Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, Smrtokapa said:

 

Ja jedva čekam da se Jago zaleti u reket u kome su Dejvis i Adebajo, nemam pojma šta će se desiti ali će biti spektakularno.

Neće da se zaleće. Zapali se i šutira sa 8 metara. 😄

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Beonegro said:

Au šta napričaše Deng, Ivey i Jones posle tekme, pa Srbija je izgleda stvarno neke siva eminencija u svijetu. A ja ne vjerujem gospodinvučiću kad priča da smo najjakiji nasviet, okružen sa šes tabli za crtanje i dva interaktivna ekrana. 

 

Što bi rekli u Posljednji Srbin u Hrvatskoj: "Bog te jeba' - nebeski narod!" 😁

Takve izjave su posledice njihovog(afroameričkog) pojednostavljenog gledanja na svet. Tako da me ne bi čudilo da do kraja dana ispadne da je Srbija pobedila zbog “white privilege”. 

Edited by Irski_srbin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Irski_srbin said:

Takve izjave su posledice njihovog(afroameričkog) pojednostavljenog gledanja na svet. Tako da me ne bi čudilo da do kraja dana ispadne da je Srbija pobedila zbog “white privilege”. 

Ma nema potrebe za uopštavanjem, radi se o tri lika čiji je hvale vrijedan poduhvat pao na nekoliko minuta od cilja (ljudi su početkom četvrte četvrtine imali rezultat koji ih vodi u četvrtfinale) i imaju pravo da se ljute i da kukaju, samo za pokušaje da njihov lični neuspjeh uguraju u nekakav navodni kultur-rasistički obrazac ova trojka imenima i prezimenima treba da budu napušeni govneta na svakom mjestu gdje je to moguće (i to su npr. ovi momci sa Basket Newsa u svojim komentarima njihovih izjava sjajno uradili, za skoro svaku tvrdnju su dali statistiku iz koje se vidi da je priča totalno šuplja).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Otišao na Bogdanovićem profil na instagramu, najviše komentara ispisano na grčko alfabetu. Zahvaljuju mu se Grci za utakmicu protiv Južnog Sudana. “Podižemo ti spomenik”, “Bogdane, spasio si sve Grke” “Feta, giros, maslinovo ulje sta god vam treba za leto” 🤣

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

https://www.fiba.basketball/en/events/mens-olympic-basketball-tournament-paris-2024/teams/australia#statistics

 

Sut za 2: 50,8%
Sut za 3: 38,7%
Skokovi: 41.3 (11.3 o)
Ass: 21.7
TO: 16.7
STL: 6.3

Lideri u poenima:

Landale 17.7, Giddey 15.0, Mills 13.3, Daniels 11.3, Exum 10.5

Minutaza: Mills 29.4, Landale 29.2, Daniels 29.0, Giddey 28.1

Statisticki smo u dosta kategorija u prilicnom egalu, sem u sutu:
Mnogo bolji sut za 2 Srbije (65,8%), dosta losiji za 3 (32.9%). Ali jebiga, sut nas je krenuo protiv SSD, pa da se nadamo da ce tako i ostati. Dajemo u proseku 13.7 poena vise.

 


 

Vidim da im trener najavljuje brzu igru i pokusaj da nas pretrce. Sta ce drugo kad pod kosem nemaju sanse.

Sveukupno mi se cini da smo nezgodni rival Australiji i da mozemo da ih dobijemo i dvocifreno.

Kljuc je cvrstina i popravka defanzivnih deficita, skok u odbrani i da nam vodeci igraci isporuce. Samo to 😉 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Да прекинем ово затишје пред сутрашњу утакмицу прогнозом да ће дебели одиграти једну од најбољих партија наших репрезентативаца када је реч о елиминационим утакмицама а ево издвојио сам неке такве из прошлости

 

Ђорђевић у финалу ЕП 1995 против Литваније 41 поен 9-12 тројке

Бодирога у 1/2 финалу СП 1998 против Грчке 31 поен 5 скокова 4 асистенције

Пеђа у 1/4 финалу ЕП 2001 против Летоније 29 поена 7-7 тројке

Пеђа у 1/2 финалу ЕП 2001 против Шпаније 30 поена

Бодирога у финалу СП 2002 против Аргентине 27 поена 6 скокова 3 асистенције

Теодосић у 1/2 финалу ЕП 2009 против Словеније 32 поена 4 асистенције 6-10 тројке

Теодосић у 1/2 финалу СП 2014 против Француске 24 поена 5-7 тројке

Богдановић у 1/2 финалу СП 2023 против Канаде 23 поена 8-12 шут из игре

 

Edited by Bogoljub Gagic
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Irski_srbin said:

Otišao na Bogdanovićem profil na instagramu, najviše komentara ispisano na grčko alfabetu. Zahvaljuju mu se Grci za utakmicu protiv Južnog Sudana. “Podižemo ti spomenik”, “Bogdane, spasio si sve Grke” “Feta, giros, maslinovo ulje sta god vam treba za leto” 🤣

 

Kad ih oderemo u vaterpolu ima da blokiraju izvedu tenkove na Evzoni. 

Edited by Prijatelj Mitar
Link to comment
Share on other sites

Danas kreće ono pravo. Sviđa mi se kako se forma tempirala kao i to da smo skroz svježi. Očekujem nivo iznad i da prelazimo u veću brzinu, što znači Jokićeva totalna dominacija kao i odbrana na maksimumu. 

Australija će biti rasturena. 

Edited by jabadabaadu
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nervozan uopste, bice kako biti mora. Ako odigramo kako treba dobicemo, ako nam neko ukrade mozak kao protiv Italije izgubicemo i to ce biti zasluzeno, tako da sam miran.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...