakmicu, a to je jedini nacin da se dobije ovoliko kvalitetnija ekipa. Mi imamo 3 NBA igraca u sastavu, od kojih je jedan neupotrebljiv gotovo cele OI.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

USA je sa timom koji su sami nazvali AVENGERS dodatno morala i da naturalizuje Kamerunca koji se obecao Francuskoj da bi pobedila Srbiju predvodjenu Jokicem   Na sve to su jos imali i dosta dobru pomoc sudija. 

 

Volim nase momke. Hvala vam za sve!

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Ajde sad hladne glave nakon što se malo strasti smirile. Svaka čast našima , ovo je bila utakmica za sva vremena, ale ako pogledamo Amerikanci su veći deo utakmice odigrali preko one stvari.  Da su od početka imali pristup kao tokom poslednje četvrtine, drugačije bi se rezulatat kretao tokom utakmice. 

 

Ja sam na nekih 8 minuta pre kraja pomislio, ako na 5 minuta pre kraja budemo imali dvocifrenu prednost i dalje, možda možda možda možemo da se ponadamo nečemu. Ako ne, onda teško.  Na 5 minuta pre kraja meča bilo je +5 za nas ako se ne varam i tu mi je bilo jasno kako će da se završi. Jbg.

  • Ha-ha 9
  • Tuzno 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kariju je noćas kao Dudi u Istanbulu posle Turaka. Treba preživeti. Spremiš čudo, razložiš protivnika na šavove, gledaš i uživaš u tom mentalnom i igračkom polomu, samo taj završni udarac. I jbg. Košarka ti pokaže da je kao i život često više tanjir govana od dečije radosti. Još kad pregleda snimak meča i posebno 4/4 biće duplo gore. 

 

Dobili smo što nam je trebalo kao hleb nasušni. A biće i ono što momci odavno zaslužuju. Molim se i nadam da je Nikola od večeras trajno inficiran reprezentacijom i da ove batine znače da dolazi na i SP. Čisto da im jebemo svima sve po spisku. A spisak postoji. Živeće srpska reprezentacija i to je najvažnije. 

 

Idemo dalje. Po medalju nego šta. Imaju momci i matori neke dužnike da odrade. Još jednom ljubav za sve ❤️ I braći i sestrama sa foruma koji su istinski verovali da možemo da ih dobijemo. I to je deo kulta koji momci negde osećaju. 

Edited by Molina23
  • Like 18
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skyglider said:

Ajde sad hladne glave nakon što se malo strasti smirile. Svaka čast našima , ovo je bila utakmica za sva vremena, ale ako pogledamo Amerikanci su veći deo utakmice odigrali preko one stvari.  Da su od početka imali pristup kao tokom poslednje četvrtine, drugačije bi se rezulatat kretao tokom utakmice. 

 

Ja sam na nekih 8 minuta pre kraja pomislio, ako na 5 minuta pre kraja budemo imali dvocifrenu prednost i dalje, možda možda možda možemo da se ponadamo nečemu. Ako ne, onda teško.  Na 5 minuta pre kraja meča bilo je +5 za nas ako se ne varam i tu mi je bilo jasno kako će da se završi. Jbg.

 

Jebote nemoj da nas goldberguješ, ako je ikako moguće.

  • Like 11
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako posle ovakve dve utakmice uspemo da dobijemo Nemce u subotu ujutru, ta bronza će biti najsjajnija ikada i ja ću istog trenutka krenuti da se pakujem da iz Šapca dođem za Bgd, da u 19h budem tu negde u centru i da čekam doček.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, diego said:

Za nas naravno poraz, ali koji nam je pokazao da smo tu egal sa njima kada hocemo.

 

Tj. kada smo kompletni...a opet nismo bili skroz, falilo je tu par igrača. Za ostalo se slažem, naši su im držali čas košarke skoro celu utakmicu, one promene taktike u odbrani kada nisu znali šta će, siguran sam da će Ker proučavati to posle turnira. 

 

Paradoksalno, jedini način da ih dobiješ je da ih slistiš sa 15 razlike što smo mi radili skoro celu utakmicu, malo je nerealno očekivati da celu tekmu odigraš bez pada. Čim se uđe u neizvesno i trku, tu su oni neprikosnoveni...pa Netflix dokumetarac koji je neko spomenuo, Lebronov oproštaj, već projektovano finale sa Francuskom koje su sudije malo pogurale u toj neizvesnoj završnici (i pre toga)...preveliki je to biznis da bi se neka Srbija umešala i skenjala to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 i po minute je Srbija igrala savrsen mec bukvalno. Pali su nakon one priznate trice Duranta i onda jos Bookerove poslije. Nakon toga je bilo par gresaka i nerezonskih poteza po prvi put. Tacno se osjetio umor i da se ruka skratila. Ona Dobriceva otvorena trica i Micicevo potezanje trice relativno rano u napadu nakon sto je Steph pogodio za 87:86 su najbolji pokzatelji toga. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skyglider said:

 

Meni je to najvažnije, da nisu spustili gaće.  A poraz , šta da se radi. 

Tačno je i za nas, naravno, ali sam mislio na USA. 

Taktika je da ih izbaciš iz komfora, da vodiš u zadnjoj četvrtini, da se stegne ruka, jer nisu bili u ovakvoj situaciji... 

Sve smo odradili kako treba, ali ipak su i tu pokazali kakva su klasa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"LeBron and Steph step up to save Team USA: As if the track and field drama wasn’t enough, the US men’s basketball team survived a massive scare and had to fight back from 17 points down to finally topple NBA MVP Nikola Jokić and Serbia. That sets up an enthralling gold medal matchup with host nation France. It was the elder statesmen — LeBron James with a triple double and Steph Curry scoring 36 points — that helped lead the US back from the brink."

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...