Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Ne znam kakve su namere igraca, to i nije toliko bitno - ono sto je bitno je da Barca i Real placaju milionska obestecenja ne samo da bi doveli neke igrace, nego da bi i oslabili konkurenciju.

 

Sad smo dosli do trenutka da KKP treba da placa milionsko obestecenje jer im se moze da oslabljuju konkurenta na taj nacin. Bas me zanima kako bi ovde neko reagovao kada bi se prosle sezone pojavio PAO, iskesirao obestecenje za Puntera i Exuma, pa KKP neka se snalazi na trzistu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Exum je bio ubica u NBA, neko za koga se stalno zalilo sto nece da igra za Australiju pa eto, Australija ne moze da sastavi najbolji tim (nesto slicno kao sto Wiggins nikada nije hteo da igra za Kanadu).

 

Nije njega izmislio Obradovic, nego Exum moze da pruzi najvise sa loptom u rukama - to nije moglo u Barceloni u kojoj je dosao u sred sezone, kao sto ni u KKP ne bi moglo da je dosao u sred sezone, a da su tu vec bili Sloukas i jos jedan dobar plej.

 

Tako da, nista tu nije neocekivano + Lessort je na osiromasenom trzistu centara itekako dobra opcija i to se znalo nakon sto je ostao u KKP.

Insert Sure Jan  mim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas je to bitno kako bi neko na Vox box 92 93 forumu reagovao da je Panatinaikos pokusao da kupi igraca ,po svim pravilima,Partizanu ili Zvezdi . 

Uvijek su bolji igraci isli tamo gdje mogu vise da zarade,i Lesor je otisao i Egzum i Panter,i Kalinic,i Guduric i Jokic i svi ostali igraci na svijetu za novac,nisu za dlake. 

Ja bih bas volio recimo da Dončić i Jokić  dodju u Zvezdu,nema veze ko placa

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, goldberg said:

Ne znam kakve su namere igraca, to i nije toliko bitno - ono sto je bitno je da Barca i Real placaju milionska obestecenja ne samo da bi doveli neke igrace, nego da bi i oslabili konkurenciju.

 

Sad smo dosli do trenutka da KKP treba da placa milionsko obestecenje jer im se moze da oslabljuju konkurenta na taj nacin. Bas me zanima kako bi ovde neko reagovao kada bi se prosle sezone pojavio PAO, iskesirao obestecenje za Puntera i Exuma, pa KKP neka se snalazi na trzistu.

 

Ne tebrice, nego ako Baskonija pregovara sa drugim klubovima za obeštećenje, onda su spremni da ga puste - niko im ništa ne otima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

Pa nije Baskonia kriva sto je KKP prvo sutnuo sve igrace iz prosle sezone, onda krenuo da potpisuje neke igrace koji mogu da igraju u drugoj petorci (Bonga, Brown, Mike, T.Jones, Ntilikina...),a ne da budu nosioci i sad, kad nema vise igraca na trzistu, otimaj Monekea, a Baskonia neka kopa po djubristu zvanom kosarkasko trziste.

 

Šta ti goldberže pišeš... verovatno slučajno si konstruisao tako da je KKP rasterao igrače, izašao na tržište nadobudno u fazonu lako ćemo, doveo drugu petorku, pa mu došlo iz dupeta u glavu da nema startnu 4. i onda rešio da otima Monekeatm mučenoj Baskoniji, koja ima Lasa na klupi i koja je zakucala obeštećenje i boli je patka. Naravno, ne sećam se da je Partizan bio mučen kada mu je prvi plejmejker Walden otišao za tričavih 100k npr. i to u glavnog rivala. Niti da je Zvezda bila mučena kada je kapnula milka od Fenerbahčea.

Ajde malo realnosti. Tržište, igrač pod ugovorom, koji pritom nije pravio dramu već je naprotiv - rekao da je pričao sa trenerom i da je uzbuđen a ostalo su izmišljotine i da je igrač Baskonije.

 

14 hours ago, goldberg said:

Sederkeskis (koji je vise 3, ali moze i na 4), Moneke, Samanic

Hall, Diop

 

No, zabavno je kako je za druge klubove dovoljno da imaju samo 4 igraca u rotaciji na dve unutrasnje pozicije, a za KKP ili KKCZ to "prekratka rotacija, ima da pocrkaju od umora i tome slicno".

 

Opusti se, reaguješ kao da smo ti napali Žalgirio. Ovde si nam nakalamio neku vašu tendenciju sa paralelnim rosterima i 5 igrača po poziciji. Mi smo već godinama ili na granici ili kratki za jednog igrača na visokim pozicijama, a tu računam i Balšu koji je imao 14 upotrebljivih EL minuta za dve sezone. Niko ovde ne ubeđuje da je njima dovoljno ovo i da daju Monekea, ljudi šaljivo ili ne-analitički navijaju da nam dođe jebeni Moneke, nije okršaj u sudnici.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Markoss said:

 

Ovo je neko na forumu napisao pre jedno dve nedelje. Tako da je verovatno taj podatak jos tad bio dostupan, ali braca iz Telegrafa kaskaju. 

 

Nije tada podatak bio dostupan, novinar Telegrafa je samo preneo deo vesti o prvostepenim odlukama preliminarnog prelaznog roka koja je postavljena na sajtu KSS 23. Jula. 

Link to comment
Share on other sites

Dobar dan komsije.

Mogu konstatovati sa velikim zadovoljstvom da mi je vrlo drago sto ste se odrekli Alekse Avramovica.

Gledam ovako sa strane i ne mogu da razumem potez.

Iskreno, od svih igraca u ovih par sezona, njega sam se najvise plasio. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Karakondzula! said:

Dobar dan komsije.

Mogu konstatovati sa velikim zadovoljstvom da mi je vrlo drago sto ste se odrekli Alekse Avramovica.

Gledam ovako sa strane i ne mogu da razumem potez.

Iskreno, od svih igraca u ovih par sezona, njega sam se najvise plasio. 

Pa ko kaze da se klub njega odrekao ? Receno je da iz kluba idu igraci kojima trener nije zadovoljan ili ono koji ne vide sebe vise u klubu. Mislim da je Aleksa u ovoj drugoj grupi. Jednostavno mu je dosta bilo pritisaka. Mislim da su iz istog razloga otisli jos Punther i Leday. Ostali spadaju u grupu nisu zadovoljili. Mozda je jedino Jalen Smith grupa za sebe, ono ,nisu bili nezadovoljni ali se ne uklapa u novi koncept. Citaj, nije za nosioca, a za backup opciju su nasli nekog ko manje para trazi ili je bolji fit.

Edited by TripleJ
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je Aleksa baš drag, bio je jako važan član rotacije pretprošle sezone, prošle je rešio sam prvi (ili drugi beše) derbi, onda se povredio, pa se vraćao, pa gubio, pa ispadao, pa bljesnuo and so on. Rekao bih da ima do njegove glave, Željkovih zahteva i disfunkcionalnog tima negde podjednako, ali nije više toliko ni važno.

Inače, zanimljiv intervju je odradio Mozzart sa Ponitkom, gde je ovaj pričao o detaljima i zahtevima Željka koje je jako teško sprovesti, upamtiti. Aleksa mi deluje kao igrač kome to baš i ne čuči, a nakon tri sezone se čini da je došlo do obostranog zasićenja. Valjda će i Željko malo preispitati pristup i zahteve...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma te priče o Željkovoj zahtjevnosti su za malu djecu. Poni za jednu sezonu i nekako ali ovi ostali, tri sezone treniraš iste akcije i onda ja, kao laik, pogledam teren a ono Smajli uvijek pogrešno postavljen a Aleksa na svim pozicijama osim na onoj na kojoj treba da bude. 
 

Koliko akcija ima neki NFL tim? Ono kad Brejdi vikne red trti for a oni pačići se razlete po terenu svaki na svoju stranu. Njega tuče u glavu pedeset puta po utakmici i ono nauči punu svesku akcija a ovi naši mučenici ne mogu da nauče za tri godine gdje da stanu, za početak.

 

Mani me.

  • Like 4
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Karakondzula! said:

Iskreno, od svih igraca u ovih par sezona, njega sam se najvise plasio. 

 

1 hour ago, Barkley#34 said:

I ja.

 

 

Znas i sam koliko vredis kad se oba tabora plase tebe! Aleksaaaa!

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Ma te priče o Željkovoj zahtjevnosti su za malu djecu. Poni za jednu sezonu i nekako ali ovi ostali, tri sezone treniraš iste akcije i onda ja, kao laik, pogledam teren a ono Smajli uvijek pogrešno postavljen a Aleksa na svim pozicijama osim na onoj na kojoj treba da bude. 
 

Koliko akcija ima neki NFL tim? Ono kad Brejdi vikne red trti for a oni pačići se razlete po terenu svaki na svoju stranu. Njega tuče u glavu pedeset puta po utakmici i ono nauči punu svesku akcija a ovi naši mučenici ne mogu da nauče za tri godine gdje da stanu, za početak.

 

Mani me.

 

Trenirao sam američki fudbal kod nas polu-amaterski i mogu da potvrdim da boli glava koliko ima akcija. I onda uvežbanje svaki trening pa trener donese novu svesku pa gledaj ko gde treba da trči, pa jedan pogreši pa ajde opet itd. Najupečatljivi trenutak nam je bio kad smo jedan dan odlučili da odigramo fudbal 11 na 11 jer je teren bio za fudbal koji smo mi prepravili. Ljudi nikada srećniji nisu bili. Fudbal je majka.

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...