Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Sa sve top speedom od 27 km na cas, pri cemu je na samom dnu, sto znaci da mu je i prosecna brzina kretanja otprilike takva da je pri samom dnu, sto znaci da je ta statistika kad je on u pitanju apsolutna prevara. Jer tim tempom dzoginga i ja mogu da istrcim toliko, bez problema. 

 

Treba da se gleda distanca, top speed i prosecna brzina, i da se na osnovu toga izvuce prosek. To daje pravu sliku, a tu Sergej nije u prvih 100 na turniru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Markoss said:

Treba da se gleda distanca, top speed i prosecna brzina, i da se na osnovu toga izvuce prosek. To daje pravu sliku, a tu Sergej nije u prvih 100 na turniru.

 

To daje sliku koliko igrač terena pokriva, koliko je dinamičan u kretanju, a to nije ono što je tema, već tejkovi da je Sergej lenj i da ne trči. Kako se baš njemu omaklo da najviše izdžogira od 22 ekipe?


Evo ti ga Asllani, lik koji se tukao sa Barellom i Žoržinjom 95 minuta, sa skoro 2 kilometara manje i manjim top speed-om.

 

Sličan top speed ima i Rice ali je holding veznjak i neki drugi atributi su daleko važniji.

 

I od svih igrača, i koji se zaleću i koji pametno trčetm baš Sergej pokrije osetno više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni je zlocin da Samardzic ne dobije ni minut. Svi smo ga gledali bar nekd, a imamo oci. Mislim da bi bio pravo osvezenje za nasu reprezentaciju. Niko ne moze da me ubedi da u ovoj konkurenciji nije u top 3 nasa veznjaka.
To me je uvek bolelo, sto nikada kvalitet nije bio u prvom planu, tj nikada nisu igrali najbolji. To kod drugih nije slucaj, posebno top ekipa.
Ovde uvek neke kombinacije, drugi iz zahvalnosti, treneri vecito neke izlapele face (bez uvrede) itd.
Propusticemo i njega...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, Sergej je kao i Milijaš spor lik, nema te pripreme koja će od njega napraviti nekog sprintera. Njemu su vizija, glava, tehnika i visina forte, a u ekipi gde imaš dva trkača u Lukiću i Iliću taj aspekt koji mu je loš nije uopšte presudan. Veći problem je što često uopšte ne utiče na igru a kao kreativni, diktator tempa to je baš problem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Kataru je isto bio neki podatak da smo trčali najviše na turniru, međutim tada smo trčali glupo.

 

Sada protiv Engleza je bilo to dosta korektno, dobar deo meča smo imali kontrolu i na kraju popadaše Englezi, a naši su izgledali dobro. Videćemo protiv Slovenije kakva pluća imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lično gotivim Serđa kao vrlo specifičnog igrača van ovog vremena, njegov Lacio je bio super zanimljiv za gledanje. Međutim razumem i frust običnog naroda koji u eri super atleta i trkača prosto ne mogu da svare taj neobavezni balon stil i to je to.

 

Niti je on Mesi da ima 101 trik u džepu i bez sprinta pozadi, niti smo mi Argentina pa da ga okružimo elitnim kerberima na 5 pozicija. A opet držati ga previše na klupi ili čak precrtati je greh jer uvek može ponudi nešto, baš jebena situacija sa njim. Šta god da uradiš ulaziš u problem. 

Edited by Molina23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bolji nego u Kataru, novi igrači bolji nego oni u Kataru, ili jednako kvalitetni: Gvardiol, Stanišić, Kovačić, Majer, Petković, Budimir, Erlić, Sučić, Ivanušec (Barišić), Kramarić, Baturina (Jakić), Livaković, Vida, Mario Pašalić
Upitnik: Modrić, Brozović, Sosa, Juranović, Marco Pašalić (Livaja)
Lošiji nego u Kataru: Perišić, Pongračić (Lovren), Šutalo, Pjaca (Oršić), Vlašić (napustio EURO zbog ozljede)

To što Modrić nije iscjeđen u njegovim godinama može biti plus. Ostalima sam gledao formu u sezoni i promjene u momčadi.

Link to comment
Share on other sites

  • Don Juan changed the title to Euro 2024 - Linkovi za prenose
1 hour ago, Charles De Ketelaere said:

 

To daje sliku koliko igrač terena pokriva, koliko je dinamičan u kretanju, a to nije ono što je tema, već tejkovi da je Sergej lenj i da ne trči. Kako se baš njemu omaklo da najviše izdžogira od 22 ekipe?


Evo ti ga Asllani, lik koji se tukao sa Barellom i Žoržinjom 95 minuta, sa skoro 2 kilometara manje i manjim top speed-om.

 

Sličan top speed ima i Rice ali je holding veznjak i neki drugi atributi su daleko važniji.

 

I od svih igrača, i koji se zaleću i koji pametno trčetm baš Sergej pokrije osetno više.

 

Neverovatna slucajnost je da Rice koji je cuvao veci deo utakmice tog SMS ima mali top speed, tj identican Sergejevom. Naravno da ce da trci onoliko koliko ga ofanzivac natera ili na kraju krajeva protivnicka igra, ako pricamo o zonskoj odbrani. Oni su se svakako suzeno branili, a mi imamo prespor tim. Vec protiv Danaca ce da ima veci top speed, iako ni oni nisu brza reprezentacija.

 

Svakako je promasen fudbal da se poredi top speed za pozicije koje nemaju osnovnu istu funkciju glede odbrane i napada. 

 

Takodje, nije ni tacno da broj pretrcanih kilometara znaci da si pokrio veci deo terena. Poenta je u predjenoj kilometrazi u maksimalnom broju obrtaja, tj u proseku toga. Ako neko pretrci 15km prosecnom brzinom od 20kmh, nece pokriti veci deo terena od onog ko pretrci 13km sa prosecnom brzinom od 25kmh. Ta statisticka kategorija je jedna od najvecih varki i zato se cesto prica o i pametnom trcanju, kao i tome da celu utakmicu imas dobar tempo. 

 

Ja mogu da dzogiram i da na manjoj brzini istrcim 15km, ali ako bi mi se prosecna brzina podigla za malo vise, pitanje je da li bih mogao i 10. Ako bi je dodatno podigao, pitanje je da li bih mogao i 5. To se zove fizicka sprema i o tome pricam kad kazem da u Arabiji rade gore nego u Surdulici. Primeri Ronalda i Brozovica kao nature freakova nisu na mestu, ali SMS je odlican.

 

Steta stvarno sto nema i to na sajtu da vidimo prosecnu SMS-ovu brzinu na toj kilomtrazi. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Portugal meni po imenima preozbiljna ekipa, ali bas imaju problem u tome da izgrade ikakvu igru. Vec par takmicenja su kljakavi. Mozda je i do toga sto im je Ronaldo i dalje alfa, a nije najbolji igrac.

Link to comment
Share on other sites

Kako Pep unistava fudbalere driblere pa to je nevjera, Bernardo City sistem i to je to. Decko non stop uspori napad. Svi bi direktno osim njega, sve zivo uspori.

 

Nuno Mendes ne zna dje bije

Na pol odmah izmjena Joao Neves/Palinha umesto Mendesa a da Cancelo ide na LB i barem 2 ili 3 komada u mrezi Ceske

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bode said:

Po meni je zlocin da Samardzic ne dobije ni minut. Svi smo ga gledali bar nekd, a imamo oci. Mislim da bi bio pravo osvezenje za nasu reprezentaciju. Niko ne moze da me ubedi da u ovoj konkurenciji nije u top 3 nasa veznjaka.
To me je uvek bolelo, sto nikada kvalitet nije bio u prvom planu, tj nikada nisu igrali najbolji. To kod drugih nije slucaj, posebno top ekipa.
Ovde uvek neke kombinacije, drugi iz zahvalnosti, treneri vecito neke izlapele face (bez uvrede) itd.
Propusticemo i njega..

Ja imam utisak da imaju bar 10% strpljenja za njega kao za sms da bi svi profitirali, ali avaj. SMS verovatno može odlično da funkcioniše u timu gde su svi na svojim prirodnim pozicijama, gde ima jasan sistem i gde ostatak tima može da kompenzuje tu njegovu šlager igru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Kako Pep unistava fudbalere pa to je nevjera, Bernardo City sistem i to je to. Decko non stop uspori napad. Svi bi direktno osim njega, sve zivo uspori.

 

Nuno Mendes ne zna dje bije

Na pol odmah izmjena Joao Neves/Palinha umesto Mendesa a da Cancelo ide na LB i barem 2 ili 3 komada u mrezi Ceske

A nema veze sto se gleda da svaku loptu doture Kristijanu?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...