Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

21 minutes ago, Tatkos said:

Pa sigurno govori na osnovu toga sto Darius u Efesu ima 2,3 miliona po sezoni i ugovor na jos dve godine i sigurno se nece odreci tih para

Ako ga Efes ne želi u timu (što se provlači po internetima već neko vrijeme) platiće mu oni dio tih para, tako da bi se on mogao potpisati za nekih milion i po, a možda čak i manje. Za te pare dižem obje ruke za njega, ako NWG nije opcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

Ako ga Efes ne želi u timu (što se provlači po internetima već neko vrijeme) platiće mu oni dio tih para, tako da bi se on mogao potpisati za nekih milion i po, a možda čak i manje. Za te pare dižem obje ruke za njega, ako NWG nije opcija.

Moguće da je tako, mada mi zvuči suludo da Efes plaća oko milion godišnje (pa tako 2 god) da bi se rešio Tompsona. Plus što nema zamenu za njega, nego mora da je traži i dovede, na siromašnom tržištu plejmejkera, koji se trenutno plaćaju suvim zlatom. Moguće, samo meni nelogično.

Što se tiče Monekea, ima još dosta vremena, pa je sve moguće, i da Baskonija smanji zahteve, a i da ostane tamo. Dati oko 2.5mil (neko smanjeno obeštećenje oko milion, plus plata) za njega - meni zvuči mnogo. I ako je na 2 god, to izađe 2mil godišnje, okvirno. Opet, ako se procenjuje da je on ta kockica koja nedostaje, a para ima - može i to, sve je legitimno.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, preplatili su ga prosle godine. Imao je super sezonu u Baskoniji i ja sam ga prizeljkivao kod nas, ali tipa oko 1,2m po sezoni. Kad sam video koliko su mu dali slogirao sam se. Nije on statisticki bio puno losiji u Efesu, ali uticaj na igru ni priblizno kao u Baskoniji. Zaista je tesko verovatno da preuzmemo taj ugovor, ali mi je jos manje verovatno da Efes placa neki deo, pa makar to bilo i 300k. A da on smanji zahteve i da pristane na manju platu isto je teska prica.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Nesporazum, Darius Thompson je odgovor na prethodni post od Realnog, igrač koji ne vrijedi para koje je plaćen. Prema zvaničnim informacijama brat je uzeo Efesu 2,3 miliona. 😁

 

Prošlog leta kad mu je Efes dao te pare, to je smatran jednim od najboljih poslova na tržištu tog leta. Sada su iste pare za Monekea blasfemija. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

Prošlog leta kad mu je Efes dao te pare, to je smatran jednim od najboljih poslova na tržištu tog leta. Sada su iste pare za Monekea blasfemija. 

 

Mozda upravo zbog toga kako su odigrali neki od igraca koji su primali preko 2M - Sabaz, Tompson, Huanco, pa i za Pantera mislim da 90% ljudi smatra da nije opravdao preko 2.5M, pa sada ne zele ljudi da se ponovo zalete i opeku 😀

Edited by m0k1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da sam unio nesporazum na topic, mislim da Darius uopšte nije ni u kakvim našim planovima za narednu sezonu tako da nemamo razloga da ovdje diskutujemo o njemu.

 

7 minutes ago, realno *w said:

 

Prošlog leta kad mu je Efes dao te pare, to je smatran jednim od najboljih poslova na tržištu tog leta. Sada su iste pare za Monekea blasfemija. 

 

Baš zato sam njega uzeo kao primjer jer se može pokazati sa solidnom vjerovatnoćom da Moneke, ako dođe, ne opravda očekivanja i uloženi novac čak i ako odigra sezonu na nivou prethodne. Iz moje vizure tolike pare je opravdano dati nekom ko je lider ekipe, nešto što Moneke nije nikad bio do sad. Ne kažem da ne bi bio ali je svakako kocka. A nismo mi taj kalibar da se kockamo u tolike sume.

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, m0k1 said:

 

Mozda upravo zbog toga kako su odigrali neki od igraca koji su primali preko 2M - Sabaz, Tompson, Huanco, pa i za Pantera mislim da 90% ljudi smatra da nije opravdao preko 2.5M, pa sada ne zele ljudi da se ponovo zalete i opeku 😀

 

Ma da, tražiš igrača koji ima fenomenalnu sezonu i onda mu kažeš: ej, al daću ti 30-40% manje. jesi li video kako je Šabaz bio loš u Zvezdi, ili Huančo u Panatinaikosu? :lol_2:

 

Taj isti Pao je doveo i žestoko platio i gomilu drugih igrača tipa Slukas, Nan, Lesor, pa su ti igrači odigrali fenomenalno, čak i preko očekivanja i uzeli su sve što može.  Taj rizik kako će se neko uklopiti uvek postoji i to ne utiče na tržište i cene, baš nimalo.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

Ma da, tražiš igrača koji ima fenomenalnu sezonu i onda mu kažeš: ej, al daću ti 30-40% manje. jesi li video kako je Šabaz bio loš u Zvezdi, ili Huančo u Panatinaikosu? :lol_2:

 

Taj isti Pao je doveo i žestoko platio i gomilu drugih igrača tipa Slukas, Nan, Lesor, pa su ti igrači odigrali fenomenalno, čak i preko očekivanja i uzeli su sve što može.  Taj rizik kako će se neko uklopiti uvek postoji i to ne utiče na tržište i cene, baš nimalo.

Uzmi u obzir da Zvezda i Partizan mogu da dovedu jednog igraca sa tim primanjima a Panata moze i 5 - otuda veci strah i predostroznost da se ne promasi sa tim jednim 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Baš zato sam njega uzeo kao primjer jer se može pokazati sa solidnom vjerovatnoćom da Moneke, ako dođe, ne opravda očekivanja i uloženi novac čak i ako odigra sezonu na nivou prethodne. Iz moje vizure tolike pare je opravdano dati nekom ko je lider ekipe, nešto što Moneke nije nikad bio do sad. Ne kažem da ne bi bio ali je svakako kocka. A nismo mi taj kalibar da se kockamo u tolike sume.

 

Pitanje je da li će ova ekipa imati lidera u tom smislu, naročito ne nekoga unapred preodređenog za tu ulogu. Sa još 2 ozbiljna pojačanja bi tu bilo bar 4-5 igrača koji mogu da se izdvoje, tokom sezone. Po meni nema potrebe razmišljati o tome unapred uopšte.

 

I opet kažem, ne razumem termin "kockanje" i "ne vredi", kao da smo u situaciji da biramo između njega i 5 drugih igrača. Ako pogledamo listu od recimo 15 najboljih EL igrača na poziciji 4, ili kojima barem pomalo mogu to da igraju, slobodna su 2.

Jedan je Timan, koji se tek ne uklapa u priču o vođi i slično, drugi je Klajburn, koji teoretski može biti vođa, ali ipak pričamo o 34 godišnjem igraču, koji je prošle godine odigrao jednu od slabijih sezona u karijeri + propustio pola sezone zbog povreda.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Po meni plaćati obeštećenje milion + evra za bilo kog igrača u košarci je previše.

 

Mislim da je u istoriji EL samo Barsa plaćala takva obeštećenja.

 

 

Platio je Fener Gudurica i Kalinica po milon u eri Zeljka 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

 

Pitanje je da li će ova ekipa imati lidera u tom smislu, naročito ne nekoga unapred preodređenog za tu ulogu. Sa još 2 ozbiljna pojačanja bi tu bilo bar 4-5 igrača koji mogu da se izdvoje, tokom sezone. Po meni nema potrebe razmišljati o tome unapred uopšte.

 

I opet kažem, ne razumem termin "kockanje" i "ne vredi", kao da smo u situaciji da biramo između njega i 5 drugih igrača. Ako pogledamo listu od recimo 15 najboljih EL igrača na poziciji 4, ili kojima barem pomalo mogu to da igraju, slobodna su 2.

Jedan je Timan, koji se tek ne uklapa u priču o vođi i slično, drugi je Klajburn, koji teoretski može biti vođa, ali ipak pričamo o 34 godišnjem igraču, koji je prošle godine odigrao jednu od slabijih sezona u karijeri + propustio pola sezone zbog povreda.

 


a Semi Ojeleye?

 

jel on spada u 15?

Link to comment
Share on other sites

Dobili smo mi i za Bogdana novce. Ali nista od toga ne bi bilo da Zeljko nije insistirao. To je jos jedan njegov doprinos srpskoj kosarci.

Just now, ScepanScekicSto said:


a Semi Ojeleye?

 

jel on spada u 15?

Uf, ja ne bih njega ubrajao u ta top pojacanja. Ali on je nedavno produzio ugovor i to nakon odluke da Valensija ne igra EL. 

Link to comment
Share on other sites

Posebna je ludost, po meni, dati nekom ogroman novac samo zato što nema nekog izbora na tržištu. Tek je jul, iskočiće sigurno neko kvalitetno rješenje za normalnu cifru do septembra. 
 

Strpljen spašen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MarioKempes said:

Moguće da je tako, mada mi zvuči suludo da Efes plaća oko milion godišnje (pa tako 2 god) da bi se rešio Tompsona. Plus što nema zamenu za njega, nego mora da je traži i dovede, na siromašnom tržištu plejmejkera, koji se trenutno plaćaju suvim zlatom. Moguće, samo meni nelogično.

Ono što sam ja napisao je pod pretpostavkom da Efes više neće Thompsona, u suprotnom priča nema smisla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Posebna je ludost, po meni, dati nekom ogroman novac samo zato što nema nekog izbora na tržištu. Tek je jul, iskočiće sigurno neko kvalitetno rješenje za normalnu cifru do septembra. 
 

Strpljen spašen.

 

Tako smo prošle godine došli do onog frankenštajna od ekipe, kad se desilo sve sa Mirotom 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vi sad idete skroz u drugu krajnost. Prošlogodišnji tim nije bio nikakav frankenštajn već vrlo smisleno sklopljena ekipa po igračkim profilima. Karakterno i mentalitetom očito nisu bili pravi tim iz raznoraznih razloga, neki igrači su bili i van forme što može da se desi svakome ali igrački je to bila na papiru vrlo funkcionalna celina sa jasnom idejom šta treba da budu prednosti i kako da se igra.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

A dobro, to je sad logika... Ok je dati igrači 2 ili 2.5 miliona platu, ali nije recimo 1+1.5. Pa još ako ga potpišeš na recimo 3 godine, onda to ispadne 1,8 po sezoni ili nešto slično.

 

Pretpostavljam da si ti bio protiv dovođenja Mekintajera u Zvezdu? Ili možda misliš da recimo je nekih eventualnih 400k razlike u obeštećenju baš ta kap koja prelije čašu? 😄 

 

 

Oly nudi Vezenkovu ugovor koji može da izađe na 20 miliona, a mi ovde pričamo o tome da se uloži deseti deo toga u igrača koji bi bio ubedljivo najskuplji u timu.

 

CMM je valjda plaćen 400k, ne znam da li ima nešto zvanično.

 

Po meni je milion i jače preveliko obeštećenje za bilo koga a kamo li srpske klubove, a nije ni Moneke baš prajm Mirotić pa da promijeni sudbinu neke ekipe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

CMM je placen 600k, Monekeov buyot 1.5 milion. Tako da nije razlika 400k, nego 900k.

 

Ne deluje da ce Baskonija da popusti, a nije ni on nezadovoljan tamo. Isto ga je i Zvezda merkala, pa je bio ovaj epilog, s tim da je Partizan vise zagrizao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Sector said:

Po meni je milion i jače preveliko obeštećenje za bilo koga a kamo li srpske klubove, a nije ni Moneke baš prajm Mirotić pa da promijeni sudbinu neke ekipe.

 

1.5m + recimo 1.5m plata za igrača u kojeg si 100% siguran da ti je fit (i više od toga, nosilac) ne zvuči tako strašno, pogotovo u situaciji gde smo se oslobodili teških ugovora Pantera i LeDay-a, a na tržištu nema ništa. Sledeće godine ti ostaje samo plata.

 

Koga smo uošte mi i dogovorili od "teškaša"? Dejvis i Lundberg samo, ovaj prvi je verovatno taj 1.5 rejndž a Lundberg, pa onda Džouns nešto ispod.

 

Ne mislim da moramo da jurimo teškaše, ali nekako kada posložimo stvari i situaciju, meni uopšte nije neki rizik ili nešto wow. Slažem se da nije česta situacija ali jebiga.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

CMM je valjda plaćen 400k, ne znam da li ima nešto zvanično.

 

Po meni je milion i jače preveliko obeštećenje za bilo koga a kamo li srpske klubove, a nije ni Moneke baš prajm Mirotić pa da promijeni sudbinu neke ekipe.

 

600

 

I pričam u slučaju da ovi pristanu na 1m, preko toga ne mora. Znači onda ostaje teorija da na ekipu od 15ak miliona, vredi štedeti 400k kod igrača koji bi makar statistički, mogao biti lider ekipe. Interesantno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...