Jump to content

Recommended Posts

Jedan od retkih sportskih kolektiva koji budi onu klinacku strastvenu emociju.

Hvala vam momci, zasluzili ste slavlje i siguran sam da ce ovo dati novi vetar u ledja kosarci u Srbiji.

 

 

P.S. Kakav je Jokic monstrum. Covek igra ovakav turnir sa ocajnim % sa poludistance i za 3p i imas utisak da nije ni umoran. Bukvalno uz fokus mi nije jasno kako mi da izgubimo utakmicu na EP ako se pojavi ova ekipa.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

U eri Srbije mozda mada '14 i '16 smo imali strasnu ekipu, takmicare a hemija je izbijala iz frizidera. 

 

Ipak '01 i '02. Ko je bio prisutan i pratio '01 reprezentaciju mogao je da se osjeti kao sto se navijaci Amerike osjecaju na OI zadnjih nekoliko OI. Kaznena ekspedicija 

 

Jebiga, imala sam 5 tj. 6 godina tada :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Neverovatan je uspeh odigrati ovakva dva meča u kratkom roku protiv najjačih rivala! Nemcima su u drugom poluvremenu dopustili neverovatnu tuču, ali i to smo izdržali! Svi za jednog, jedan za svi!!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Fun fact: Dobric ima bolji % suta za 3p na ovom turniru od Stefa Karija...

 

 

Stef: 14/34 41.2%

Kobra: 10/21 47.6%

 

i'll-let-that-sink-in-carly.gif

 

Jeste kari ljuta zakuska ali je kobra još ljuća xe xe

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Skyglider said:

 

Bornza je draža uvek, u svakoj situaciji, jer bronza se osvaja pobedom a srebro porazom. A poraz od Francuza u finalu nakon pobede nad Amerikancima bio bi baš bolan.

 

 

 

 

Pa zavisi kako se gleda, srebro se osvaja u polufinalu pobedom, finale je za zlato.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nemoj brate 👏 

Valjda skontas zbog cega

 

Zasto? Jbg, zivot je to. Najbolji suter svih vremena se zapalio i porazio nas.

 

Koliko boleo i taj Dobricev promasaj, makar ja ne pristajem da se od Dobrica pravi tragičar. 

 

Bilo je i drugih promasenih suteva, i mozda losijih odluka, 40 minuta se igrala utakmica. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ipak '01 i '02. Ko je bio prisutan i pratio '01 reprezentaciju mogao je da se osjeti kao sto se navijaci Amerike osjecaju na OI zadnjih nekoliko OI. Kaznena ekspedicija 

EP Zagreb '89. i EP Turska '01. su dva takmičenja na kojima se protivnici bukvalno ništa nisu pitali. Baš kao što si napisao, dominacija u stilu Amera na OI do ovih.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

EP Zagreb '89. i EP Turska '01. su dva takmičenja na kojima se protivnici bukvalno ništa nisu pitali. Baš kao što si napisao, dominacija u stilu Amera na OI do ovih.

 

S tim što je u Turskoj 2001 učestvovalo više reprezenracija i bila znatno jača konkurencija

 

U Zagrebu ako se ne varam bilo je samo 8 reprezentacija

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako moram nekoga da izdvojim, onda je to Pesic. Imamo stvarno odličan tim, ali da budemo realni ovaj tim ima mane. Nije imao spremnog Jovica i Davidovca, Kalinić i Lučić na papiru su trebali poprilično da fale. Tako da nije imao normalnu rotaciju na 4, a na 3 poprilično undersized. Ali prosto nasao rotacije i uloge za svakog igrača i pored tih problema. Rekao sam već par puta, ali moramo još jednom da probamo da ubedimo Pešića da nastavi kao selektora. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Horium said:

 

Zasto? Jbg, zivot je to. Najbolji suter svih vremena se zapalio i porazio nas.

 

Koliko boleo i taj Dobricev promasaj, makar ja ne pristajem da se od Dobrica pravi tragičar. 

 

Bilo je i drugih promasenih suteva, i mozda losijih odluka, 40 minuta se igrala utakmica. 

Ne pravim ga tragicarem nego jednostavno se zivot poigrao to vece. Dobric promasio za +5, Steph pogodio za +1. 

 

Zato mi drago sto je nabo onu trojku sa slicne pozicije, vidjelo se prije toga koliko ga opteretio promasaj protiv Amera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Trenutak kad smo ih prelomili. Sta je Aleksa uradio Schroderu danas, zlo.

 

 

Upravo je to momenat, prije toga smo ih bacali na koljena ali su se vracali ali posle ovog nije bilo vise povratka.

 

Inace respect za Schrodera ali napravili smo ga mnogo vecim igracem prosle sezone nego sto realno jeste ali...

Link to comment
Share on other sites

Pre svega cestitke Svetislavu Pesicu jer sam u njega najvise sumnjao. Pokazao je da jos uvek moze i zna, ali ono sto je jos bitnije je da je sklopio dobar tim i sa igracima izgradio pravi odnos. To je ono sto se ocekuje od jednog selektora reprezentacije. Epski preokret protiv Autstralije, nadigravanje Amera i rutiniranje aktulenog svetskog prvaka. Rezultati govore. Kada se poveze sa srebrom pre godinu na SP sa onakvim rosterom mora se skinuti kapa starom. Bravo Kari!

 

Cestitke svim igracima. Fantasticna hemija i atmosfera u timu, ginuli su svaku utakmicu za svaku loptu. Utakmica protiv Amera ce se dugo pamtiti bez obzira na poraz. 
 

Pored najboljih igraca tima Jokica, Bogdana, Alekse, jako mi je drago sto su i cesto kritikovani Guduric i Micic dali doprinos i to veliki. Gudura protiv Australije dok smo tonuli i one trojke protiv Amera, a Vasa je kako je turnir odmicao sve vise doprinosio zakljucno sa danasnjom fenomenalnom partijom. Lepo i zbog Vanje da je na kraju docekao svojih pet minuta i dao doprinos osvajanju medalje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...