Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Kao što je NPK na neki način napomenuo; Želimir je imao 3 sezone da stvori neku krvavokolenašku ekipu u Partizanu i nije to učinio. Naravno, postoji mogućnost da se predomisli ovog leta ali mislim da se više orijentisao ka napadu jer sama košarka kao igra danas više favorizuje napad. Željko od pre 15 godina verovatno ne bi dao ključeve u ruke igraču poput Puntera ali je ovaj Željko to uradio. 

 

Istina, taj Fener je igrao izuzetnu timsku odbranu. Bili su užasno fizički jaki u front courtu i na krilima, pogotovo sa Veselim i Ekpeom u reketu koji su sve zatvarali. I tačno je da su pikali slow pace basket uz visoku efikasnost jer su jbg bili fantastično utrenirani i usklađeni u napadu. Ali je to bila ta ekipa koja je u toj vremenskoj tački došla do EL naslova. Već 7 godina kasnije košarka se dalje promenila i razvila u nekom novom pravcu. 

 

Baš se ježim od stereotipne priče da su igrači koji su lepši za gledanje u napadu u startu rupe u odbrani. Isto tako ne volim ni ekipe koje igraju na koš manje - where's the fun in that? Da bi osvajao moraš imati makar pristojnu odbranu (ako ti je napad dominantan) uz tendenciju da u važnim momentima sve pozaključavaš. S druge strane, moraš imati igrače koji, kao što Frensis reče, znaju da proture jbn loptu kroz obruč. Zadatak trenera je da te igrače stavi u idealne pozicije da daju koš, što je u isto vreme vrlo jednostavno i užasno komplikovano. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Ajde bre braćo, angažujte se malo. Gde je entuzijazam. ?

Vratio se Vanja.

Pitanje se obicno zavrsava upitnikom, a trenutni @goofy avatar (avakar - prevedeno na vasu stranu brda :classic_biggrin:) verno oslikava nasu reakciju na ovakve " povratke"...

 

200w.gif?cid=6c09b952rpzabupteqxvlqixv0f

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Na pitanje šta ga je motivisalo da potpiše ProGlas, odgovara:

 

Ništa me nije motivisalo, moja ideja je da pravo glasa ne treba da bude samo pravo već obaveza svih nas, ne da se aktivno bavimo politikom, ali da budemo odgovorni. Ljudi koji misle da su svi isti, da ne može ništa da se promeni i ne izađu na izbore, nemaju pravo da komentarišu bilo šta što se događa u celoj državi. A objektivno, sve nas zanima zbog mnogo stvari koje nam se događaju – u zakonodavstvu, sudovima, zdravstvu na kraju krajeva. Ja poslednjih pet godina živim u Španiji i neko bi mogao da kaže da se mene to ne tiče, jer mogu sebi i svojim najbližim da platim privatno lečenje, ali šta bi bilo kad bih bio u Beogradu? Mislim da svako ima obavezu da glasa i trebalo bi to da iskoristi.

 

Iako supruga i ja živimo u Španiji, mi pratimo i komentarišemo sve događaje, sve protestne šetnje letos koje smo uživo pratili i u kojima su i naše porodice učestvovale. Sve nas se to tiče iako smo u Španiji.

 

Dobrodošao nazad, kapetane! 

  • Like 25
  • Love 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, fillam said:

Na pitanje šta ga je motivisalo da potpiše ProGlas, odgovara:

 

Ništa me nije motivisalo, moja ideja je da pravo glasa ne treba da bude samo pravo već obaveza svih nas, ne da se aktivno bavimo politikom, ali da budemo odgovorni. Ljudi koji misle da su svi isti, da ne može ništa da se promeni i ne izađu na izbore, nemaju pravo da komentarišu bilo šta što se događa u celoj državi. A objektivno, sve nas zanima zbog mnogo stvari koje nam se događaju – u zakonodavstvu, sudovima, zdravstvu na kraju krajeva. Ja poslednjih pet godina živim u Španiji i neko bi mogao da kaže da se mene to ne tiče, jer mogu sebi i svojim najbližim da platim privatno lečenje, ali šta bi bilo kad bih bio u Beogradu? Mislim da svako ima obavezu da glasa i trebalo bi to da iskoristi.

 

Iako supruga i ja živimo u Španiji, mi pratimo i komentarišemo sve događaje, sve protestne šetnje letos koje smo uživo pratili i u kojima su i naše porodice učestvovale. Sve nas se to tiče iako smo u Španiji.

 

Dobrodošao nazad, kapetane! 

To sta misli o politici i koga podaazva i potpisuje je njegova licna stvar - mene interesuje koliko je spreman da izgori na terenu, da utice na ostatak ekipe da da sve od sebe.... da bude novi Novica Velickovic u timu: VODJA!

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

To sta misli o politici i koga podaazva i potpisuje je njegova licna stvar - mene interesuje koliko je spreman da izgori na terenu, da utice na ostatak ekipe da da sve od sebe.... da bude novi Novica Velickovic u timu: VODJA!

 

Dozvoli da neki smatramo važnim to šta sportista promoviše i održava, jer je on javna ličnost a ne komšija od preko puta za kog me baš briga koga podržava. Vanja je redak pozitivan primer sportiste koji niti je pasivan, niti se prodaje se za par investicija. 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Dozvoli da neki smatramo važnim to šta sportista promoviše i održava, jer je on javna ličnost a ne komšija od preko puta za kog me baš briga koga podržava. Vanja je redak pozitivan primer sportiste koji niti je pasivan, niti se prodaje se za par investicija. 

Sacekacu sud vremena o karakteru sportiste - nije prvi put da nas je neko iz nasih, partizanskih redova razocarao i presao u cetnike....

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Čočo said:

Ja se nadam da će vam Vanja ove sezone dobiti ono šta zaslužuje. A to je kapitenska traka. 

Pa već je bio kapiten. Ovako kako si napisao ispada da mu se duguje nešto što je zaslužio ranije.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Knipex said:

Pa već je bio kapiten. Ovako kako si napisao ispada da mu se duguje nešto što je zaslužio ranije.

Ja pričam o vremenu sada. Ne pričam o prošlosti. Svakako zaslužuje u bilo kojem trenutku da bude kapiten. Retko vaspitan, kulturan i odmeren momak. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fillam said:

Na pitanje šta ga je motivisalo da potpiše ProGlas, odgovara:

 

Ništa me nije motivisalo, moja ideja je da pravo glasa ne treba da bude samo pravo već obaveza svih nas, ne da se aktivno bavimo politikom, ali da budemo odgovorni. Ljudi koji misle da su svi isti, da ne može ništa da se promeni i ne izađu na izbore, nemaju pravo da komentarišu bilo šta što se događa u celoj državi. A objektivno, sve nas zanima zbog mnogo stvari koje nam se događaju – u zakonodavstvu, sudovima, zdravstvu na kraju krajeva. Ja poslednjih pet godina živim u Španiji i neko bi mogao da kaže da se mene to ne tiče, jer mogu sebi i svojim najbližim da platim privatno lečenje, ali šta bi bilo kad bih bio u Beogradu? Mislim da svako ima obavezu da glasa i trebalo bi to da iskoristi.

 

Iako supruga i ja živimo u Španiji, mi pratimo i komentarišemo sve događaje, sve protestne šetnje letos koje smo uživo pratili i u kojima su i naše porodice učestvovale. Sve nas se to tiče iako smo u Španiji.

 

Dobrodošao nazad, kapetane! 

200w.gif?cid=6c09b952og1z9ioi8vu0bdoiaqh

  • Like 7
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Čočo said:

Ja se nadam da će vam Vanja ove sezone dobiti ono šta zaslužuje. A to je kapitenska traka. 

Ako im bude donio koliko i Proglas Srbima, teško Obradoviću 😂 

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljno pojačanje vam je Vanja. Bolji od Avramovića, Anđušića i Jaramaza zajedno.

1 hour ago, fillam said:

Na pitanje šta ga je motivisalo da potpiše ProGlas, odgovara:

 

Ništa me nije motivisalo, moja ideja je da pravo glasa ne treba da bude samo pravo već obaveza svih nas, ne da se aktivno bavimo politikom, ali da budemo odgovorni. Ljudi koji misle da su svi isti, da ne može ništa da se promeni i ne izađu na izbore, nemaju pravo da komentarišu bilo šta što se događa u celoj državi. A objektivno, sve nas zanima zbog mnogo stvari koje nam se događaju – u zakonodavstvu, sudovima, zdravstvu na kraju krajeva. Ja poslednjih pet godina živim u Španiji i neko bi mogao da kaže da se mene to ne tiče, jer mogu sebi i svojim najbližim da platim privatno lečenje, ali šta bi bilo kad bih bio u Beogradu? Mislim da svako ima obavezu da glasa i trebalo bi to da iskoristi.

 

Iako supruga i ja živimo u Španiji, mi pratimo i komentarišemo sve događaje, sve protestne šetnje letos koje smo uživo pratili i u kojima su i naše porodice učestvovale. Sve nas se to tiče iako smo u Španiji.

 

Dobrodošao nazad, kapetane! 

 

Ko bi rekao da jedan sportista može ovako pametno da sroči bilo šta...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fillam said:

Dobrodošao nazad, kapetane!

 

Ako mene neko pita, posle ovog njegovog sasvim legitimnog i nadasve razumnog stava,

ovo samo znači da su sad za njega zatvorena vrata KKP (i košarkaške Srbije uopšte)...

 

Mislim, čik da Ostoja odobri dolazak...

 

EDIT

a u međuvremenu :classic_biggrin:

Quote

 

Edited by goofy
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Portovale said:

Ako im bude donio koliko i Proglas Srbima, teško Obradoviću 😂 

Niti Proglas znači većinskoj Srbiji niti Vanja. Tako da su svi tamo gde treba da budu.

 

Dobrodošao, Vanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...