Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

Zato pretpostavljamo da je Newcastle moguća priča. U Al Nassru nema ništa pozitivno osim para. Ne možeš nać jednu jedinu pozitivnu stvar. Osim što će zabijat golove pa će tih 90 min valjda uživati. Što dulje razmišljam o tome, to sam sigurniji da neće ostati tamo 2-3 godine. Mislim da je od ljeta u Europi opet.

Možda čak PSG proda Mbappea pa dovede Ronalda. Ronaldo, Messi, Neymar napad. Messi i Neymar i hrane Ronalda loptama, a i sami zabijaju. Zabili bi 200 golova u svim natjecanjima. Messi na treningu pokazuje novu tetovažu boginje. Ronaldo puca penale. Neymar pleše. Mogli bi daleko u CL.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih prije rekao da je njemu ovo u Saudiji sad prilika da se nazabija golova u poluamaterskom takmicenju, vrati neki ritam i onda opet pokusa da se vrati u neki LP klub u Europi. On je bas tezak psihopata, nema sanse da se oprosti bez jos jednog pokusaja u Europi. Ne bih se ni najmanje iznenadio da isforsiara sam sebe, a time i sve oko sebe da igra SP 2026. Taj mentalitet mu je i mana i vrlina, da ga nema nikad ne bi postao drugi najveci igrac ikad i u velikom dijelu karijere ozbiljan konkurent mnogo talentovanijem Messiju za tu poziciju GOATa. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ja bih prije rekao da je njemu ovo u Saudiji sad prilika da se nazabija golova u poluamaterskom takmicenju, vrati neki ritam i onda opet pokusa da se vrati u neki LP klub u Europi. On je bas tezak psihopata, nema sanse da se oprosti bez jos jednog pokusaja u Europi. Ne bih se ni najmanje iznenadio da isforsiara sam sebe, a time i sve oko sebe da igra SP 2026. Taj mentalitet mu je i mana i vrlina, da ga nema nikad ne bi postao drugi najveci igrac ikad i u velikom dijelu karijere ozbiljan konkurent mnogo talentovanijem Messiju za tu poziciju GOATa. 

Tražit će da kupe 3 igrača. Dva krila koja znaju crntrirat i jednog veznog da mu povaljuje lopte. Zabit će sve golove kluba u sezoni

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bugl Khan said:

Pročitao sam to jučer. I ima smisla. To već više liči na njega. Pola sezone da ostane u golgeterskoj formi. Mislim da će tamošnjim obranama zabijati tipa 1.8 po utakmici 😄

Iako, kako i sam kažeš, ne znam jel to za Newcastle dobar potez. Sa marketinške strane je. Oni za sebe sada pokušvaju uhvatiti dio globalnog kolača koji donose navijači i sponzori. S te strane je to za klub poput Newcastlea odličan potez. Možda ni igrački ne bi bio loš potez. Jer on još može zabijati na najvišem nivou, a Newcastle nije momčad koja je puna zvijezda, nisu krenuli Chelsea/City putem. Tako da sam siguran da momčad ne bi imala problem trčati za njega ako bi on zabio 20ak golova u Ligi + u Ligi prvaka, gdje bi u skupini sigurno trpao golove.

Sumnjam iz prostog razloga jer Newcastle pokusava da ne privlaci paznju dovodjenjem poznatih igraca,  po svaku cenu zele da izbegnu pricu o saudijskom novcu, barem za sada. Trenutno su im na meti Leandro Trossard i Ivan Fresneda. Spominjao se i Kane , ali su to demantovali, jer ne mogu da priuste zbog finansijskog fair playa.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

 

Možda čak PSG proda Mbappea pa dovede Ronalda. Ronaldo, Messi, Neymar napad. Messi i Neymar i hrane Ronalda loptama, a i sami zabijaju. Zabili bi 200 golova u svim natjecanjima. Messi na treningu pokazuje novu tetovažu boginje. Ronaldo puca penale. Neymar pleše. Mogli bi daleko u CL.

Bukvalno ne znam zasto bi ovo uradili prodavali superstara ekipe za egomanijaka koji vise nije kao nekada

Nudio se svima ali ga niko nije hteo

Edited by Mile1
Link to comment
Share on other sites

Ta prica sa PSZ je mogla da bude potez veka, ali su se ujebali.

 

Sa igracke strane im je isto, naravno da je Mbape trenutno bolji igrac od Ronalda, ali bolji je i od Mesija, pa to nista posebno nece da znaci PSZ jer koncepcija u kojoj 6-7 igraca treba da trci za desetoricu u modernom fudbalu prosto ne moze da prodje.

 

Ali da su dali Mbapea Realu, a doveli Ronalda, Mesi i Ronaldo zajedno, pa kontam da bi utakmica PSZ - Soso bila gledana kao derbiji po Engleskoj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Don Juan said:

Jack Butland golman Palaca ide na pozajmicu u United. Nema mogućnosti otkupa.

To je taj potpis koji sve preokrece.

19 hours ago, McLeod said:

Ta prica sa PSZ je mogla da bude potez veka, ali su se ujebali.

 

Sa igracke strane im je isto, naravno da je Mbape trenutno bolji igrac od Ronalda, ali bolji je i od Mesija, pa to nista posebno nece da znaci PSZ jer koncepcija u kojoj 6-7 igraca treba da trci za desetoricu u modernom fudbalu prosto ne moze da prodje.

 

Ali da su dali Mbapea Realu, a doveli Ronalda, Mesi i Ronaldo zajedno, pa kontam da bi utakmica PSZ - Soso bila gledana kao derbiji po Engleskoj.

Sa ovim timom koji imaju, samo osvajanje Ls se smatra uspjesnom sezonom. Sve ostalo tezak fail. 

Nakrcali su se na svim pozicijama, doveli mali milion veznjaka upravo zbog toga sto si napisao ali ozbiljna ekipa u LS to resava. 

Jednog naravno da mozes pokriti, dvojicu tesko ali opet se moze desiti dok trojicu nema trika pa makar bile reinkarnacije Makelelea i Kantea iz najboljih dana. 

 

City bi ih demolirao, Bajern da ima ozb napadaca isto ali ovako ce biti povuci, potegni ali opet ocekujem prolaz Bajerna.

Link to comment
Share on other sites

Šta te iznenađuje @Drug Crni ?

 

Btw, Real navodno ponudio 120M za Gvardiola. Ako bi se to realiziralo, Dinamo bi uzeo dodatnih 20+M Eura jer ima klauzulu od 20% od sljedeće prodaje. Chelsea i City su isto u utrci, ali Gvardiol navodno želi u Real iako bi zarađivao dosta manje nego u Engleskoj.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da ce Gvardiol ovo ljeto u Real. Bellingham je prva meta, kostat ce jako puno i cini se da je Real vrlo blizu njegovog potpisa. Jedina scenario u kom vidim dolazak Gvardiola je ako Ferland Mendy ode (sto nije nemoguce), a licno to ne bih volio jer bi se onda ili Alabu ili Joska guralo na lijevog beka. Alaba je u ovoj fazi karijere znacajno losiji na LB nego na stoperu, a Josku LB nije nikad bila prirodna pozicija. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bugl Khan said:

Šta te iznenađuje @Drug Crni ?

 

Btw, Real navodno ponudio 120M za Gvardiola. Ako bi se to realiziralo, Dinamo bi uzeo dodatnih 20+M Eura jer ima klauzulu od 20% od sljedeće prodaje. Chelsea i City su isto u utrci, ali Gvardiol navodno želi u Real iako bi zarađivao dosta manje nego u Engleskoj.

Kakvih 120 miliona za njega. Em ne vrijedi toliko em ga Real ne bi platio toliko.

Kao sto alpaka rece, Real ide po Bellinghema i to je to. Ono tamo ljeto Haaland i Real je miran godinama. Mozda eventualno probaju ovo ljeto ako Benzema naglo popusti u 2 dijelu sezone ali mi je mnogo realnije ljeto 2024.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Kakvih 120 miliona za njega. Em ne vrijedi toliko em ga Real ne bi platio toliko.

Kao sto alpaka rece, Real ide po Bellinghema i to je to. Ono tamo ljeto Haaland i Real je miran godinama. Mozda eventualno probaju ovo ljeto ako Benzema naglo popusti u 2 dijelu sezone ali mi je mnogo realnije ljeto 2024.

 

 

Jbg, to sam danas pročitao na Indexu (da nude 2x 60). Radi se o najskupljem stoperu na svijetu (po TM) koji ima 20 godina. Nalazi se u najboljih 11 L'Equipea za 2022. godinu. Courtois-Walker, Van Dijk, Gvardiol, Hernandez-Casemiro, Modric, de Bruyne-Messi, Mbappe, Benzema. Kolko on vrijedi? Igra u Leipzigu, ugovor do 2026.

I Di Marzio i Romano su rekli da će njegov transfer bit najskuplji transfer nekog stopera u povijesti. Sad, ako ti znaš bolje koliko on vrijedi i ko je koliko spreman platiti, volio bi čuti.

 

https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrika/nogomet/josko-gvardiol-bi-radije-u-real-madrid-za-manju-placu-nego-u-chelsea---759967.html

 

Može bit bs, kao i većina transfer vijesti, ali on ili sad na zimu, ili na ljeto ide u top klub za rekordan iznos.

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Sumnjam da ce Gvardiol ovo ljeto u Real. Bellingham je prva meta, kostat ce jako puno i cini se da je Real vrlo blizu njegovog potpisa. Jedina scenario u kom vidim dolazak Gvardiola je ako Ferland Mendy ode (sto nije nemoguce), a licno to ne bih volio jer bi se onda ili Alabu ili Joska guralo na lijevog beka. Alaba je u ovoj fazi karijere znacajno losiji na LB nego na stoperu, a Josku LB nije nikad bila prirodna pozicija. 

Bellingham je navodno gotova stvar. Real mu je prvi na listi želja.

Gvardiolu je najidealnija pozicija lijevi stoper u 3 iza. U 4 iza može odigrati beka, ali je šteta takvog igrača trošiti na beku. Ugl, jako pažljivo bira gdje ide. Tako je odbio Leeds i puno veće pare i otišao u Leipzig jer je bio siguran i što će igrati, i da će igrati stalno. Sad će vjerojatno igrati stalno gdje god da ode. Ugl, City, Chelsea i Real su 3 kluba koja se spominju u svakoj vijesti o njegovom transferu.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Modric produzio ugovor do 2024te. Ne znam kada se penzionisao DiStefano ali mi se cini da ce Modric oboriti rekord najstarijeg igraca.

Bail istovremeno otisao u peMziju. Cak je i MLS previse za njega.

 

Nije previse, mislim da je on mogao da igra jos komotno 4-5 godina na tom nivou, ali se vidi veliki pad motivacije kod njega. Zbog toga nema ni smisla da produzava dalje.

Link to comment
Share on other sites

Real ce da dozvoli da neki drugi jak klub prvo dovede Bellingham-a, da se istestira, tj pokaze da li je on toliko dobar i nije.
Posledicno, dokazuje se da Bellingham nije toliko mnogo dobar igrac.

Ne dovode ga, dovode nekog ko je vise pravi veznjak, jer ne padaju na LELE-DELE-ALI-SVE MOZE VEZNJAK price.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...