Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

41 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Zašto onda Junajted ne osvoji neku PL? Dovode već unazad 5-6 sezona igrače od 80-100 miliona. Oni čak ne mogu ni da se približe tituli.

Zato jer City troši najviše

1 hour ago, McLeod said:

 

I Mesi i Ronaldo, eventualno Kimpembe. I da uzme Kantea Celsiju. Onda mozda.

Opet bi ga bolji trener ismijao u 2 utakmice

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Vrvt PSG ali svi ce probati da ga dovedu.

 

Barsa je bas u k.... kad je ovo dozvolila

Losa transfer politika je konacno dosla na naplatu plus ih je Tebas sjebao sa ovim finansijskim fer plejom.Mislim da igracki kadar nije odgvorajauci i da nece vise da gubi vreme bez trofeja

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mr clutch said:

Ako ne nadje Barca nacin da ga produzi vidim ga u PSG i City. Voleo bis da gledam Mesija u PL, a da nije City, pa makar i United bio (ovo govorim kao soker fan), a bio bi im dobar fit.

Objavili i Barsa i Mesi da ne ostaje. Jos sinoc/preksinoc bila slika Mesija sa Nejmarom, Di Marijom, Veratijem i cini mi se Paredesom. Ako ne zavrsi u PSZ to ce mi biti bas iznenadjenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 said:

Vrvt PSG ali svi ce probati da ga dovedu.

 

Barsa je bas u k.... kad je ovo dozvolila

 

Prihodi su im drasticno pali tokom COVIDa. Oni su jos prije pocetka 20/21 sezone planirali publiku na tribinama vec od januara 2021. i 100 miliona od prodaja sto je samo po sebi suluda stvar. Na kraju su bili u gubitku nekih 300-400 miliona u ove dvije COVID sezone cini mi se. Zbog pada profita im je pao i "salary cap" za plate igracima. U spanskoj ligi imas pravilo da cini mi se 65% zarade iz prethodne sezone smijes trositi na plate. Barca je ako se ne varam prije COVIDa imala taj salary cap na oko 600 miliona da bi on sad pao na oko 350 miliona eura. Obzirom na ugovore kakve su davali i Griezmannu i Messiju i Dembeleu i Coutinho, bilo je nerealno ocekivati da ce biti u stanju produziti Messija. Messi je imao platu preko 100 miliona eura bruto (neke informacije govore da je ta cifra isla cak do 150) sto je bolesna cifra. Jos jedna stvar im je pravila veliki problem za potpis Messija ovo ljeto, a to je pravilo da se za igraca kojeg potpisujes kao novog (sto je Messi i bio po isteku ugovora) u slucaju da su ti plate preko salary cap limita (sto Barca jeste i bez Messija) moras osloboditi 4 eura za 1. U prevodu, da bi Messi potpisao i ovaj smanjeni ugovor sto je vjerovatno izmedju 50 i 70 miliona godisnje bruto, Barcelona bi morala zaraditi 200 do 280 miliona. Prodajom igraca nisu mogli doci do te cifre nikako jer nemaju igrace koje mogu prodati za toliki iznos najvise zbog plata kakve su davali. Uzevsi u obzir sve finansije, Messijev odlazak je bio jedina moguca i realna opcija. Sve ostalo je bilo populisticko preseravanje Laporte. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Objavili i Barsa i Mesi da ne ostaje. Jos sinoc/preksinoc bila slika Mesija sa Nejmarom, Di Marijom, Veratijem i cini mi se Paredesom. Ako ne zavrsi u PSZ to ce mi biti bas iznenadjenje.

Mislio sam da ce Barca nesto izmuljati ko refinansiranje kredita u minut do 12. Stari su to muljatori ko i Real i uvek se izvuku iz govana

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@alpaka Bereta Sida ma nije mi ih zao nimalo. Dovodili su i bacali milione i milione. Koliko samo promasaja od 100+ miliona, nevjerovatno.

Ipak mislio sam da ce Messi biti jedan od poslednjih koji ce provesti karijeru u 1 klubu u danasnjem fudbalu.

 

Vidim da City preko svojih novinara objavljuje da nece ici u trku za Messija vrvt svesni cinjenice da je PSG odradio posao a i da se koncentrisu na Grealisha ( koji odradio med pregled ) i Kane. Mozda cudno zvuci ne juriti Mesija ali mislim da je pametna odluka Sitija. Sa ovom 2 a posebno Kane-om bice brutalni.

 

Ipak sa druge strane volio bih da vidim Messi-ja u PL. 

 

Vidim da Chelsea pokusava dovesti Lukakua. To i odlazak Kane u City ce drasticno smanjiti trziate za Haalanda pa jos ako se desi to da Messi ode u PSG a Mbappe u Real, vrlo moguce da vidimo Haalanda u Liverpoolu ili Utd.

Link to comment
Share on other sites

Samo PSG i City imaju pare za Messijevu platu i signing bonus, niko vise. Takve cifre sebi "normalan" fudbalski klub ne moze priustit, pogotovo u doba pandemije. 

 

Mislim da ce prodaja Mbappea u slucaju dolaska Messija biti neminovnost. FFP jeste sranje u globalu al valjda UEFA nije tolika podguzna arapska muha da dopusti da se ovi pisaju po njima. 

Link to comment
Share on other sites

Psg se glupira sa nehtenjem da proda Mbapea, cak i slucaju da Mesi nece da dodje. Ne smes ga pustiti za dzabe sledece leto, a trenutna vrednost mu je oko 150 milki (nepouzdan sam za cifru, sam sam je odredio). Pa za te pare bi i uslucaju ne dovodjenja Mesija mogao da nadjes kvalitetnu zamenu za Francuza.

Link to comment
Share on other sites

Taj smesni FFP je izgubio svaki smisao onog trenutka kada je Siti pomilovan. I da, zar FFP nije vec ukinut ili tek treba? Znam da je bila prica da su smislili neki novi sistem sto ce sad vise da odgovara Arapima ali sam zaboravio kad to krece.

 

Na sve to, Khelaifi je sad glavni u ECA a njegov bein je vlasnik LS prava tako da, ukoliko Khelaifi hoce da nesto uradi (kupi igraca za milijardu cega god) UEFA mu sigurno nece stati na put.

Link to comment
Share on other sites

Spanska liga ima valjda svoju verziju FFP-a.

Vidim Real izdao isto neko saopstenje gde napada La Ligu tako da ce tek sad da krene hajka iz Madrida i Barselone i ne bih se uopste iznenadio da popuste na kraju i za 10 dana dobijemo da ipak ima novaca za Mesija.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mr clutch said:

FFP je valida bio ukinut pret proslu sezonu zoog pandemije. Valjda je trebalo da se vrati pred ovu sezonu. Ili su spanski FFP i FFP razlicite stvari? Zamolio bih nekog upucenijeg da odgovori?

 

La Liga ima svoje pravilo za plate igraca koje sam gore objasnio dok je FFP druga stvar. U sustini ne bi smio trositi vise nego sto stvarno zaradis i doneseno je to da bi se sprijecilo upumpavanje novca u klubove tipa Chelsea, Cityja i PSGa al evo vidimo koliko to djeluje. Milan i Inter su jebali za najmanje prekrsaje FFPa dok City i PSG upumpavaju milione fiktivnim ugovorima bez ikakve kazne. Nema te sile da je PSG il City u stanju generisat veci novac od klubova tipa Reala, Barcelone il Uniteda, a hladno trose vise od svih njih. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...