Jump to content

Grupa B (Španija, Italija, Hrvatska, Albanija)


Ko prolazi grupe?  

55 members have voted

  1. 1. Ko prolazi grupe?

    • Španija
      52
    • Italija
      40
    • Hrvatska
      27
    • Albanija
      2
  2. 2. Pobednik grupe

    • Španija
      39
    • Italija
      9
    • Hrvatska
      7
    • Albanija
      0


Recommended Posts

2 minutes ago, Мџе said:


Ne znam stvarno. Ekipa je izgubila fokus protiv Albanije koja je crkla i bila spremna za pakovanje kući. 

Ma ne idemo nigdje. Gotovo je ovo. Govor tijela nakon utakmice je rekao sve. Možda sam u krivu, ali teško ćemo dobit Talijane. Jedino ako oni dobiju Španjolsku sutra. To bi bilo sjajno. To smo i zaslužili svojim odnosom prema sportu.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Bugl Khan said:

Mislim da smo od 1996. to uspjeli ravno nula puta.

Lažem. Prošli EURO smo izgubili prvu, remizirali drugu, i pobjedili treću. Škote. Jesu Talijani zeru jači, ali nisu naš nivo.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, drgnk said:

 

Nazivati braćom pit bulove, koji jure ljude po ulicama nemačkih gradova, gdegod vide obeležje Srbije, hm? Nadam se da nakon trećeg kola, makar na televiziji više neću gledati te fizionomije bez estetike, u krupnom planu. Ako ni zbog čega, a ono zbog šovinističkih povika.

 

Zabolje me i za jedne i za druge. 

 

Albanci su zaslužili bod na tom meču i to je to. Nadam se da neće proći ni jedni ni drugi ali ispadanje Hrvatske bi mi bila baš senzacija, ima tu puno kvaliteta i dalje. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Bugl Khan said:

Lažem. Prošli EURO smo izgubili prvu, remizirali drugu, i pobjedili treću. Škote. Jesu Talijani zeru jači, ali nisu naš nivo.

A dobro, od 2002. do 2014. su bile mračne godine (Jozić, Barić, Štimac, Kovač), samo smo 2008. s Bilićem prošli grupu, 6 puta ispali.
 

Nakon toga smo samo 2021. bili u situaciji da moramo dobiti treću, i dobili smo. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Barkley#34 said:

Malopre sam pogledao drugo poluvreme Hrv-Alb. Kakav kvalitetan omaž Srbiji je Hrvatska dala igrom u poslednjih desetak minuta... Mozga bez.

 

Baš. Srbiji doduše treba priznati da takav nivo može održati puno duže, nekad i čitavu utakmicu. Ali radimo na tome. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cilemile said:

A dobro, od 2002. do 2014. su bile mračne godine (Jozić, Barić, Štimac, Kovač), samo smo 2008. s Bilićem prošli grupu, 6 puta ispali.
 

Nakon toga smo samo 2021. bili u situaciji da moramo dobiti treću, i dobili smo. 

12 mračnih godina i samo jedan propušten turnir. Barićeva i Bilićeva reprezentacija nisu po meni mračne godine. Barićeva nije jer se kvalificirao na EURO i prolaz skupine tj. 2 pobjede su mu oduzeli Olić protiv Švicarske, te Mornar i sudac protiv Francuske. Engleska nas je rutinirala 4:2, ali ta utakmica je trerbala bit revijalna. Bilićeve kvalifikacije i sam EURO 2008. smo igrali fenomenalan nogomet. Dobili 2x Engleze u kvalama, Eduardo zabio valjda na svakoj utakmici. Ali prije EPa njegova stravična ozljeda. Na EP dobili Austriju, Njemačku i Poljsku te prošli skupinu s 9 bodova. Onda Turska jbg. 2012. opet dobre kvale, u playoffu gaženje Turaka u Istanbulu, na turniru pobjeda protiv Irske, x protiv Talijana, i krađa protiv Španjolske. Bilićev jedini krimen su 2 rasturanja od strane Engleza i 2:2 protiv Ukrajine u ZG što je omogućilo Engleskoj da pusti utakmicu u Ukrajini i izbaci nas sa Vuvuzela SPa. Kovač ima Meksiko 2014. i isto je pokraden u skupini. Fali ti Kranjčar. To je bio fail. Srna promašio penal protiv Japana i nismo uspjeli dobit Australiju. Kad se sjetim svih tih rostera i igara koje smo pružali, podbacio je Bilić u kvalama za 2010., Kranjčar na SP 2006., Jozić na SP 2002. i to je to.

3 hours ago, Sector said:

 

Zabolje me i za jedne i za druge. 

 

Albanci su zaslužili bod na tom meču i to je to. Nadam se da neće proći ni jedni ni drugi ali ispadanje Hrvatske bi mi bila baš senzacija, ima tu puno kvaliteta i dalje. 

Nećemo se sad lagat. Gledaš našu svaku utakmicu. A pretpostavljam i albansku pošto su ti Albanci braća.

3 hours ago, Barkley#34 said:

Malopre sam pogledao drugo poluvreme Hrv-Alb. Kakav kvalitetan omaž Srbiji je Hrvatska dala igrom u poslednjih desetak minuta... Mozga bez.

Bio bi kaos da vi prođete, a mi ispadenemo u skupini. Ali to su već neke priče iz SF literature.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Barkley#34 said:

Pre prvenstva je lililo na SF ali trenutno ste vi blizu ispadanja a mi imamo više šansi tako da ni to nije nemoguće.

Ne, nisam mislio u smislu da smo mi sila, a vi nula (pogotovo s obzirom na šta ličimo). Nego imate 0 bodova i igrate s Danskom. Treba se dosta toga poklopit da vi prođete (kao i mi). S pobjedom sutra prolazite skupinu, sa X om ili porazom, welcome to the club.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Albanija manje antipaticna od Hrvatske. Ove druge bas ne volim, bukvalno izgledaju kao da svi glasaju za onaj Domovinski pokret sa sve crnim dresovima i Tompsonom koji im peva na doceku. 

 

Albanija je jedna od zemalja iz 4. sesira kvalifikacija koje su uspele da se podignu do nekog veceg nivoa. Bukvalno kao kada bi Kipar, Belorusija, Estonija, Island, Jermenija ili Finska otisli na EP. Realno, vise bih voleo da gledam takve reprezentacije umesto raznih osrednjih nacionalnih timova poput Ukrajine, Turske, Austrije, Madjarske ili Slovenije. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ukrajina je izgubila i lose igrala, ali im je ova reprezentacija bukvalno za nokat slabija od Sevcenkove koja je igrala QF WC sto ce reci maltene najjaca u njihovoj istoriji. Imaju golmana Reala koji je branio do finala LS i jedan je od najzasluznijih za to (to sto mislim da je koska golman, opet, igra u Realu), imaju najboljeg strelca Primere, njegovog najboljeg pakera, jednog od najskupljih igraca na svetu, igraca Arsenala. Da Sevcenko nije bio WC igrac i bolji od svih ovih, ova reprezentacija im je debelo najbolja u istoriji. I lagano jaca od Holandije, Italije, nas, tu negde sa Belgijom.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, goldberg said:

Meni je Albanija manje antipaticna od Hrvatske. Ove druge bas ne volim, bukvalno izgledaju kao da svi glasaju za onaj Domovinski pokret sa sve crnim dresovima i Tompsonom koji im peva na doceku. 

 

Albanija je jedna od zemalja iz 4. sesira kvalifikacija koje su uspele da se podignu do nekog veceg nivoa. Bukvalno kao kada bi Kipar, Belorusija, Estonija, Island, Jermenija ili Finska otisli na EP. Realno, vise bih voleo da gledam takve reprezentacije umesto raznih osrednjih nacionalnih timova poput Ukrajine, Turske, Austrije, Madjarske ili Slovenije. 

 

 

 

Albanija, Španjolska, Nizozemska, Belgija, Austrija, Njemačka....

Što se tiče DP i Thompsona, tu si u pravu. A u autobusu prije dočeka roka Anice Kninska kraljice

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

12 mračnih godina i samo jedan propušten turnir. Barićeva i Bilićeva reprezentacija nisu po meni mračne godine. Barićeva nije jer se kvalificirao na EURO i prolaz skupine tj. 2 pobjede su mu oduzeli Olić protiv Švicarske, te Mornar i sudac protiv Francuske. Engleska nas je rutinirala 4:2, ali ta utakmica je trerbala bit revijalna. Bilićeve kvalifikacije i sam EURO 2008. smo igrali fenomenalan nogomet. Dobili 2x Engleze u kvalama, Eduardo zabio valjda na svakoj utakmici. Ali prije EPa njegova stravična ozljeda. Na EP dobili Austriju, Njemačku i Poljsku te prošli skupinu s 9 bodova. Onda Turska jbg. 2012. opet dobre kvale, u playoffu gaženje Turaka u Istanbulu, na turniru pobjeda protiv Irske, x protiv Talijana, i krađa protiv Španjolske. Bilićev jedini krimen su 2 rasturanja od strane Engleza i 2:2 protiv Ukrajine u ZG što je omogućilo Engleskoj da pusti utakmicu u Ukrajini i izbaci nas sa Vuvuzela SPa. Kovač ima Meksiko 2014. i isto je pokraden u skupini. Fali ti Kranjčar. To je bio fail. Srna promašio penal protiv Japana i nismo uspjeli dobit Australiju. Kad se sjetim svih tih rostera i igara koje smo pružali, podbacio je Bilić u kvalama za 2010., Kranjčar na SP 2006., Jozić na SP 2002. i to je to.

Nećemo se sad lagat. Gledaš našu svaku utakmicu. A pretpostavljam i albansku pošto su ti Albanci braća.

Bio bi kaos da vi prođete, a mi ispadenemo u skupini. Ali to su već neke priče iz SF literature.

 

Moguce da se ja slabije i drugacije secam, ali mi je u secanju da ste se vi uglavnom provlacili, dobijali na penale i sudijske greske kljucne utakmice, iskreno se secam samo problema protiv Spanije i tu vas jesu pokrali, ali niste bili specijalni, kralo se za tu Spaniju i sakom i kapom (kao i u drugim sportovima uostalom).

 

Ovo sto kazes Englezi pustili Ukrajinu - ta Ukrajina je objektivno bila jaca od vas. 2014. se ne secam nikakve kradje, morali ste da dobijete Meksiko, njima je trebao remi ako se dobro secam, napadali ste jalovo, primili prvi gol, posle je bilo gotovo, ne secam se iskreno neceg problematicnog iz te utakmice, plus ako se dobro secam i u prvom poluvremenu su masili neke mrtve sanse, pogadjali stative, vi ste bili skroz jalovi. I sad sam proverio dobili su vas 3-1, nije ni bilo blizu, a trebala vam je pobeda.

 

Generalno Hrvatska jeste medju najjacim evropskim reprezentacijama, ali cak i ako ste imali manje uspeha na EURO nego sto treba, to ste kompenzovali debelo na Svetskom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, McLeod said:

 

Moguce da se ja slabije i drugacije secam, ali mi je u secanju da ste se vi uglavnom provlacili, dobijali na penale i sudijske greske kljucne utakmice, iskreno se secam samo problema protiv Spanije i tu vas jesu pokrali, ali niste bili specijalni, kralo se za tu Spaniju i sakom i kapom (kao i u drugim sportovima uostalom).

 

Ovo sto kazes Englezi pustili Ukrajinu - ta Ukrajina je objektivno bila jaca od vas. 2014. se ne secam nikakve kradje, morali ste da dobijete Meksiko, njima je trebao remi ako se dobro secam, napadali ste jalovo, primili prvi gol, posle je bilo gotovo, ne secam se iskreno neceg problematicnog iz te utakmice, plus ako se dobro secam i u prvom poluvremenu su masili neke mrtve sanse, pogadjali stative, vi ste bili skroz jalovi. I sad sam proverio dobili su vas 3-1, nije ni bilo blizu, a trebala vam je pobeda.

 

Generalno Hrvatska jeste medju najjacim evropskim reprezentacijama, ali cak i ako ste imali manje uspeha na EURO nego sto treba, to ste kompenzovali debelo na Svetskom.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=VHCajDmLNto    Ma sve čisto.


https://youtu.be/I8URTyMHvXU?t=22   Protiv Brazila nas je odradio, ne Meksika.

BOLD 1: daj reci koje to ključne utakmice smo dobili na provlačenje, penale i sudačke greške.
BOLD 2: jača po čemu?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Izvini, Ukrajina je bila 2006. u QF. Svejedno solidna reprezentacija, ispali su od Grka tad u plejofu na nesrecu. Ne vidim kako su ih Englezi pustili oni su generalno bili neporazeni kod kuce. A i da su ih pustili, sami ste krivi, sve ste sami resavali, kao sto si i napisao, nereseno sa njima pa pukli od Engleske, da ste dobili te dve bili biste prvi, a ne treci.

 

Plus mi je prilicno trulo to pricati generalno, u grupi ste jos bili sa Belorusijom, Kazakhstanom i Andorom. Da su ih pustili Englezi dva puta, vi tu grupu morate da prodjete ako dobijete Ukrajinu, a vi to niste uradili.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Izvini, Ukrajina je bila 2006. u QF. Svejedno solidna reprezentacija, ispali su od Grka tad u plejofu na nesrecu. Ne vidim kako su ih Englezi pustili oni su generalno bili neporazeni kod kuce. A i da su ih pustili, sami ste krivi, sve ste sami resavali, kao sto si i napisao, nereseno sa njima pa pukli od Engleske, da ste dobili te dve bili biste prvi, a ne treci.

 

Plus mi je prilicno trulo to pricati generalno, u grupi ste jos bili sa Belorusijom, Kazakhstanom i Andorom. Da su ih pustili Englezi dva puta, vi tu grupu morate da prodjete ako dobijete Ukrajinu, a vi to niste uradili.

Ne, def stoji da smo trebali dobit Ukrajinu doma i bili bi 2. Ali x je bio i u Ukrajini. Ukrajina i mi 2 nerješena, međusobno. Mi 2 poraza od Engleza. 6-2-2 Ukrajina poraz i pobjeda s Englezima 7-2-1. Englezi 9-0-1

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Meni je Albanija manje antipaticna od Hrvatske. Ove druge bas ne volim, bukvalno izgledaju kao da svi glasaju za onaj Domovinski pokret sa sve crnim dresovima i Tompsonom koji im peva na doceku. 

 

Albanija je jedna od zemalja iz 4. sesira kvalifikacija koje su uspele da se podignu do nekog veceg nivoa. Bukvalno kao kada bi Kipar, Belorusija, Estonija, Island, Jermenija ili Finska otisli na EP. Realno, vise bih voleo da gledam takve reprezentacije umesto raznih osrednjih nacionalnih timova poput Ukrajine, Turske, Austrije, Madjarske ili Slovenije. 

 

 

 

kad bi počeo da slušap šta se peva kod navijača i igrača Albanije ne bi ti ni oni bili simpatični, no to su već neke druge teme

igrački ni Albanije nije loša, Đemšiti i Aslani su vrh igrači

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

12 mračnih godina i samo jedan propušten turnir. Barićeva i Bilićeva reprezentacija nisu po meni mračne godine. Barićeva nije jer se kvalificirao na EURO i prolaz skupine tj. 2 pobjede su mu oduzeli Olić protiv Švicarske, te Mornar i sudac protiv Francuske. Engleska nas je rutinirala 4:2, ali ta utakmica je trerbala bit revijalna. Bilićeve kvalifikacije i sam EURO 2008. smo igrali fenomenalan nogomet. Dobili 2x Engleze u kvalama, Eduardo zabio valjda na svakoj utakmici. Ali prije EPa njegova stravična ozljeda. Na EP dobili Austriju, Njemačku i Poljsku te prošli skupinu s 9 bodova. Onda Turska jbg. 2012. opet dobre kvale, u playoffu gaženje Turaka u Istanbulu, na turniru pobjeda protiv Irske, x protiv Talijana, i krađa protiv Španjolske. Bilićev jedini krimen su 2 rasturanja od strane Engleza i 2:2 protiv Ukrajine u ZG što je omogućilo Engleskoj da pusti utakmicu u Ukrajini i izbaci nas sa Vuvuzela SPa. Kovač ima Meksiko 2014. i isto je pokraden u skupini. Fali ti Kranjčar. To je bio fail. Srna promašio penal protiv Japana i nismo uspjeli dobit Australiju. Kad se sjetim svih tih rostera i igara koje smo pružali, podbacio je Bilić u kvalama za 2010., Kranjčar na SP 2006., Jozić na SP 2002. i to je to.

 

 

Zapravo je loše razdoblje počelo 2000.  U odnosu na 1996-98. kad smo imali 3. mjesto na SP i 1/4 finale Eura, i na razdoblje nakon 2016. kad smo imali po jedno 2. i 3. mjesto na SP i dva prolaska skupine na Euru, period od 2000-2014. je mračno doba (2 propuštena prvenstva, a od 6 na koja smo se plasirali 5 puta smo ispali u grupi.). Nije to ništa dramatično, i puno veće reprezentacije imaju lošije periode, pa se s vremenom vrate. Nama bi primarni cilj uvijek trebao biti plasman na prvenstvo, što nam uglavnom i uspijeva, a za bolji rezultat se puno toga treba poklopiti. 

 

Odlazak Modrića nakon skoro 20 godina u reprezentaciji će biti baš velik izazov, jer se trenutno ne nazire nitko tko bi mogao preuzeti njegovu ulogu, slično kao i nakon odlaska Bobana kad nam je trebalo 15-ak godina dok se nije pojavio Modrić. 

Edited by Cilemile
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Da Sevcenko nije bio WC igrac i bolji od svih ovih, ova reprezentacija im je debelo najbolja u istoriji. I lagano jaca od Holandije, Italije, nas, tu negde sa Belgijom.

 

Ova reprezentacija Ukrajine jaca od Holandije?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bugl Khan said:

Nećemo se sad lagat. Gledaš našu svaku utakmicu. A pretpostavljam i albansku pošto su ti Albanci braća.

 

Gledam sve što stignem na SP i EP.

 

To me jedino i zanima od fudbala, klupski fudbal ne pratim jer su ga određeni klubovi sa beskonačnim budzetima obesmislili.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, NikolaTest said:

 

Ova reprezentacija Ukrajine jaca od Holandije?

Jok i nije, da je De Jong tu, tu su negde, a ovako lagano. Je l' si im video vezni red mozda? Zvezda ima jaci.

  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

kad bi počeo da slušap šta se peva kod navijača i igrača Albanije ne bi ti ni oni bili simpatični, no to su već neke druge teme

igrački ni Albanije nije loša, Đemšiti i Aslani su vrh igrači


O njima sta god bi covek napisao dobio bi trajni ban. 

Link to comment
Share on other sites

Ako Spanija vs Italija bude nereseno, a Albanija dobije Spaniju, onda bi teoretski mogao da se napravi krug sa svim timovima koji imaju po 4 poena, u tom slucaju bi gol razlika ukupna odlucivala, a onih 0 3 mogu da bude teret Hrvatima. U tom slucaju bi im trebala pobeda sa dva razlike na Italijom.

Ali to je najmanje realna opcija, mada ne i nemoguca. 

 

Mislim da je jednom bio takav scenario da su svi timovi imali po 4 poena, na SP 1994, Italija, Norveska, Meksiko i Irska, ako se ne varam Norvezani su ispali tj bili zadnji za nokat. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...