Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

12 minutes ago, Dracarys said:

Može da se prođe dalje i ako Srbija odigra 1:1 sa Danskom, a Češka 0:0 sa Turcima, nije potrebna baš pobeda Turaka. Samo je potrebno da imaju više kartona od nas, a za sad mi imamo samo jedan više.

 

Gruzija i da odigra nerešeno, ne mogu nam ništa.

 

To mi reci brateloo..

U slučaju da imamo isti broj kartona kao Česi, mi idemo dalje jer smo bolje rangirani na UEFA(FIFA) listi..

hehe..

 

Edited by Ledd
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ledd said:

Piksi je prelomio – dve velike promene za meč odluke!


39296-unnamed-orig.jpg

 

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti/34106/srbija-startnih-11-danska-euro/vest

Najlogicniji tim za sutra, ostaje da se nadamo da ce piksi da preskoči jutarnji vinjak i da tako nesto i izvede sutra na teren. 

16 minutes ago, Laki1988 said:

Slovenci ce se tesko dici posle Jovicevog gola i ispustenog prolaza dalje, mogli bi Englezi sutra da im spakuju 3-4 komada bez problema.

Mozda ako zamene selektora do sutra pa i spakuju 3 gola. Ovako mogu samo da spakuju autobus posle jednog gola. 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da Pikseto nije totalno vrisnulo, ove najavljene postave sve uključuju dvojicu napadača, jedine promene bi bile rokade Jović-Vlahović, Tadić-Samardžić i Živković-Birmančević.

 

To bi i definitivno pokazalo da čovek nume da koriguje, nume da uči iz sopstvenih grešaka a verovatno i da ne jebe 2% stručni štab koji je asemblovao pošto ne mogu da poverujem da taj trust mozgova veruje i dalje u ono što izbacuje na teren.

 

Inače, Živković je pri samom vrhu po expected threats metrici kroz svoje pasove (i centaršute) i trčanje (carries), stavljanje Birmančevića na njegovu poziciju ti ne rešava inicijalni problem, a izbacuješ igrača koji ti je makar nešto donosio za sada. Šizofrena odluka ako je istinita.

Ipak, nadam se da će se dozvati sebi i početi sa jednim napadačem, Danska je veoma disciplinovana, kompaktna i agresivna po sredini i bokovima, baš se plašim na šta bi to ličilo sa sličnom postavkom kao protiv Slovenije, koja i nema profilisane igrače koji su u tim radnjama dokazani, za razliku od Danaca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Inače, Živković je pri samom vrhu po expected threats metrici kroz svoje pasove (i centaršute) i trčanje (carries), stavljanje Birmančevića na njegovu poziciju ti ne rešava inicijalni problem, a izbacuješ igrača koji ti je makar nešto donosio za sada. Šizofrena odluka ako je istinita.

 

Statistika je kao bikini 🙂 nije bas da je Birmancevic imao prilike da se nesto pokaze ali jeste cinjenica da je Zivkovic bio najaktivniji, ponajpre zbog minutaze, i jer smo vise gurali napade po desnoj strani dok na levoj smo menjali Kostica, Mladenovica i nesretnog Gacinovica. 

 

Svakako ne treba sada nesto menjati, kad mu je vec toliko povereno Zivkovic neka startuje i neka se ne stedi, potrosnja na max, pa ce ga zameniti Birmancevic poslednjih pola sata (zavisno vec da li nam treba ofanziva ili mozda ne). 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Mislim da je neko več pisao o tome. Ako sam dobro zapamtio, tuku se penali ako se za prolaz bore ekipe koje igraju izmedju sebe. Ako ne, onda bolji plasman iz kvalifikacija.

 

Česi su u prednosti.

 

Inače gol Mađara u zadnjoj sekundi menja sliku za nokaut fazu.

 

Ako prođemo kao treći (To znači da i Mađari prolaze) idemo na pobednika grupe E a ne F ..

 

Screenshot-20240625-003232-3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Jović sa nekim od njih dvoijca ima više smisla jer Jović je drugačiji tip napadača. Ono što nema smisla je da igramo sa dva napadača protiv Danske gde ćemo prvih 20 minuta sigurno da se branimo.

 

Slazem se, totalno drugaciji tip u odnosu na Mitra i Vlahovica, ova dvojica su bukve a Luka je cunj.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio ubijeđen da će nas Danci razbiti baš, ali kad nešto bolje razmislim Engleska nije nikakav pokazatelj. Veći je pokazatelj njihova utakmica protiv Slovenaca. Nisam gledao prvo poluvrijeme ali u drugom ništa oni nisu igrali.

Nije sad da su neka Njemačka ili Španija. Čist prosjek.

Jeste da mi ne znamo gdje udaramo ali ako onom stručnjaku neko sastavi formaciju da se igra sa jednim špicem (ja bih Vlahovića stavio, ali sigurno je to Mitrović), da iza igra Tadić i ja bih Milinkovića stavio sa njim iako ga svi pljuju, on je bolji igrač od većine. 

O formaciji sa tri nazad sa ovim krilima da se ne ponavljam ali to nema šanse da se promijeni tako da tako je kako je.  

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nikad se nisam baš 100% slagao sa Mekom kao u jednom: Živković je apsolutna beda od igrača, mali i fizički nikakav gubi svaki duel, a nije neki tehničar ni ultra brz da napravi prednost. 


Meni je primer Živkovića možda i najčešći primer o subjektivnosti i ukusima. Naravno da nije bedan igrač, čak ni ne izgleda tako dovoljno često u reprezentaciji koliko bi možda bilo očekivano. Živković je tehničar, dodavač, usekač sa desne i poludesne strane, nije ultra brz ali jeste dovoljno da ako primi loptu dovoljno duboko stvori neku šansu. 
 

Ali nije igrač za jebenog desnog ving beka, jer nije igrač stamine, trčanja gore-dole, duela telo o telo. I takav je za sada naš najopasniji igrač i treći najbrži u timu.
 

Slabašan, malen, na kontra nozi, nelogičnoj i neprirodnoj poziciji... najčešće jedini i često targetiran za pravljenje viška... sve to mu je sugrađanin Pikseto omogućio. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Živković je fudbalski Filip Čović. Naravno da takav patuljak mora da bude brži i tehnički potkovaniji od 190 cm visokog rivala ali je nedovoljno brz i nedovoljno dobar dribler za takvu fizičku inferiornost. Tj to je dovoljno...ali za grčku ligu. Pikseto mu ne pomaže ali nema tu pomoći.

Link to comment
Share on other sites

U timu gde ima beka iza sebe da radi prljavi deo posla i omogući mu da stoji visoko, gde ima makar jednog veznjaka i jednog napadača sa kojima sarađuje, gde može da seče i ulazi u sredinu pošto je on kreator a ne dinamično krilo... Živković je odličan igrač za mid-table TOP4 lige i slabije (TOP4 jer ne računam PL, realno nema fizikalnost za PL). Nije svaki igrač za najveće domete, ali on ima dovoljno kvaliteta da u timu gde igra na poziciji koja mu leži bude sasvim koristan igrač.

 

Inače je u odličnoj formi već mesecima i verovatno ključni igrač za PAOK u osvajanju titule. Grčka liga nije ni blizu TOP5 liga ali u onom njihovom sistemu sa četiri veoma ujednačene ekipe, derbiji sa nabojima... nije kao da pleše po Belorusiji.

Link to comment
Share on other sites

Super, to smo mogli da proverimo evo vec tri godine minimum da igra levo krilo ali nama igra desnog beka. A zasto su mu statisticki parametri solidni - pa zato sto ga pustaju jer je potpuno bezopasan i onda ima par sprintova key passes i centarsuteva, iz kojih smo stvorili tacno nula sansi u dve utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ti je realna priča da na EP igrači svesno puštaju protivničke igrače parolom 'svakako nume, neka ga'?

 

Pa čak ni Gaćinovića nisu 'puštali' nego je u ih 15ak minuta Slovenija pičila kontra napade gde bekovi izlaze baš visoko. 
 

I jesmo stvarali šanse preko njega, sve što je padalo na Mitrovića je došlo preko Živkovića ili Tadića. To je ponajviše Mitrova zasluga jer ume da se zagradi ali to su bile najopasnije lopte (i za razliku od Gaćina i Ilića - centaršutevi koji su nalazili igrača). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pustali u smislu da su i Englezi i Slovenija, a pogotovo Slovenija, citav svoj gameplan bazirali na tome da Zivkovic igra desnog wing backa, pocev od presinga na pocetku (sto sam objasnjavao odmah na startu, pa da se ne ponavljam) i preko odbrane, gde su drage volje i jedni i drugi dodeljivali ekstra igraca na nasem roameru (Tadic ili SMS) dok je Zivkovic imao prostora kao posledicu toga i nije ga dovoljno iskoristio.

 

To da li ce njegov centarsut da nadje igraca je manje ili vise nebitno, jer njegovi centarsutevi niti su ostri niti imaju ugao da omoguce napadacu opasan sut glavom na gol. Zivotinja poput Mitrovica (i verovatno niko drugi na svetu) to moze da pretvori u nesto sto lici na sansu ali nikada necemo tako dati gol

Link to comment
Share on other sites

Pa naš gameplan napred već dve godine je da Tadić ili SMS dođu do Živkovića i tu prave neku kombinaciju odakle uglavnom gađamo Mitrovića. Sužavamo prostor jer brzine nemamo i nekim one-two's ili centaršutom pokušavamo da ga umuljamo. Ne bih se složio da iko namenski ostavlja prostor tamo, već da mi planski pokušavamo da overloadujemo tu stranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Živković izvodi kornere u PAOK-u i imao je nekoliko asistencija tako, davao je golove van 16 i ima poprilično precizan šut. Često je znao da zalomi unutra i da završi po zemlji na drugu, golmanovu desnu stativu tako da ne igra levo već desno krilo. Nije baš neki bezveznaković ali mu ova pozicija wingback-a baš ne prija. Silimo se ovako i mi i on već par godina. Naša igra je do trenera i nikog drugog. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...