Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

Da ne sirimo mnogo pricu.

Najgora smo reprezentaciju na prvenstvu zbog najlosijeg trenera na istom.

Nemamo nikakvu ideju, nikakvu koncepciju.Sablonski se nabacaju igraci na svoje pozicije i kao cekamo da se nesto desi.

Izmene su sablonske, obicno pozicija za poziciju.Nema nikakvog taktickog prilagodjavanja, promena formacije, taktike,nacina igra,sto svaka ekipa i po vise puta radi tokom meca.

Igraci cesto igraju van svojih pozicija samo da bi se zadovoljila forma da su u ekipi(citaj Vlahovic,SMS, Zivkovic) 

 

Sve u svemu sve sto od modernog fudbala ova ekipa ima jeste na papiru ta formacija 3-5-2, drugo jedan dekadentni fudbal, rigidan, bez ideje, bes kreacije, bez presinga, bez energije.Sve ono sto danasnji fudbal nije.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Steta sto Danci ovo nisu dobili. Nama treba da Englezi dobiju dva razlike Slovence, mi odigramo nereseno sa Dancima, Hrvati ne dobiju Italijane i Skoti i Madjari odigraju nereseno.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Mozda je pre par godina i imao smislo da igramo iskljucivo na to da Tadic bude alfa i omega, i da se konstantno napucava na Mitrovica, ali sada je to besmisleno.

 

Tadic je usporio, o Mitrovicu da ne pricam, a vise nemamo ni Kostica koji je bio prvi medju jednakima kad je rec o ostalima.

 

Cim prestanemo da igramo po tom sablonu, ekipa odmah bolje izgleda. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Small Owl said:

Gledam na BHT..gosti u studiju Amar Osim i jos jedan trener (Slaven Musa).Kazu prvi put u zivotu vide da skoro cijelo plv oba full back-a igraju na kontra nogu (ljevak desno a dešnjak lijevo). Bukvalno su se ljudi trudili da ne upotrijebe neki tezak izraz kad su pricali o Piksijevoj taktici i nasim greskama.

 

E bas smo se svi u kolektivu dok smo gledali tekmu ponadali kad smo videli da Gacinoovic ulazi, da ce zameniti pozicije Zivkovicu i njemu...
Zile tesko da moze igde gore da odigra od pozicije na kojoj je u eksperimentu koji se zavrsava neuspesno vec godinama, ali Mijat je na levoj strani nadmasio i Ziletov nivo grozote.

 

Meni je jasno da u reprezentativnom fudbalu imas ogranicenu bazu igraca i da moras mnogo da nivelises i kalkulises sa slabostima i kvalitetima odredjenih igraca, ali da se tako tvrdoglavo drzis svojih fiks ideja u kojim igrace drzis van pozicije, pa nisam verovao da postoji takav nivo arogancije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Polovina nasih napada se svodi na to da se Mitrovic/Vlahovic/Tadic zagrade ledjima okrenutim golu i onda nesto valjda da izmisle? Kao da igramo vaterpolo/rukomet i spustamo na sidrasa. Druga polovina napada je posalji visoku loptu napred, ali cak i kad neko spusti tu loptu u najvecem broju situacija nju nema ko da pokupi jer nemamo sredinu terena. Ocajni smo na tim nicijim loptama, delom zbog lose postavke na terenu, delom zbog toga sto nemamo neke plemenite igrace na sredini koji osecaju igru, citaju unapred i znaju da se postave, vec klasicne trkace, zadnje vezne.

Nemoguce je da Piksi nije svestan koliko ovo sa dva spica ne funkcionise, ali trenutno ocigledno nema muda, a ni autoritet da ostavi nekog na klupi. Takodje ima i do toga sto misli da je smeker i baja sto igra sa dve devetke, a koliko nam to unistava igru nije nesto na sta se obazire.

Ima raznih komentara kako igracima nije stalo, ne bore se i slicno. Ja se ne bih slozio, a mogu da razumem zasto neko tako misli jer protivnici cesto imaju mnogo prostora, niko ih ne napada, deluje kao da nas nema nigde na terenu, a jasno je da mi takticki stojimo katastrofalno i da curi na sve strane. Ima mnogo rupa koje je nemoguce pokriti zeljom i suvim trcanjem u prazno.

Dobro je sto smo dali gol. Bedak bi bio da smo posle dva kola sanse za prolaz dalje sveli na teoriju, iako to uopste ne bi bilo nezasluzeno. Imamo bar cemu da se nadamo, da iscekujemo tu utakmicu protiv Danske i da mislimo kako cemo konacno zaigrati ozbiljan fudbal. Licno mislim da su nam sanse minimalne i da je to neka slicna situacija iz Katara protiv Svajcarske kada su nas rutinirali, ali i tu smo se nadali 50-ak minuta. 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ako bih morao da izvučem neku dobru stvar iz današnjih dešavanja, to je da je Samardžić uspeo da napravi par dobrih stvari za kratko vreme koje je proveo na terenu, te nada da će mu piksi dati više šanse u meču sa Dancima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Unknown said:

Steta sto Danci ovo nisu dobili. Nama treba da Englezi dobiju dva razlike Slovence, mi odigramo nereseno sa Dancima, Hrvati ne dobiju Italijane i Skoti i Madjari odigraju nereseno.

Možemo čak i sa remijem dalje ako Slovenci izgube od Engleza više od jednog gola razlike plus da skupina Hrvatske i Mađarske ostanu na trenutnim bodovima. Ali puno je tu ako. Nama samo pobeda garantira prolaz dalje. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, bodo said:

Ima još sličnih situacija po grupama. Hrvati i Albanci po bod i tu bi mogli i ostati. Kao i Škoti i Mađari, 1 i 0 bodova i  tu bi mogli i ostati. 

Škoti i Mađari sledeći meč igraju između sebe.

 

Mora još jedna grupa da bude tragična po pitanju trećeg mesta da bi Srbija sa jednim bodom išla dalje uz finu gol razliku.

 

Za sad samo za Hrvatsku i Albaniju ima postoji velika šansa da završe sa trenutnim brojem bodova.

 

Videćemo, imaju još tri grupe da se igraju, možda se i posreći.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Škoti i Mađari sledeći meč igraju između sebe.

 

Mora još jedna grupa da bude tragična po pitanju trećeg mesta da bi Srbija sa jednim bodom išla dalje uz finu gol razliku.

 

Za sad samo za Hrvatsku i Albaniju ima postoji velika šansa da završe sa trenutnim brojem bodova.

 

Videćemo, imaju još tri grupe da se igraju, možda se i posreći.

Neka završi nereseno i Škoti na dva i lošom gol razlikom i Mađari na jedan ali to je već teška kombinatorika. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Unknown said:

Realno je da Skoti i Madjari podele bodove. Najveci problem je da mrtva Engleska napuni Slovence koji su bolji sa kartonima od nas.

Je. Mi moramo dobiti i to je ključ svega. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Smrtokapa said:

Ako bih morao da izvučem neku dobru stvar iz današnjih dešavanja, to je da je Samardžić uspeo da napravi par dobrih stvari za kratko vreme koje je proveo na terenu, te nada da će mu piksi dati više šanse u meču sa Dancima.


Istina mada je ušao u trenucima grlom u jagode. Doduše jedini je facijalnom ekspresijom govorio da može i veruje. 
 

Glava za glavu, mislim da ne dobijamo ništa ili minimalno. Ova postavka sa Mitrom, Vlahom i Tadirlom napred jednostavno ne može, pa ni da imamo dva Kantea na sredini i elitne bekove. Za početak bilo kakve bekove. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najrealniji scenario za prolaz dalje

 

X sa Dancima, Englezi da dobiju Sloveniju sa dva razlike ( ili sa 1 0, a da mi odigramo 2 2 sa Dancima ili 3 3 ili jace ) , da Spanija dobije Albaniju, da Hrvati ne dobiju Italiju i da Madjari i Skoti zavrse nereseno. 

 

Te dve grupe ce se igrati pre nase, tako da cemo znati da li nam X odgovara protiv Danske , mada ima i grupa sa Austrijom i Poljskom gde takodje moze da se desi da treceplasirani tim ima cak i 1 poen, ako Austrija i Poljska izgube od Holandije i Francuske, a odigraju medjusobno nereseno. 

 

Svaki drugi scenarijo u kojem se ukljucuje pobeda Srbije nad Danskom, je nerealna, mada ne i nemoguca. Ali sa ovakvim timom, vodjenje, startnom postavom, to je SF. 

Mozda ako bi promesao karte, ubacio Lazara Vujadina Samardzica, Jovica, Birmancevica, izbacio Arape, penzose i sve one koji nece da trce. 

Prosto je nestvarno sta su radili Mladenovic, Mijat i ostali , kakve greske, kakvi potezi. 

SMS je bezobrazan, Vlahovic je postao Mini Val Vlahovic. 

 

Ipak, i ovaj poen je dobar, bar za 20k navijaca koji su dosli danas i bili fenomenalni, bar da se malo poradaju i da Srbija ne zavrsi ucesce sa 0 poena i 0 datih golova, a to je cak i bila realna opcija sve do gola Luke Jovica danas. 

Ovako, manje vise sve je ocekivano, poraz od Engleza, mozda poena sa Slovencima i poraz od Danske. 

 

Vazno je ucestvotati na velikim takmicenjima, Srbija nije materijal za nesto vise, ni blizu, tako da svaki plasman je senzacionalni uspeh za srpski fudbal. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Unknown said:

Realno je da Skoti i Madjari podele bodove. Najveci problem je da mrtva Engleska napuni Slovence koji su bolji sa kartonima od nas.

Jeste, to je mnogo veći problem. Sa dva boda bi trebalo bez problema da se uđe u izbor za četiri najbolje reprezentacije sa trećeg mesta, još imaju tri grupe da se igraju, sigurno će biti još neka dosta povoljna za Srbiju, a jedna je baš, baš povoljna (ALB/HRV)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Charles De Ketelaere said:


Istina mada je ušao u trenucima grlom u jagode. Doduše jedini je facijalnom ekspresijom govorio da može i veruje. 
 

Glava za glavu, mislim da ne dobijamo ništa ili minimalno. Ova postavka sa Mitrom, Vlahom i Tadirlom napred jednostavno ne može, pa ni da imamo dva Kantea na sredini i elitne bekove. Za početak bilo kakve bekove. 

 

Da, čini mi se da je gro vremena dok je bio u igri proveden u izvođenju prekida. Ipak, šta je do njega uradio je - jedna šansa koju je sam sebi iskreirao i asistencija iz kornera.

 

Nažalost, sumnjam da će Piksi sada odustati od dva napadača, a to nam sa načinom na koji igramo ne donosi ništa sem neke prednosti u poslednjih pet minuta kada se svodimo na all-in bunarenje i prekide.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

Da, čini mi se da je gro vremena dok je bio u igri proveden u izvođenju prekida. Ipak, šta je do njega uradio je - jedna šansa koju je sam sebi iskreirao i asistencija iz kornera.

 

Mislio sam i ja da je Samardžić izveo korner ali posle sam video da je Ilić uzeo loptu i centrirao. Ali stoji sve rečeno za Samardžića. I svaka lopta koju je zavrnuo je bila dobra. Ima mnogo više živosti od Tadića i Sergeja, direktniji je, i manje pročitan nego konkurencija što nije za zanemariti.

 

Ali opet se sve svodi na principe u igri. Igramo neki O-ruk fudbal sa sve Tadićem i Živkovićem, bez Kostića. Mi smo tim kontradiktornosti. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lazar Vujadin Samardzic covek preokreta, covek nosi sam Udinese, perfektno izvodi prekide, leva noga perfektna, bruka da tako talentovan klinac, mlad, greje klupu SMS bezobrazniku , penzosu Tadicu ( najspremniji, jelte ) i gomili egoista koji ocito smatraju da im je mesto u postavi ostavio neko u zavestanje i da samo oni mogu da racunaju na to, pa se jos bune kad ih selektor promeni. 

 

More bre, bolje da ne kazem sta mislim. Piksi je uzasno limitiran trener, verovatno najslabiji na EURU sto se tice toga, ovo sta on radi sa ovim timom od SP je za ne verovati. Razumem da naidje neki krizni period, ali covek se uopste ne trudi da resi probleme, vec samo doliva ulje na vatru, izborom postave, taktike, izjavama itd itd

 

Koji jebeni razlog postoji zasto nisu pozvani Radonjic i Lazovic ili Ristic, pa te unistava Mijat sa jedne i Mladja sa druge strane ( Mladenovic je isto ocajan bio danas, to sto moze da odigra nesto nekad dobro, vec na sledecoj ce da ponisti ocajnom partijom ). 

Mijat danas prima loptu tako sto sebi daje for od 3m, gubi loptu i slovenacka verzija Varjacica, Karnicnik, pretrcava 200m i sam zavrsava akciju na drugoj stativi. 

 

Samo taj gol pokazuje cirkus na sta lici Srbija pod Piksijem. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dva ovakva špica sidraša zajedno kod nas baš nikakvog smisla nemaju. 

Sebični, slabo pokretni, sa veznima iza koji ništa ne umeju iskreiraju kroz sredinu. 

Jedino kao dva trupca koje gađaš bombama s krila. Ali ni to više ne prolazi. 

Ta postavka je kao da imaš igrača manje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samardzic izvodi perfektno kornere, maltene citave sezone to pokazuje u Udineseu, u A timu greje klupu SMS i Tadicu, Piksi je upao u zamku kao i Dalic sa Modricem, robiju imenima i to je to. 

 

Ne vidim nacin da sa ovakvom postavom i personalnim resenjima, Srbija dobije Dansku, za tako nesto mora Senzacija, Motivacija, Mladost, faktor X, to moze samo ako se istumba sastav bar sa 5,6 novih imena, pa i tada smo opet autsajderi.

 

Mada , Danci su znali da se blamiraju u bitnim utakmica, kao kad ih je dobila Australija na SP , recimo, pa i ta Slovenija je bila bolji rival u 2/2 te utakmice i bila cak i bliza pobedi, ali naprosto i Australija i Slovenija imaju TIM, Srbija nema tim, ima trenerskog pocetnika na klupi. 

 

Ne zanosite se EUROM, molim vas, Srbija i 1/8, kao dupe i Milibrot.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...