Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

U ovom trenutku je prilično nemoguće predvideti kako će potpuno nova ekipa da izgleda. To je bilo nemoguće predvideti i prošlog leta za PAO, ali su oni ipak imali taj luksuz u Sloukasu, kao jednom od najinteligentnijih i taktički najobučenijih igrača u EL, da povede brod dok ostali ne legnu u svoje uloge.

 

Ja pretpostavljam da će na početku sezone najvažnije uloge imati Carlik Jones kao jedini pravi PG u ekipi, Davies kao jedini visoki igrač od koga otprilike znaš šta možeš da očekuješ i Lundberg kao iskusan i stabilan evroligaški igrač koji je dobar fasilitator da uzme koji šut više ako se Washington ne snađe ili da stane u stranu ako se profilišu bolje napadačke opcije od njega. Ekipa je vrlo duboka i meni npr nije jasno baš koja će biti uloga Browna jer on sigurno nije došao da bude peti bek u rotaciji, a pretpostavljam da i Vanja želi ulogu koja nije baš prašinarska kao u reprezentaciji. 

 

Dve su očigledne Željkove namere u odnosu na prošlu sezonu: 1. da ima veću dubinu u ekipi i da ne zavisi previše od 2, 3 igrača, 2. defanziva koja je izdala KKP prošle sezone sada mora biti na (znatno) višem nivou. Petorke sa Ntilikinom, Bongom i T.Jonesom mogu da budu brutalne u odbrani ko god da su preostala dvojica, a to bi verovatno bili neki trigger easy igrači poput Carlika i Washingtona pre svega. 

 

Mislim da je Pokuševski kupovina iz kategorije "domaći igrač koji je suviše intrigantan talenat da se ne bi sa njim probalo", nešto slično kao što je Smajli bio s tim što je Smajli makar imao očitije pluseve (atletika, šut za 3) i minuseve (low IQ, nepostojeća anticipacija, izgubljen između pozicija), Pokuševski može da postane nosilac ali i da završi kao Vukčević na kraju klupe. 

 

Baš zanimljiva ekipa i, da sam neutralan kao što nisam, KKP bi mi bio jedna od zanimljivijih ekipa za praćenje u EL makar na početku sezone.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Mene je samo strah da Poku na kraju ne zavrsi kao Dragan Bender. Na papiru fascinantan potencijal, a u praksi igrac bez ikakve uloge i pozicije na terenu. Jos je Bender u mladjim uzrastima bio poprilicno dominantan i izabran kao 4. pick na draftu 2016. godine. Kvalitet i iskustvo da bude prva cetvorka ekipe koja cilja ozbiljan EL plasman u ovom trenutku apsolutno nema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Coz29 said:

uostalom videli su na proslogodisnjem primeru kako izgleda kada neko ne zeli da obuzda ego

Šta su/smo vidjeli?

 

@svi koji zamišljaju Pokuševskog kao human victory cigar - otrijeznite se prije nego što vas stvarnost pukne špicem u mooda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da mi neko skrene pažnju na razloge zbog kojih je Aleksej Pokuševski proglašavan i proglašen i dan danas za velikog talenta. Ne kažem da on to nije, ali ja nisam video da je pokazao i 20% onoga kako su ga ocenjivali, pred odlazak u NBA.

Možda ga je tamošnja košarka omela, ne kažem, nije svako za NBA, ali stvarno ne vidim da je bilo šta epohalno do sada pokazao.

 

Ja očekujem dosta od Bonge. Jedan jako disciplinovan igrač koji zna šta može a šta ne može.

 

Mačke u džaku su u neku ruku Jones i Washington, više iz razloga kako će se snaći, svi znaju šta oni mogu.

 

Takođe, izuzetno cenim dva centra, Daviesa i Tyreka Jonesa. Mislim da ste sa njima uboli u centar, odličan miks atletike Jonesa i talenta Daviesa.

 

Videćemo. Nov tim, što reče Chaos. To nikad nije lako, sve uklopiti, ali varijanta da se većina prošlogodišnjeg rostera zadrži prosto bi bilo lošije rešenje. Možda Ledey da je ostao...

Link to comment
Share on other sites

Misljenja sam da ste preterani pesimisti sto se Pokusevskog tice, ali razumem, opekli se sa Smajlijem, Tristanom, pa moze lako da se desi da i Poku krene slicnim putem - da od decka koji obecava na kraju trazi srecu negde drugde. 

 

Ja nekako mislim da ce Poku "deliverovati" svoje. Preko 150 utakmica u NBA, preko 20min po utakmici, solidan ali ne sjajan sut koji verujem da moze da bude bolji. Da malo nabaci masu/misice pa makar i ne popravio sut, sa 22 godine, super. 

 

Inace, neko je rekao kako ni jedna cetvorka (Mike i Poku) nisu igrale EL do sada. Igrao je Poku par puta u Olimpijakosu, garbage time. 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Voleo bih da mi neko skrene pažnju na razloge zbog kojih je Aleksej Pokuševski proglašavan i proglašen i dan danas za velikog talenta.

 

Zbog 213 cm koji znaju da spuste loptu na parket bez da se pogode u nogu. Na tome je, za sada, i ostalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam recimo jedan od zadovoljnih potpisom Pokua i vec sam pisao da za njega treba strpljenja. Ali projektovati ekipu sa njim kao glavnim resenjem na 4, a da mu zamena bude igrac koji je visok 2.00, ima telo krila i preferira igru spolja... ne znam sta tu ima da se doda

Link to comment
Share on other sites

Da dodam i ovo: moja prognoza je da će se Carlik Jones dobro uklopiti i da bi mogao da bude jako dobar EL igrač. U ovoj ekipi je evidentno da će on po defaultu imati svoje minute i važnu ulogu, jedan od retkih koji neće morati da se bori za svoje minute jer je jedini pravi plejmejker iako je primarno scorer ali sasvim dovoljno kreacije za druge sam video od njega u reprezentaciji SSudana. Sa druge strane, Washington je prava mačka u džaku koja može da se ispostavi i kao strelac za najjače EL kubove ala Punter ali i da ga Željko pošalje nazad za Ameriku pre nove godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jedibojan said:

Ali projektovati ekipu sa njim kao glavnim resenjem na 4

 

Pa ok, ovo jeste rizik, ali kako drugačije izgurati na pravu stazu nekoga ko je projektovan kao veliki talenat ali već 4 godine to nikako ne pokazuje. Ja za njega pričam isto što sam pričao mojima za mučenog Borišu, nije fer klincima davati šansu na kašičicu, lako je ugasiti talenat. Pokuševskom treba da date dobre minute, a on na evropskom nivou to može da iskoristi samo na poziciji 4, za sada.

Tako da, ako mu se veruje, ovakvo razmišljanje je logično.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Za sve ovo vreme to nisu uspeli u NBA, čovek i dalje izgleda kao izbeglica iz Somalije.

 

Kuhinja. Sad ce baka to da popravi. Ili tetka. Ima nekog sigurno 🙂  

 

Salu na stranu, dosta se on i "popravio" od kad je u NBA. Ne treba mu jos mnogo. Ipak je to 213cm. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Šta Pokuševski donosi u Partizan?

„Energija, skok, raznolikost u odbrani, u napadu da raširim teren… Mislim da su energija i mladost glavne stvari“, kaže Pokuševski.

 

 

Što neko reče, i na onim pripremnim za repku i sinoć je izgledao totalno bez energije, kao da su mu sve lađe potonuile, ali evo, on energiju stavio na prvo mesto. Bumo vidli.

Link to comment
Share on other sites

Da je Pokusevski doterao sut za ove dve godine vezao bi 10+ NBA sezona pa makar nista drugo ne doterao, primera ima koliko hocete, pocev od jos jednog vaseg bivseg igraca koji takodje izgleda kao izbeglica iz Somalije

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, wrach said:

Ne razumem sto se ovde pljuje po siNfoniji a do pre neku godinu se pljuvalo da nemamo marketing. Cudan smo narod u pm.

 

Niko nije pljuvao ideju, naprotiv, pohvaljena je. Ostojin očekivano neosnovani senzacionalizam je bio na udaru.

 

21 hours ago, Alek The Great said:

Bas bi voleo da cujem kako da zabranis igracu da objavljuje sta on zeli?! Mozda stavka u ugovoru, udarac po dzepu? Sanse nema. Ajd sve to, ali kriviti predsednika kluba za to je smesno. Mozemo mi da mu nadjemo 1000 zamerki sa aspekta politike, ali kao predsednika KKP vrlo malo. On je svestan svojih ogranicenja i zato je uradio jednu stvar - okupio je dobar tim oko sebe, pametne ljude i sve ovo je epilog toga. 

Evo to iznenadjenje - Carlik ne dolazi (na sinfoniju).

 

Sugeriše mu se da ništa ne objavljuje dok ne bude taj događaj koji objavljuješ. A i u ugovor da se stavi što da ne, danas su društvene mreže sveprisutne i uslov u ugovoru po tom osnovu uopšte više nije čudna stvar.

 

 

A da sam bio u pravu da je Ostoja zasrao sa tom neosnovanom najavom iznenađenja govori i to da jutros svi pitaju šta je bilo iznenađenje na kraju, gde je iznenađenje?? Umesto da se priča o drugim lepim stvarima koje su se desile i koje smo videli sinoć. Eto, to je moja zamerka - ako očekivanja namerno usmeriš u nekom pravcu, svi će gledati u tom pravcu i biti razočarani kad tamo ne bude ništa bilo. I neće videti ono što se stvarno desilo. To se obično radi kad hoćeš nešto da sakriješ. Utisak mi je da imamo nekog ko dobro radi marketing (da li neko zna ko?) a da Ostoja uvek mora da zaserezasoli malo, čisto da se vidi da i on tu nešto radi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mfmilan said:

A da sam bio u pravu da je Ostoja zasrao sa tom neosnovanom najavom iznenađenja govori i to da jutros svi pitaju šta je bilo iznenađenje na kraju, gde je iznenađenje??

 

 

Disclaimer: Samo u svrhu sale!

 

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PorodicneVrijednosti said:

Mene je samo strah da Poku na kraju ne zavrsi kao Dragan Bender. Na papiru fascinantan potencijal, a u praksi igrac bez ikakve uloge i pozicije na terenu. Jos je Bender u mladjim uzrastima bio poprilicno dominantan i izabran kao 4. pick na draftu 2016. godine. Kvalitet i iskustvo da bude prva cetvorka ekipe koja cilja ozbiljan EL plasman u ovom trenutku apsolutno nema. 

 

Još je Bender fizički potpuno formiran igrač + dokazan šuter. Poku je duplo slabiji od njega, muči se sa šutem, ako nekad i uradi nešto dobro, to je kad ima jako puno prostora oko sebe i nije u duelu sa odbambenim igračem, a opet relativno blizu koša. Toga će u EL biti jako malo.

 

 

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

Misljenja sam da ste preterani pesimisti sto se Pokusevskog tice, ali razumem, opekli se sa Smajlijem, Tristanom, pa moze lako da se desi da i Poku krene slicnim putem - da od decka koji obecava na kraju trazi srecu negde drugde. 

 

Ja nekako mislim da ce Poku "deliverovati" svoje. Preko 150 utakmica u NBA, preko 20min po utakmici, solidan ali ne sjajan sut koji verujem da moze da bude bolji. Da malo nabaci masu/misice pa makar i ne popravio sut, sa 22 godine, super. 

 

Inace, neko je rekao kako ni jedna cetvorka (Mike i Poku) nisu igrale EL do sada. Igrao je Poku par puta u Olimpijakosu, garbage time. 🙂 

 

Te njegove tekme i minuti u ekipi koja je 2 godine za redom namerno gubila tekme, ne vrede previše. 

Pa ta građa. Bukvalno nije napredovao 5% za 4 godine u Americi, u periodu od 18. do 22. godine, kada se svi najviše razvijaju. 

 

Pa čekajte ljudi, Kari je izabrao da vodi povređenog Davidovca pre njega, u siTuacijI kada mu je četvorka bila već zacementirana sa Petruševim i Jovićem, te očiglednim planom da tu bude i igre sa 2 centra.

 

Ja stvarno mislim da bi 15+ ABA i 10ak EL minuta, za njega bile premija u ovom trenutku. Ne postoji klub u kojem bi to dobio.

 

Što se nas tiče, da imamo neku stabilnu četvorku, tipa Zek ili slično, pa da je bekap rešenje, sa još jednom opcijom sa krila, to bi moglo da prodje. 

 

On i Majk? To po meni nije lutrija, to je ozbiljan hendikep, koji može biti manje ili veći ako se oni pokažu ok.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, McLeod said:

Da je Pokusevski doterao sut za ove dve godine vezao bi 10+ NBA sezona pa makar nista drugo ne doterao, primera ima koliko hocete, pocev od jos jednog vaseg bivseg igraca koji takodje izgleda kao izbeglica iz Somalije

 

Ne postoji u NBA igrač koji je makar približno slab fizički, kao Poku, a da igra na 4 ili 5. 

 

Već krilo je sasvim druga priča, tu se mnogo lakše igra bez snage, posebno sa dobrim dometom.

Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar je najbitnija kod očekivanja a i dometa ove družine a to je da su oni potpuno novi. To ne može da liči na nešto dok se ne iskristalise sve. Za to će trebati vremena mnogo vremena. Moguće da će čuvena doselekcija raditi ove sezone jer je teško očekivati da svi kliknu. 

To je proces. Roster je dubok i zato će biti teže. Biće zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da o Pokuu i trenutnim njegovim stanjem i planovima najvise govori cifra koju smo platili (ako je tacna)

 

 

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Ako je tačno da je Poku plaćen 400k po sezoni i to je jasan znak da on, za sada, nije planiran ni za kakvog nosioca nego ako prođe - prođe.


eo pretece me u sekundi

Link to comment
Share on other sites

@realno *w skroz te razumem, samo eto, nekako verujem da od Pokua moze biti legit EL igrac. Mozda ne ove godine, ali pred kraj (kad je i najbitnije), a svakako sledece. Zivi bili pa videli. 

 

 

 

Mike+Poku, i Bonga sa trojke da se spusta, odnosno neko od centara da uzme minute...

vs.

Daum+Davidovac, i Kalina sa trojke da se spusta, odnosno Luka Mitrovic da se digne na 4 kao sto je SacuvajMeBozeTeIdeje vec igrao... 

 

Slicna problematika. Ni kodvas ni kod nas ne vidim ko je startna cetvorka, i nesto tu nedostaje. 

Link to comment
Share on other sites

Inaće sam morao danas da guglam šta znače oni simboli na majicama igrača.

Ja mislio neki QR kod pa razvučen.

A i da proverim da nije nešto protiv vlasti nedajbože.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...