Jump to content

Recommended Posts

Jbg smor je kad puknemo 25 razlike, ali koliko god se lozio pre utakmice ne mogu da kazem da ovo nije ocekivano.

 

Mislim da je poenta koju je nekoliko ljudi napravilo da bez nekog suterskog ludila mi nemamo sta da trazimo protiv njih ona prava i ove ostale annalize mogu da idu tek posle tog inicijalnog uslova.

 

Ono sto sam hteo da pomenem je da je dosta ljudi komentarisalo kako je trebalo da "prebijemo" Lebrona i druzinu i da pravimo jave faulove itd.

 

Ne znam da li ste primetili, ali Aleksa je u jednoj odbrani, verovatno slucajno, overio Karija u stomak u jednom protrcavanju.

 

U sledecem napadu je Lebron bacio Petruseva, a Embid zakacio Aleksu posle sudijskog zvizduka.

 

Ono sto hocu da kazem je da nije bas lako prebiti ekipu koja je atletski mocnija od tebe, a i ako hoces da ih prebijes oni ce sigurno imati reakciju.

 

I onda posle toga zavisi kakav se sudijski kriterijum uspostavi, a svakako da nama ne odgovara da se pusti igra sa mnogo vise kontakta. Tu bi Ameri svakoga izdominirali.

 

Sto se tice ostatka turnira, ja jos verujem u ovu ekipu, i mislim da ni u ovom mecu nismo dali sve od sebe i ispucali sve fore, a mozda nije ni lose da se u nekom sledecem potencijalnom mecu sa njima udje sa manje pritiska pa da se ruke opuste.

 

I da izjavim za dnevnik da bih mnogo vise voleo bronzu nego srebro sa ove olimpijade.

 

Nasa repezentacija (u kom god drzavnom obliku gledali) ako se ne varam vec preko 20 godina nije dobila mec za medalju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nemanjaol said:

Jbg smor je kad puknemo 25 razlike, ali koliko god se lozio pre utakmice ne mogu da kazem da ovo nije ocekivano.

 

Mislim da je poenta koju je nekoliko ljudi napravilo da bez nekog suterskog ludila mi nemamo sta da trazimo protiv njih ona prava i ove ostale annalize mogu da idu tek posle tog inicijalnog uslova.

 

Ono sto sam hteo da pomenem je da je dosta ljudi komentarisalo kako je trebalo da "prebijemo" Lebrona i druzinu i da pravimo jave faulove itd.

 

Ne znam da li ste primetili, ali Aleksa je u jednoj odbrani, verovatno slucajno, overio Karija u stomak u jednom protrcavanju.

 

U sledecem napadu je Lebron bacio Petruseva, a Embid zakacio Aleksu posle sudijskog zvizduka.

 

Ono sto hocu da kazem je da nije bas lako prebiti ekipu koja je atletski mocnija od tebe, a i ako hoces da ih prebijes oni ce sigurno imati reakciju.

 

I onda posle toga zavisi kakav se sudijski kriterijum uspostavi, a svakako da nama ne odgovara da se pusti igra sa mnogo vise kontakta. Tu bi Ameri svakoga izdominirali.

 

Sto se tice ostatka turnira, ja jos verujem u ovu ekipu, i mislim da ni u ovom mecu nismo dali sve od sebe i ispucali sve fore, a mozda nije ni lose da se u nekom sledecem potencijalnom mecu sa njima udje sa manje pritiska pa da se ruke opuste.

 

I da izjavim za dnevnik da bih mnogo vise voleo bronzu nego srebro sa ove olimpijade.

 

Nasa repezentacija (u kom god drzavnom obliku gledali) ako se ne varam vec preko 20 godina nije dobila mec za medalju.

 

Generalno, slažem se za ovo oko "prebijanja".

Zaista nisam čitao sve komentare pa ne znam šta su sve ljudi podrazumevali pod "prebijanje", ali meni je zasmetalo što smo npr. iz bonusa u 2. četvrtini izašli na 3 sekunde pre kraja poluvremena. Što smo npr. ukupno napravili 16 faulova, odnosno, što faulove nismo koristili da prekidamo njihove napade, nego smo dozvolili da se razmahnu. Voleo bih da sam u tom segmentu video drugačiji pristup, agresivniji. Jer pored potrebnog odličnog šuta, mislim da je i ovakav pristup u odbrani neophodan uslov za eventualni uspeh protiv njih.

Edited by Klipan
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Od takticki nejasnih stvari prva je bila braniti pik ispod bloka, ne znam sta smo tu hteli da postignemo, da ih toliko iznenadimo imbecilnoscu da pocnu da promasuju verovatno, realno mali broj akcija kroz Jokica (ali ajde, cuveno krijemo karte), mali broj faulova i lose rasporedjenih, gde stvarno nemam nikakvo objasnjenje, kao i Milutinov + Jokic vs Dejvis + Adebajo. Ne svidja mi se to ni protiv koga, a protiv dve pokretljive petice je bas samoubistvo. Bolje da odgovoris sa dve lajt petice i pustis ih da zidaju jer su obojica bolji licem prema kosu nego ledjima. Sve upucuje da smo imali kombinaciju treme, nepokazivanja toga sto imamo i u pojedinim momentima potpuni automatizam i ler iz kojeg mozemo nekog drugog cak i da zatrpamo, ali Amerikanci svaki takav period surovo kaznjavaju.

Link to comment
Share on other sites

Dan posle, ja sam i dalje OK sa onim porazom. 

 

Rekao sam na live temi da za ovu utakmicu treba mi navijaci da se opustimo i da uzivamo sto gledamo nase momke protiv onih vanzemaljaca. Videli smo maestralnu partiku KD-a i veoma dobrog Lebrona. S jedne strane, shvatite to kao i da su nas ameri ispostovali svojom ozbiljnoscu.

 

Bilo je tu nekih losih stvari na nasoj strani, istakli smo mnoge, siguran sam da i Kari i igraci sve to i sami znaju... Nema razloga da bude neka losa atmosfera ni medju njima a ni ovde. Ovaj poraz je ocekivan. Idemo dalje. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Skyglider said:

 

Da su izgubili 6-7 razlike i pobili se sa njima kao ljudi, niko im ništa ne bi zamerio

 

A vidim pola foruma i dalje  računa kako mi igramo 100% finale, kao da nema drugih jakih rperezentacija na turniru. 

 

 

 

Mi smo deo meča vodili a dobar deo bili u nekoj pristojnoj razlici, na kraju smo potpuno pali i otišli u ovoliki minus i to je jedini što bi se moglo zameriti sa košarkaške strane, ostalo je sasvim ok. 

 

Amerika uopšte ne igra isti sport kao većina naših igrača, volim ih sve kao braću ali je tako. Jokić je najbolji na planeti, Bogdan je dobar NBA igrač ali nije ni sub all star tier, roviti Jović I Vasa sigurno nisu prevaga. 

 

LeBron, KD I Curry su u 10-15 igrača u istoriji i u FIBA takmičenju, nakon ovoliko odmora i na kratkom turniru njihove godine ne znače ništa, prosto su liga za sebe. AD je top10 igrača na svetu sigurno, takođe Embiid, plus su ostali All Star ili sub all star igrači. Pa Tatum se sinoć nije skidao a čovek je u top10 igrača sveta a mogu da ga zakucaju na klupu jer imaju sve ostale. 

 

Prejak sastav. 

 

Meni je ok da se lozimo pre meča, da razmislimo kako bismo mogli da pobedimo, da analiziramo mec, možemo i (na konstruktivan) način da kritikujemo igrače i trenera ali da sudimo o tome da nećemo ništa uraditi nakon ovog meča je ekstrem. 

 

Nismo 100% u finalu i ima mnogo da se radi do medalje, ali da ovaj meč pokazuje da nemamo šta da tražimo na tom putu - ne pokazuje. 

 

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nemanjaol said:

Ono sto hocu da kazem je da nije bas lako prebiti ekipu koja je atletski mocnija od tebe, a i ako hoces da ih prebijes oni ce sigurno imati reakciju.

Dok god budemo mislili o tome šta će oni nama da urade ako mi njima uradimo nećemo im biti ni blizu. Mi smo i pukli u periodu kad je Lebronovo i Embiidovo divljaštvo u istom našem napadu ostalo bez odgovora. Ne navijam da se bilo kome guraju prsti u oči, postavlja noga na mjesto doskoka i završava karijera, samo kažem da kad su oni spremni da biju moramo biti i mi, ukoliko pretendujemo da igramo u istoj ligi. 

Edited by Beonegro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kljuc naseg uspeha je da selektor napokon pocne da koristi Jokica na najbolji moguci nacin. Izgelda da on jos nije resio zagonetku, to nas je kostalo i na Evropskom prvenstvu. Mi ne mozemo da imamo prazan hod od 5,6 minuta na utakmicama gde imamo Jokica koji statira. Jbt pa cim mu bacis loptu dole na blok on postigne kos ili izvuce faul protivniku bez obzira ko da ga cuva. Sa njim bi se mogao odigrati i kvalitetan pick and roll ali mi nemao pleja koji to ume da odigra sa njim . Zato treba da ga hrane loptama u reketu i da puni dok porotivnik ne pocne da ga udvaja. Ne mora tako protiv svake ekipe ali protiv jacih timova treba tako da se igra. Imamo tako mocno oruzje a ne koristimo ga na dobar nacin.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Eh da je to tako lako protiv Amera, u drugom poluvremenu su po svaku cenu branili i običan pas ka Jokiću ako je unutar linije za 3, i kad mu nekako bekovi doture loptu (a često puta nisu ni uspevali) ostaje par sekundi do kraja napada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvarnost je malo drugačija. Jedan od problema jeste bio što se Jokiću nije pravovremeno bacala lopta na post pa je gubio previše snage na građenje. Međutim, oni ga jesu povremeno udvajali ili pomagali na njemu ali tada treba pogoditi otvoren šut. 

 

Drugo, igrali su on i "Spasa" par puta visoki pik i fino je to prolazilo. Cenim da se i to čuva za nastavak takmičenja. 

 

Dalje, dobro nam je išlo i kada on izvuče čuvara spolja, otvoren je bio reket i nekoliko puta smo to fino eksploatisali. Bacio je osam asista, dakle nije bio izolovan a opet koristio je svoje prednosti, samo na drugi način

 

Nama je problem pravio duo Bam-AD. Bam deluje kao jedini koji može koliko-toliko fizički da isparira dole Jokiću a o AD na pomoći kad Bam izađe visoko ne treba puno pričati.

 

Takve igrače druge reprezentacije nemaju tako da će sigurno biti više lopti za Jokića na postu ali i njegovih izvlačenja visoko i upravljanja igrom odatle. Uopšte se ne bojim za njegovu igru i uticaj na utakmice a bilo bi dobro da ubaci nešto spolja, jer tada protivnik tek nema čime da odgovori. Ofkors, ako nam iole proradi šut spoljne linije još više će on imati prostora.

..................

Mislim da će Pešić više da kombinuje igrače prve i druge petorke u narednim mečevima tipa 3-2 ili 2-3, osim u slučaju većeg vođstva. Pored pomenutog pika to će biti način da se da prostor za šut Vanji i Guduri, pa da se nadamo da će d'ubace nešto.

 

Od pozitivnih stvari juče treba istaći 49 datih poena u 1/2, zatim 12 ukradenih lopti, odnos naših skokova u odbrani i njihovih ofanzivnih 22/6 (samo dva u 1/2), uz 10 naših skokova u napadu i manje izgubljenih lopti od SAD. Dakle, u dosta elemenata smo bili ravnopravni, ali razliku pravi njihov brutalan šut i odbrana u 2/2 (izgleda da ipak znaju da je igraju).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Daj ne preterujete. Americka odbrana nije bila nista posebno. To sto su nasi bekovi nepismeni i ne znaju da dobace loptu do njega ili ne zele da je dodaju to je sasvim drugi problem.Opet ponavljam, kada god je Jokic primio loptu dole, izvukao je faul protivnika ili je poentirao. Na zalost nismo igrali dovoljno cesto kroz njega, plus sto nasi bekovi ne znaju da odigraju ni obican pnr sa njim.

Edited by Miki8
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Daj ne preterujete. Americka odbrana nije bila nista posebno. To sto su nasi bekovi nepismeni i ne znaju da dobace loptu do njega ili ne zele da je dodaju to je sasvim drugi problem.Opet ponavljam, kada god je Jokic primio loptu dole, izvukao je faul protivnika ili je poentirao. Na zalost nismo igrali dovoljno cesto kroz njega, plus sto nasi bekovi ne znaju da odigraju ni obican pnr sa njim.

facepalm-crowd.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Igrali smo protiv Monstarsa, a Dzordan i narocito Dusko Dugousko su ipak bili tanji nego sto je trebalo.

Salu na stranu, ali treba biti realan... Pola meca LeBron napada Petruseva. Njima ulazi Durant, nama ulazi 10cm nizi Vanja da ga cuva. Njima Stef, nama Aleksa. Bolesno jaki su Ameri, a pride mi fizikom nemamo mogucnost da ispariramo. 

Kosarkaski - igrali smo jako usko, a i njima se sut otvorio. Imali smo dobro otvaranje sa svi-sve preuzimanjem, ali kako je vreme prolazilo upadali smo u njihov ritam. Ofanzivno smo bez Jokica bili trubetina. On je samim prisustvom otvarao prilike drugima. 

U narednim utakmicama ocekujem odvajanje minuta Bogdana i Jokica. Nema smisla da imamo minute bez i jednog od njih. Vasin hero-ball je cak juce i bio solidan, mozda i odlican ako se uzme ko je bio protivnik... Ali neka uz Bogija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, stefan81888 said:

 

Mi smo deo meča vodili a dobar deo bili u nekoj pristojnoj razlici, na kraju smo potpuno pali i otišli u ovoliki minus i to je jedini što bi se moglo zameriti sa košarkaške strane, ostalo je sasvim ok. 

 

Amerika uopšte ne igra isti sport kao većina naših igrača, volim ih sve kao braću ali je tako. Jokić je najbolji na planeti, Bogdan je dobar NBA igrač ali nije ni sub all star tier, roviti Jović I Vasa sigurno nisu prevaga. 

 

LeBron, KD I Curry su u 10-15 igrača u istoriji i u FIBA takmičenju, nakon ovoliko odmora i na kratkom turniru njihove godine ne znače ništa, prosto su liga za sebe. AD je top10 igrača na svetu sigurno, takođe Embiid, plus su ostali All Star ili sub all star igrači. Pa Tatum se sinoć nije skidao a čovek je u top10 igrača sveta a mogu da ga zakucaju na klupu jer imaju sve ostale. 

 

Prejak sastav. 

 

Meni je ok da se lozimo pre meča, da razmislimo kako bismo mogli da pobedimo, da analiziramo mec, možemo i (na konstruktivan) način da kritikujemo igrače i trenera ali da sudimo o tome da nećemo ništa uraditi nakon ovog meča je ekstrem. 

 

Nismo 100% u finalu i ima mnogo da se radi do medalje, ali da ovaj meč pokazuje da nemamo šta da tražimo na tom putu - ne pokazuje. 

 

 

 

 

Pa ako je takva situacija onda na osnovu čega se pola foruma i veći deo javnosti po socijalnim mrežama ložio i unapred slavio zlato pre početka turnira ??  I pre početka se znalo ko igra za nas a ko za Amerikance a ko za ostale.

 

Evo i sad su mnogi ubeđeni kako idemo sigurno u finale i tamo verovatno dobijamo Amerikance.  Prvo šta garantuje da idemo sigurno u finale ? Nema drugih reprezentacija na turniru osim nas i Amera pa nam je tako zagarantovano mesto u finalu ?   Ja koliko vidim ima dosta kvalitetnih reprezentacija na turinru koje mogu da nas izbace već u četvrtfinalu i pošalju kući. Drugo, čak i ako naši budu imali i sreće i znanja pa prođu i četvrtfinale i polufinale i na tom putu izbegnu Amere i u finalu se sastanu sa njima, šta garantuje da ćemo mi njih da dobijemo, ako je odnos snaga takav ?

 

Kao što sam već pisao, meni je mnogo realniji  scenarijo da se oni u tom potencijalnom finalu još više nalože a naši još više uplaše i onda da nas napune sa 40+ čisto da pokažu i Jokiću i ostalima ko je gazda.

 

S toga mislim da bi mnogi mogli da smanje doživljaj i malo realnije da sagledaju situaciju i odnose snaga. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Evo šta kažu Litvanci o jučerašnjoj utakmici:

 

Jedan interesantan komentar za naše bekove i naš šut za 3: juče smo imali 24%, u prijateljskoj protiv Amerikanaca 28%, u prijateljskoj protiv Australije 18%, što postavlja pitanje da li su naši bekovi u stanju da pogode nešto kad moraju da šutnu iz prve protiv ozbiljnih atleta sa dobrim close outom.

 

Doduše, za jučerašnju tekmu kažu i da smo u prvom poluvremenu promašili 6 potpuno otvorenih trojki i da je rezultat mogao, odnosno trebao, da izgleda mnogo bolje za nas uprkos tome što nam je Durant počinio.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Mrzi me da proveravam, meni je delovalo da je brojka manja od 10, ali nasao sam podatak da smo bez Jokica na parketu dali cela 3 poena.

A primili 29. 

Drugim recima, tih 9 i po minuta sto Jokara nije igrao, nasi momci su odigrali kao i nase devojke u poslednjoj cetvrtini protiv Portorika 🙂 barem sto se napada tice, a sto se odbrane tice jos i losije 🙂 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

Mrzi me da proveravam, meni je delovalo da je brojka manja od 10, ali nasao sam podatak da smo bez Jokica na parketu dali cela 3 poena.

Košarkaši bez Jokića za 10 minuta 3 poena, košarkašice isto bez Jokića za 10 minuta 3 poena.

  • Like 1
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, blade runner said:

Vasilije propo...Sve ih gotivim ali mi on bas bode oči igrom, možda zbog povrede i grejanja klupe, nemam pojma ali mi žao.

 

Juče odigrao najbolju utakmicu u karijeri za reprezentaciju, ako govorimo o top protivnicima. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Јуче је Васа био сасвим коректан, пљује се из навике. Подбацио је пре свих Богдан и наравно Гудура. Милутинов је јасно да не може играти са овима.

Ништа страшно свакако да рутинирамо остале две па мало среће у жребу, односно само Немце избећи у 1/4 финалу.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

 

Pa ako je takva situacija onda na osnovu čega se pola foruma i veći deo javnosti po socijalnim mrežama ložio i unapred slavio zlato pre početka turnira ??  I pre početka se znalo ko igra za nas a ko za Amerikance a ko za ostale.

 

Evo i sad su mnogi ubeđeni kako idemo sigurno u finale i tamo verovatno dobijamo Amerikance.  Prvo šta garantuje da idemo sigurno u finale ? Nema drugih reprezentacija na turniru osim nas i Amera pa nam je tako zagarantovano mesto u finalu ?   Ja koliko vidim ima dosta kvalitetnih reprezentacija na turinru koje mogu da nas izbace već u četvrtfinalu i pošalju kući. Drugo, čak i ako naši budu imali i sreće i znanja pa prođu i četvrtfinale i polufinale i na tom putu izbegnu Amere i u finalu se sastanu sa njima, šta garantuje da ćemo mi njih da dobijemo, ako je odnos snaga takav ?

 

Kao što sam već pisao, meni je mnogo realniji  scenarijo da se oni u tom potencijalnom finalu još više nalože a naši još više uplaše i onda da nas napune sa 40+ čisto da pokažu i Jokiću i ostalima ko je gazda.

 

S toga mislim da bi mnogi mogli da smanje doživljaj i malo realnije da sagledaju situaciju i odnose snaga. 

 

 

 

Košarkaška javnost, društvene mreže..mislim, ono...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Јуче је Васа био сасвим коректан

Nemojmo ići toliko daleko, 11 poena iz 10 šuteva iz igre i 2 asistencije za 20 minuta je dobro za njegov standard igara u reprezentaciji, ali ne i objektivno dobro.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...