Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Spanija je meni veci favorit od Engleza, pa i Portugal. Nije samo Rodri, nego i Olmo, Feran Tores... znaju se svi iz mladjih kategorija a jos ih i vodi trener koji ih je vodio u svim mladjim selekcijama Spanije. Hrvatska je sigurno tu negde 4-5. favorit, u nivou sa Englezima. Pa tek onda Nemci, koji su enigma, da nisu na domacem otpisao bih ih, a i ovako tek treba da se dokazu sa novim trenerom.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, McLeod said:

Pa iako im i ja ne verujem, objektivno gledano, koga bi stavio na peto mesto?

 

Evo Francuska, Portugal, Engleska i Nemacka su cenim vecini top 4, verovatno i ovim redom.

 

Ko ti je peti? Spanija? Italija? Holandija? Belgija? Bukvalno su jaci Hrvati od svih, eventualno da kazes ajde ta Spanija, mada Spanija je bukvalno na Rodrijevu povredu od laganog treceg mesta u grupi, kamoli nesto vise, a Hrvatska ima vise dobrih igraca.

 

Iako opet kazem da su meni u jasnom padu i ne verujem im, razlika izmedju top 4 i ostatka je ogromna.

 

Mislim da su sanse da neko drugi osim ove cetiri ekipe uzme bas male.


Po meni se sest reprezentacija izdvaja: Engleska, Francuska, Nemacka, Portugal, Spanija i Italija. S tim da ja iz nekog razloga najvise verujem Portugalu.

 

Tu je jos dva mesta sa QF, i u tom drugom tieru su uz Hrvatsku jos Belgija, Holandija, Austrija, Danska i Ukrajina. Ne vidim ih u QF, iako su po imenima i timu, u vrhu ovog tiera.

Link to comment
Share on other sites

Italija je Italija, ali da se ne zajebavamo, oni i Holandjani su za nokat po imenima jaci od nas. Kakvi crni favoriti. Spanija ima mlad i nedorastao tim na kljucnim mestima, plus niko od tih igraca nije imao neku breakout sezonu. Jamal i Pedri ce biti ultra bitni igraci, a oni su em neiskusni, em su na kraju jedva zavrsili ispred jedne Djirone.

 

Feran Tores 11 golova i 4 asistencije u 42 meca ove sezone. On ce maksimalno biti clan rotacije, a ni Olmo nije zacementiran u 11.

 

Italijani imaju osetno slabiji tim nego kad su duvali u kvalifikacijama skorije.

 

Ja zapravo uopste nisam siguran da su oni jaci od nas, bio bih prilicni optimista da ih dobijamo da smo zajedno u grupi, skroz iskreno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Meni su tu negde, ali nebitno, evo osim Rodrija ja stvarno ne vidim igraca na prvenstvu za kojeg moze da se kaze ne samo da je bolji veznjak od njega trenutno, vec igrac uopste koji ima toliki efekat na tim kao on.

 

I on i Rodri dizu svoje reprezentacije bukvalno 60%.

Link to comment
Share on other sites

https://www.kurir.rs/sport/fudbal/4402779/albanski-navijaci-usli-u-hotel-reprezentacije-srbije

 

Sto me podseti da se zapitam, ono sto se pitam vec danima, kako je moguce da je ekipa smestena u jebenom centru velikog grada, dok ucestvuje na evropskom prvenstvu? Zar nije neko "nepisano" pravilo da su izdvojeni, u nekoj vukojebini, jbt bar Nemacka ima toliko prirode, zelenila, u neki prigradski hotel da su otisli, sa terenom, da odmore dusu, a ne ovo?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, diego said:

https://www.kurir.rs/sport/fudbal/4402779/albanski-navijaci-usli-u-hotel-reprezentacije-srbije

 

Sto me podseti da se zapitam, ono sto se pitam vec danima, kako je moguce da je ekipa smestena u jebenom centru velikog grada, dok ucestvuje na evropskom prvenstvu? Zar nije neko "nepisano" pravilo da su izdvojeni, u nekoj vukojebini, jbt bar Nemacka ima toliko prirode, zelenila, u neki prigradski hotel da su otisli, sa terenom, da odmore dusu, a ne ovo?

Kažu da Zvezda nikad ne bi bila prvak Evrope da Cvetković nije ekipu odveo van Barija i niko tamo nije mogao da priđe. E sad očekivati da Nedimović bude pametan kao Cvele je utopija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Nekako ne verujem ovim Hrvatima, mada su odigrali bas top protiv Portugala.

 

Ipak, ovo je bas najlaganija grupa za favorite, Albanija bi trebalo da zavrsi sa nulom (mada nekih 0-0 protiv Italijana nije iskljuceno), a ove tri ostale mozda svako svakog dobije, bas je tesko prognozirati prvo mesto.

Kako? Tri boda vjerojatno neće bit dosta za prolaz, a lako se može desit da netko od favorita izgubi dvije utakmice.

@Charles De Ketelaere
Tko je Rukavina?
Vjerojatno si mislio na Baturinu. Uglavnom, pogodio si što nas j..e. Nas što navijamo za Hrvatsku. Pozicija Gvardiola. O toj odluci ovisi sastav i karakteristike cijele zadnje linije. I tko će nam igrati krila. Mada mislim da je na desnom sigurno Majer, a da Kramarić, Perišić i Ivanušec konkuriraju za lijevo.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

@Lineker šta mi uradi čoveče :smiley5:

 

Iz tvog upisa pretpostavih da je nešto drugačije, a kad sam otišao tamo ostadoh puna dva sata :smiley33: i napravih sva tri tima pri čemu nikako nisam zadovoljan sa glavnim, uopšte nemam Belgijance a pitanje je ko će njima od ove tri impotentne reprezentacije dati gola?

 

Dve stvari koje mi se tamo ne sviđaju su što moraš da izabereš i selektora i što je cena i prvog i rezervnih golmana iz iste reprezentacije maltene ista :smiley5:

 

Očito je ovaj fantazi radila ista ekipa koja je radila ovogodišnji za evroligu, ista je maska a sličan i princip.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bitan faktor će biti i krštenice pojedinih hrvatskih igrača,Modrića pre svega,pa i Brozovića.
Mogu li da odigraju na očekivanom nivou zahtevne utakmice na svaka tri dana ili koliko već?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Tko je Rukavina?
Vjerojatno si mislio na Baturinu. 

 

Haha da, na Baturinu sam mislio. Ne znam odakle izvukoh Rukavinu.

 

3 hours ago, McLeod said:

Pa iako im i ja ne verujem, objektivno gledano, koga bi stavio na peto mesto?

 

Evo Francuska, Portugal, Engleska i Nemacka su cenim vecini top 4, verovatno i ovim redom.

 

Ako gledamo igrače, njihove uloge i formu u klubovima i vrednost, Hrvatska je realno posle Španije, Holandije i Italije, a nije da su baš za klasu iznad ovih Belgija, Danski, Austrija. Tako da nekim suvim računicama Hrvatska je tek neki 7, 8 tim. Ipak, na prethodna dva svetska su overačivovali i realno imaju te intangibles koje ne možeš reći za dosta drugih reprezentacija. Izražen kontinuitet, samopouzdanje, strpljivost, selektor je tu već 6 godina, fenomenalno liderstvo Modrića.

 

Recimo Holandija reciklira Kumana i Van Gala od Brazila, dosta novih igrača, veći pool, mnogo izraženije se gleda performans u klubovima. Hrvatska vodi 23 od 25 najboljih svojih igrača u ovom trenutku, a to ne znam koliko je baš izraženo kod Italije, Holandije, Španije. 

 

Hrvatska po meni je lider tog nekog drugog tier-a Evropskog fudbala ali u Ligi Nacija, prijateljskim i SP po pravilu overačivuje, pa je teško baš naći im idealno mesto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Englezi imaju na oko laganu grupu..ali što se nastavka takmičenja tiče nisam baš optimističan za njih. I odmah da napomenem: na prethodnom EP kao i na Mundijalu jesam bio.
Imaju kontinuitet sa svojim batađoristom na klupi,imaju izuzetno talentovane igrače,ali imaju i neke probleme pred ovo prvenstvo.

Pre svega,odbrana mi ne uliva poverenje.
Sautgejt je pozvao samo jednog levog beka (Šoa),a i on nije spreman. Verovatno će Tripije igrati levo. Šta god mislili o Hariju M. on je za Englesku igrao na pristojnom nivou. I nedostajaće im. Stons je isto sa povredom. Biće to jedna istumbana i prinuđena poslednja linija. Jači rivali će umeti to da eksploatišu.

Zatim,pitanje je pozicija koje će zauzeti pojedini igrači.
Hoće li Belingem igrati 'desetku' kao u Realu ili će igrati dublje u sredini? Foden je imao brutalnu sezonu,ali momak u dresu Tri lava još ništa značajno nije pokazao. Mislim da je njegova najbolja pozicija upravo of.veznog,a izgleda da će mu Sautgejt dati poziciju levog krila. Koliko će moći da pruži? Trent AA po mnogim najavama kao starter protiv Srbije u veznom redu. Igrao je on to već,ali opet kao neki polueksperiment..

Onda ono u čemu se slažem sa @BattleBender - kad dođu stani pani situacije,koliko je realno da se oslanjaš na neke igrače iz Kristal Palasa npr? Ili na Galagera..? Nisam ni ja fan Griliša,ali pre bih vodio njega nego ove udarne igle mediocre timova..Čak i mladi Saka i Foden nemaju previše iskustva..

Ne znam..simpa mi je ova generacija Engleza jer ima talenta i znalaca. Moguće je da ću žestoko da omašim,ali nešto im ne verujem ovaj put.
 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Charles De Ketelaere said:

Švicarci naši tradicionalni rivali ponovo jaki i iskusni, nikada nisu imali neke elitne napadače ali mislim da će se osetiti izostanak Šeferovića i Embola.

 

image-thumb-png-45764e2bd2828c2b30e85669

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ledd said:

Italija veze nema, nikad ih ne treba otpisati, ali su slabi baš. Od 10 utakmica Hrvati ih dobijaju u 7 lagano.


Ma 9 😄 uozbiljimo se malo, Talijani kakvi god da su treba biti oprezan. Ja, iako mislim da nećemo izgubiti protiv njih, se grozim onoga “lako ćemo” koji će biti prisutan u svim medijima uoči tog zadnjeg kola jer nas nikad u 8 odigranih susreta nisu dobili.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ledd said:

Italija veze nema, nikad ih ne treba otpisati, ali su slabi baš. Od 10 utakmica Hrvati ih dobijaju u 7 lagano.

 Uvek se pada na istoj grešci kad se analizira Italija, pa se analiziraju pojedinačna imena po pozicijama. Njihova snaga je uvek ležala u kolektivu, sistemu, disciplini, taktici... Dovoljno je pogledati sastav sa kojim su osvojili prethodno EP. Dobri i solidni igrači, ali nijedna vedeta evropskog fudbala.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sassha said:

odlicna analize Srbije

 

Brutalan posao su odradili za svaku reprezentaciju i grupu, apsolutno preporučujem svima kao zagrevanje pred EP. Poslušao sam sve što su izbacili. Razmišljao sam da posudim neke njihove grafove i na osnovu njihovog "rada" da otvorim temu, al' nekako mi bilo truba.

 

Što se tiče nas, jedna potencijalno dobra stvar jeste što će izgleda Tripije igrati levog beka, neki Shaw u formi bi nam sigurno pravio dosta problema makar utoliko što bi dobro sarađivao sa igračem ispred sebe. Tripije je meni baš simpatičan i ima izražene kvalitete ali je istorijski sve to vezano za desnu stranu, centaršut i prekide. Moći će on i sa leve da preti ali ipak mora da se namesti na desnu nogu, uputi nešto drugačiju loptu nego inače. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, drgnk said:

 Uvek se pada na istoj grešci kad se analizira Italija, pa se analiziraju pojedinačna imena po pozicijama. Njihova snaga je uvek ležala u kolektivu, sistemu, disciplini, taktici... Dovoljno je pogledati sastav sa kojim su osvojili prethodno EP. Dobri i solidni igrači, ali nijedna vedeta evropskog fudbala.

 

Zato sam i rekao da njih nikada ne treba otpisati, a razlog zašto kažem da je Hrvatska vidno bolja nisu imena, već igra obe ekipe. Italija je baš loša.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...