Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

15 hours ago, Maharaja said:

Kakav kraj jedne neverovatne karijere.... Umesto da je otišao, pa bilo gde u Evropi, ili nazad u Portugal, on na pola sezone ode u tim koji ne igra čak ni onu azijsku ligu šampiona.

Jbg, dvesta miliona je dvesta miliona...

Ali djeca djece njegove djece će živjeti od para koje on već ima. Lik je miljarder. On zarađuje sjedeći na guzici.

Nitko u Europi ga nije htio (klubovi kojima se on nudio), pa je otišao uzet pare. Komedija.

Carragher je najbolje opisao situaciju: Ronaldo si je intervjuom s Piersom Morganom završio karijeru, a Messi je osvojio SP

15 hours ago, DJORDJE said:

I to dvesta miliona bez poreze. Nesto mi govori da ce prvenstvo 2030 biti tamo.

Ne može. Ide po kontinentima u krug.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Verujem da bi ga mnogi hteli, ali za neku normalnu platu od 3-5 miliona evra godišnje.

Direktor Eintrachta je rekao da se njima nudio i da su ga odbili. I čovjek je rekao da se, po njegovom mišljenju, nudio svakom klubu u Ligi prvaka. Naravno, to je njegova pretpostavka. Jer ako se nudio Eintrachtu, logično je zaključiti da se prije njih nudio i ostalim klubovima koji su u CL. Od tih 16 klubova, 14 su bolja destinacija za Ronalda od Eintrachta. Ajde, ako maknemo Benficu, Porto i City, opet ostaje sigurno 11-12 klubova poželjnijih od Eintrachta.

 

https://www.instagram.com/p/Cm12_kSIls3/?igshid=MDJmNzVkMjY

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno je covek kroz karijeru zaradio toliko para, da sve i da sedi u stanu i igra LoL do kraja zivota, obezbedio je praunuke. Tako da, nije bas da mi je jasan ovaj potez, jer par miliona gore, dole, njemu i ne menja puno u zivotu.

 

Sve i u SAD da je otisao bi mi bilo jasnije, lepsi i bolji uslovi za zivot u nekom ljudskom, ne iskljucivo novcanom smislu, sminka je, uklopio bi se on tamo. Ne znam dal je Sporting bio opcija, al eto, mogao je i kuci da se vrati. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Markoss said:

Bukvalno je covek kroz karijeru zaradio toliko para, da sve i da sedi u stanu i igra LoL do kraja zivota, obezbedio je praunuke. Tako da, nije bas da mi je jasan ovaj potez, jer par miliona gore, dole, njemu i ne menja puno u zivotu.

 

Sve i u SAD da je otisao bi mi bilo jasnije, lepsi i bolji uslovi za zivot u nekom ljudskom, ne iskljucivo novcanom smislu, sminka je, uklopio bi se on tamo. Ne znam dal je Sporting bio opcija, al eto, mogao je i kuci da se vrati. 

Pa nije bas par miliona gore dolje, vec par stotina miliona gore dolje. Njegovo ugovor sa fudbalske strane je 90 miliona $ cisto a uz sponzore itd 200 miliona po sezoni. Covjek je zadao sebi cilj da bude milijarder a imajuci u vidu da ima nekoliko biznisa, njega vidim kroz koju godinu kao vlasnika fudbalskog tima, neka varijanta Magica u fudbalu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Pa nije bas par miliona gore dolje, vec par stotina miliona gore dolje. Njegovo ugovor sa fudbalske strane je 90 miliona $ cisto a uz sponzore itd 200 miliona po sezoni. Covjek je zadao sebi cilj da bude milijarder a imajuci u vidu da ima nekoliko biznisa, njega vidim kroz koju godinu kao vlasnika fudbalskog tima, neka varijanta Magica u fudbalu.

Pa šta je čekao do sad onda? Šta nije otišao prije 2 godine. Uzeo bi znatno više para

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bugl Khan said:

Pa šta je čekao do sad onda? Šta nije otišao prije 2 godine. Uzeo bi znatno više para

Mozda zato sto je i dalje igrao vrhunski fudbal, eto prosle sezone u PL je dao 18 golova. Uzimao je dosta i u Evropi, sad je red da se naplati dobrano. 

 

Jasna je namjera da se sutira dok je dolje pa se uplicu neki nebitni klubovi iz Njemacke ali bitno da se pravi taj narativ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Mozda zato sto je i dalje igrao vrhunski fudbal, eto prosle sezone u PL je dao 18 golova. Uzimao je dosta i u Evropi, sad je red da se naplati dobrano. 

 

Jasna je namjera da se sutira dok je dolje pa se uplicu neki nebitni klubovi iz Njemacke ali bitno da se pravi taj narativ.

Preko noći prestao igrat vrhunski?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Preko noći prestao igrat vrhunski?

Zamisli to, posle 18 godina vrhunskog fudbala dodje do pada. Ima 2 gola ove sezone, promasenih mali milion sansi a o stvarima van terena da ne govorim. 

0uni 38 godina za mjesec dana. Koliko god da se nasladjujete, ipak vas je frustrirao godinama. Doslo je vasih 5 min

Uzivajte

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Miki28 said:

Zamisli to, posle 18 godina vrhunskog fudbala dodje do pada. Ima 2 gola ove sezone, promasenih mali milion sansi a o stvarima van terena da ne govorim. 

0uni 38 godina za mjesec dana. Koliko god da se nasladjujete, ipak vas je frustrirao godinama. Doslo je vasih 5 min

Uzivajte

Koga je frustrirao? Igrao je u Realu s Modrićem. U u 3 od 4 finala Lige prvaka koje su osvojili zajedno sam bio za Real. U utrci s Barcelonom, također za Real zbog Luke. Tako da ne znam na koji načinb me frustrirao.

A to da bi izabrao Al Nasr prije Reala, Milana, Intera, Bayerna, Napolija, Dortmunda, Leipziga pa čak i Chelsea, Liverpoola, Tottenhama...(u biti zašto ne Benfica i Porto isto, pa skoro je za City potpisao) je priča u koju je stvarno teže povjerovat. Poznavajući njega i koliko je operećen brojkama (na terenu) koje postiže u karijeri. Pa ide u Al Nasr zabijati 50 golova po sezoni. Razumio bi da je na pola godine, da igra negdje dok ne nađe neklu opciju u Europi. Pa da se i vrati u Sporting, zašto ne. I igra Ligu prvaka s njima i trpa golove. U najgorem slučaju, igrati će 6 utakmica u CL. U najboljem ko zna, možda čak i 10.

 

 

 

Nevezano za Ronalda, Dejan Lovern se vratio u Lyon.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJORDJE said:

Da sa Marokom i Grckom.

Moguće. Afrika je na redu 2030. Maroko i Grčka ima smisla (naravno, u FIFA koruptivnom smislu), ali ni SA nije daleko. Znamo da FIFA ne poznaje nikakve granice pa je sasvim moguće da vidimo SP i u te 3 države.

Iako mislim da bi se to SP moglo održati u Maroku, Ažiru i Tunisu (ili možda Egiptu). Uglavnom Sjeverna Afrika. Makar bi bila špica SP u npr. Nigeriji, Gani i Obali Bjelokosti. U sve 3 države je nogomet daleko najpopularniji sport, i ne spadaju među siromašne države u Africi.

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2023 at 2:47 PM, Bugl Khan said:

Razumio bi da je na pola godine, da igra negdje dok ne nađe neklu opciju u Europi. Pa da se i vrati u Sporting, zašto ne. I igra Ligu prvaka s njima i trpa golove. U najgorem slučaju, igrati će 6 utakmica u CL. U najboljem ko zna, možda čak i 10.

 

Nevezano za Ronalda, Dejan Lovern se vratio u Lyon.


Neki portali su pisali da postoji klauzula da može da ode u Njukasl posle pola sezone ako oni izbore LŠ. Ne znam koliko ima istine u tome ali valjda imaju iste vlasnike. 
 

Mada, po meni, to bi bio baš loš potez za Njukasl. 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tunji Awojobi said:


Neki portali su pisali da postoji klauzula da može da ode u Njukasl posle pola sezone ako oni izbore LŠ. Ne znam koliko ima istine u tome ali valjda imaju iste vlasnike. 
 

Mada, po meni, to bi bio baš loš potez za Njukasl. 

Pročitao sam to jučer. I ima smisla. To već više liči na njega. Pola sezone da ostane u golgeterskoj formi. Mislim da će tamošnjim obranama zabijati tipa 1.8 po utakmici 😄

Iako, kako i sam kažeš, ne znam jel to za Newcastle dobar potez. Sa marketinške strane je. Oni za sebe sada pokušvaju uhvatiti dio globalnog kolača koji donose navijači i sponzori. S te strane je to za klub poput Newcastlea odličan potez. Možda ni igrački ne bi bio loš potez. Jer on još može zabijati na najvišem nivou, a Newcastle nije momčad koja je puna zvijezda, nisu krenuli Chelsea/City putem. Tako da sam siguran da momčad ne bi imala problem trčati za njega ako bi on zabio 20ak golova u Ligi + u Ligi prvaka, gdje bi u skupini sigurno trpao golove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U celoj ovoj prici sa CR-om najtuznije mi je sto je uspeo da bude iskoriscen od stranog britanskog milomira marica za onaj intervju.
Kao navijac United-a pre svega(nema potrebe ni da pominjem da mi CR nije ni u gornjoj polovini omiljenih igraca tog kluba) u jeku cele price necu ni da se sladim.
I moram da kazem da je u celom ovom kiselom rastajanju na kraju odgovorniji klub, sam Manchester United. Tacnije vlasnici. Izlagali su ga, prevarili ga da se radi nesto. Mada je i on naivan bio.
Bas pogresan tajming za sve.
Junajtedu je on bio luksuz, nema tim i organizovanost, kvalitet da njega trpi. A bukvalno ni truncicu sanse da se baci jos jedna sezona, samo da bi se napravila sezona-igranka za CR-a. Oprostajka... United hvata poslednje vozove, Unistena bi bila sansa i sa ETH-om da se CR titrao...
Sa druge strane, CR je mogao biti bolje iskoriscen, u nekom ogranizovanijem klubu.


Sto se tice samog igrackog dela, ismevanje Ronalda kao igraca u 38oj godini je za mentole. Bez ikakvog ustezanja mogu da kazem da su ti ljudi mentoli ogranicene inteligencije.
Na stranu to sto je ovo vreme meme baljezgarija.
Lik igra od svoje 18 godine fudbal na vrhunskom nivou, bez povreda, sa ogromnom potrosnjom, po 60ak utakmica godisnje. Igrao je i u PL kao krilo, bio je tucen godinama.
I u Unitedu i u Realu je igrao fudbal visokog tempa (za razliku npr od Messi-a). Odigroa zilion utakmica za Portugal i dao preko 100 golova za reprezentaciju!
Amortizacija kakvu necemo da vidimo jos dugo. Igrace na slicnim pozicijama uporedite sa ovime sto je sada CR kada budu imali 44 god. To je slican nivo.

Gorko mi je ovo sto sto je otisao u Al Nassar. Barem da je otisao u USA, da uziva malo po Kaliforniji ili Floridi. Ovako ne znam... gutace pescane oluje, i kroz koji mesec ce vec krenuti da se kaje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...