Jump to content

Recommended Posts

14 minutes ago, strah od vozova said:

Apro po ove price za koliko smo bolji od Australije, jako zanimljivo bi bilo misljenje forumasa ko je po njima bolji Egzum ili Vasa Micic. 

I da, cesto se ovde ranije potenciralo da je Milutinov najbolji centar u Evropi. Bilo bi interesantno poredjenje njega i npr. Dragana Tarlaca ili sa Koturovicem.


Milutinov po meni moze u ovoj koncepciji jedino da zakuca lobove Jokica. Vasa ne igra pik a Avram tek ne igra. Sta da radi sem da uzme ofanzivni skok? Zadnje godine je izgledao sa Jovicem kao najbolji centar na turniru.


Vasa / Exum je interesantan comparison juce statisticki:
Juce Exum 27 min 12 (4/7), 5as, 3TO
Juce Vasa 24min 14 (4/8), 6as, 3TO

Obojica su pravili gluposti pod agresivnom odbranom.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovakve utakmice su i razlog zasto vec 10+ sezona ne gledam uzivo kosarkaske utakmice visokog napona, kao i Novakove meceve. 

 

Zamisli da moras 2 sata da gledas i nerviras se za svaki poen, preznojavanje, psovanje, mrmljanje sebi u bradu razlicitih scenarija kako stici i prestici kos razliku, euforija, stres, napetost i kad se sve zavrsi ide Nirvana. 

Olaksanje neko, mir, bez obzira da li su puko' ili ne. Ako dobijes, sta onda? Eto novi dan, kao da nije ni bila utakmica. 

 

Batelite vi to, samo preko livescore-a par puta refresh i to je to. I onda repriza. 

Mene samo zanima koliko je puta Sarenac uzviknuo " Pa ovo je fauuuuuuullll, sudija !!! ". 

 

Protiv USA imam osecaj da ce biti malo neizvesnije nego do sada, steta sto nismo odigrali jos 5,6 prijateljskih sa njima, po ceni i da puknemo 20 razlike svaku, samo tako mozes da dobijes jace, kad se celicis u dvobojima sa njima, sigurno ga neces dobiti u jednoj utakmici prvi put kad se nadjes na terenu sa njima, ali ako se tuces sa jacim 20x, svaki put ces nauciti nesto novo i kao i svako bice ces razviti mehanizam za opstanak i prezivljavanje kosarkasko, u ovom slucaju. 

 

Bilo bi bas meeeehhhh da ostane ova druzina bez medalje, kakvi da su, nasi su, vidi se da im je mnogo stalo da urade nesto. 

Sve u svemu, jedna od onih utakmica koje idu u vecnost i pamcenje poput finala sa Argentincima 2002 ili finala sa Litvancima 1995. Ne bas naravno u tom nivou znacaja, ali ne i previse daleko od tih epskih utakmica.

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Богдан ми је јуче био јако пасиван и изузев Судана игра доста слабије у односу на оно шта смо навикли и шта очекујемо.

Свих 15 поена наших у 4/4 је дао или искреирао Васа 11 поена и по асистенција за Гудурића и Петрушева. Један такав празан ход Јокића и Богдана је крај утакмице против Америке.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

Drugoraredno takmičenje u odnou na OI

Apsolutno nikakva razlika nije bila u kvalitetu timova, osim SAD.

Igrali smo mi ta "drugorazredna takmičenja" i sa Jokićem, pa nismo mogli da uđemo ni u polufinale.

 

Edited by Stiletto87
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


Diskutabilno je ovo dosta. Preporucujem ti analizu sa Mozzarta. Koliko god da smara Srdjan, odlicno su analizirali da Australiju trebas u startu uvuci u pet na pet a da smo mi to uspostavili od 16. minuta. Od tada smo imali swing od 30 poena do 35.min. Oduvek je bilo tako da njima ne smes dozvoliti euforiju kroz tranziciju. Koju smo juce povremeno odlicno ali povremeno neprofesionalno branili.

Sve u svemu su dobra ekipa ali nasa je bolja. Pesicu se kroz "hihihi hahaha" prebacivalo na live temi tandem Jokic-Milutinov. Ali taj tandem je stabilizovao skok i nisu vise setali kroz reket, nisu dali lagan kos i tu je krenuo preokret.

Sve u svemu mislim da ekipa sa nasom koncepcijom mora njih da uvuce u pet na pet 40min. To nikada nije lepa kosarka. Ali smo tu toliko jaci da jednostavno na kraju kvalitet dolazi ranije ili kasnije do izrazaja.

Nisu oni nista stabilizovali, Milutinov je bio statista, a mislim da smo od 10 off reba dobili jedno 6-7 kad su on i Jokic bili na terenu, nego je ovaj izveo Gidija i zaboravio ga na klupi u tom periodu. Pogledaj snimak opet.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Ma gde smo bolji 20 razlike od Australije... Ok mi imamo Jokica sa kojim niko ne moze u isti kos od Kengura, ali oni imaju 6-7 igraca koji igraju po NBA klubovima i koji su mnogo bolji od naseg ostatka rostera (izuzev Bogdana). 

 

Jesmo bolji, sto su kvote pre utakmice i potvrdile, ali nismo toliko bolji da ih dobijemo ubedljivo svaki put kada bi ih sreli. Sasvim je realno da u ovakvom odnosu kvaliteta dve ekipe dodje do neizvesne utakmice. Desava se.

 

Pa jesmo bolji 20 i kusur razlike. Ako ne računaš ono pomračenje u prvih 15 minuta (24 razlike), gde nismo ništa igrali a njih sralo i šetali nam se do koša, kad smo počeli da igramo kako treba. od tog momenta bilo je +29 za nas... :smiley2:

 

Bukvalno sa 2 i po igrača su nas doveli u problem... i ajde onaj MekVej je još ispogađao nekoliko trojki... kad su crkli promašili su dosta toga, naročito Mils...

 

Ovi Oziji su duplo lošiji od onih koje smo u Riju preslišali sa 25+ razlike... ali ajde da verujemo Pešiću kad kaže da nas je pritisak pojeo i da nas noge nisu slušale u prvih 15 minuta, a ne da smo nadigrani...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ječmendo said:

...

 

Petrušev i Jović koji bi nominalno trebali da pokrivaju poziciju četvorke su premekani igrači za ovakav nivo fizičke košarke i po meni su najveći liability. Oni su talentovani, visoki, dovoljno atletični, ali su preslabi i fizički, nažalost i mentalno. Zato je Pešić pokušavao sa Milutinovim u paru s Jokićem, ali i on je trenutno ofanzivno neupotrebljiv zbog ''drvenih'' ruku. Možda da se pokuša sa 4 agresivna niska i Jokićem? Nažalost, protiv ovih Amera šanse su minimalne.

 

Ja bi se sa ovim verovatno složio pre početka turnira, ali moram da odam priznanje Filipu. Ok, nije on Yabusele da raznosi protivnike. Ali se momački borio do sad i igrao čvrsto i hrabro. Nek duele gubio, neke dobijao, ali po mom mišljenju mu se ne možre pripisati da je bio mekan.

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ja bi se sa ovim verovatno složio pre početka turnira, ali moram da odam priznanje Filipu. Ok, nije on Yabusele da raznosi protivnike. Ali se momački borio do sad i igrao čvrsto i hrabro. Nek duele gubio, neke dobijao, ali po mom mišljenju mu se ne možre pripisati da je bio mekan.


Mislim da je glavni utisak te percepcije da su mu Sudanci, a Boga mi i Jovicu, skinuli 3 lopte sa glave pod obrucem.

Just now, McLeod said:

Pokazao je tri sekunde sudija ispod kosa 100% sam siguran.


Mozda je onda glavni arbitar pokazao flopping igracu Australije, nisam obratio paznju da li se zalio.

Link to comment
Share on other sites

Lendejl, Reath, Mils, Giddey, Exum, Daniels, Ingles, svi oni igraju u Nba. Da se opet igra utakmica, opet bi bilo neizvesno.

Nismo bolji za 20 razlike ni od Juznog Sudana,a kamoli od njih.

Mi imamo koncepcijske probleme, nismo dovoljno cvrsti spolja, nemamo flow sa Vasom u ekipi, dve cetvorke su nam rovite ili povredjene i imamo jos dosta drugih problema.

Mnogi precenjuju ovu ekipu koliko vidim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi nemamo rim protektora. Bez Filipa nismo imali ni skok jer su twin tauersi spori i kada i dohvate koji skok, prečesto im loptu izbiju iz ruke posebno u napadu. Verovatno je Jokić imao najviše blokada samo zbog završnice u kojoj je preuzeo mešalicu.

Milutinovu treba ozbiljan ''amount of time'' da krene na obruč a nema retrovizore. Provalili su ga kenguri jako brzo. Onoliki baja ih sa ovim sudijskim kriterijumom nijednom nakon uhvaćenog skoka nije razgrnuo pod obručem a ume to da uradi momački. Delovao je nesigurno jer su mu jako brzo uzeli 2-3 lopte. Plus on ne može ništa od nižih da preuzme pa mi je naša petorka sa dve ''mečke'' baš bila stresna za gledanje.

Ja bi ranije vratio Petruševa jer je i jedini koji je mogao na prodoru da isprati Gidija a Milsu da eventualno zalepi koji blok pa i po cenu penala. Ostalima je taj tandem trpao najjeftinije poene, kontakta bez. Bar kada je Reath bio na 4 tada je morao Filip da bude na parketu...nije jači od njega ali je hrabriji i pametniji. Može ga licem rešiti na bar tri načina a Reath nam u napadu svejedno nije bio nikakva opasnost i poželjan je finišer.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ona petorka koja je igrala kraj prve i početak druge četvrtine (Vasa-Guduric-Vanja-Davidovac-Milutinov) da je ostala još koji minut zajedno, bumeri bi otišli na 30+. Ne vidim potrebu za širokim rotacijama, pogotovo u eliminacionom utakmicama. Nama sinoc, od raspoloživih igrača, samo Plavsic nije ulazio. I juce, i na turniru i na prijateljskim utakmica tačno se vidi koja nam je najbolja petorka : Aleksa-Bogdan-Dobric-Petrusev-Jokic. Nema tu previše filozofiranja, skrati rotaciju na max 8 igrača. Joka i Bogi moraju da igraju 35 +, ostali takodje iznad 30 minuta. Imamo max 2 utakmice jos, nije da je ovo playoff i da se igra jaka košarka narednih mesec dana, pa da se bojiš povreda i iscrpljenosti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

Mozda, na drugog sudiju nisam obratio paznju. 3 sekunde svakako uvek sudi ovaj ispod kosa.


https://basketball-video.com/serbia-vs-australia-full-game-replay-august-6-2024-olympic-games-paris-quarter-final

Jebem li ga, meni ovo deluje cudno.
38:12

Ili sam ja lud ili je ovo neka medjuvarijanta 3 sekunde i floppinga sto pokazuje lik. Rulebook kaze "wave arm" i 3 prsta, drugo nije uradio nego pokazao posed, u ABA i EL sudije nikada 3 puta rukom (slicno flopping signu ili flopping warningu) ne pokazuju vec samo 3 prsta horizontalno i pokazuju ka protivnickim kosem.

Naviknut sam na ovakvu reakciju sudija:


@Sharp - mozda mozes da objasnis kako se po FIBA pravilima 3s pravilno pokazuje i da li je kolega pod kosem ovo pravilno signalizirao?
 

9 minutes ago, Wingwalker said:

Mi nemamo rim protektora. Bez Filipa nismo imali ni skok jer su twin tauersi spori i kada i dohvate koji skok, prečesto im loptu izbiju iz ruke posebno u napadu.

Milutinovu treba ozbiljan ''amount of time'' da krene na obruč a nema retrovizore. Provalili su ga kenguri jako brzo. Onoliki baja ih jednom nakon uhvaćen skoka nije razgrnuo pod obručem a ume to da uradi momački. Delovao mi je nesigurno jer su mu jako brzo uzeli 2-3 lopte. Plus on ne može ništa od nižih da preuzme pa mi je naša petorka sa dve ''mečke'' baš bila stresna za gledanje. 

Ja bi ranije vratio Petruševa jer je i jedini koji je mogao na prodoru da isprati Gidija a Milsu da eventualno zalepi koji blok pa i po cenu penala. Ostalima je taj tandem trpao najjeftinije poene, kontakta bez.


Mi smo generalno dosta spora ekipa/skola kosarke. Zato se radujem da sa Jovicem, Topicem i Djurisicem dolaze igrace sa drugacijim fizickim gabaritima.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ne znam čemu iščuđavanje za minute koje su Jokić i Milutinov juče proveli zajedno.

 

Juče su dve četvorke u timu bile Petrušev i Davidovac koji je imao nešto kao -20 za 5 minuta u igri.

 

Morao je da uđe Milutinov da bar malo odmori Petruševa, bilo je iznuđeno rešenje juče ali je na kraju ispalo još i ok. Milutinov kao da je dobio malo samopuzdanja u onih par minuta što je odigrao zajedno sa Jokićem, pa je bio onda i podnošljiv u onih par minuta dok je Jokić odmarao.

 

Nismo do sada nijednom probali sa 4 mala, i verovatno ovaj tim to i ne može da igra, Dobrić bi tu mogao da bude ta lažna četvorka jedino, ali je juče imao mnogo važnije zadatke.

 

Koliko vidim potvrđeno je da je Jović bio bolestan, valjda će moći da igra sutra. Neka bude to njegov 'flu game'. :D Bez njega šanse sa minornih padaju na nepostojeće 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Vanja mi je jedno od najneprijatnijih iznenađenja što se našeg tima tiče. Govor tela mu je užasan, sav je nekako drven kao da ima išijas. Davidovac je jednostavno nemoćan igrač za ovaj nivo košarke. Nadam se da više nećemo ulaziti u situacije da ulazi u 12, zato što usled povreda i otkaza, nema ko drugi.

Edited by drgnk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posle onoga juce, deluje kao jako losa odluka sto je isao Davidovac umesto Pokusevskog. Iako je potonji bas bio los na pripremama, bar ta gradja je mogla da se upotrebi u nekim kratkim intervalima, Davidovac je potpuno neupotrebljiv.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drgnk said:

Vanja mi je jedno od najneprijatnijih iznenađenja što se našeg tima tiče. Govor tela mu je užasan, sav je nekako drven kao da ima išijas. Davidovac je jednostavno nemoćan igrač za ovaj nivo košarke. Nadam se da više nećemo ulaziti u situacije da ulazi u 12 zato što usled povreda i otkaza, nema ko drugi.

Meni isto. On bi trebao da bude idealan fit u petorci sa Jokicem i Bogdanom kao igrac koji bi krpio u odbrani od 1 do 3 pozicije, a u napadu coskario i pogadjao otvorene suteve za sta je apsolutno sposoban. Ne znam sta se desilo. Guduric je naravno isto ocajan, ali to mi je nekako i razumljivo jer je drugaciji tip igraca kojem moras dati loptu i slobodu, sto on u ovom timu tesko da moze da dobije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...