Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

Nije Mitar problem, manje vise to je sve slicno. Dovoljno je samo da promeni formaciju i zaigra sa 1 spicem. Cak i da krene sa Sergejem napred i to je ok. Treba nam neki adut i za drugo poluvreme, a to mogu biti samo Samardzic i Birmancevic od veznjaka. 
 

Cak bih i Gudelja poslao pre Lukica. Sveziji je, a opet vise zna sa loptom.

Rajkovic, Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic, Zivkovic, Mladenovic, Gudelj, Ilic, Tadic, SMS, Mitrovic

 

sa klupe Samardzic, Birmancevic, Vlahovic, Jovic po potrebi, Lukic po potrebi, Gacinovic ako bas mora

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema mnogo filozofije.  Opšte je mišljenje da je potrebno izaći 

sa jednim napadacem,  a dobiti igrača na sredini. U tom slučaju špic ne bi imao potrebu da se spušta nisko i traži loptu. Druga stvar je da se pokuša sa Bitrmancevicem na krilu umesto Živkovića. Tu smo pročitani, Živković ni ti može da probije ni ti da brani napad. Jedino što može je da se okrene leđima ka golu, prihvati loptu i namesti se na levu nogu i zavrne centaršut. Nama treba krilo koji igra licem ka golu, koje je spremno da pretrči beka, probije po strani...protiv Slovenije Živković igra 80 min...stvarno ne razumem neke odluke. Mali Samardžić,  jak,  poletan, dug korak, igra direktan fudbal, ide licem ka protivniku, I sedi na klupi da bi se zadovoljio igrač zbog ranijih zasluga.

Šablonske izmene.  Što bi se reklo glava za glavu, špic za špica. 

Vlahovic je prvi napadač. Covek igra ozbiljnu ligu, u ozbiljnom klubu, a ne neku poluprofesionslnu ligu, ligu bez briga , gde se mlati lova i lade jaja. Covek je gol igrač, a ne ovaj frankeštajn u postavi stojkovića.  

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2024 at 3:15 PM, NikadProtivKaline said:

uzasno se krecemo kada napadamo i to je to

nema ovde leba

 

Mnogo pametnih stvari može da se pročita u prethodnim stranicama. Ali sam ipak izabrao ovo, kao, po mom mišljenju, koren problema u našoj igri.

Bio sam i ja na utakmici juče. Uživo je to izgledalo jako žalostno. Nemamo brzinu. Ne trčimo bez lopte. Ne trčimo u prostor. Zbog toga i nema pokušaja da se proigra neki agresivniji pas prema napred. Presporo, prepasivno i ništa s ničim. Kao da gledaš tim sastavljen od jedanaest Gelor Kangi koji konstantno dotrčavaju do svog saigrača na metar i po i traže da im se doda lopta u noge. I tako u nedgoled. A to je način koji svaki protivnik brani bez problema, jer ga ne teraš da trči, ne razvlačiš im odbranu/linije, ne teraš ih da komuniciraju na preuzimanjima i podeli def zadataka. A poslednično ne testiraš njihovu uigranost, koncentraciju, rupe u taktici...

Lukića sam kritikovao posle prve utakmice da usporava igru carinenjem lopte. U ovoj nije bilo tog problema, jer je bio neprimetan. Ilić bi nešto i odigrao, ali nema sa kim, zbog onoga problema sa trčanjem bez lopte kojeg sam opisao gore.

O problemu sa dva špica več sve rečeno. Meni je bilo fascinantno da posle ulazka Gacinovica, on i Zile nisu zamenili strane. Ajde da se tu radi o krilima, koja vole da zalome u sredinu, pa i da nekako razumeš. Ali mi smo u tim momentima igrali isključivo na centaršuteve, tako da nikakve logike nije imalo da ljudi sa kontra nogama igraju na bekovima, te da se gubi vreme nameštanjem na jaču nogu. Gačinović jeste jednom pokašao levom, ali mistim da nije odigrao loptu od zemlje.

Samardžić uneo malo života. Neko je dobro rekao da je Slovenija tad več samo gledala da odbrani prednost, ali nema veze. Od Jovića nisam očekivao ništa i nisam mogao da verujem da če stvarno da ga ubaci. Ali kad je istrčao 40 metara da ukliže za loptu na našoj polovini, tu sam se zapitao, šta mu je danas. Nakon toga dobar pokušaj makazicama, pa onda i gol.

Suma sumarum, mi ako ne napravimo drastične promene, Danci nas rešavaju sa 2 gola prednosti več u prvom poluvremenu. To je sigurno. Ali, bilo je jasno več posle prve utakmice da su potrebne promene, ali se Piksi očigledno ne slaže, pa jih zbog toga ne očekujem ni u sledečoj.

 

Još nešto, mnogo se hvali Kek, koji je vanbračni sin Bata Đore. To što je on taktički nadmudrio Piksija ne znači ništa, jer bi Piksija nadmudrio svako. Verovali ili ne, Slovenija u trenutnoj generaciji ima igrače sa kojima bi mogla da igra fudbal posle dugo vremena, ali je Kek ostao u godini 2010 sa svojim poduplavanjem bekova i tako dalje. On kao naš selektor ne bi izdržao dva meseca kad bi u 4-4-2 stavio Milenkovića i Lazovića po desnoj strani, a Pavlovića i Mladenovića po levoj.
Pisao sam več. Čovek ima Lovrića koji je tehnički i kao kreator dve klase iznad Elšnika - ne igra. Ima Tomija Horvata, koji bi odlično legao na levu stranu. Umesto toga igra Jan Mlakar (centarfor/krilo), koji se ne vidi. Izostavio sa spiska Mihu Zajca, koji je više puta u karieri igrao kao desni vezni - igra Pero Stojanović, desni bek. 
Lik je pretposlednjem kolu u Kopenhagenu imao šansu da obezbedi plasman pozitivnim rezultatom, a da sa porazom apsolutno ništa ne izgubi. Rezultat: jedan udarac na gol.

Gol u 95. minuti je epska pravda da se takvi ne provlače svojim ziherašenjem i umišljaju da su taktički magovi.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

Još nešto, mnogo se hvali Kek, koji je vanbračni sin Bata Đore. To što je on taktički nadmudrio Piksija ne znači ništa, jer bi Piksija nadmudrio svako. Verovali ili ne, Slovenija u trenutnoj generaciji ima igrače sa kojima bi mogla da igra fudbal posle dugo vremena, ali je Kek ostao u godini 2010 sa svojim poduplavanjem bekova i tako dalje. On kao naš selektor ne bi izdržao dva meseca kad bi u 4-4-2 stavio Milenkovića i Lazovića po desnoj strani, a Pavlovića i Mladenovića po levoj.
Pisao sam več. Čovek ima Lovrića koji je tehnički i kao kreator dve klase iznad Elšnika - ne igra. Ima Tomija Horvata, koji bi odlično legao na levu stranu. Umesto toga igra Jan Mlakar (centarfor/krilo), koji se ne vidi. Izostavio sa spiska Mihu Zajca, koji je više puta u karieri igrao kao desni vezni - igra Pero Stojanović, desni bek. 
Lik je pretposlednjem kolu u Kopenhagenu imao šansu da obezbedi plasman pozitivnim rezultatom, a da sa porazom apsolutno ništa ne izgubi. Rezultat: jedan udarac na gol.

Gol u 95. minuti je epska pravda da se takvi ne provlače svojim ziherašenjem i umišljaju da su taktički magovi.

 

 

Lupaš ko Maksim po diviziji. Lovrić je bio povređen praktički pola sezone i pravo je čudo, da je ušao u 26. Koliko je Elšnik lošiji, dokazao je juče asistencijom i stativom.

 

Horvat je umesto Stojanovića igrao obe pripremne utakmice, bio je loš. Igrao je samo unazad, alibi igrom. Ne kažem, da nije dobar ali to u reprezentaciji nije dokazao.

 

Tim, kojeg je Kek izveo (sa Blažičem ili Brekalom umesto Drkušića), izneo je praktički sve kvalifikacije, poslednjih sedam utakmica (pet pobeda in remi i poraz sa Danskom) tima nije menjao. Koliko je to loše, videt čemo na kraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Perkos2 said:

Mi igramo nešto kao stoni fudbal, nema ukrštanja linija odbrana-veza-napad


Da bi imalo toga preduslov je da ima samo 1 klasican spic, a da dvojica pored njega budu ultra pokretljivi i solidni dribleri i da se dupliraju sa krilima. Tadic ponekad nesto i uradi, a Vlahovic je prespor za to. To necemo dobiti ni sa Samardzicem, ali barem cemo dobiti malo vise stabilnosti u vezi i igraca u polju. 
 

Nas osnovni problem u bliskoj buducnosti nece biti bekovi, vec krilni napadaci, jer su Zile, Birma, Mijat i slicni otprilike najbolje sto imamo, a to nije cak ni prosek.

Link to comment
Share on other sites

@steva cenejac

https://www.nogomania.com/Novica/Bojazen-je-bila-odvec-Sandi-Lovric-je-pozdravil-poskodbo-in-je-pripravljen-za-Euro

Lovrić je bio povređen cca 2 meseca. Zaigrao na pripremnim utakmicama, što znači da je ok. Možda ne za 90 minuta, ali on nije odigrao ni minut. Mada povreda nije toliko ni poremetila  njegov status, jer i pre nje nije bio starter u reprezentaciji.

Ostajem pri tome da je duplo bolji igrač od Elšnika, i to po meni ne bi promenio ni hat-trick potonjeg na prošloj utakmici. Može biti da nisam u pravu, ali to je moje mišljenje. Istih su godina, pa čemo videti kakve kariere če da naprave.

 

Aha, znači Kek je ustvari planirao to dosta ofanzivnije, ali zajeba ga Horvat svojom lošom igrom pa zato dva beka na desnoj strani. Važi.

To da je ovo tim koji je izneo kvalifikacije, ne sporim. Ja sam samo rekao da je Kek teški ziheraš. Te da Slovenija u ovoj generaciji ima odredjeni kvalitet, sa kojim bi mogla da pokuša i nešto hrabrije. Naravno, sasvim moguče je da bi rezultati takvim pristupom bili slabiji, jer je veči rizik. Ali ovako nikad nečeš saznati koji je maksimalni potencial ove ekipe, jer se nikad nisi usudio da istestiraš te granice.

O ukusima se ne raspravlja. Ko voli da gleda Kekov fudbal, neka izvoli. Ja nisam fan takvog pristupa, kada postoje opcije za nešto bolje, a u ovom slučaju mislim da postoje.
 

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Vidim da se žalite kako nemate krila. I mi imamo isti problem. Zašto? Zato što je većina igrača potekla iz klubova gdje od malih nogu drže loptu i igraju pas igru. Znači primaju loptu u noge. Perišić je otišao van prije 18e, Brekalo isto, Rebić je igrao u RNK Split 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Vidim da se žalite kako nemate krila. I mi imamo isti problem. Zašto? Zato što je većina igrača potekla iz klubova gdje od malih nogu drže loptu i igraju pas igru. Znači primaju loptu u noge. Perišić je otišao van prije 18e, Brekalo isto, Rebić je igrao u RNK Split 

Ima i do genetike nase, jednostavno nismo brzi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na temu Keka.

 

Čovek je odigrao dve veoma otvorene, dinamične utakmice, ovo kako Slovenija igra je sasvim sigurno maksimum i više od toga, gledajući sa čime raspolaže on i sa čime raspolažu njegovi protivnici.

 

E sad, to što je ogolio Pikseta, verovatno nije bio najteži posao na svetu. Ali je commendable i nešto što želim od bilo kojeg našeg sledećeg trenera. Da dođemo do nekih gornjih granica mogućnosti, ali za početak da ne delujemo kao ekipa prepuna kontradiktornih ideja i kompromisna družina. Da ne ostavljamo svakom protivniku sve mane na sto, tako vidljivo i očigledno. Da nas ne rešava protivnik disciplinom i malo inteligencije gde dudari.

 

Keka nisam pratio, pamtim onih par sezona u Rijeci i ponekad što ispratim Sloveniju poslednjih godina. Jeste da njemu desni bek igra desno krilo, ali ipak je to desni bek koji je oduvek grlio liniju i pičio dosta napred, nije stavio Baneta Ivanovića tu. Taj desni bek je juče usecao, sarađivao sa ovim bekom iz Celja sjajno, njihova rola je bila kao i sa duom na drugoj strani da nas rastežu i koriste taj ogroman hendikep koji imamo po krilima. I to su dosta efikasno radili na više načina.

 

Ne znam koliko je Lovrič bolji od Elšnika, ali sam primetio da nekih imena nema u 11 ove dve utakmice. Da li je Kek tvrdoglav? Jebem li ga, ne pratim baš pomno. Ali vidim da Slovenija štekće, da klikće, da su odigrali dve otvorene utakmice i da su vrlo, vrlo lako već mogli matematički da obezbede prolaz kao objektivno najslabija ekipa. 

Inače, partije koje su protiv nas pružili Bijol i Drkušić su mi možda i highlight. Imali su jasne zadatke da naši napadači primaju loptu okrenuti leđima, a da im oni duvaju za vrat i odmah agresivno startuju. Mnogo duela su dobili protiv, realno, baš jake mazge u Mitroviću. U trenucima kada je pretnja oko 16, trče u blokove i imaš pravi utisak da funkcionišu idealno sa ostalima iz odbrane. Onaj desni bek je izblokirao Mitrovića u jednoj od retkih situacija gde mu štoper nije bio u zagrljaju, što je dokaz vrlo koncentrisane i funkcionalne odbrane.

 

I da, Slovenija meni igra poprilično zabavan fudbal, makar na ove dve utakmice. I to na nekom maksimalnom nivou, da ne pređu u nešto što bi bilo destruktivno po njih. Za sada baš idealan balans mogućnosti-kapaciteta. Dok smo mi u ogromnom disbalansu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se sto ovde upadam kao padobranac, fudbal vec dugo ne pratim sem evropskih/svetskih, i jednostavno nisam u toku. 

 

Piksi ocigledno je tanak na tehnicko-taktickom planu, ali vidim da provejava poprilicno zla volja prema njemu koja mi se ne cini da je iskljucivo iz sportskih motiva. 

 

Jel on to javno podržao SNS ili se na neki slican nacin ljudski obrukao? 

Edited by Horium
Link to comment
Share on other sites

Bio je fino podrzavan do svetskog dok je bila ta neka euforija oko njega i medju igracima i medju navijacima. Naravno da smeta i to van sportskih motiva ali to sve proizilazi bas zbog tih sportskih motiva, da se igra dobar fudbal ili bar da se izvlaci maksimum od ove ekipe pa sve i da su isti rezultati ne bi bolo oci toliko ni njegovo ponasanje i na terenu i van njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Toliko falinki ima iz više kategorija samo kao selektor, da mu često i prenebegnem to što je transparentni Vučićev prknoljub i populista.

Čovek još od Katara smara pričom o bolnici i povredama (bilo ih je, ali daj druže), ignoriše sve probleme koje imamo, što u obraćanjima, što tamo gde je najbitnije - na terenu. Davao je izjave o fokusu i ispravljanju defanzivnih grešaka, a onda iznova i iznova stavlja tim u poziciju da se one manifestuju, samo je pitanje na koji način.

 

Potpuno odsustvo samokritike i korišćenja ogledala, lik je mrtav 'ladan za utakmicu sa Slovenijom rekao da je problem bila realizacija. 

Priča da ulazimo bojažljivo u utakmice. Ne ulazimo bojažljivo nego te pritisnu i igrači ulaze u veoma nezgodne situacije iz kojih se teško iskoprcati. Samo sreća nas je delila da nas Slovenija otvori kao Engleska na samom početku meča. Toliko problema je bilo u prvih 45 da je realizacija otprilike 5. po redu, jer je ipak malo promenljiva kategorija. Ono što nije promenljivo jeste da ga taktički popiša za sada svaki trener na velikim takmičenjima protiv kojeg je igrao. I jači i slabiji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Upravo to, mozda bi i bili fokusirani da ima igru i rezultate na njegovo politicko opredeljenje sad se trenutno ne postize jer igramo u ove 2 utakmice ubedljivo najgori fudbal od svih ekipa na turniru mozda su poljaci i slovenci tu negde sa nama i to je to svi ostali daleko ispred nas igramo kao da je 87. godina.

Link to comment
Share on other sites

Piksi i dalje ima najbolje rezultate od svih selektora Srbije, izuzimajuci Muslina kome nije data sansa da pokaze sta zna na svetskom, i Antica koji je nepravedno smenjen. Antic je odveo ekipu na svetsko i ispao u grupi, isto to je uradio i Piksi, plus sada vezao i evropsko, i usao u A Ligu nacija. Pljuvanje bi imalo smisla da nemamo tragikomicnu zemlju i fudbalski savez decenijama unazad, i da nismo druga liga evropskog fudbala poodavno, da se nismo do juce brukali sa Skotskom, Azerbejdzanima itd. Piksijeva dva najgora rezultata su nereseno sa Kamerunom i Slovenijom, ekipe od kojih smo jaci, ali opet nije izgubio. Svi njegovi porazi su dosli od kvalitetnijih ekipa, bogatijih, vecih zemalja sa boljom tradicijom...

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Toliko falinki ima iz više kategorija samo kao selektor, da mu često i prenebegnem to što je transparentni Vučićev prknoljub i populista.

Čovek još od Katara smara pričom o bolnici i povredama (bilo ih je, ali daj druže), ignoriše sve probleme koje imamo, što u obraćanjima, što tamo gde je najbitnije - na terenu. Davao je izjave o fokusu i ispravljanju defanzivnih grešaka, a onda iznova i iznova stavlja tim u poziciju da se one manifestuju, samo je pitanje na koji način.

 

Potpuno odsustvo samokritike i korišćenja ogledala, lik je mrtav 'ladan za utakmicu sa Slovenijom rekao da je problem bila realizacija. 

Priča da ulazimo bojažljivo u utakmice. Ne ulazimo bojažljivo nego te pritisnu i igrači ulaze u veoma nezgodne situacije iz kojih se teško iskoprcati. Samo sreća nas je delila da nas Slovenija otvori kao Engleska na samom početku meča. Toliko problema je bilo u prvih 45 da je realizacija otprilike 5. po redu, jer je ipak malo promenljiva kategorija. Ono što nije promenljivo jeste da ga taktički popiša za sada svaki trener na velikim takmičenjima protiv kojeg je igrao. I jači i slabiji.

Spinuje covek. Kaze problem realizacija. Jeste svakako ali ocekuje se da se protiv tima kvaliteta Slovenije stvori par dobrih sansi ali ne ocekuje se da Slovenija stvori pred tvojim golom isto toliko sansi jbg.Isto tako je sramota da ti protiv njih ne mozes da izneses loptu na njihovu polovinu.

 

Kaze imali smo veci posed od Slovenije ono tipa 60-40 a ustvari ne napomene kakav je kvalitet tog poseda.Mi smo se uglavnom dodavali na sredini i izmedju odbrane dok sam kod Slovenaca bukvalno bio u strahu da ce nas probiti. 

 

I samo njihov losiji individualni kvalitet ih je sprecio za nesto ozbiljnije.

 

Bice kuku majko kad nas Danci pritisnu a pritom imaju kvalitet da konvertuju sanse u solidnim %.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

ali ne ocekuje se da Slovenija stvori pred tvojim golom isto toliko sansi jbg

 

A uspela je da odigra sa Danskom nereseno? Sta tek Danci da kazu, dozvolili su da odigraju nereseno sa ekipom koja je jos vise slabija od njih nego sto je slabija od Srbije.

 

Ne spinuje samo Piksi, nego svi koji neobjektivno pljuju njegove rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...