Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

I jos nesto...gledajuci jucerasnju utakmicu uopste nisam video da su Austrijanci nesto tehnicki potkovaniji i brzi od nas. Gomila prosecnih igraca uz 2-3 malo bolja. Dakle, nesto slicno kao nas sastav. Ne znam kojeg bih njihovog igraca pozeleo u nasem timu (ne racunajuci Sabicera koji nije ni igrao juce). Ali zato disciplina i ideja u igri nebo i zemlja. Prvo poluvreme je proslo kako je proslo, ali drugo poluvreme u kojem smo mi kao nesto i odigrali oni su imali jednu stopostotnu sansu i jos jednu 4 na 2 kontru koju su lose zavrsili, a na drugoj strani mi nista. Protiv ovakvih rivala deluje da nam je neki maksimum da iscupamo bod, i to samo ako uspemo da damo 2-3 gola jer cemo verovatno isto toliko i primiti. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


Rukopis Rangnicka je fascinantan. Jesu dobra ekipa ali ne toliko dobra individualno kao sto kolektivno deluju. Ubili su nas u prvom poluvremenu.


To je i glavni zadatak selektora, da nađe neke principe igre koji odgovaraju igračima koje ima na raspolaganju i to pripremi. 
 

Austrijanci su puni Bundesligaških igrača što one Švapske što njihove, igra se sličan fudbal, slična "ideologija" i to mora da šljaka. I kao takvi su baš neprijatni za rastrzane ekipe poput naše. 
 

Pikseto realno nema materijala za takvu pogaču, ali to ne znači da alternativa mora da bude baš bajata. 
 

Za njegovog mandata pamtim dva momenta vrhunca gde mi se javila nada da ćemo doći do neke čvrstine i modernih principa: ona kontra u Norveškoj za 0:2 i prva kontra Brazila u prvom poluvremenu gde smo munjevito istrčali sa Vinisijusom i ekipom i zatvorili sve. Sada je jasno da imamo neke momente gde možemo, ali da ova ekipa nije spremna za ceo turnir da parira ekipama koje su našpanovane onda kada je to najpotrebnije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, СтелаРоса said:

I jos nesto...gledajuci jucerasnju utakmicu uopste nisam video da su Austrijanci nesto tehnicki potkovaniji i brzi od nas. Gomila prosecnih igraca uz 2-3 malo bolja. Dakle, nesto slicno kao nas sastav. Ne znam kojeg bih njihovog igraca pozeleo u nasem timu (ne racunajuci Sabicera koji nije ni igrao juce). Ali zato disciplina i ideja u igri nebo i zemlja. Prvo poluvreme je proslo kako je proslo, ali drugo poluvreme u kojem smo mi kao nesto i odigrali oni su imali jednu stopostotnu sansu i jos jednu 4 na 2 kontru koju su lose zavrsili, a na drugoj strani mi nista. Protiv ovakvih rivala deluje da nam je neki maksimum da iscupamo bod, i to samo ako uspemo da damo 2-3 gola jer cemo verovatno isto toliko i primiti. 


Meni je Lajmer koji je usao pre kraja prvog poluvremena strasna igracina. Harao je sredinom terena, bas dominantan igrac.

Usudio bih se reci da nam takav tip igraca vise nedostaje nego Tadic. Radilica, jak u duelu i odigra fantastican prvi pas, inteligentan igrac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odličan je Laimer, vredi pomenuti da su Austrijanci baš dobro pripremili utakmicu, pogotovo kako će braniti Mitrovića i Vlahovića. Izlazili su baš agresivno na njih dvojicu po cenu faula, i valja pomenuti da se retko pištalo, a konkretno kod drugog gola lagano je mogao svirati faul Dansa na Vlahoviću. Mitrovića su potom baš Švajcarska 2018 branili, vukli za razne delove dresa, kolence... 

 

Oni su ovu utakmicu shvatili kao pripremu za slično na EP, ovaj naš je shvatio kao priliku da proba nešto novo. Pakao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, diego said:

Slovenija jedva izvukla pobedu protiv mocne Jermenije, spasao ih veteran Ilicic blamaze. 9:4 u sutevima za Jermeniju, 10:1 u kornerima

 

To je do Keka. Čovek je večiti ziheraš i najgora opcija za selektora u ovom momentu, kada posle neznam koliko godina Slovenija konačno ima neke igrače koji bi mogli da igraju fudbal.

 

Umesto toga mu često igraju dva beka po desnoj strani. Istrošeni fizikalci umesto fudbalera, itd itd. Ono, nas če da dobiju na tu foru, tu nema nikakve dileme. Ali od Danske i Engleske porcija i aufwiedersehn

Link to comment
Share on other sites

Hajde da vidimo sta imamo i sa cim mozemo da radimo.

 

Jedino sto smo mi dobro radili u ovom ciklusu i kako smo dosli do najboljih rezultata je "skracivanje" terena gde nasa ipak solidna tehnika moze da dodje do izrazaja i izbacivanje bocnih igraca iz trouglova, gde bismo trazili Mitra u 16, dok nam suteri cekaju neki odbitak. Tako i iz prekida smo dali maltene sve golove.

 

Primali smo golove na glupe kontre kada ostanemo previsoko.

 

Iz tog perioda smo dosli u jos gori - mi sada ne mozemo da ostvarimo svoje prednosti jer smo procitani. Prvo, svako nam zatvara levu stranu gde su Pavlovic i Kostic kao potentniji napadaci. Jednostavno se spuste i blokiraju to sa dva igraca. Prebacivanje na desnu stranu ne radi jer nam je na njoj Zivkovic, koji je igrac manje. On je u poslednjih godinu dana sigurno igrac koji je mogao najvise da proslavi, a dobili smo iz ko zna koliko desetina potencijalnih sansi gde je imao 1 na 1 na boku jednu stativu i to je to.

 

Nase forsiranje da se sporo gradi napad iz poslednje linije se napada presingom sporadicno, nikako konstantno, jer iz tog resavanja presinga mi jedino mozemo i napraviti visak. Cim pocnemo lagodnije da iznosimo loptu to staje i ekipe se povlace u postavu koja ima neki privid duplog bloka na krilu. To je i Austrija igrala sinoc i pustala nas da mrsimo na sredini od jutra do sutra.

 

E sad, kako resiti ove probleme sa ovim skrnavim timom koji imamo? Jako tesko, ali neke stvari mozemo probati. Prvo, nama bi jedan Lazovic bio zlata vredan igrac ovde. Zivkovic bi lepo seo na klupu i protivnici ne bi mogli da se brane sa igracem manje na toj strani jer bi ih iskaznjavali. Tu bi verovatno i Sergej ulazio vise u prazan prostor jer je to jedna od retkih stvari koje on moze (hoce?) da radi u reprezentaciji i samim tim bi i Kostic prodisao levo i mozda bismo mogli necemu da se nadamo. Ovako mrka kapa.

 

Mi igraca za to mesto nemamo i moramo da izmislimo nesto. Gacinovic je jedini igrac koji je to igrao u zivotu, ali je jako los trenutno. Druge opcije su da stavimo tu Birmancevica i cugnemo rakijicu na eks pa sta nam visa sila da, ili eventualno da probamo i Gudelja tu.

 

Znaci nista pametno, ali sve je bolje od Zivkovica. Ja stvarno ne razumem kako je moguce da evo vec godinama on bude maltene najstandardniji igrac, a bukvalno je najveci problem zbog kojeg nam se citava igra raspada. To bi moglo da izgleda ovako:

 

8fFZm8K.jpeg

 

Drugo resenje bi moglo da bude klasicna 4-4-2 gde bi onda Gudelj igrao desno nesto slicno kao Dzaka u Arsenalu (samo je on igrao levo) i da igramo sa Kosticem i Birmancevicem kao bocnim igracima. Ja ne bih dirao ovu trojicu pozadi, kiksiraju i primamo glupe golove, ali je bukvalno sve ostalo gore.

 

Gudelj je kljucan za ovu formaciju. On mora da bude osigurac pozadi i da pocinje napade. Ako uspemo da pomerimo linije napred od sredine, direktnim pasom (za koji je on sposoban) bi trebalo da teoretski Ilic i SMS (koji su nam najbolji centralni vezni) primaju loptu u noge i okrenuti sa ka golu i time dobijaju dodatnu sekundu do dve koja im moze omoguciti da urade nesto konkretno.

 

Mi umesto toga gradimo napad ranim odlaganjem lopte na krilo. Samim tim, uglovi dodavanja i mogucnosti su skracene, pogotovo desno gde igra Zivkovic koje se namesta na levu nogu. Njegovo namestanje je prelako zatvoriti i zato izgledamo tako jalovo. Znaci kljucno je da on odleti iz startnih 11.

 

Ili mozemo da ubacimo i SMSa i Samardzica i Tadica zajedno i poginemo 😄

 

Meni bi Tadic pocinjao sa klupe. On je inteligentan igrac i sigurno bi imao veci impakt tako nego od pocetka zbog godina. Treba Samardzicu dati poverenje i zaista ga testirati jer je on bukvalno jedini igrac koji je potencijalno nosilac u buducnosti.

 

Bez Makse i Lukica koliko je to moguce, eventualno da udju kasnije ako vodimo (sto ce se tesko desavati na ovom prvenstvu 😄 ), skracivanje rotacije od pocetka i to je to. Nadamo se da nece biti povreda i da osim Engleza necemo da se brukamo. Realno ovu grupu bismo mogli da prodjemo.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Piksi ako bude imao muda do kraja, i igrao SVE TRI utakmice na Euru sa Mitrovicem i Vlahovicem napred u isto vreme, mi cemo proci grupu. Mozda nam se to obije o glavu pa nas Englezi natrpaju, ali cemo uzeti bod Dancima (ili ih mozda i pobedimo uz malo srece), i pobedicemo Sloveniju, odnosno proci cemo u drugi krug.

 

To je tako jasno kao dan, i potvrdilo se i sinoc u drugom poluvremenu kada smo bili najopasniji upravo od 46. do nekog 80. minuta dok su njih dvojica bili zajedno na terenu. Iako to godinama izbatadjorisanoj srpskoj fudbalskoj naciji zvuci nadrealno da Srbija treba da igra sa dva napadaca, i kontradiktorno svemu sto su nas nazadni treneri ucili godinama unazad, da se branimo i cekamo slobodnjak Mihajlovica ili skok Komljenovica/Ivanovica/Vidica... mi smo poceli da igramo fudbal onda kada smo izasli sa dva napadaca, a nijedna zemlja nema tako dva rasna, a dijametralno drugacija napadaca, da je kriminalna steta da ih ne uparimo i koristimo maksimalno. Ovde se, paradoksalno, ne radi samo o napadu, vec upravo o odbrani jer Mitrovic i Vlahovic imaju tu sinergiju da odvlace protivnicke igrace na dve drugacije strane i da ih umaraju, te da pritiskaju visoko, i to je prva linija "odbrane". Sinoc je, u drugom poluvremenu delovalo da si mogao da stavis i 5 Gudelja u vezni red, mi bismo i dalje igrali fudbala i pritiskali slogiranu Austriju samo zato sto igramo sa njih dvojicom napred. Koga god ne mrzi, moze da istrazi godinama unazad da smo najbolji fudbal igrali kad su njih dvojica zajedno na terenu - u ligi Nacija, i protiv Portugala tamo drugo poluvreme. Dodje mi da se prosto zapitam kakvi to lezilebovici i amateri sede kod Piksija u analitickom stabu da ne vide tako prostu cinjenicu. Pa jbt, njih dvojica su i hendikepirani toj Svajcarskoj dali po gol za preokret na 1:2 u Kataru. Postoji jos puno sitnih podataka koje sam nasao i analiza koje govore u korist cinjenici da smo najopasniji i najbolji kada igramo sa njih dvojicom napred, ako vec igramo sa 3 pozadi, onda smo uvek pobedjivali slabije od sebe i eventualno iznenadili jace samo kad smo igrali 3-5-2, odnosno 3-4-1-2, gde je taj poluspic Tadic.

 

Sve u svemu, nas tim treba da izgleda otprilike ovako:

 

Golman 

 

Milenkovic Veljkovic (Spajic) Pavlovic

 

Birmancevic  Ilic Gudelj Kostic

 

Tadic

 

Mitrovic Vlahovic

 

I to bi bilo to. Znaci jedino trenutno (polu)resenje je da Birmancevic ode na desno krilo umesto Zivkovica, kako bismo isli na gol vise sto nam je jedino donosilo rezultat u poslednje 3 godine, i da se saceka da Birma napravi sprint i predje nekog na toj strani, kao i Kostic levo. Tadica rotirati sa Samardzicem samo kad se umori, jer mi i dalje nemamo, i ko zna kada cemo imati kreativca kao Tadica, a i sinoc je iako u slabijoj partiji, napravio jedan dribling i centarsut i vratio nas u mec. Maksimovica cuvati iskljucivo kada vodimo i kada treba da se kvari igra, jer on nije nivo za bilo sta drugo. Sergej-lako cu ja sam Maradona-Milinkovic-Savic, bi mi trcao krugove od danas pa do pocetka prvenstva na "suvarak", da ne pipne loptu, pa onda eventualno da razmislim da li ce da bude na klupi zbog bola u kurcu i neverovatne nemotivisanosti. Zivkovic kao i Maksimovic, da ulazi kada nam rezultat vec odgovara.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Moraću da pitam forumsku struku otkud toliko poverenje u Birmančevića i pogotovo Spajića koji sinoć ama baš ničim nisu opravdali poverenje koje su dobili, jeste da ih je Aca hvalio i vrištao kad dobiju loptu ali učinak im je bio baš tanak. Mogu oni sigurno bolje ali to još nisma videli od njih u dresu reprezentacije. Sinoć su pored Mitra koji nikad ne igra loše u dresu reprezentacije svo kavlitet povremeno pokazali Ilić i Samardžić pa bi Piksi tu trebalo da traži neku novu snagu. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Ja imam osecaj da Zivkovic kad trci po desnom boku da vec tu krece da trci ka unutra. Toliko bezi od cele desne strane terena, vecito namesta na levu nogu. Samo sto to naravno ne znaci da je los igrac, pogotovo sto je kod levonogih igraca igra jednom nogom dosta izrazenije nego kod ovih sto cakaju loptu desnom. Krivica je na selektoru. I u pravu je forumas McLeod sto kaze da je Zivkovic razlog sto nam se igra raspada, a on niti je los igrac, niti sam sebe stavlja na tu poziciju.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
17 minutes ago, Perkos2 said:

Moraću da pitam forumsku struku otkud toliko poverenje u Birmančevića i pogotovo Spajića koji sinoć ama baš ničim nisu opravdali poverenje koje su dobili, jeste da ih je Aca hvalio i vrištao kad dobiju loptu ali učinak im je bio baš tanak. Mogu oni sigurno bolje ali to još nisma videli od njih u dresu reprezentacije. Sinoć su pored Mitra koji nikad ne igra loše u dresu reprezentacije svo kavlitet povremeno pokazali Ilić i Samardžić pa bi Piksi tu trebalo da traži neku novu snagu. 

 

Spajic je direktno zasluzan za gol, odlican skok i trzaj glavom. Nije ni pravio neke greske pozadi, osim malo nesmotrenog starta na pocetku, ali ipak nije bio penal. On bi svakako bio rezerva Veljkovicu koji je brzi i mladji i koji ce se lakse nositi sa napadacima Engleske i Danske, ali nije los ni Spajic kao resenje jer je stamen i srcan.

 

Birmancevic, tacno, polovicno sinoc, pretrci igraca, pa nema snage ili ne oseti momenat da centrira, pa na kraju nista. Ali i to je nesto, jer trenutno nemamo nista. Dao je mnogo golova i asistencija u zavrsenoj sezoni, uradice nesto na prvenstvu na krilima tog samopouzdanja, sigurno. Bar neki prodor ili gol koji moze da se pokaze kljucnim za prolaz.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

I second that.

 

Tema "Pripremne utakmice" se već prepunila postovima u reprezentaciji Srbije. Ako je moguće da moderacija prebaci temu sa Fudbala o reprezentaciji ovde, a tamo je zaključa do kraja prvenstva, plus da prebaci postove sa Pripremnih utakmica tu.

 

Ne, nemam muzičku želju 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako bismo igrali sa dva napadaca, onda mora SMS da igra, i to u povucenijoj ulozi.

 

Nije da se proslavio tu, ali on je jedini igrac koji teoretski moze da pomeri linije blize golu pa da ta dva napadaca imaju smisla.

 

Bez njega Mitrovic i Vlahovic ne bi pipnuli loptu po 30 minuta.

 

To smo smo sinoc bili najopasniji u tom periodu je prosta posledica cinjenice da smo gubili, pa se protivnik branio.  Na 0-0 i na pocetku meca mi sa ovakvom postavom ne bismo mogli ne da diktiramo igru, nego ne bismo mogli da drzimo loptu u nogama na tudjoj polovini duze od par sekundi.

 

I sa Sergejem to slabo funkcionise, ali bez njega ne bi funkcionisalo nikako.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, diego said:

 

Spajic je direktno zasluzan za gol, odlican skok i trzaj glavom. Nije ni pravio neke greske pozadi, osim malo nesmotrenog starta na pocetku, ali ipak nije bio penal. On bi svakako bio rezerva Veljkovicu koji je brzi i mladji i koji ce se lakse nositi sa napadacima Engleske i Danske, ali nije los ni Spajic kao resenje jer je stamen i srcan.

 

Birmancevic, tacno, polovicno sinoc, pretrci igraca, pa nema snage ili ne oseti momenat da centrira, pa na kraju nista. Ali i to je nesto, jer trenutno nemamo nista. Dao je mnogo golova i asistencija u zavrsenoj sezoni, uradice nesto na prvenstvu na krilima tog samopouzdanja, sigurno. Bar neki prodor ili gol koji moze da se pokaze kljucnim za prolaz.

Spajić jeste dobro reagovao kod našeg gola ali sve ostalo je vro tanko, uostalom na zvezdinoj temi se može videti koliko je igrao dobro ove sezone ali eto ima neka nevidljiva sila koja od jega pravi mnogo većeg igrača nego što stvarno jeste. Birmančević jemnogo hteo, mnogo započeo ali efekat ništa, OK prvi meč, trebaće vrmeena da se uklopi u tim i sve što ide uz takvu ulogu i zato ne preterujte sa njegovim forisiranjem pogotovo na pozicijama koje skoro pa nikad nije igrao. Odličnu sezonu iza sebe ima i Živković a ima i puno više iskustva samo što Piksi i njega žrtvuje zarad neke svoje umišljene taktike. Sinoć mi je bilo neshvatlivo da gledam da nam prekide izvode Gaćinović i Birma pored živog Živkovića ali eto valjda Piksi zna nešto o fudbalu pa veruje da oni mogu bolje da centrišu od malog Žileta.

  

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Petrovic- Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic- Gacinovic, Gudelj, Ilic, Kostic- Tadic, Samardzic, Vlahovic

 

Ovo je po mom misljenju najbolje od onog sto je Piksi pozvao. S tim da bi u nekom idealnom scenariju, Lazovic igrao pre Gacinovica, a Erakovic pre Milenkovica, al avaj, nisu pozvani. Sa dobrim selektorom bi se moglo ovde pojuriti sa Danskom, ovako teska prica. Mec sa Slovenijom nam je kljucan da uzmemo to trece mesto i probamo da prodjemo dalje. 

 

Ipak ne sumnjam da nas ceka novi blam, i novi ugovor za miljenika AV-a.

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Bugi Khan je davno rekao ovde da ova nasa ekipa ima potencijal ukoliko se uspostavi kvalitetni strucni stab ili barem strucnjaci koji nece dozvoljavati Piksiju da sprovodi njegov kvazi totalni fudbal. Strucni stab pun prosecnih i ispodprosecnih likova, naravno, jer je Piksi po osnovi Alfa muzjak. Ali je to osnovni problem.

 

4 hours ago, Perkos2 said:

Ni jedan trener  u Srbiji ne uzima bolje trenere od sebe za saradnike

Piksi je u Kini i Japanu sarađivao sa Đurovićem i Govedaricom i logičnije je bilo da su oni u stručnom štabu uz njega

Pa da. Da je imalo pametan, to bi napravio poslije SPa. I to bi bila dobra kombinacija. On je u biti idealan za izbornika. Ima autoritet jer je bio veliko igračko ime, i ima sposobnost motivirati igrače. Na osnovu toga je odveo reprezentaciju na SP. Ali nakon neuspješnog SPa (ne toliko rezultatski koliko igrački) je bilo jasno da je kao trener tanak sa znanjem. I umjesto da napravi stožer od ljudi koji su jaki di je on slab, on se okružio s ljudima s kojima mu je ugodnije pit kavu (ovo sam pročitao negdje kod vas). Tako ne bi izgubio autoritet (jer nema većeg imena od njega), a izgledali bi puno bolje. Ali čovjek je očito žestoki egomanijak i nije prepametan. Gledao sam mu intervju jedan gdje je pričao kako je Berlusconi po njega slao helikopter, kako je trebao bit Zlatna lopta isl.
Ali s druge strasne, uspješniji je rezultatski nego bilo ko prije njega, jbg. Možda i napravi rezultat, ali problemi će ostati isti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dva napadača su bila ok kad smo rokali korektan presing.

 

To je sada teško očekivati, jer je Tadić omatorio (tada je bio ključni za to sa dobrim trkom i plućima).

 

Sadašnji Al Mitar bi ispustio pluća posle 20 minuta presinga, a ni Vlahović po tom pitanju nije ništa bolji, jer Juventus uopšte ne igra presing, a ni on.

 

Birmančević može da započne protiv Engleza umesto Živkovića, ali samo ako igramo neki tvrdi niski blok ala Maroko na svetskom, da nam zadnja linija bude jako blizu golmana jer smo prespori u zadnjoj liniji i da probamo nešto na kontre i prekide, sve ostalo bi bila propast protiv Engleza.

 

Drugim rečima, treba da smišljamo kako doći(izdržati) do 0-0 što duže, a i poraz od jednog gola razlike uopšte nije loš protiv Engleza.

 

Slovenija je druga priča, njih možemo da napadnemo i damo gol više, a primićemo i od njih sigurno.

 

Danska je neka ista ova Austrija ali sa većim iskustvom.

Tu isto samo blok pomaže.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, СтелаРоса said:

I jos nesto...gledajuci jucerasnju utakmicu uopste nisam video da su Austrijanci nesto tehnicki potkovaniji i brzi od nas. Gomila prosecnih igraca uz 2-3 malo bolja. Dakle, nesto slicno kao nas sastav. Ne znam kojeg bih njihovog igraca pozeleo u nasem timu (ne racunajuci Sabicera koji nije ni igrao juce). Ali zato disciplina i ideja u igri nebo i zemlja. Prvo poluvreme je proslo kako je proslo, ali drugo poluvreme u kojem smo mi kao nesto i odigrali oni su imali jednu stopostotnu sansu i jos jednu 4 na 2 kontru koju su lose zavrsili, a na drugoj strani mi nista. Protiv ovakvih rivala deluje da nam je neki maksimum da iscupamo bod, i to samo ako uspemo da damo 2-3 gola jer cemo verovatno isto toliko i primiti. 

Alaba i Baumgartner su mi pali na pamet kao igrači koji bi vam se našli na popisu sigurno. Kad sam im pogledao sastav od jučer i roster, Laimer, Danso, Posch i Wimmer bi isto sigurno imali mjesta među 26. Znači 6-7 igrača.

Link to comment
Share on other sites

Austrijanci mnogo češće i bolje mogu da rade osnovne fudbalske stvari gde mi pucamo. Dakle većinski su taktički smisleni, znaju šta im je ideja kada da iskoče, kada da napadnu prostor, tako da su u startu u dosta boljoj ekipnoj poziciji od nas. To što naši igrači đuture verovatno znaju više ševe ili fudbala je u potpuno drugom planu.

To je otprilike ono što mene užasava, što već godinu i nešto dana nismo uspeli da stvorimo nešto koliko toliko smisleno nego se uzdamo u kombinatorike ofanzivno potentnih igrača. 7 disciplinovanih i spremljenih igrača koji možda talentom su nivo ispod će u većini slučajeva biti pobednička strana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Da ne zaboravimo da nam je juce falio Kostic (4. najbitniji igrac ove generacije), i da Mitrovic - Tadic nisu bili upareni a ta veza je prakticno nase najjace oruzje godinama unazad, jedina haubica koju imamo kada se suprotstavljamo na papiru jacim ekipama. Sve osim te veze, i Kostica koji pravi prodore po levoj strani je susta improvizacija koja moze, a i ne mora da donese rezultat. Moliti boga da Zivkovic napravi vise onakvih driblinga kao onaj jedan sjajan juce pa da i desno postanemo opasni, i da iskoristimo na neki nacin sveze snage koje sigurno zele da se dokazu (Birmancevic, Samardzic i donekle Ilic) za razliku od ispusene mustikle Sergeja.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

To je otprilike ono što mene užasava, što već godinu i nešto dana nismo uspeli da stvorimo nešto koliko toliko smisleno nego se uzdamo u kombinatorike ofanzivno potentnih igrača. 7 disciplinovanih i spremljenih igrača koji možda talentom su nivo ispod će u većini slučajeva biti pobednička strana.

Mi smo od utakmice u Portugalu odigrane 14.11.2021. godine u stalnom padu, to je ono sto mene uzasava. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Ledd said:

Drugim rečima, treba da smišljamo kako doći(izdržati) do 0-0 što duže, a i poraz od jednog gola razlike uopšte nije loš protiv Engleza.

 

Ovako smo igrali protiv Brazila na SP i pukli "samo" 2:0.

 

44 minutes ago, Ledd said:

Slovenija je druga priča, njih možemo da napadnemo i damo gol više, a primićemo i od njih sigurno.

 

Ovo će biti neka "Kamerun sa SP" utakmica, nekih 3:3 otprilike.

 

44 minutes ago, Ledd said:

Danska je neka ista ova Austrija ali sa većim iskustvom.

 

Iliti Švajcarska sa SP, bićemo "tako daleko a tako tako blizu".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...