Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Pa nismo protiv Brazila igrali niski blok.

 

Baš tako.

Odlična paralela.

Treba biti pametniji i prizemniji ovaj put.

Umesto 1 i 0 boda, uzeti 3 i 1 ovaj put u drugoj i trećoj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

Petrovic- Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic- Gacinovic, Gudelj, Ilic, Kostic- Tadic, Samardzic, Vlahovic

 

Ovo je po mom misljenju najbolje od onog sto je Piksi pozvao. S tim da bi u nekom idealnom scenariju, Lazovic igrao pre Gacinovica, a Erakovic pre Milenkovica, al avaj, nisu pozvani. Sa dobrim selektorom bi se moglo ovde pojuriti sa Danskom, ovako teska prica. Mec sa Slovenijom nam je kljucan da uzmemo to trece mesto i probamo da prodjemo dalje. 

 

Ipak ne sumnjam da nas ceka novi blam, i novi ugovor za miljenika AV-a.

Ovo bi bio i moj sastav uz ogradu oko golmana pošto ne znam koliko je Petrović uigran sa ostatkom odbranom pa bi tu ipak zadržao Vanju. Ovde je sve fudbalski posloženo a i zamene bi znale da kad uđu moraju da unesu svežu krv a ne  odrađuju posao.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 hours ago, Charles De Ketelaere said:

Austrijanci mnogo češće i bolje mogu da rade osnovne fudbalske stvari gde mi pucamo. Dakle većinski su taktički smisleni, znaju šta im je ideja kada da iskoče, kada da napadnu prostor, tako da su u startu u dosta boljoj ekipnoj poziciji od nas. To što naši igrači đuture verovatno znaju više ševe ili fudbala je u potpuno drugom planu.

To je otprilike ono što mene užasava, što već godinu i nešto dana nismo uspeli da stvorimo nešto koliko toliko smisleno nego se uzdamo u kombinatorike ofanzivno potentnih igrača. 7 disciplinovanih i spremljenih igrača koji možda talentom su nivo ispod će u većini slučajeva biti pobednička strana.

Viđeno na turnirima toliko puta. Brazil 2006. 2010. 2022. Češka 1996. 2004. 2008. Nizozemska 2008. Engleska 2014. i 2016. Italija 2004. 2010. i 2014. Španjolska 2004. 2014. 2018. i 2022. Hrvatska 2006. i 2008. Srbija 2010. i 2022. Francuska 2004. Portugal 2004. 2014. Njemačka 2004. 2018. 2022. Belgija 2016. 2022.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ok su Danci, Eriksen pokazao da bez starca nema udarca, iako mi njihova ekipa deluje mlado i zeleno. Stihijski napadaju, i tu podsecaju malo na Mancester Junajted, sve sa Hojlundom napred, od koga im mnogo toga zavisi. Da sam Piksi, suprotstavio bih im nase najspremnije i najbrze igrace, ne nuzno i tehnicki najjace, da se ne bi ponovilo onih 3:0, i tu cemo da imamo sansu ako im ne dozvolimo da nas nadtrce, jer mislim da imamo vise fudbalskog klikera od njih.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, diego said:

Ok su Danci, Eriksen pokazao da bez starca nema udarca, iako mi njihova ekipa deluje mlado i zeleno. Stihijski napadaju, i tu podsecaju malo na Mancester Junajted, sve sa Hojlundom napred, od koga im mnogo toga zavisi. Da sam Piksi, suprotstavio bih im nase najspremnije i najbrze igrace, ne nuzno i tehnicki najjace, da se ne bi ponovilo onih 3:0, i tu cemo da imamo sansu ako im ne dozvolimo da nas nadtrce, jer mislim da imamo vise fudbalskog klikera od njih.

 

Sinoć nakon prekinutog derbija u košarci pustili snimak, odgledao sam celu utakmicu.

 

Uvek je gotivno gledati utakmice reprezentacije Danske na Parkenu, sećam se kako su nas "progutali" pre 10ak godina kada je Youssef Poulsen zabio Stojkoviću čini mi se. Baš odlična atmosfera, akustičan i simpatičan stadion, svi u crvenom, glasni, prate ritam utakmice, za razliku od naših šabana uglavnom. 

Elem, dobra Danska, čini mi se da nam baš ne leže, da igramo u Kopenhagenu potpisao bih 3:1 konačan rezultat. Kao i Austrija iskoristili su ovo kao pravu proveru, iako je prijateljska utakmica mogla je lagano proći kao kvalifikaciona ili turnirska.

Link to comment
Share on other sites

Medison prvi koji je otpao sa spiska Engleske. Iskreno, nije mi bas jasan odnos prema njemu, uvek su dobijali sansu neki igraci koji su mozda trenutno u boljoj formi, ali overall slabiji igraci, ocigledno ce i sada to biti slucaj.

Link to comment
Share on other sites

Večeras ćemo znati konačne timive avih reprezentacija, pa bi bilo dobro da krenemo sa otvaranjem grupa. Ako ima dobrovoljaca, neka se jave.

Takođe ako neko želi dabotvori temu za našu reprezentaciju.

@Charles De Ketelaere pošto si se prvi javio, možeš da biraš grupu 😁.

Link to comment
Share on other sites

Danska je bila odlicna na EURU, sudije ih urnisali sa onim nepostojecim penalom u produzecima za Engleze, ali su zato na SP odigrali u rangu Piksijeve cete, ispali u grupi sa Australijom, Francuskom i Tunisom, realno veci podbacaj nego Srbija sto je podbacila, uzimajuci kvalitet Danske. 

 

Oni su mi misterija , mogu da odigraju briljantno i da odu i do 1/2 opet, mogu i da ispadnu u grupi, da recimo budu iza Slovenije, a posto mozda i treci prolazi, verovatno ce proci dalje. 

Srbija je naslabija ekipa u toj grupi, od Slovenije smo bolji mozda po imenima, ali timski smo ocajni. 

 

Link to comment
Share on other sites

Najjaci su oni koji tvrde da je dobro sto nema euforije jer je to mogucnost za rezultat. Ni postojeca odnosno nepostojeca atmosfera ne moze da popravi totalni takticki disbalans izmedju redova, takticku neodgovornost veznog reda a i guranje igraca na pozicije koje ne mogu da igraju ni u ludilu. Ne verujem da mozemo uraditi bilo sta protiv Danske, da ne govorim o Englezima. Sa Slovenijom mrka kapa, moze otici na obe strane mada mi mirise na neko 2-2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako insistirate zašto da ne, biće mi potrebno da uradim istraživanje jer vrlo slabo pratim fudbal već nekoliko godina, i verovatno bi uvodni post bio u fazonu "danas ćemo govoriti o mišu, miš je mala životinja za razliku od slona koji je veliki *jako opširno izlaganje o slonu*"

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...