Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

40 minutes ago, ScepanScekicSto said:


pa ne znam kako da objasnim nesto sto je do sad hiljadu puta napisano.

 

I ovde se provlaci zasto nije Ledey zadrzan, pa kako da zadrzis nekog ko hoce da ide, sta da mu das a vec nisi sem mozda aneks da igra za manje para… ista prica je i za Pantera…

 

ljudi nisu zeleli da ostanu jos jednu godinu u KKP a ni Zeljko se nije trudio da ih u tome sprecava…

 

 

Šta je napisano hiljadu puta? Ko nije zadovoljan? Ko je štetan po atmosferu u ekipi, konkretno? Zašto je Leday nezadovoljan i štetan po atmosferu u ekipi, konkretno?

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno je Željko raskinuo sa prethodnim rosterom i odlučio da izbaci iz života svaku uspomenu na njega, uključujući i korisne alatke poput Smita i Ledeja. Nebitna je njihova upotrebna vrednost.

 

Nova sezona novi Želimir, brojevi su izbrisani iz telefona, zajedničke fotografije isečene, a kosa ofarbana u crveno.

 

(OK ovo poslednje možda ne ali bilo bi dobro za videti.)

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Beonegro said:

Pristao bi, bolje mu je da je u EL timu za pristojne pare i pritom kući sa ženom i djecom. Možda ne bi bio oduševljen, ali bi pristao.

Kao da ti je neko ukrao nalog.

 

Obično si ti taj koji nas vraća na zemlju, precizno navodeći argumente za to (bez sarkazma pišem), a sada izbacuješ ovakvo uverenje dok gledamo blamantne objave porodice Anđušić (da se ne lažemo, nije to Ivana izbacila svoj lični utisak nego kompilaciju Danilovih smatranja i frustracija tokom sezone). I to sve na temu trebalo je da dobijem više mesta u EL timu jer imam kvalitet a nema veze što sam tako dobar a idem van EL. Ne da ne bi pristao na ponovljenu ulogu nego bismo imali haos u najavi.

 

Inače, čitajući komentare nekih drugara forumaša preksinoć imao dam utisak da smo gledali različitu sezonu. Da krenem redom, ako je već Panter polivan cele sezone bilo bi pošteno istim očima posmatrati i Ledejevu sezonu. Imajući razumevanje za provleme sa povredom i bolest i smrt oca, činjenica je da je Ledej odigrao značajno lošiju sezonu u poređenju sa prethodnom, da je birao utakmice, često nestajao i tek povremeno ličio na sebe. Možemo da gledamo u pasulj da li bi ponovo procvetao u sezoni pred nama ali deluje mi sa strane da su se lako sporazumeli oko raskida i da je svima bio u interesu. Možda grešim.

 

Dalje, famozna domaća osnova je priredila nekoliko žestokih blamaža kada su ih razvlačili po Aba ligi i niko tu nije pokazao stabilnost i spremnost za veću ulogu a ima ih sa dobranim iskustvom u timu. Delom bih izuzeo Trifu, koji možda nema kvalitet ali mi je uvek izgledao posvećeno i spremno, bez nabeđenosti u stavu. Pored toga, koliko god da me je Aleksa počeo da iritira, delom je njegova slabija sezona bila posledica još jedne bizarne povrede (nije njegova krivica) i nerealnih očekivanja da će uskočiti u veće cipele, što opet nije do njega. Ne znam koliko je bilo realno da se zadrži jer su se pojavljivali glasovi u drugom delu sezone da želi da ide. Što se tiče Smajlija, voleo bih da grešim ali moguće je da smo mi gledali vrh njegove karijere, koliko god da je to glupo reći za nekog ko ima tek 24.

 

Naneli je bio naš najkonstantniji nosilac, a takva praćka je uvek potrebna, ali izgleda da je tu puklo u odnosu, ne samo zbog incidenta sa Lazarevićem. Šteta.

 

Na kraju, dva igrača o koje se Željko najviše ogrešio - Poni i Smit su kad se sve sagleda, imali najpošteniji odnos na terenu kad god su dobili šansu. Da li se uklapaju u novu koncepciju i da li imaju kvalitet ne znam ali su svojim odnosom zaslužili još jednu sezonu, po mom mišljenju.

 

Suma sumarum, Trifa, Poni i Smit i možda Aleksa su po meni igrači koje je bilo realno zadržati a da od njih ne dobijamo durenje ili manji doprinos od projektovanog (i plaćenog). Ostaje žal za Nanulaćem a mislim da Ledej nije bio realna isplativa opcija, iz opisanih razloga.

  • Like 22
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Stekao sam neku sliku a i dodatno iz nekih izjava Pantera i Ledeja, da su oni svojim dolaskom ucinili nesto veliko Partizanu itd itd..

 

Majstori, placeni ste vise nego sto ste vredeli u tom trenutku, i to je glavni razlog vaseg dolaska.

 

Posle dve godine vec preplaceni ugovori posle prve sezone u El ( gde su po svemu vidjenom glavni srafovi bili Exum i Lesor) su dodatno podebljani. 

 

Onda kada ne dajes 100% sebe, prijatno i dovidjenja. Ocekujemo nove momke koji ce dobiti punu podrsku!

Edited by Coz29
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Coz29 said:

Stekao sam neku sliku a i dodatno iz nekih izjava Pantera i Ledeja, da su oni svojim dolaskom ucinili nesto veliko Partizanu itd itd..

 

Majstori, placeni ste vise nego sto ste vredeli u tom trenutku, i to je glavni razlog vaseg dolaska.

 

Posle dve godine vec preplaceni ugovori posle prve sezone u El ( gde su po svemu vidjenom srafovi su bili Exum i Lesor) su dodatno podebljani. 

 

Onda kada ne dajes 100% sebe, prijatno i dovidjenja. Ocekujemo nove momke koji ce dobiti punu podrsku!

 

Apsolutno identičan utisak imam. Doduše, i navijači su krivi sa tim idolopoklonstvom.

Idemo mi sada iznova se dizanjem u nebesa Monekea, bez da je odigrao i jednu utakmicu u Partizanu (isto i sa Hezonjom).

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Coz29 said:

Stekao sam neku sliku a i dodatno iz nekih izjava Pantera i Ledeja, da su oni svojim dolaskom ucinili nesto veliko Partizanu itd itd..

 

Majstori, placeni ste vise nego sto ste vredeli u tom trenutku, i to je glavni razlog vaseg dolaska.

 

Posle dve godine vec preplaceni ugovori posle prve sezone u El ( gde su po svemu vidjenom glavni srafovi bili Exum i Lesor) su dodatno podebljani. 

 

Onda kada ne dajes 100% sebe, prijatno i dovidjenja. Ocekujemo nove momke koji ce dobiti punu podrsku!

 

Sve 5, ali glavni srafovi tada jesu bili Panter i Ledej, a odmah tu uz njih Dante i Matijas.

 

P & L su igrali vecinu sezone blizu svojih 100%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MC Thunder 2 said:

 

Sve 5, ali glavni srafovi tada jesu bili Panter i Ledej, a odmah tu uz njih Dante i Matijas.

 

P & L su igrali vecinu sezone blizu svojih 100%.

Pa slazem se da su igrali na 100% ali kosarkaski gledano to su im dozvolili Exum i Lesor. 
 

Ne znam da li se slazes ali u kosarci su pozicije 1 i 5 kljucne. 
 

Prve sezone u EC i prosle sezone Panter i Ledej su odigrali ispod ocekivanja.

 

25 minutes ago, Mat Cauthon said:

 

Apsolutno identičan utisak imam. Doduše, i navijači su krivi sa tim idolopoklonstvom.

Idemo mi sada iznova se dizanjem u nebesa Monekea, bez da je odigrao i jednu utakmicu u Partizanu (isto i sa Hezonjom).

 

 

Apsolutno se slazem, mi kao navijaci smo skloni malo preuvelicavanju, sto je i donekle razumljivo ali do odredjene granice.

 

Ko god dodje imace punu podrsku, ali isto tako i moze da bude meta kritika, niko ne treba da bude izuzet, kada je neko odlican treba pohvaliti, a kada nesto ne valja treba to otvoreno reci. 
 

Isto vazi i za trenera, ali kod Zeljka je druga stvar kako on sam kaze niko ne moze biti veci kriticar od njega samog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Coz29 said:

Prve sezone u EC i prosle sezone Panter i Ledej su odigrali ispod ocekivanja

Verovatno cu biti popljuvan, ali moram reći... jace je od mene 😀

Lično mislim da je za  Pantera obrnuto od boldovanog. On je pre dve sezone odigrao iznad ocekivanja, a ove dve navedene sezone su neki njegov standard. Mislim da mu se te godine sve poklopilo (ne umanjujuci i njegov doprinos, trud, zalaganje, pa i talenat i znanje), ali IMO niti je ranije imao takvu sezonu niti ce je vise ponoviti. Mislim da je to bilo nesto tipa Rože Mila i Toto Skilaći na SP u fudbalu 1990. ili Milinko Pantić u Atletiku. Jednostavno je nesto kliknulo u celom timu, organizaciji, postavci igre itd. gde su u nekom (relativno) kratkom periodu neki individualni kvaliteti dosli bas, bas do izrazaja.

Opet ponavljam, ne mislim da je Panter los kosarkas... naprotiv. Ali sam siguran i da nije toliko dobar kako je izgledao te sezone.

Zivi bili, pa videli. 😀

Edited by Nikom nista
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Nikom nista said:

Verovatno cu biti popljuvan, ali moram reći... jace je od mene 😀

Lično mislim da je za  Pantera obrnuto od boldovanog. On je pre dve sezone odigrao iznad ocekivanja, a ove dve navedene sezone su neki njegov standard. Mislim da mu se te godine sve poklopilo (ne umanjujuci i njegov doprinos, trud, zalaganje, pa i talenat i znanje), ali IMO niti je ranije imao takvu sezonu niti ce je vise ponoviti. Mislim da je to bilo nesto tipa Rože Mila i Toto Skilaći na SP u fudbalu 1990. ili Milinko Pantić u Atletiku. Jednostavno je nesto kliknulo u celom timu, organizaciji, postavci igre itd. gde su u nekom (relativno) kratkom periodu neki individualni kvaliteti dosli bas, bas do izrazaja.

Opet ponavljam, ne mislim da je Panter los kosarkas... naprotiv. Ali sam siguran i da nije toliko dobar kako je izgledao te sezone.

Zivi bili, pa videli. 😀

Nema razloga da budes popljuvan, forum i sluzi da svako izenese svoje misljenje i da se diskutije o tome.

 

Ova sezona ce pokazati dosta o Panteru i Ledeju, otisli su u dobre klubove, imace kvalitetne saigrace na svakoj poziciji pa cemo videti kako ce to izgledati u Barsi i Armaniju. 
 

Misljenja sam da oni ne mogu biti glavni igraci u nekom timu, ali da mogu imati odlicne sezone kada su u jakim timovima i ne ocekuje se sve od njih.

 

Panter jeste sjajan kosarkas, sportista i primer svima u ekipi, ali jednostavno on nije za kapitena tima koji zeli da uradi nesto veliko. Zeljko mu je nametnuo ulogu vodje sa kojom nije umeo da se izbori u potpunosti.

Edited by Coz29
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikom nista said:

Verovatno cu biti popljuvan, ali moram reći... jace je od mene 😀

Lično mislim da je za  Pantera obrnuto od boldovanog. On je pre dve sezone odigrao iznad ocekivanja, a ove dve navedene sezone su neki njegov standard. Mislim da mu se te godine sve poklopilo (ne umanjujuci i njegov doprinos, trud, zalaganje, pa i talenat i znanje), ali IMO niti je ranije imao takvu sezonu niti ce je vise ponoviti. Mislim da je to bilo nesto tipa Rože Mila i Toto Skilaći na SP u fudbalu 1990. ili Milinko Pantić u Atletiku. Jednostavno je nesto kliknulo u celom timu, organizaciji, postavci igre itd. gde su u nekom (relativno) kratkom periodu neki individualni kvaliteti dosli bas, bas do izrazaja.

Opet ponavljam, ne mislim da je Panter los kosarkas... naprotiv. Ali sam siguran i da nije toliko dobar kako je izgledao te sezone.

Zivi bili, pa videli. 😀


sta meni uradise kad napisah nesto slicnp za Yaga… 

 

ja ocekujem da neko dodje i napise ovakve stvari, ovo je normalan ton i nesto sto se ovde ocekuje

 

elem, ja sam npr za Dantea a pogotovo za Lesora imao ista ocekivanja kad su otisli prosle godine i pogledaj kako sam se zajebao… a verujem ozbiljan broj ljudi je ocekivao pad Lesora..

 

dakle ima tu svega, sto rece kolega gore, videcemo da li ce se snaci u novim klubovima, ja licno mislim da Panter ima problem u glavi, kad ide, onda trpa iz sve snage ali zato kad stane… rupa je duboka do Kine

Link to comment
Share on other sites

Sta znam... nekako igraci na tim pozicijama 1 i 5 mrvicu kasnije dostizu zenit...

Secam se kad je Dule pricao da ce Milutinov tek da bude igracina i da treba sacekati... nisam bas bio optimista. Isto i kad je Misko pricao za Vasu Micica, dok je bio kod nas, da ce on jednog dana da bude najbolji plej Evrope... svi smo se krstili, on te sezone nije mogao da se sastavi...

Ali su obojica kad su dosli u taj neki prajm tu i ostali... uz neke manje oscilacije...

U svakom slucaju, sto rece @Coz29 sledeca sezona (i dalje imam traumeod ove formulacije 🤣) ce biti lakmus papir... Ili jeste ili nije...

Ja, evo, tipujem da nije 

Link to comment
Share on other sites

pokazace, sto i lesor.

izborio bi se panter s kapitenstinom, al rvanje sa centrima, u koje ga je zeljkova odbrana preuzimanjem u 5. sekundi, najcesce bez ikakvog pokusaja da se brani prvi uvodni pik end rol,  malo teze. a probo je. bio se ko konj dole i msm 90% utakmica zavrsavao kao najbolji skakac. to naravno vise govori o veseloj centatrskoj liniji :) 

ovo sve do nove godine, dok se ekipa nie raspala. posle toga je i on radio isto sto i 87% ostalih. cekao jun.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Beonegro said:

Pristao bi, bolje mu je da je u EL timu za pristojne pare i pritom kući sa ženom i djecom. Možda ne bi bio oduševljen, ali bi pristao.

Ne bi. Bukvalno mu se zena izjadala na drustvenim mrezama kako je pretrpeo svasta ove sezone, da je izdrzao samo sto je veliki borac.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Barkley#34 said:

Kao da ti je neko ukrao nalog.

 

Obično si ti taj koji nas vraća na zemlju, precizno navodeći argumente za to (bez sarkazma pišem), a sada izbacuješ ovakvo uverenje dok gledamo blamantne objave porodice Anđušić (da se ne lažemo, nije to Ivana izbacila svoj lični utisak nego kompilaciju Danilovih smatranja i frustracija tokom sezone). I to sve na temu trebalo je da dobijem više mesta u EL timu jer imam kvalitet a nema veze što sam tako dobar a idem van EL. Ne da ne bi pristao na ponovljenu ulogu nego bismo imali haos u najavi.

 

Inače, čitajući komentare nekih drugara forumaša preksinoć imao dam utisak da smo gledali različitu sezonu. Da krenem redom, ako je već Panter polivan cele sezone bilo bi pošteno istim očima posmatrati i Ledejevu sezonu. Imajući razumevanje za provleme sa povredom i bolest i smrt oca, činjenica je da je Ledej odigrao značajno lošiju sezonu u poređenju sa prethodnom, da je birao utakmice, često nestajao i tek povremeno ličio na sebe. Možemo da gledamo u pasulj da li bi ponovo procvetao u sezoni pred nama ali deluje mi sa strane da su se lako sporazumeli oko raskida i da je svima bio u interesu. Možda grešim.

 

Dalje, famozna domaća osnova je priredila nekoliko žestokih blamaža kada su ih razvlačili po Aba ligi i niko tu nije pokazao stabilnost i spremnost za veću ulogu a ima ih sa dobranim iskustvom u timu. Delom bih izuzeo Trifu, koji možda nema kvalitet ali mi je uvek izgledao posvećeno i spremno, bez nabeđenosti u stavu. Pored toga, koliko god da me je Aleksa počeo da iritira, delom je njegova slabija sezona bila posledica još jedne bizarne povrede (nije njegova krivica) i nerealnih očekivanja da će uskočiti u veće cipele, što opet nije do njega. Ne znam koliko je bilo realno da se zadrži jer su se pojavljivali glasovi u drugom delu sezone da želi da ide. Što se tiče Smajlija, voleo bih da grešim ali moguće je da smo mi gledali vrh njegove karijere, koliko god da je to glupo reći za nekog ko ima tek 24.

 

Naneli je bio naš najkonstantniji nosilac, a takva praćka je uvek potrebna, ali izgleda da je tu puklo u odnosu, ne samo zbog incidenta sa Lazarevićem. Šteta.

 

Na kraju, dva igrača o koje se Željko najviše ogrešio - Poni i Smit su kad se sve sagleda, imali najpošteniji odnos na terenu kad god su dobili šansu. Da li se uklapaju u novu koncepciju i da li imaju kvalitet ne znam ali su svojim odnosom zaslužili još jednu sezonu, po mom mišljenju.

 

Suma sumarum, Trifa, Poni i Smit i možda Aleksa su po meni igrači koje je bilo realno zadržati a da od njih ne dobijamo durenje ili manji doprinos od projektovanog (i plaćenog). Ostaje žal za Nanulaćem a mislim da Ledej nije bio realna isplativa opcija, iz opisanih razloga.

Ruku na srce, Ponitka je imao slabu sezonu ( ili losiju od ocekivanog ), na stranu voljni momenat. Da sam grobar ne bih zamerao Zeljku njegov odlazak, bunio bih se za Smita npr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...