Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

3 hours ago, mfmilan said:

Ovo je više bilo upućeno tom generalnom stavu koji preovlađuje u Srbiji, kako se više ceni kada neko hrabro izgine nego kada zastane da razmisli i napravi plan. Ovo "izginjavanje" je možda nekad u prošlosti radilo, danas više ne. Ali dobro, odosmo na neke druge teme.

 

Ja podržavam Željka u tome da se odrekne igrača koji za 3 godine nije pokazao nikakav napredak u bitnim stvarima, koji nije uhvatio nikakav kontinuitet, koji ne pokazuje košarkašku inteligenciju, koji srlja, koji se loži, odbrambenu aždaju koja od januara nije ukrala nijednu loptu i pored toga što je imao i više nego dovoljno prilika. Da se odmah ogradim, ne podržavam Željka što je dao ključ u ruke Panteru i ortacima gangsterima, ali to nije tema.

 

Prvi sam protiv fetisizacije doktrine krvavih kolena. Medjutim, nemoguce je sporiti i taj emo efekat - tesko je zamisliti da nekome ne bude toplo oko srca kada vidi da igrac x igra sa ludackom motivacijom, energijom, daje se u svakoj akciji bez kalkulacije. To odaje utisak da mu je stalo i do navijaca koji ga gledaju i do samog kluba ciji dres nosi. Salje poruku da deli istu emociju sa tobom kao navijacem, tu se pravi ta konekcija. Svako voli to da vidi (sto je sasvim prirodno), od obicnog kezulca kraj tv ekrana, preko stoke sa sipke do clanova uprave i funkcionera kluba. Naposletku, nije li profesionalan pristup obavezama u cilju postizanja rezultata na nekom poslu (za koji si uz to i jako, jako dobro placen) najbazicnija moguca stvar, temelj? Ne vidim ja simpatije prema Aleksi kao nekakvo slepo lozenje, nego je lik prosto iskocio u odnosu na 90% ekipe koja je pokazala uzasno neprofesionalan i neozbiljan odnos prema svojim radnim zadacima. On de fakto jeste muva bez glave, neodmeren, nesposoban da sam kanalise tu energiju na pravi nacin, slabog kosarkaskog IQ-a. Tacno je i da nije nesto napredovao kako je u KKP. No, nije on dosao sa 19 leta, vec prakticno kao formiran igrac. I sve ove karakteristike njegove su bile poznate, kako nama, tako i Zeljku. I ipak ga je birao. Problem sa nerealnim ocekivanjima i nesposobnoscu da se iskoristi na nacin koji se moze nazvati istinski produktivnim, tesko moze biti na Aleksi. Smailagic takodje. Ima dosta tih primera igraca sa jako skromnim bball IQ-om koji su jos one prve godine nakrcani, pa smo na onom seminaru slusali Zoca kako apostrofira inteligenciju, da igraci moraju znati, usvojiti, koliko je akcija imao u Feneru i sl... Secam se da sam bas tad bio u wtf fazonu, je li on to troluje ili tera sprdnju... Pa eto ako je tako, zasto ovakva ekipa kojupizdumaterinu... Ista prica je i sa Kaminskim, u koga mozda nije ulozeno 3 godine kao u Avramovica i Smaju, ali se opet pokusavalo napraviti od njega nesto sto on nikako ne moze da bude. Ima zaista dosta do Zeljka i na ovom sportskom i kosarkaskom planu, pored nesumnjivog fejla sa evaluacijom karaktera igraca koji su dovodjeni. PJ po meni nije promasaj u kosarkaskom smislu, ali je decku toliko zapravo sevao pajchilo i u glavi mu je bilo samo da odradi sto laganije pa da se kupi za USA odma. Da ne nastavljamo dalje... U komparaciji sa njima, Aleksa je epitom profesionalca, a uz to je sveukupno ipak sasvim prihvatljiv rotacijski igrac, cak i za EL. Sve ovo dolazi od coveka koji ga nikad nije gotivio, tisucu puta sam napisao da je seoski igrac, itd. itd.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno gde sa dvojkom koja se spominje.

 

Dzouns, Nilikina

Lundberg, Marinkovic

Braun, Bonga

?, Majk

Dejvis, Dzouns

 

Ovo bi trebala biti uza rotacija. Mozda Zeljko vidi i Vanju na 3 a Brauna vise na 2, svakako je to manje vazno. Prosto ako dodje jos jedna dvojka nekako neki Bonga ispada iz rotacije tu a ne verujem da je potpisao za Partizan da bi bio 3. opcija kao stranac, plus je Bajern hteo da ga zadrzi i tamo bi imao svojih 15-20min a ovde bi fakticki imao 0-5min kad su svi zdravi ako bi dosla kvalitetnija dvojka, samim tim bi 3 pokrivali Braun i Marinkovic kao kvalitetniji igraci od Bonge i on bi ostao bez minuta a cisto sumnjam da je dosao a da nema neke obecane minute. Bonga moze i na 4, al sigurno da nije ideja Bonga i Majk na 4 i evidentno se trazi cetvorka. Cisto sumnjam da ce doci jos jedan igrac na 2, al tako je najavila ona stranica tipsnslips za koju se ovde pisalo da je pouzdana i po objavama bi rekao da je dosta pouzdana, bilo je 2 kiksa ali vise ekskluziva.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MarioKempes said:

Da, deluje da bi mu poljska liga bila prava mera...


Jel da? Sad još više mislim da bi iskidao tamo.  :kece:
 

4 hours ago, Brat od Korneta said:

Meni nije jasno gde sa dvojkom koja se spominje.

 

Dzouns, Nilikina

Lundberg, Marinkovic

Braun, Bonga

?, Majk

Dejvis, Dzouns…

 

Ja se ovoliko ne iscimam ni za ono za šta me plaćaju. 
 

Lundberg će igrati pola vremena na kecu. Vanja na trojci. Bonga će igrati sve osim centra. A možda i centra. Dvojka će doći. Čisti šuter skorer. I još jedan domaći za odbranu i budućnost. Ne zato što ja tako mislim nego zato što su mi tako rekli. 🤷‍♂️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Son_of_a_gun said:


Jel da? Sad još više mislim da bi iskidao tamo.  :kece:

I ja isto mislim da bi bio top i za njih.

Pisao je neko (možda i ti, ne sećam se tačno) da Karlik treba da dobije max 300-400k godišnje, to je taman mera poljske lige i Prokoma koji si pominjao🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Brat od Korneta said:

Meni nije jasno gde sa dvojkom koja se spominje.

 

Dzouns, Nilikina

Lundberg, Marinkovic

Braun, Bonga

?, Majk

Dejvis, Dzouns

Ima mesta za još jednog igrača spolja i najlogičnije je da to bude napadač na poziciji 2.

Sedam igrača je optimum za pozicije 1-3, a Partizan ih sada ima šest. Ne računam Lakiće, Nakiće i sl. koji se neće skidati u EL kad su svi zdravi.

Npr, Zvezda već ima osam spoljnih od kojih sedam traži dosta minuta (svi osim Lazića), a na to dovodi još i Dobrića.

Link to comment
Share on other sites

@mfmilan za početak, hoću da ti se izvinem, moja jučerašnja reakcija nije bila korektna.

 

Da se vratim na Aleksu, on ima košarkaških mana, ali ima i kvaliteta, evo prije nekoliko dana smo gledali Srbija - SAD, bukvalno je jedini igrač u našoj reprezentaciji bez Bogdana koji je u stanju da protiv takvog protivnika probije i završi na obruču. Pored toga ima i recimo prosječan šut i siguran je na lopti, nije prirodni plej i što se razigravanja tiče slažemo se da on ne nalazi rešenja koja spajaju njegove saigrače sa košem. Međutim, po svemu prikazanom, u pitanju je legitiman EL igrač, koji ima specifičnost da je ložana, da ga to gorivo nekad pogura i iznad njegovog objektivnog kvaliteta i, što je vrlo bitno, bar u reprezentaciji se u nekoliko navrata vidjelo da svoju energiju može da prenese i na čitavu ekipu. Zbog toga meni od starta smeta javni tretman koji on ima kod Željka i posebno mi smeta razlika u javnom tretmanu Aekse i stranaca, u prvom redu Puntera. Totalno mogu da razumijem Aleksino dizanje nosa (mada ga ja nisam nešto mnogo ni primijetio tokom prošle sezone), čovjek je vicešampion svijeta i to kao važan šraf u toj ekipi, je li mu neko od saigrača dobacio bar blizu tome?

 

Edited by Beonegro
  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MarioKempes said:

I ja isto mislim da bi bio top i za njih.

Pisao je neko (možda i ti, ne sećam se tačno) da Karlik treba da dobije max 300-400k godišnje, to je taman mera poljske lige i Prokoma koji si pominjao🙂

Ja sam pisao da je imao u nba toliko i mislio sam da nije mogao u novembru da dobije velike novce, cak i u Kini. Ali vrlo moguce da sam pogresio. Mi smo ga navodno hteli i tada, ali nismo mogli da ispariramo. Nasao sam podatak da je uzeo 1,7m u Kini. Sumnjam da je slicne novce dobio sada, ali nije bas ni 400k. I dalje smatram da je Davies najplaceniji, tako da negde oko 2,5m za 2 godine mi deluje kao realna cifra.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alek The Great said:

Ja sam pisao da je imao u nba toliko i mislio sam da nije mogao u novembru da dobije velike novce, cak i u Kini. Ali vrlo moguce da sam pogresio. Mi smo ga navodno hteli i tada, ali nismo mogli da ispariramo. Nasao sam podatak da je uzeo 1,7m u Kini. Sumnjam da je slicne novce dobio sada, ali nije bas ni 400k. I dalje smatram da je Davies najplaceniji, tako da negde oko 2,5m za 2 godine mi deluje kao realna cifra.

Šalim se, naravno.

Karlik je bio MVP G lige, Partizan ga je ozbiljno hteo i prošle god, nije baš no name igrač za 400k, iako nema iskustvo u Evropi.

Ni ja ne verujem da je 1.7m, ali mislim da je bliže tome nego do pomenutih 400k.

Da li je milion ili milion i trista ili nešto treće - ne menja stvar. Ako isporuči svoje - biće dobar posao i za 1.3m, ako ne isporuči - džaba mu što košta 500k.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alek The Great said:

negde oko 2,5m za 2 godine mi deluje kao realna cifra

 

Za igrača kome su dvadesetak nastupa za reprezentaciju Južnog Sudana jedina stvarno takmičarska košarka koju je igrao u životu? Meni to izgleda kao baš mnogo para, kao nešto za šta bi morao da dobiješ baš potvrđenog EL igrača, recimo Nunnally bi mogao da ima otprilike tu platu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On je kao mvp otisao u Kinu i uzeo te novce. U Kini je imao stats-e kakve je imao i to ne menja cinjenicu da je vec preplacen. Ne moze on puno da spusti svoju cenu, pogotovo ako je imao jos ponuda (a bila je neka vest da nismo bili jedini). Sinoc je pokazao koliko moze, samo se nadam da to nije bilo one night thing. Mene vise raduju ove asistencije i skokovi nego bilo koji poen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Son_of_a_gun said:

 

Lundberg će igrati pola vremena na kecu. Vanja na trojci. Bonga će igrati sve osim centra. A možda i centra. Dvojka će doći. Čisti šuter skorer. I još jedan domaći za odbranu i budućnost. Ne zato što ja tako mislim nego zato što su mi tako rekli. 🤷‍♂️

 

Ajd da probamo opet, jer opet ne vidim mesta:

 

Dzouns 20min, Lundberg 10min, Nilikina 10min

Lundberg 15min, Braun 25min

Marinkovic 25min, Bonga 15min

 

Mislim da ce Dzouns ako se pokaze igrati i vise od 20minuta jer to je plej koji zahteva puno lopte i minutazu. Nilikina da je dosao da igra bas 10min, nisam siguran (pogotovo nakon ponuda domacih Asvela i Pariza u kojima bi sigurno dobio vecu ulogu), al ajd nekom sam morao smanjiti minute, a on maltene nije igrao nista prosle sezone. Lundberg kapiram 25min prosecno (svakako ne ispod 20min). Braun je igrao 25min u Albi i ne kapiram zasto bi presao negde gde mu nude manju ulogu, barem kada pricamo o startu sezone, a vremenom se isprofilise ko igra vise ko manje. Dakle sve i da oduzmemo Lundbergu i Braunu po 5min, sumnjam sa se dovodi skorer na 2 da bi igrao on 10min. 

 

Mislim da je za Bongu poprilicno jasno da ce primarno biti bek ap trojka, eventualno ako ne dodje neko kvalitetnije resenje na 4 pa onda se on tu uglavi i odigra neke minute tipa Poku-Majk-Bonga al verujem da se trazi kvalitetnija cetvorka koja se planira za 25-30min a Majk da pokriva ostatak. Na 2 tesko Bonga da ce igra pored 4 igraca koji mogu bolje od njega da pokriju tu poziciju a to su Lundberg, Braun, Marinkovic i Nilikina. Na 5 moze jedino ako se neki centar povredi, znaci primarno on je 3 a sekundarno 4. 

 

Moze biti da su ti dobro rekli da ce ta dvojka doci, ja samo kaze da sumnjam bez obzira sta sam cuo jer mi se to ne uklapa u logiku uloga za sve do sad, i ako neko dodje to znaci da je neko od stranaca dosao i prihvatio da ce biti marginalizovan. U tom slucaju to mora biti Bonga ili Majk, ako je Majk onda Bonga igra bek ap na 4 a da Majk greje klupu, a cisto sumnjam da nakon odlicne sezone u Evrokupu je potpisao za bilo koga a da nema neku obecanu ulogu u pocetku bilo to i 10 minuta.

 

1 hour ago, MarioKempes said:

Ima mesta za još jednog igrača spolja i najlogičnije je da to bude napadač na poziciji 2.

 

Rasporedi mi minutazu u tom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja Aleksu obožavam i mislim da je mnoge od nas kupio poštenim odnosom prema dresu koji nosi, koji god to bio. Navijači vole da bodre takvog igrača u svom klubu, saigrači vole nekog takvog pored sebe a i treneri vole da rade sa takvim igračem. Kad neko ima volju i želju da radi, doprinosi i pobeđuje, time može nadomestiti mnoge nedostatke. Međutim, jako me nervira ova priča o tretmanu i nije to samo za Aleksu, već generalno i u mom privatnom životu. Ljudi su postali baš mekani, očekuje se ne znam kakav tretman i od šefova (u ovom slučaju trenera), sve se shvata lično i ljudi se vređaju na svaku sitnicu. Mislim da je Željko najviše očekivao od Avrama i zato je on imao takav tretman, kao i Smailagić. Dao im je on dosta poverenja - insistirao da Smailagić startuje u EL i Aleksu stavio na poziciju plejmejkera. Druga stvar o kojoj se očigledno ne razmišlja je psihologija, na svakom igraču "radi" drugačiji pristup. Postoje oni koji mnogo bolje reaguju na konstantno kritikovanje i "driblanje", npr. Bogdanović je takav i Žoc je pričao o tome. Tako da može biti da različit tretman Puntera i Alekse nije jer su "stranac" i "domaći", već zato što su oni potpuno različiti karakteri. I treća stvar, reprezentativna okupljanja traju mnogo kraće od jedne klupske sezone i mnogo veću ulogu igra ta motivacija, tj. igrač može duže da jaše na tom talasu. Aleksinu energiju je lakše kanalisati mesec i po dana nego 8-9 meseci gde tokom sezone imaš ogromne turbulencije.

Edited by DameTime
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Ajd da probamo opet, jer opet ne vidim mesta:

Probaj opet...

Zoc ce da isprobava do Februara, mozda mu ubrzas proces ako mu prosledis ovu tvoju egzaktnu projekciju  🙂

Edit: Da ne budem previse drzak, previse je tu faktora da bi se ovako delili minuti. Niti Zoc zna kako ce mu izgledati ekipa sa 12 novih igraca, u igri je ogroman broj utakmica, treba uzeti u obzir ABA ligu, dupla kola EL, povrede, licne greske...

Da se ovako sklapalo prethodne sezone PJ bi dobio 25, a nemali broj utakmica je igrao ispod 10 minuta.

Bottom line - bice minuta za sve, ima da pocrkaju

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Ajd da probamo opet, jer opet ne vidim mesta:

 

Dzouns 20min, Lundberg 10min, Nilikina 10min

Lundberg 15min, Braun 25min

Marinkovic 25min, Bonga 15min

 

Mislim da ce Dzouns ako se pokaze igrati i vise od 20minuta jer to je plej koji zahteva puno lopte i minutazu. Nilikina da je dosao da igra bas 10min, nisam siguran (pogotovo nakon ponuda domacih Asvela i Pariza u kojima bi sigurno dobio vecu ulogu), al ajd nekom sam morao smanjiti minute, a on maltene nije igrao nista prosle sezone. Lundberg kapiram 25min prosecno (svakako ne ispod 20min). Braun je igrao 25min u Albi i ne kapiram zasto bi presao negde gde mu nude manju ulogu, barem kada pricamo o startu sezone, a vremenom se isprofilise ko igra vise ko manje. Dakle sve i da oduzmemo Lundbergu i Braunu po 5min, sumnjam sa se dovodi skorer na 2 da bi igrao on 10min. 

 

Mislim da je za Bongu poprilicno jasno da ce primarno biti bek ap trojka, eventualno ako ne dodje neko kvalitetnije resenje na 4 pa onda se on tu uglavi i odigra neke minute tipa Poku-Majk-Bonga al verujem da se trazi kvalitetnija cetvorka koja se planira za 25-30min a Majk da pokriva ostatak. Na 2 tesko Bonga da ce igra pored 4 igraca koji mogu bolje od njega da pokriju tu poziciju a to su Lundberg, Braun, Marinkovic i Nilikina. Na 5 moze jedino ako se neki centar povredi, znaci primarno on je 3 a sekundarno 4. 

 

Moze biti da su ti dobro rekli da ce ta dvojka doci, ja samo kaze da sumnjam bez obzira sta sam cuo jer mi se to ne uklapa u logiku uloga za sve do sad, i ako neko dodje to znaci da je neko od stranaca dosao i prihvatio da ce biti marginalizovan. U tom slucaju to mora biti Bonga ili Majk, ako je Majk onda Bonga igra bek ap na 4 a da Majk greje klupu, a cisto sumnjam da nakon odlicne sezone u Evrokupu je potpisao za bilo koga a da nema neku obecanu ulogu u pocetku bilo to i 10 minuta.

 

 

Rasporedi mi minutazu u tom slucaju.


Jbg i prosle sezone smo ako ne varam igrali sa 7 malih + 5 velikih, od cega sam

ubedjen da ce Bonga provoditi vreme na 4, a Braun na 3

 

edit:

 

samo ja ne mislim da ce se dovoditi neko veliko ime na 2… jer bi onda stvarno nili problem minuti

Edited by ScepanScekicSto
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...