Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

58 minutes ago, MarioKempes said:

Aj ovako, da zavirimo malo u komšiluk, a primenimo sličan rezon. Zvezda ima 7 igrača spolja (ne računajući Dobrića i Lazića, koji su osmi i deveti). Ko će od tih 7 da visi za minute u EL kad su svi zdravi? Ili, drugim rečima, ko glumi Aranitovića u Zvezdi?

 

Jedan od Teo/Jago. Eventualno moze da se desi da CMM igra 25min i jedan od njih dvojice 10min i jedan 5min, da ne bude bas 0. Pricamo kada su svi zdravi. Skoro niko u El ne koristi 3 pleja kad su svi zdravi. Zeljko ce navodno primarno Dzounsa da koristi tu kao cistog pleja i Lundberga i Nilikinu, kapiram u zavisnosti ko bude bio bolji sa te pozicije imace vise minuta tu. Imaju spolja 6 igraca koje vidim da su doveli da bi igrali i nerealno mi da je neko tu dosao sa ulogom da mu je receno "igraces kad se neko povredi, duga je sezona" ili "mozda ces igrati 5min kad su svi zdravi jedino to mozemo da ti obecamo". 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Jedan od Teo/Jago. Eventualno moze da se desi da CMM igra 25min i jedan od njih dvojice 10min i jedan 5min, da ne bude bas 0. Pricamo kada su svi zdravi. Skoro niko u El ne koristi 3 pleja kad su svi zdravi. Zeljko ce navodno primarno Dzounsa da koristi tu kao cistog pleja i Lundberga i Nilikinu, kapiram u zavisnosti ko bude bio bolji sa te pozicije imace vise minuta tu. Imaju spolja 6 igraca koje vidim da su doveli da bi igrali i nerealno mi da je neko tu dosao sa ulogom da mu je receno "igraces kad se neko povredi, duga je sezona" ili "mozda ces igrati 5min kad su svi zdravi jedino to mozemo da ti obecamo". 


Shvatam da si zabrinut kao i svaki grobar ali moraš malo da razmišljaš kao komšije - nisu oni dovedeni za minute nego za pare. :kece:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ScepanScekicSto said:

A ovi su dovedeni u Zvezdu sa tom pricom? 

 

Sa svakim igracem koji se dovodi se dogovora neka nacelna uloga (uz lovu kao primarnu stvar podrazumeva se), naravno tok sezone prirodnim spletom okolnosti moze sve da promeni, trener ima prava da skrajne bilo kog igraca itd. ali svuda postoji neki nacelni dogovor, u svakom klubu, na svakom nivou takmicarske kosarke. 

 

Ukoliko su svi dogovorili neke uloge kakve god bile projektovane kao ideja za prvi deo sezone , znaci da bi nekom sad morao da promeni ulogu na klupu dolaskom sutera skorera (i dolaskom jedne cetvorke) sto znaci da u startu imas jednog nezadovoljnog igraca a valjda je cilj da svi budu iole zadovoljni svojim ulogama i samim tim da se na talasu toga napravi dobra atmosfera u svlacionici i hemija u timu, sto mozda nije vazno za neki Pao gde su svi namireni debelom lovom ali za tim poput Partizana mislim da je to dosta vazno, sto se i videlo u 1. i 2. sezoni. Tako barem ja kapiram da stvari funkcionisu. Ako neko bude bas los a dobio je ulogu, tipa Tobi u Zvezdi takav je svestan da nema prava da se ljuti ako ne isporucuje ocekivano na terenu, al vazno je da svi dobiju neke minute. U situaciji gde dolazi sg i ako su svi zdravi na pocetu sezone neko ce izvisiti za minute i zato sam posumnjao da dolazi jos neko i to je sve. Ne tvrdim nista, samo izrazavam neko svoje vidjenje.

 

3 hours ago, Son_of_a_gun said:


Shvatam da si zabrinut kao i svaki grobar ali moraš malo da razmišljaš kao komšije - nisu oni dovedeni za minute nego za pare. :kece:

 

Za pare + za neku obecanu ulogu bila ona i 10ak minuta, pogotovo stranci. Bila je vest da je Makabi hteo Dzounsa (Karlika) i da je Bongu hteo Bajern da zadrzi, verovatno su dobili vise novca ali i neke obecane minute. Nerealno mi je da Bonga koji je igrao 20min u Bajernu dosao ovde samo zbog love a ne i neke uloge, bila ona i nesto manja nego u Bajernu, ali ne bas da greje klupu i da bude "igraces kad se neko povredi" i slicno jer u slucaju dolaskom sg-a i cetvorke ili ce Bonga biti skrajnut ili Majk, za kog kapiram da ima imperativ i da se dokaze na El nivou nakon veoma dobre sezone u Evrokupu.

Link to comment
Share on other sites

NBA klubovi (sa svim svojim skautima, stručnjacima i ostalima) imaju Karlika godinama na dlanu, tu je u njihovom izlogu, pokušava da se izbori za ugovor, bude i MVP G lige - i ništa, nikom nije zanimljiv.

Onda odigra odlično jednu trening utakmicu protiv NBA tima i oni kažu: dečko, pa gde si bio do sad, potpisuj odmah, da stignemo do četvrtka, da ne zakasnimo...

Malo sutra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MarioKempes said:

NBA klubovi (sa svim svojim skautima, stručnjacima i ostalima) imaju Karlika godinama na dlanu, tu je u njihovom izlogu, pokušava da se izbori za ugovor, bude i MVP G lige - i ništa, nikom nije zanimljiv.

Onda odigra odlično jednu trening utakmicu protiv NBA tima i oni kažu: dečko, pa gde si bio do sad, potpisuj odmah, da stignemo do četvrtka, da ne zakasnimo...

Malo sutra.

Baš tako je Atlanta ponudila ugovor Paspalju 1996., jedino što nije bila u pitanju prijateljska utakmica, nego finale OI.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Brat od Korneta said:

Sa svakim igracem koji se dovodi se dogovora neka nacelna uloga

 

To ako igrač dogovara sa trenerom. Ako dogovara sa Čokijem, on samo traži pola na ruke nazad a ulogu ko jebe, što reče neko "Kad deca nisu besna, kuća nije tesna", "Dođi, ima mesta i za tebe, ovi ostali će se malo pomere ka sredini autobusa i to je to..."

2 minutes ago, Beonegro said:

Baš tako je Atlanta ponudila ugovor Paspalju 1996., jedino što nije bila u pitanju prijateljska utakmica, nego finale OI.

 

See the difference.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Baš tako je Atlanta ponudila ugovor Paspalju 1996., jedino što nije bila u pitanju prijateljska utakmica, nego finale OI.


sitnica 🙃

2 hours ago, Aman 2 said:

Jedan od najboljih Amera koji je ikad igrao za Partizan. Sve najbolje u nastavku karijere!😅


e a ko ovo bude, zajebali smo i FK i njihove odnose sa Fiorentinom kad su kupili decu bez minuta za prvi tim, al su bar igrali za mladje selekcije…

 

ovaj brat nije ni obukao dres ni jednkm

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MarioKempes said:

NBA klubovi (sa svim svojim skautima, stručnjacima i ostalima) imaju Karlika godinama na dlanu, tu je u njihovom izlogu, pokušava da se izbori za ugovor, bude i MVP G lige - i ništa, nikom nije zanimljiv.

Onda odigra odlično jednu trening utakmicu protiv NBA tima i oni kažu: dečko, pa gde si bio do sad, potpisuj odmah, da stignemo do četvrtka, da ne zakasnimo...

Malo sutra.

 

Ovako nekako i ja razmišljam. Nije čovjek od juče u košarci, da ga je htio neko već bi ga pokupio. Jedna utakmica ne bi trebalo ništa da promijeni.

 

Sreća nema više utakmica do četvrtka. 😅

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Ovako nekako i ja razmišljam. Nije čovjek od juče u košarci, da ga je htio neko već bi ga pokupio. Jedna utakmica ne bi trebalo ništa da promijeni.

 

Sreća nema više utakmica do četvrtka. 😅

 

To samo u KKCZ tako funkcioniše, ko vas razbije, Čovke ga dovede sledeće sezone, jebe mu se za ostale utakmice, odigraš protiv Partizana, ti si brat moi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MarioKempes said:

Daleko je to poređenje od "baš tako".

Uopšte nije, Paspalj je već tada bio u padu (a prije toga je bio jednu sezonu u NBA i nije pokazao ništa), igrao je loš turnir, bio je starter ali je zapravo na trojci već Bodiroga bio glavni igrač reprezentacije... i onda jedna utakmica i tras. 

Link to comment
Share on other sites

I dalje sam misljenja da se sada daleko vise placaju igraci nego u septembru/oktobru. Ta klauzula je skoro standardna stvar za nekog ko je bio u nba i obicno se stavlja neki termin oko zavrsetka letnje lige. Moze da bude i uz otkup ugovora (ako je duzi rok). Ali kad je ovako kratak mislim da smo se samo pokrili da nadjemo zamenu na vreme. Samo mene ovde buni to sto neki mediji pisu da ima dogovor sa nama (pa se pozivaju na neko obecanje koje je svojevremeno dao za repku), a neki da ima potpisan ugovor sa tom klauzulom.

Link to comment
Share on other sites

Ma dajte. Čovek odlično odigrao i odmah ide buva o nba, kamioni, avioni...

Ne ide to baš tako. Kao što ne treba očekivati ovako vrhunske partije baš često...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...