Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

55 minutes ago, Volter said:

Ni malčice me nije dotaklo ispadanje reprezentacije SNS-a. Po izjavama se vidi veliki uticaj Vučića na Piksija. Poraz se pretvara u pobedu. Nadam se samo da diktator neće uleteti i u avion košarkaša, a osećaj sa kojim pratim košarkaše nikada nisam imao za fudbalere. Sada imam samo gađenje i za klupski i za reprezentativni fudbal, naprednjački smrad je nepodnošljiv. 

 

 

Jedan Vucko klasik u izvedbi Pikseta.

 "Osećanja su pomešana, žao mi je što nismo napravili mali korak da odemo dalje. S druge strane, ponosan sam na momke, nema razloga da sakrivamo glavu u pesak. Nismo se obrukali, nismo izgubili 5:0 da nam se smeju i da nas vređaju.

I ja sam nezadovoljan isto. Ne očekujete da vas ljube i grle... Ljudi su razočarani. Srbija je posle 24 godine učesnik na EP. To što neko misli da smo Bogom dani da osvojimo nešto, to je druga stvar. U svakom slučaju smo pružili sve što smo mogli u ovom momentu.
Da li smo mi dali sve od sebe? Jesmo. Da li sam ja dao sve od sebe da izgledamo bolje? Jesam.

 

Jos da je rekao da se jedna mala zemlja sa Balkanu, sa najvecim dzidipijem u Evropi, uspesno borila protiv zapadnih sila potpomognutih domacim izdajnicima i da smo ne dozvolivsi da nas lupaju sa 5:0 ostvarili najveći uspeh kao samostalna repstacija a i šire a i ranije. Niko nikad nije u ovakvim uslovima uspeo da ne izgubi 5:0. 

Pevaj Srbijo, zemljo junaka.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Clash said:

Jedan Vucko klasik u izvedbi Pikseta.

 "Osećanja su pomešana, žao mi je što nismo napravili mali korak da odemo dalje. S druge strane, ponosan sam na momke, nema razloga da sakrivamo glavu u pesak. Nismo se obrukali, nismo izgubili 5:0 da nam se smeju i da nas vređaju.

I ja sam nezadovoljan isto. Ne očekujete da vas ljube i grle... Ljudi su razočarani. Srbija je posle 24 godine učesnik na EP. To što neko misli da smo Bogom dani da osvojimo nešto, to je druga stvar. U svakom slučaju smo pružili sve što smo mogli u ovom momentu.
Da li smo mi dali sve od sebe? Jesmo. Da li sam ja dao sve od sebe da izgledamo bolje? Jesam.

 

Jos da je rekao da se jedna mala zemlja sa Balkanu, sa najvecim dzidipijem u Evropi, uspesno borila protiv zapadnih sila potpomognutih domacim izdajnicima i da smo ne dozvolivsi da nas lupaju sa 5:0 ostvarili najveći uspeh kao samostalna repstacija a i šire a i ranije. Niko nikad nije u ovakvim uslovima uspeo da ne izgubi 5:0. 

Pevaj Srbijo, zemljo junaka.

 

Realno...Englezi su nas zajebali...:18:

Zajebo nas sudija, što nije svirao penal...:smiley26:

Zajebo nas i Aca imformacija, kad je dreknuo.."PENAL" :smiley13:

Mi smo smotani...trebali smo sami sebi da damo gol i namestimo Dance na Švabe...ko ih jebe....:smiley58:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

 

Realno...Englezi su nas zajebali...:18:

Zajebo nas sudija, što nije svirao penal...:smiley26:

Zajebo nas i Aca imformacija, kad je dreknuo.."PENAL" :smiley13:

Mi smo smotani...trebali smo sami sebi da damo gol i namestimo Dance na Švabe...ko ih jebe....:smiley58:

Danci idu na švabe igra se 29.06.2024.

Link to comment
Share on other sites

Ponovo nakon ispadanja da krenemo u utopijske price vezane za renesansu nasog fudbala.


Svesti fudbal na amaterski nivo na nekih 7-10 godina. To je jedini nacin da se ratosiljamo parazita i neznalica iz naseg fudbala. Sami da odu nece.
Znaci, amaterski nivo, nema para, mladi igraci mogu da odu za 50,100k u inostranstvo sa 18,19 godina. Ko ostane duze, ugovori toliko slabi da otkup moze za sitan kes.
Onda kad se ustaljena, dinosaurus govna (koja em ne znaju fudbal, em su korumpirani) sami razbeze, dati mladim ljudima da se bave fudbalom i strukom. Po mogucnosti da 90 posto njih nisu nasi bivsi fudbaleri. Skupljaj entuzijaste sa twittera, reddit-a, svi ti klinci koji rade fudbalske analitike... 
Ne treba nam neko ko je igrao nekad fudbal, treba nam neko ko ima IQ veci od 85....
Bivsi fudbaler mogu tu da sluze da otvaraju neke kontakte i slicno. Od tih bivsih fudbalera mogu samo ljudi koji igrali/radili u ozbiljinim fudbalskim i  modernim okruzenjima.

Ti klinci neka se uce empirijskog fudbala tih 10ak godina, neka rade case studies i radove na temu fudbala. Neka im nasa fudbal, nasa liga, nase ekipe budu laboratorija i playground da pisu radove, rade istrazivanja koja ce da prodaju Zapadu. Neka testiraju hipoteze i sl...
I tako raditi od najmladjih uzrasta.

Usput organizacioni aparat i menadzmet saveeza i ostalih organziacija autsorsovati nekim strancima u potpunosti. Danci, Koreanca, Belgijanci, Austrijanci... Platiti im ilili im davati procenat od fudbalskog revenue-a.
To sa autsorsingom je sira tema, i ja bih je prosiro na celu drzavu. Ja bih platio i autsorsovao vodjenje cele nase drzave. Mozda bih i prodao/iznajmio celu drzavu nekakvim Japancima na 50 godina. Ali necemo sad o tome...

 

Link to comment
Share on other sites

Nismo dali gol iz igre tri cele utakmice!

Uz Skotsku igrali najlosiji fudbal na EP!

Potpuno odsustvo bilo kakve takticke zamisli i stila igre kome tezimo!

Jedini napredak u igri je poslednja linija i promena golmana.

Sledeci ciklus kvakifikacija za SP ce biti pakao sa ovom “strukom”, jer podseticu da samo prvoplasirani iz grupe ide u USA, a drugi igra baraz.

Mi smo drugi sesir, cini mi se.

Ovde su potrebne tektonske promene u FS, a znamo sta je uslov tome.

Nece biti bolje ljudi, jer odlucuju nekompetentni “likovi” koji nisu dorasli svom zadatku.

Pogledajte sta je Ralf Ragnik uradio od Austrije, pritom ne spada u sam vrh svetskih trenera, ali je fantastican fudbalski strucnjak.

Najvise boli sto mi stvarno imamo odredjeni potencijal, ali uslovi i uticaji su takvi da nam ne dozvoljavaju da ga ostvarimo.

Uvek imam taj uzasan osecaj vezanih ruku kada je reprezentacija u pitanju.

Mislim da ga svi koji zele neko dobro imaju.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bode said:

 

Najvise boli sto mi stvarno imamo odredjeni potencijal, ali uslovi i uticaji su takvi da nam ne dozvoljavaju da ga ostvarimo.

 

 

Pa bas i ne. 
Da odbrana nije odigrala vrhunski, bez maltene greske u 270 minuta, i da je umesto toga odigrala shodno realnim mogucnostima i nasoj posledicnoj trapavosti, mi bi zavrsili ovo prvenstvo za 1-8, 1-9 gol razlikom i 0 pts....
Usudio bih se da kazem da nas veceg debakla spasilo i to sto smo zbunili protivnike nasim suludim taktikama i formacijama (ne salim se). Tu mislim pre svega na Dance sinoc. Ljudi su se iz nekog razloga poplasili "Ma ovi nesto zajebano spremaju", da su igrali normalno, ne bi presli centar, i igrali bi se ispred naseg sesnesterca svih 90 minuta...

Nemamo ni igrace ni struku. Selektor nadobudna seljacina i neznalica. A igraci su staromodni, prevazidjeni profil, a niti imaju kvalitet u domenu tog svog profila i set skill-a.
Mi smo najbolju ofanzivnu produkciju dobili od lika koji je visok stoper a igra nekog levog stopera, pa poleti na levog beka.

Izuzev Ivana Ilica ja ne vidim nijednog fudbalera od nasih koji moze da igra moderan fudbal. I za njega to nije sigurno, i trebalo bi da predje iz Italije u neku Spaniju ili Englesku, da se navikava na brzi tempo.
Posledicno popljuvani Jovic, sa svim svojim manama je barem po ideji najsmisleniji nas napadac.
Mitrovic je header za Fulhan, Vlahovic je igrac koji ce na agresiju, mobilnost i sut da ima nekakve rezultate u Italiji, ali tu se prica zavrsava. Italija je liga sporog tempa, a fizicki jako slaba u odnosu na Englesku i Spaniju, on ce se naviknuti da igra kao physical bully tamo, i to ce da mu prolazi, samo tamo. Lik vrti 3 operacije na terenu, sve 3 vrsi na identican nacin. Uvek se gradi na isti nacin, uvek otvara telo kod prijema na isti nacin, uvek gura loptu kod prvog dodira na isti nacin, uvek ulazi u loptu na isti nacin....

Veznjaci su klasika, alibi kamenjari, lazni "korisni" igraci sa nekakvom titulom korisnih trkaca, osiguraca. Nijedan od njih ne zna igra presing. Jer presing nisu zelja i pretrcani kilometri, presing je pravovremeno izletanje, okretnost, napad na loptu dok ti je telo u stanju normalnog defanzivnog stava (a ne u toku trka). Mi trcimo najvise, a najmanje pokrijemo. Mi i kad trcimo isto kao ostali, vise snage trosimo (jer smo rukometasi i balvani koji su uvek blizu avg height 190cm). Retko ko je od njih zapravo i dobar defanzivno. Nasa odbrana i osvajanje lopte se svodi na to da cekamo da se nekako stvori guzva i da na cvrstinu u duelu osvojimo loptu. To je nas domen promisljanja fudbala. Tako na fudbal gledaju u Srbiji i treneri, i igraci, i ljudi pored TV-a. Mi smo na nivou digitrona fudbalski, dok ljudi koriste nove racunare.
To je sve deo naseg potencijala i nase fudbalske pismenosti u igracima. A nema je.
Paleta prevazidjenih tipova igraca i fudbalera kakve nikad ne bih pozeleo za tim za koji navijam.

Edited by BattleBender
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni je najfascinantniji zaokret od 180 stepeni, koji smo mi uradili u poređenju sa SP u Kataru. Od (meni ipak omiljenijeg) bezglavog jurišanja na protivnički gol, mi utakmicu gde nam treba pobeda za prolaz počinjemo u 3-6-1, sa Mićkom koji ne planira da pređe sredinu i Lukićem na ofanzivnom veznom... Što neko reče, možda to i nije bila najgluplja ideja. Da se prvo poluvreme ne primi neki glup gol, pa da u drugom krenemo u napad. Ali problem je u tome što smo mi celo prvenstvo bili neverovatno jalovi i bezidejni.

 

Odbrana je bila jako dobra. Ali se deo toga takodje krije u podršci veznog reda i defanzivnom mindsetu čitave ekipe. Ili bolje rečeno, nisu oni ni na SP bili užasni, samo nisu imali nikakve šanse da prežive na onoj promaji.

 

Glavni problemi su več dosta puta detaljno opisani. Nemogučnost da se pronadje balans izmedju tog defanzivnog pristupa sa ovog prvenstva, i ofazivnog sa prošlog. Oslanjali smo se na igrače, kojima je prime prošao, i koji više ne mogu da budu ključni igrači, ako želiš da postigneš neki rezultat. I za kraj totalna konfuzija i bezidejnost, u smislu da ne znamo ni šta igramo ni šta želimo da igramo.

Dodao bi i nedostatak nekih brzih krilnih igrača, koji bi napadali prostor i stvarali stres protivničkoj odbrani. Ja sam tu bio dosta kritičan do pasivnosti naših veznih igrača, ali nisu oni realno ni imalo puno opcija da odigraju prema napred.

 

Čitava priča ove bedne predstave na prvenstvu staje u onaj "šut" Sergeja na kraju utakmice. Ja sam igrao fudbal na smešnom nivou, ali mi nikad na kraj pameti nije palo da sa 15 metara zakotrljam loptu po podu, golmanu u naručje. To se hvata puni felš i ciljaš vanjski deo stative. Ako je zahvatiš kako treba ide u 90, ako ne onda skidaš neki omanji dron iznad stadiona. Ali i to bi bilo bolje, nego ovaj alibi šut.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BattleBender said:

Pa bas i ne. 
Da odbrana nije odigrala vanserijskih vrhunski, bez maltene greske u 270 minuta, i da je umesto toga odigrala shodno realnim mogucnostima i nasoj posledicnoj trapavosti, mi bi zavrsili ovo prvenstvo za 1-8, 1-9 gol razlikom i 0 pts....
Usudio bih se da kazem da nas veceg debakla spasilo i to sto smo zbunili protivnike nasim suludim taktikama i formacijama (ne salim se). Tu mislim pre svega na Dance sinoc. Ljudi su se iz nekog razloga poplasili "Ma ovi nesto zajebano spremaju", da su igrali normalno, ne bi presli centar, i igrali bi se ispred naseg sesnesterca svih 90 minuta...

Nemamo ni igrace ni struku. Selektor nadobudna seljacina i neznalica. A igraci su staromodni, prevazidjeni profil, a niti imaju kvalitet u domenu tog svog profila i set skill-a.
Mi smo najbolju ofanzivnu produkciju dobili od lika koji je visok stoper a igra nekog levog stopera, pa poleti na levog beka.

Izuzev Ivana Ilica ja ne vidim nijednog fudbalera od nasih koji moze da igra moderan fudbal. I za njega to nije sigurno, i trebalo bi da predje iz Italije u neku Spaniju ili Englesku, da se navikava na brzi tempo.
Posledicno popljuvani Jovic, sa svim svojim manama je barem po ideji najsmisleniji nas napadac.
Mitrovic je header za Fulhan, Vlahovic je igrac koji ce na agresiju, mobilnost i sut da ima nekakve rezultate u Italiji, ali tu se prica zavrsava. Italija je liga sporog tempa. Lik vrti 3 operacije na terenu, sve 3 vrsi na identican nacin. Uvek se gradi na isti nacin, uvek otvara telo kod prijema na isti nacin, uvek gura loptu kod prvog dodira na isti nacin, uvek ulazi u loptu na isti nacin....

Veznjaci su klasika, alibi kamenjari, lazni "korisni" igraci sa nekakvom titulom korisnih trkaca, osiguraca. Nijedan od njih ne zna igra presing. Jer presing nisu zelja i pretrcani kilometri, presing je pravovremeno izletanje, okretnost, napad na loptu dok ti je telo u stanju normalnog defanzivnog stava (a ne u toku trka). Mi trcimo najvise, a najmanje pokrijemo. Mi i kad trcimo isto kao ostali, vise snage trosimo (jer smo rukometasi i balvani koji su uvek blizu avg height 190cm). Retko ko je od njih zapravo i dobar defanzivno. Nasa odbrana i osvajanje lopte se svodi na to da cekamo da se nekako stvori guzva i da na cvrstinu u duelu osvojimo loptu. To je nas domen promisljanja fudbala. Tako na fudbal gledaju u Srbiji i treneri, i igraci, i ljudi pored TV-a. Mi smo na nivou digitrona fudbalski, dok ljudi koriste nove racunare.
To je sve deo naseg potencijala i nase fudbalske pismenosti u igracima. A nema je.
Paleta prevazidjenih tipova igraca i fudbalera kakve nikad ne bih pozeleo za tim za koji navijam.


Selekcija celog tima i selekcija prvih 11 je jako diskutabilna, a to je osnov za sve ostalo o cemu pricamo.

Ne znam sta ti se dopada kod Ilica konkretno, sta on na terenu radi osim sto dodaje prvom slobodnom igracu?

Jel mozda fizicki dominantan ili sklon nekom lucidnom pasu koji ce da promeni ritam napada?

Potpuno isti profil igraca kao ovaj iz Fulama.

Nama ne treba cuveni srpski “zadnji vezni”, nama treba centralni vezni koji ume da igra u oba pravca, a da ofanzivno nije operisan kao doticna dvojica.

Slazem se prilicno sa drugim delom ovoga sto si napisao.

Jako smo staticni i sa loptom i bez.

Presing nemamo pojma da igramo, na momente deluje komicno kada probamo.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna je bila ta nasa pozicija da nas gol vodi dalje, ali je prva postava bila toliko losa da izmene nisu mogle da poprave. Bukvalno je bilo komicno. On mora logicno da uvede Vlahovica, a ne sme da izbaci Mitrovica. Nema veze formacija, ko sta igra, da imamo jos jednog boljeg spica uveo bi i njega, a izveo bi nekog stopera. Ozbiljno trenersko blamiranje, verujem da ljudi u Evropi koji malo bolje prate fudbal ne veruju sta covek radi. Bukvalno kao kada bi Kari Pesic u istu petorku stavio Jokica, Milutinova i Petruseva. 
 

Ne znam ni sto pisem vise o liku koji ne zna gde se nalazi ni sta radi. 

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nakon prospavane noci mogu da bacim prvu retrospektivu na nas nastup ovde.

 

Posto sam gledao gotovo sve utakmice, prvo moram da se ne slozim sa ocenama da smo bili najgora ekipa posle Skotske. Nismo, jer su i mnogi drugi igrali podjednako los fudbal, samo sto su imali ili vise srece ili vise hrabrosti od nas uglavnom, a tu su recimo i Poljaci koji su definitivno odigrali najgore od svih, pa i od tih Skota, u poredjenju sa ocekivanjima.

 

Ali to je manje bitno.

 

Kada se uzme sve u obzir, ovoga puta nismo imali ocekivanja kao pred Katar i mnogi su mislili da cemo zavrsiti vec u grupi. Ipak, pobeda nad Slovenijom je takodje bila nesto ocekivano i objektivno smo zavrsili losije nego sto su i mnogi pesimisti mislili da hocemo.

 

Razlog neuspeha je na prvom mestu Piksi. Pocev od same selekcije igraca koji su isli (neverovatno je da nije pozvan Lazovic, koji je trebalo da bude i u startnih 11), preko nepostojanja taktike i koncepta igre, sve smo radili na o-ruk, pa sve do izjava i ociglednog neslaganja sa igracima i jos ociglednije deluzije i gubljenja osecaja za realnost.

 

Ceo ciklus SP-EP koji je upravo zavrsen ipak moze da se okarakterise kao uspeh, jer treba da se podsetimo da nismo vezali SP i EP jos od 1998-2000. i samim tim on je svoju misiju ispunio. Ali, isto tako, zbog ociglednog pada i plasmana na prvenstvo koje je posledica vise dobro odradjenog prvog dela ciklusa, on definitivno treba da ide, jer ne vidim sansu da nas odvede na sledece SP.

 

Da kazemo i sta je bilo bolje od ocekivanog - odbrana i fizicka sprema. Zamenili smo golmana direkt pred prvenstvo, sto nikada nije dobra odluka, ali eto usralo nas je i Rajkovic je branio dobro. Nije imao neke epohalne intervencije, ali takodje nije primio kiks golove, a u nekim situacijama gde njegovo linijasenje dolazi do izrazaja smo imali srece.

 

Odbrana je bila neverovatno dobra, tu bih prvenstveno istakao Pavlovica, koji je ponovo bio nas najbolji igrac na prvenstvu. Decko uz sve nedostatke koje ima, pokazuje kako treba da se igra u reprezentaciji. Da svih 11 ima njegovu zelju, snagu i spremu, uz postojeci kvalitet, znaci nista bolje od ovoga sto imamo, mi bismo na EP redovno igrali cetvrtfinala, a moguce bi nas nekad usralo da igramo i polufinale. Takodje i Milenkovic je bio zaista odlican na poziciji centralnog u tom stoperskom triju i mislim da to treba da nam bude osnova za dalje, i da ga ne stavljamo vise desno. Veljkovic je takodje bio dobar, ali tu bi mozda Erakovic bio jos bolji. kao jos jedan igrac za kojeg je neshvatljivo da nije dobio poziv, ali eto to se srecom nije osetilo.

 

Na ovoj poslednjoj utakmici gde je muceni Mijailovic igrao RWB-a, a Zivkovic u prvom poluvremenu LWB-a se videla sva tvrdoglavost i besmislenost Piksijeve taktike kao da smo mi, samo zahvaljujuci tome sto je gurao Zivkovica na RWB konstantno kao magarac, bili lako pasivizirani i nadigravani od bukvalno svake iole takticki pismene i disciplinovane ekipe.

 

Mijailovic, kojem je Gluscevic iz Radnickog pravio decu prosle sezone po toj strani, nije imao nikakvih problema, cak je imao i poluizlete u napad. Naravno, to je i do toga sto je Dancima igrao X i nisu hteli da se zalecu, ali potpuno svejedno, na takvoj poziciji, ako forsiras build up iz zadnje linije, ne sme da ti igra levonogi igrac, jer se to previse lako napada i eksploatise (Slovenija doktorski objasnila).

 

U zavrsnici poslednjeg meca videli smo kako se dva igraca koji slucajno igraju u Arabiji, takodje slucajno nalaze u poziciji za sut, i ti sutevi su bili potpuno amaterski. Potpuno odseceni, potpuno van intenziteta, nespremni i za sut i za takav trenutak i utakmicu. Iako imamo i suprotne primere, poput Kantea pa i Ronalda koji su dosli spremni i i dalje mogu da igraju, imamo i primere ove nase dvojice, ali i Brozovica, koji su potpuno propali, jer kada nema nekoga da disciplinuje, oni se ne mogu disciplinovati sami.

 

Mi nemamo pul igraca kao Francuska i mi se ne mozemo odreci nikoga. Pogotovo to vazi za Mitrovica, kao najboljeg strelca reprezentacije. Ali, selektor mora imati autoritet i jasan plan igre. Ne mogu igrati zasluzni ako trenutno nisu dovoljno kvalitetni, prosto i jednostavno. Platili smo danak mentaliteta i sujete.

 

Citavo prvenstvo nismo mogli da resimo problem formacije i postavljanja linija, koje smo imali i na SP, ali smo ga tada "resili" tako sto nam je duvalo na sve strane u odbrani (ali smo bar davali golove), a sad smo ga "resili" tako sto smo stajali defanzivno toliko da su razmaci izmedju linija suludo veliki, pa smo imali Mitra i Vlahovica koji treba da pokrivaju 50 kvadratnih metara terena sami, sto naravno ne moze.

 

Prosto je neverovatno da u ovoj formaciji ti imas problem da stabilizujes vezni red i pomeris linije napred, jer je ova formacija bukvalno dizajnirana za to, bilo da pricamo o 3-5-2 ili 3-4-2-1 sa WB po strani.

 

Da se ne vracam na Zivkovica posto je apsolviran, podrazumevam da tu igra desnonogi igrac, na primer Birmancevic, ako zelis da igras sa Vlahovicem i Mitrovicem zajedno napred, to mozes omoguciti samo ako ti je par centralnih veznjaka dovoljno dobar da uz pomoc WBa pomeri linije napred. Mi smo odmah na pocetku videli da Ilic i Lukic nisu sposobni za to, kao ni bilo koja druga kombinacija veznih igraca. Dakle, jedan napadac mora na klupu, a vezni unutra.

 

Opcije koje onda imas su dvojica od Tadic-SMS-Samardzic iza napadaca i dvojica od Lukic-Gudelj-Ilic iza njih, ili povlacenje SMSa uz Samardzica/Tadica na klupi, tako da dodatno pojacas sredinu, a ostavis samo jednog iza napadaca.

 

U svim kombinacijama koje smo probali, a nije da nismo, mi jedino najbolju kombinaciju nismo uboli, a to su:

 

Vlahovic

Tadic-Samardzic

Mladenovic-Gudelj-Ilic-Birmancevic

Pavlovic-Milenkovic-Veljkovic

Rajkovic

 

Ne samo zbog igraca, vec i zbog koncepta i formacije. Kada bi se WB podigli za liniju i stajali vise na MLR pozicijama, sve linije bi bile ofanzivnije. To bi nam stvorilo vise defanzivnih problema, ali bismo na ovaj nacin igrali fudbal i dolazili vise u zavrsnu trecinu. Bili smo solidno spremni, tako da ne verujem da bi imali tolikih problema, a uvek mozemo ako povedemo da odigramo malo defanzivnije, uz Gudelja kao osiguraca i WBovi da se spuste u liniju sa stoperima.

 

Sredina bi bila pojacana i imali bismo "klin" kroz istu. Dakle ne bismo dozvolili da nas tako lako usmere na krilo gde smo bezopasni (bukvalno su svi to radili i bukvalno svi preko strane Zivkovica, jer su znali da najmanja opasnost preti od njega) i tu bi se otvorile potencijalno razne kombinatorike, mini-trouglovi i mogli bismo da izbacimo Vlahovica u prostor sigurno bar 1-2 puta po mecu. Da vas podsetim, pored centarsuteva na Mitrovica i prekida, to nam je bio najcesce postizan gol, pogotovo na pocetku Piksijevog ciklusa, a kako je vreme prolazilo to se sve vise gubilo, iako je to bio najvazniji i najbolji segment nase igre.

 

Sve u svemu, sto bi rekao Piksi, nismo se obrukali. Nismo, ali smo doziveli neuspeh, a ako ti ides na prvenstvo da se ne obrukas, a ne da bi ostvario uspeh, postao si alibi trener, hvala ti na dva prvenstva, ali vreme je da ides.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Igrali napadački fudbal, sa dva špica, a u ovoj zadnjoj i sa tri, a ukupno ne celom prvenstvu imali 6 pokušaja šuta u okvir gola.

 

Hoštapler iz Japana nek se tornja iz reprezentacije.  Prevarant i demagog. 

Ovakve reprezentacije bez glave i repa treba zabraniti na prvenstvu.  Dakle ovo sto igra nas tim na čelu sa samurajem je nešto najgore na prvenstvu.  Rang škotske.

 

Nema kontrolu nad samim sobom pa onda i nad igračima. Mitrovic sam sebe izgleda stavlja u tim i ako je treći špic po kvalitetu u reprezentaciji. Covek je u stanju dvesta šansi da promaši sa jedva 30 minuta snage za ozbiljan fudbal. I on eto igra, jer ovaj neće da mu se zamera. 

 

Vlahovic je prvi špic, covek igra u ozbiljnoj ligi u ozbiljnom  klubu, a ne u polu rekreativnom prvenstvu , u ligi bez briga.

Covek nije poveo klasična krila poput Lazovica ,Radonjica I ovog Birmancevica što je poveo nije ga koristio , nego je gurao onog pikavca zivkovica kao da mu je sin rođeni.

Jedina smo reprezentacija koja napada kroz sredinu i zavisi od po kog centaršuta Mladenovića ( o bože)...

Vezare , nazadnjaci, defanzvni vezni, koji teraju na naš gol,  poput gudelja,lukica,ilica , koji su operisan od igre u napadu, ne treba komentarsiti. 

Jedini na nivou pored Rajkovića su Veljković,Pavlović, I Milenković.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svakako smo u tri najlošije ekipe od 24, pritom smo ubedljivo najbesmislenija ekipa koja na tri utakmice nije imala validni gameplan. 
 

To je 100% zasluga selektora. Poražavajuće je što je sujetna njuška, bez trunke samokritičnosti, koja ovo EP komentariše kako se nismo obrukali i da je falilo malo. 
 

Kako očekivati bilo kakav kvalitetniji nastup ubuduće ako nisi spreman da vidiš gde ne štima?

 

Kiksetu dati to milionče pa ima i ta Al Gharaffa, Kina se polako stabilizuje, zaradiće još dva-tri ugovora pa neka čuva unuke. 
 

Loša stvar je što stranca verovatno ne žele da dovode jer ga treba pripremati da hvali domaću ligu, hrabra Srbija, da drži taj plašt nekritičnosti. 
 

Ivić, Jokan, Paunović, teško mi je da se setim trenera koji ne bi bio bolja opcija od nastavka sa Kiksetom. 
 

Povrh svega, sad se piše da 'najiskusniji' neće igrati više dok je Kikseto trener, čovek nas je rastavio na terenu a očigledno rastavio i svlačionicu. 
 

Clean slate. Ne treba izmišljati hiljadu stvari. Otvorena komunikacija, rez gde treba, i cepaj dalje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim da mediji sad pisu kako Tadic, Mitrovic, Rajkovic vise nece dok je tu Piksla.

Izgubio svlacionicu i on je bivsi 1/1.

E sad sto bi sa SNS Piksolom trebao i da leti SNS FSS zajedno u paketu. 

Pa da kod svog sefa kukaju kako su svi protiv njih.

 

Ali nece se to desiti samo i mozda samo ce leteti SNS Piksla jer je dobar sa AcOm.

Link to comment
Share on other sites

Milinkovic Savic uz nesrecnog Gacinovica nas najlosiji igrac na prvenstvu  preti da nece igrati za repku? Mitrovic bez datog gola takodje? Posle svakog neuspeha se dize prasina. Da je srece da oni koji izaberu novac pre fudbala i odu u arapski svet ne budu pozvani u repku. 

Edited by suptil
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uz piksija koji bi trebalo prvi da leti jer je najzasluzniji za sve ovo, takodje i "bukadzije" poput ovih sto žive 24 sata pod klimom koji igraju ligu bez briga, poput (Mitrovica,Segeja),Tadica , takodje treba da lete iz tima. Tadić je prvi dosta doprineo svojim izjavama, I ponašanjem.  Sergej zbog ocajnih igara,  Mitrovic isto. Tri veoma nadmene osobe koji uz piksija su glavni krivci za posrtanje. Posebno se odnosi na Tadica i Mitrovica koji misle da su bogom dani i nezamenljivi, koji žive na račun stare slave, a onda dolazimo do situacije da na klupi sedi Vlahovic, vrhunski napadac igrac juventusa, da bi nadmeni mitrovic iz Arabije igrao iz prećutno odobravanje piksija, fazon da se ne zameri. 

 

Ni malo mi ih nije zao.  Posebno samuraja iz Japana sa sve milionima koje je uzeo za ovo blamiranje. Stojković je doslovno ogadio fudbal,  taktiku, I sve ono što fudbal daje. Prepotentno stvorenje , koje iritira svakom svojom izjavom.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prihvatiio bih smenu Stojkovica ukoliko i samo ukoliko ceo FSS ode. Mislim da je to posteno. Neuspeh boli, pa zato se sada skidaju rukavice i grubo pocinje da se stvara vrtlog koji treba da nekog okrivi za ovaj debakl. Ako si znao da  "arapi" nisu u formi zasto si ih zvao? Zasto robujes proslosti? Zasto izlazis u susret reklamiranju igraca? Zasto jednostavno ne igraju najbolji. Dakle, podlegao si opstoj atmoseri i pravilima igre. Voleo bih od Stojkovica da ujem kritiku prema pojedinim igracima. Tacno je da su oni skoro najbolje sto imamo, medjutim prvenstvo je zavrseno... Pocinje bitka prestola i svakako ocekujem da se Dragan brani,malo da natrlja nos nekome da ne ode bez ispaljenog metka ako odlazi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...