Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Slazem se, meni je Gos ozbiljan kosarkas u poredjenu sa Vildozom. Siguran sam da jure jos jednog beka, ali nesto tvrdje od argentinca, pojela bi ga Paova bekovska linija, ako ga Oly potpise Barcokas je totalno izlapeo. 
 

6 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Ja se iskreno nadam da niko u KKP ozbiljno ne razmatra Vildosu

i ja se tome nadam, ali kada se pogleda kakvi su nam bekovi fizicki ne bi se iznenadio da ga dovedemo.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Grobarcina1992 said:

Oly je potpisao i Evansa do duse nece on igrati sigurno do nove godine ali oporavice se kad tad Vokap Evans Vildoza Goss je previse 

Je l i definitivno potpisao i Evansa?

Nisam ispratio tu pricu previse.

Vildoza je dokaz da je i Barcokasu jasno koliko mu je spoljna linija nesposobna da sama sebi iskreira poene, bar na tom elitnom nivou top8 i F4.

Takodje je i dokaz koliko je trziste vec sada presusilo.

Vildoza ce verovatno imati slicnu ulogu kao u komsiluku, samo sa maalo vise slobode, da ulaskom promeni ritam i pripali neki sut pa ako prodje prodje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nenadd said:

Je l i definitivno potpisao i Evansa?

Nisam ispratio tu pricu previse.

Vildoza je dokaz da je i Barcokasu jasno koliko mu je spoljna linija nesposobna da sama sebi iskreira poene, bar na tom elitnom nivou top8 i F4.

Takodje je i dokaz koliko je trziste vec sada presusilo.

Vildoza ce verovatno imati slicnu ulogu kao u komsiluku, samo sa maalo vise slobode, da ulaskom promeni ritam i pripali neki sut pa ako prodje prodje.

Od Evansa su odustali. Imali su usmeni dogovor. Posle povrede su odustali od ugovora. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Od Evansa su odustali. Imali su usmeni dogovor. Posle povrede su odustali od ugovora. 

Mislim da nisu i Evans i Furnije su blizu koliko je meni poznato. Na to sve ne znam sta ce im Vildosa, ali ajde bolje po nas Partizanovce. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Ovo je nešto sveže. Isto tako su se izjasnili pre nekoliko nedelja da neće potpisivati ugovor sa njim. Kako god. Još ništa nije zvanično. Ali potpisivanje igrača koji će biti u stanju igrati tek od naredne godine dovoljno govori o trenutnom stanju na tržištu u Evropi. Svakako ne znam sa njim, gde će im i Vildoza. Ali isto tako neće sigurno pustiti Gosa dok je Evans povređen. Osim ako Gosa menjaju za Vildozu što je poprilična ludost. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, fedor said:

Pao-Oli jedan, Oli-Partizan drugi bi bilo idealno i izgleda ostvarivo.  

Ovo bi bilo odlicno, NGW bi bio produzena ruka Zeljka na terenu.  Igrac koji je bio kod nas, upoznat je vec dugi niz godina sa El kosarkom, igra je na najvisem mogucem nivou za timove koji su stalni F4 ucesnici.

 

 

P.S. Moneke otpratio Baskoniju na instagramu.

Edited by Coz29
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U Spaniji po zakonu igrac mora da ima izlaznu klauzulu. Tako je i u fudbalu, i u kosarci. Klub tu moze da blefira, ali sam igrac zna u sustini sta je potpisao, kao i njegov agent, tako da ako se pominje 1.5 miliona, verovatno je tako. Inace bi se brzo oglasio agent i rekao da to nije tacno, jer mu uopste ne ide u prilog da netacnom informacijom odbije sve potencijalne kupce za svog igraca.

 

Ja sam ruku na srce cuo da je okruglo milion klauzula za Monekea, ali jos ranije kad se Zvezda raspitivala za njega, pa se predomislila bas zbog toga. Znam posle da je ponudjen i Partizanu, sto sam i napisao.

 

Opet, bas mi je cudno da su za igraca koji je imao slabu sezonu u Monaku stavili bas toliku klauzulu ili mozda ni sam igrac nije racunao da ce ga iko traziti i biti spreman da otkupi, pa nije pravio problem oko toga sto su ovi nabili cifru. 

Link to comment
Share on other sites

Pa verovatno stoji neka cifra, ali to je cifra da mi platimo i da se Baskonia ne pita nista.

 

Isto kao kod vas za CMM
 

ali niko nije lud da tu cifru plati jer pre svega igrac zeli da ode, i ti ne mozes nekog drzati na silu, mislim mozes, ali sta dobijas sa tim, samo probleme,moras mu platu isplacivati, a iduce godine neces dobiti ni euro jer mu istice ugovor.

 

dakle, kljucno je da igrac zeli da ode, a cifra koja moze stojati u ugovoru je i 10 miliona dzaba ako nece niko to da plati.

 

ovde je stvar pregovora i mislim da ce se dogovoriti oko sume.

 

naravno, ako se ne pojavi neki Armani i ljusne 1-1.5 mil eura za izlaz a da se Baskonia nista je pita

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas da je Moneke imao 3+ odlicnih sezona u EL pa da se zna kakav je igrac. Imao je jednu vrhunsku sezonu, ali je mali uzorak pa ce on morati da se trudi i igra na maksimumu cak iako nije srecan sto ostaje u klubu. Zasto ? Pa ako ne bude bilo tako nego bude odigrao znatno losije sledece godine mu sigurno niko nece dati platu od milion ili dva koliko bi sada dobio bez problema.

Tako da - ukoliko bas zele da ostane nece Baskonija izgubiti nista sto se tice voljnog momenta i cimanja.

Sa druge strane - ni Baskonija nece dobiti nista sledece godine ukoliko ode kao slobodan igrac ali ocigledno mogu da zive sa tim.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

CMM je imao +1 a Moneke ima garantovan ugovor i za narednu sezonu otuda i traze puno vise.


kao sto rekoh, mogu oni da traze 10 miliona potpuno legitimno…

 

ako neko hoce da plati 300-400.000 toliko mogu dobiti ili da zadrze igraca..

2 minutes ago, m0k1 said:

Pa nije bas da je Moneke imao 3+ odlicnih sezona u EL pa da se zna kakav je igrac. Imao je jednu vrhunsku sezonu, ali je mali uzorak pa ce on morati da se trudi i igra na maksimumu cak iako nije srecan sto ostaje u klubu. Zasto ? Pa ako ne bude bilo tako nego bude odigrao znatno losije sledece godine mu sigurno niko nece dati platu od milion ili dva koliko bi sada dobio bez problema.

Tako da - ukoliko bas zele da ostane nece Baskonija izgubiti nista sto se tice voljnog momenta i cimanja.

Sa druge strane - ni Baskonija nece dobiti nista sledece godine ukoliko ode kao slobodan igrac ali ocigledno mogu da zive sa tim.

 

pa da.. ljudi su roboti… mnogo se ovde igra ili igrao Football manager…

 

Ostace u Baskonii za 500.000 lupam a KKP mu nudi milion npr

 

sta se sve ovde nece procitati…

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ScepanScekicSto

Ima logike u ovome što pišeš za Monekea, odnosno za "vrednost" izlazne klauzule. Ako se igraču ide iz kluba pitanje je samo pregovora kolika će cifra biti za obeštećenje. Uostalom videćemo uskoro. Jedino što je izvesno je da postoji obostrano interesovanje Partizana i Monekea.

 

Nego ima tu još nekih detalja koji mogu da utiču na potencijalni transfer. Prvi je da je Pablo Laso potpisao ugovor sa Baskonijom i za sada se ne zna šta planiraju sa timom i igračima. Nema puno kvalitetnih igrača na tržištu pa se može desiti da i sami ponude novi veći ugovor Monekeu.

 

Druga stvar je da u Španiji često novac koji igrač dobija od kluba nije samo onaj koji je javan nego neki dobijaju "ispod stola" kroz razne ugovore o zakupu nekretnine na primer, kao što je imao Dubljević, gde klub plaća manji porez i više im se isplati a država gleda kroz prste. Ako budu rešili da zadrže Monekea ima raznih načina da mu se "podeblja" zarada a da se to ne vidi. 

Link to comment
Share on other sites

Da li stvarno mislis da svi igraci igraju bas tamo gde zele ? Ili im je to ipak posao (barem neki od njih to tako dozivljavaju) i rade ga kao i svi ostali ljudi (eto, prvi taj Jokic koji je u najgorem slucaju medju najboljim igracima NBA) ?

 

Ti si rekao da ne kontas zasto bi ga zadrzali ako zeli da ide a ja sam ti dao svoje vidjenje situacije. Svakako da ce igrac vise pruziti u timu koji voli (videti pod Teo i odbrana) - ali nemoj da se lazemo, boli uvo Monekea za Partizan. Mozda bi pre odabrao Partizan nego neki drugi klub koji bi mu ponudio ISTE uslove, ali nema tu nikakve ljubavi vec samo pare. Sto je skroz legitimno, pogotovo za stranca 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

CMM je imao +1 a Moneke ima garantovan ugovor i za narednu sezonu otuda i traze puno vise.

To apsolutno nema veze sa otkupnom klauzulom. +1 moze biti sa club option ili player option ili pak oba. Ako je player option zasto bi CMM uopste cinio Baskoniji da im CZv placa kad moze tim novcima da pojaca svoj ugovor. Ako je club option onda do nekog datuma klub ima priliku da se izjasni da li ga zadrzava ili ne (primer Cabocla). 

Gore je vec sve receno. Ako platimo cifru navedenu u ugovoru vodimo ga bez da se klub ista pita. A ako ne onda mozemo da pregovaramo za smanjenje. Mogu oni da ga zadrze, ali vrv bi gubili znacajne novce. 

I jeste suludo davati 1,5m. Jos kad je Bogdan prelazio u Fener (inace za manje novce) i posle Guduric Misko je rekao da ce biti sve manje placanja obestecenja. Sve vise od pola miliona je ludilo placati. I tada bi ocekivao potpis na bar 3 godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kad imaš igrača pod stabilnim ugovorom ti kao klub diktiraš uslove... jeste da je EL košarka na nekom "neozbiljnom" nivou po pitanju transfera, al nije baš situacija takva da igrači mogu "šetati" kako oni hoće...ima i Baskonija svoju računicu kada je kvalitet tima u pitanju...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Pa verovatno stoji neka cifra, ali to je cifra da mi platimo i da se Baskonia ne pita nista.

 

Isto kao kod vas za CMM
 

ali niko nije lud da tu cifru plati jer pre svega igrac zeli da ode, i ti ne mozes nekog drzati na silu, mislim mozes, ali sta dobijas sa tim, samo probleme,moras mu platu isplacivati, a iduce godine neces dobiti ni euro jer mu istice ugovor.

 

dakle, kljucno je da igrac zeli da ode, a cifra koja moze stojati u ugovoru je i 10 miliona dzaba ako nece niko to da plati.

 

ovde je stvar pregovora i mislim da ce se dogovoriti oko sume.

 

naravno, ako se ne pojavi neki Armani i ljusne 1-1.5 mil eura za izlaz a da se Baskonia nista je pita

igrac je potpisao tu klauzulu u ugovoru, tako da sada nema sta da se ljuti. a i da se ljuti, sigurno nije zbog prelaska u srbiju. ne verujem ni da je baskoniji problem da mu poveca platu. 

 

bilo kako bilo, nece doci u partizan, to je jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...