Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

@Milko Miller Pozicija igrača u mnogome zavisi šta očekuješ od njega. Pisao sam da je levom beku sa jakom levom nogom lakše da zaseče unutra i oslobodi se pritiska kada ekipa gradi napad iz build up-a, sa druge strane, mnogo mu je lakše da se brani protiv invertiranih ili obrnutih krila jer napadaju njegovu jaču nogu. Tako je i sa krilima, Puma je juče i protiv Novog Pazara levom nogom centrirao i to sa ivice kanzenog prostora gde je oba puta imao dosta prostora da se namesti. U meču gde protivnik vrši jak pritisak, verovatno bi mu više odgovarala leva strana da onda u trku, licem okrenut golu, centrira istom tom levom nogom. I ovde uzimam u obzir da mu je centaršut jača strana nego šut.

 

Marselo Bijelsa je početkom devedesetih u Njuels Old Bojsu postavio te temelje rotiranja igrača s obzirom na to kako se protivnik brani. Pep je dosta toga preuzeo od njega i krajem dvehiljaditih dolazi do ekspanzije obrnutih krila.

Link to comment
Share on other sites

Nije samo kupovina prelazni rok, ovde treba iskoristiti vreme da se rastereti igrački kadar i proda višak na koji se ne računa. Nakrcano je kuso I repato,  I što treba i što ne treba. Svi očekuju da igraju , sto igrač što njegov menadžer...

Igrački kadar je glomazan i samo se uvećava. 

Pozdravljam dolazak proverenih igrača poput Drkusica, ali isto tako treba videti šta ćemo sa npr Lekovicem, Prucevim, Kangom, I još sijaset njih, koji su tu, primaju platu, a očekuju da igraju.

 

Dovodimo sve što nam padne na um, ili sta god ko ponudi. Konkretno Dalsio? Sta se planira sa njim...doveden, prošao pripreme,  igrao jedan meč i nema ga...

U redu , napravimo solidnu transfer politiku, ali džaba sve to , kad se razbacuješ na gomilu igrača,  na njihove plate, koji nemaju ulogu ili mizerno igraju, I time donekle ponistiš prodaju.

Da ne govorimo pored ovoga što trenutno imamo,  koliko još igrača imamo na pozajmicama, u drugim klubovima. 

Svake sezone se prica o smanjenju igračkog kadra, da će nam prvenstveno biti cilj da se rasteretimo viska, a ono čini mi se nikad vise iz sezone u sezonu.  

 

Verujem da ni jedan trener ne voli da radi sa gomilom igrača ( osim ako nisu pripreme), ..i .mi umesto da smanjujemo posle priprema, I polako kristališemo tim, mi dovlacimo još igrača....

Opet kažem nije problem kada ti iskoči Drkusic, proveren igrač, problem je ako ne rešavaš Lekovica, Kataia,Pruceva,Kangu, Dalsia i druge. 

 

Edited by No name
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Glazer- Mimovic, Djiga, Drkusic, Seol- Hvang, Elsnik, Ilic- Puma, Olanjinka, Duarte. Sa klupe Lane, Milson i Serif pre svih, eventualno Ivanic u slucaju da se Ilic raspadne, mozda i Dalsio umesto Elsnika u nekom momentu.

 

Ovako bih izasao protiv Bodea. Treba nam bek i slazem se, levi. 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Glazer gotovo sigurno neće braniti, ja bar ne vidim način da bude spreman i da stane na gol a ni jedan minut nije imao do sada. Da je bio sad protiv Cuke, pa da se uzdam, ovako ne verujem. 

Spajic kao kapiten će vrlo verovatno početi , bez obzira sto su Djiga i Drkusic bolji , a onda kada se dozove Milojević pameti možda ga kao  u Pančevu izbaci na poluvremenu.  Nemojte zaboraviti Rodica. Taj igra samo bitne utakmice , kao prošle sezone LS I Derbi. I njega ocekujem.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, No name said:

 

Spajic kao kapiten će vrlo verovatno početi , bez obzira sto su Djiga i Drkusic bolji , a onda kada se dozove Milojević pameti možda ga kao  u Pančevu izbaci na poluvremenu.  Nemojte zaboraviti Rodica. Taj igra samo bitne utakmice , kao prošle sezone LS I Derbi. I njega ocekujem.

 

 

Očekujem ih obojicu. Do poluvremena po gol bratski.

Edited by Bejn
Link to comment
Share on other sites

Ja se isto slazem da nam treba levi bek, ne vidim svrhu ovih eksperimenata sa Seolom. Ok, decko jeste cesto u karijeri igrao levo, ali iskreno ne kapiram. Nisam cak stekao utisak da mu je igra levom nogom na nekom bar solidnom nivou. Neka njega desno, odradice posao na toj strani sigurno. 

 

Glazer/Ilic

Seol/Mimovic

Drkusic/Spajic

Djiga/Stojic

????/Rodic

Elsnik/Dalsio

Hvang/Kanga

Ivanic/Ilic

Puma/Jovanovic

Milson/Olajinka

Duarte/Serif


+ Gutesa, Sljivic, Knezevic, Katai, Sremcevic

 

Na kraju bi ispao sasvim dobar tim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, No name said:

Glazer gotovo sigurno neće braniti, ja bar ne vidim način da bude spreman i da stane na gol a ni jedan minut nije imao do sada. Da je bio sad protiv Cuke, pa da se uzdam, ovako ne verujem. 

Spajic kao kapiten će vrlo verovatno početi , bez obzira sto su Djiga i Drkusic bolji , a onda kada se dozove Milojević pameti možda ga kao  u Pančevu izbaci na poluvremenu.  Nemojte zaboraviti Rodica. Taj igra samo bitne utakmice , kao prošle sezone LS I Derbi. I njega ocekujem.

 

 

 

Ma Rodić startuje u Norveškoj 1 kroz 1. Vidiš da ga rehabilituje tri utakmice da bi izdržao nekih 70 minuta. Primamo gol u prvom poluvremenu, dao bih kvotu 1,20.

Edited by mister-no
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, atmsfr lnČ said:

Meni tu oko Glazera smrdi nesto, nikakva rec kad se vraca sta i kako moguce mi je da se sprema prodaja ako ne udjemo u LS.

Čini mi se da sam negde procitao da je tek pre par dana Glazer dobio dozvolu da opet trenira. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, No name said:

Dovodimo sve što nam padne na um, ili sta god ko ponudi. Konkretno Dalsio? Sta se planira sa njim...doveden, prošao pripreme,  igrao jedan meč i nema ga...

U redu , napravimo solidnu transfer politiku, ali džaba sve to , kad se razbacuješ na gomilu igrača,  na njihove plate, koji nemaju ulogu ili mizerno igraju, I time donekle ponistiš prodaju.

Da ne govorimo pored ovoga što trenutno imamo,  koliko još igrača imamo na pozajmicama, u drugim klubovima. 

Svake sezone se prica o smanjenju igračkog kadra, da će nam prvenstveno biti cilj da se rasteretimo viska, a ono čini mi se nikad vise iz sezone u sezonu.  

Najveci problem je sto Marin, Miloje i Terza razmisljaju na tri razlicita nacina i svako drugacije zamislja kako hoce da zvezda bude

Link to comment
Share on other sites

Eno Kahvić dao 4. gol ove sezone. Ne moze me niko ubijediti da je pametnije bilo dati za Sremcevica preko 2 mil EUR nego imati Kahvića za 4-5. napadača (što je Sremčević za nas), naročito ako se uzme u obzir da lik ima tek 20 godina i da je već bio naš. Jasno, kod kupovine Sremčevića, najmanje bitan je bio on i njegov dolazak kod nas tj. sve drugo je bilo više bitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Small Owl said:

Eno Kahvić dao 4. gol ove sezone. Ne moze me niko ubijediti da je pametnije bilo dati za Sremcevica preko 2 mil EUR nego imati Kahvića za 4-5. napadača (što je Sremčević za nas), naročito ako se uzme u obzir da lik ima tek 20 godina i da je već bio naš. Jasno, kod kupovine Sremčevića, najmanje bitan je bio on i njegov dolazak kod nas tj. sve drugo je bilo više bitno.

Gledao sam Kahvica uzivo vise puta decko prvo treba da se pozabavi svojim fizickim izgledom(naravno mislim na gradju tj kilazu) sa 20 godina biti tako grajden je sramota. Ove godine ga nisam gledao mozda se zategao... Sto se tice Sremcevica meni se u startu nije svideo taj transfer tj visina obestecenja. Sramota je da smo propustili Milosa Lukovica koji je bio u IMT-u kazem sramota jer licno poznajem coveka koji drzi IMT i nudio nam je Lukovica dok mu je cena jos bila niska i njega sam gledao uzivo dosta puta, fizicki je nenormalno jak bio sa 17 godina. Posle smo ga hteli ali je mali vec dosta golova dao i cena je vec otisla mnogo gore. Ne znam iskreno ko je konkretno odlucio da nam on ne treba ali znam da je konkretno ponudjen Terzi... 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo21 said:

Gledao sam Kahvica uzivo vise puta decko prvo treba da se pozabavi svojim fizickim izgledom(naravno mislim na gradju tj kilazu) sa 20 godina biti tako grajden je sramota. Ove godine ga nisam gledao mozda se zategao... Sto se tice Sremcevica meni se u startu nije svideo taj transfer tj visina obestecenja. Sramota je da smo propustili Milosa Lukovica koji je bio u IMT-u kazem sramota jer licno poznajem coveka koji drzi IMT i nudio nam je Lukovica dok mu je cena jos bila niska i njega sam gledao uzivo dosta puta, fizicki je nenormalno jak bio sa 17 godina. Posle smo ga hteli ali je mali vec dosta golova dao i cena je vec otisla mnogo gore. Ne znam iskreno ko je konkretno odlucio da nam on ne treba ali znam da je konkretno ponudjen Terzi... 

Ma shvatam ja to, i ovdje je bila priča da Kahvić nije za nas, evo i ti kažeš da je debeo, sve loše je išlo za njega...ali se on sa 20 godina poprilično već nadavao golova. Za napadača koji će više biti na tribini nego na klupi, za teren da ne spominjem, mislim da je bio sasvim prihvatljiv. 

Ali OK, kontam i ja da je bilo bitnije potrošiti ta 2 mil nego imati Sremčevića u ekipi.

Edited by Small Owl
.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Terza i ako je svakako ukro mnogo preko OFK-e je dostigao vrhunac sa ovim poklanjanjem igraca Kostadinu.

Ja naravno Kahvicu zelim da postane brutalan napadac, samo nisam toliko fasciniran jer sam ga gledao uzivo. Treba da znate da je prosle sezone u Zelji iz Panceva imao jako skromnu ulogu. A ako eksplodira ove godine nemoj da se plasite da li moze da ga Terza vrati iz OFK-e. 

Link to comment
Share on other sites

Dalsio odigrao jednu utakmicu i odmah videli da je promasaj a Miloje insistirao na njegovom dolasku. Strucna komisija baba Toza - Terza - Mita Trta dala svoj sud. Hvang mora da igra, Elsnik mora da igra, ali Dalsio i Sljivic su sasvim dovoljni tu za rotaciju. Na krilnim pozicijama takodje imamo visak jer eto nisu razmisljali sta ce biti ako Piter ostane, a oni mu prvi nisu dali da ide. Vade se iz naftalina neki igraci za koje je i Marin zaboravio da su tu. Nama sem levog beka nista ne treba, mi mora da rasteretimo igracki kadar sto pre. I Miloje da prestane da se igra Baraka i da ustali standardnih 11. Dal je moguce da mi vidimo neke stvari bolje od njih (u stvari i te kako je moguce). 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Small Owl said:

Eno Kahvić dao 4. gol ove sezone. Ne moze me niko ubijediti da je pametnije bilo dati za Sremcevica preko 2 mil EUR nego imati Kahvića za 4-5. napadača (što je Sremčević za nas), naročito ako se uzme u obzir da lik ima tek 20 godina i da je već bio naš. Jasno, kod kupovine Sremčevića, najmanje bitan je bio on i njegov dolazak kod nas tj. sve drugo je bilo više bitno.

Deluje mi da su ishitreno i panicno pojurili za Sremcevicem jer su pre toga propustili Ratkova i Lukovica, koji su rekao bih igraci sa vecim plafonom od ovog koji je zavrsio kod nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Prijatelj Mitar said:

Dalsio odigrao jednu utakmicu i odmah videli da je promasaj a Miloje insistirao na njegovom dolasku. 

Kod Dalsija je najveci problem sto Miloje ne zna da ga koristi vec 2 sezone

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Perkos2 said:

Mali Lane mora da bude u prvom timu, na našim livadama u prvih 11 a u Evropi da uskače kad zatreba, kakav Grafičar i slične gluposti. Pa nije došao iz Voše da ide u drugu ligu

Ja sam za, ali pošto sumnjam da će tako biti, bolje je da na bilo koji način igra utakmice. Jedino u slučaju da Olajinka istera svoje, a ne dovedu nikog umesto njega. Ovako on, Milson, Puma i Katai/Ivanić zavisno od formacije i plana, svi će imati prednost u jesenjem delu sezone. Na kraju pošto su ga doveli neće ga slati nigde i dečko će da greje klupu i igra omladinsku Ligu šampiona.

Isto važi i za Sremčevića, dečko 18 godina proglašen za promašaj. Mora pozajmica i da igra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...