Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

I ja ne razumem otkud prica da je tolika losa transfer politika i da samo dolaze promasaji. Bilo neke vreme poprilicno lose (2018-2021), ali u zadnje vreme poprilicno dobro. Rekao bih da se samo povrsinski prati rad klubova slicne velicine i samo bude vest kad je neka velika prodaja u pitanju pa ljudi misle da samo takve transfere imaju. Najbolji primer je Dinamo koji je platio 4 miliona za Sutala koji je posle dve godine otisao za dzabe i prakticno su bacili 4 miliona plus dve odlicne godisnje plate iz prozora. Zvezda je u transfer plus i kad se oduzimaju prodaje od igraca iz omladinske skole, sto znaci da je klub vise zaradio nego sto je potrosio na eksterne igrace. A da ce biti i promasaja, naravno da ce biti. Ili mislimo da ce svaki igrac koji kosta 2 ili 3 miliona da opravda ne bas mala ocekivanja navijaca sto se rezultata u Srbiji i Evropi tice.

Sto se Milojevica tice, i ja se malo plasim scenarija da je dobra igra na prolece zapravo rezultat dobrih Barakovih ideja gde je Miloje uneo red i disciplinu i tako uspeo da vidimo tu igru i na terenu. Prve utakmice ovog leta vise lice na starog Milojevica, ali dobro mora da se prizna da nije bas najlaksa situacija pored prodaja i dolaska da se sad vec formira tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba dosta vremena, ono sto nije ni Bahar imao ,ti imaš veliku cirkulaciju igrača do septembra kod nas.Glomazan igrački kadar,rezultat protiv Glimta će sve to rešiti .Znace se koje takmičenje igramo ,prodace se još neki igrač i tak tada će se formirati ekipa .Da li je to kasno ,jeste ali smo na to osudjeni …

Evo Olanjinka sada uskočio u jednu utakmicu i deluje fenomenalno,pokrenuo celu ekipu u drugom a koliko je samo njemu trebalo vremena da se uhoda .

Ono sto možemo videti trenutno da imamo bas solidan broj kvalitetnih igrača koje treba uigrati . Većina pojačanja deluju ok za pocetak ,konačno smo doveli i upotrebljivog špica i beka .

Edited by Khal Drogo
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, No name said:

Možemo do sutra da navodimo primer...ja tebi mogu sad primer Jirke i drugih

 

Pa zar nemaš nešto bolje i aktuelnije od Jirke od pre više od 5 godina? 'Ajde, može i tako: kupljen od Spartaka iz Trnave za 750k evra, prodat Ovijedu za 500k. Kontraprimer: Azarov kupljen za 300k od Dinamo Batumija, prodat Šahtjoru za 3 miliona. 

 

19 minutes ago, No name said:

Ili slucaj Bahara i koliko je to klub koštalo.

 

Ili slučaj Milojevića iz prvog mandata... Jel' nam to unelo manje para u klub nego što nam je slučaj Bahar odneo, ili više... ili možda višestruko više? 

 

24 minutes ago, No name said:

Gde su te pare od prodaje, da li je smanjen dug kluba?

 

Ne znam, jel' imaš možda ti tačne podatke? 

 

25 minutes ago, No name said:

Da li je unapređen igrački kadar?

 

Rekao bih da jeste.

 

26 minutes ago, No name said:

Zašto je ponovo dovedeno tuce igrače sličnog kvaliteta i pare rasute od prodaje

 

Jel' ima neko od tih pojačanja da valja, ili su svi loši? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pojacanja tek treba da se pokažu...ne mogu da kažem posle jedne utakmice i golova jedinstvu,  tekstilcu da li će da valja. Ja se sećam i slučaja Garsije kada se već navodi primer...evo i svež primer Kabica...800.000 bez prave prilike u timu, šalje se na pozajmicu. Evo sada je u Cukarickom. 

Da li je kadar unapređen vreme će pokazati. Evropa kuca na vrata. Nisu dovedeni za jsl, mislim jesu, treba i to, ali to može i kanga, katai....Ja za dug pitam da li je smanjen, kada se već navodi 49 miliona....

 

Olajinka koji nije ni bio skoro na pripremama,  ni ti je igrao, bolji je bio nego svi zajedno kada je ušao, računajući i one koji su prošli pripreme...

 

Link to comment
Share on other sites

Pa mi na primer ovo leto nismo napravili plus, iako smo imali dobre prodaje Bukarija i Stamenica. Prosla sezona nam je ubedljivo najuspesnija sto se tice te finansijske razlike jer smo prodali Erakovica, Mijatovica i Nedeljkovica. I generalno smo u plusu samo ako prodamo nekog klinca kao ranije Joveljica ili Lazetica, ali nema tu neke dobre politike kluba i planskog rada nego uvaljamo decu posle jedne polusezone gde su dobili odredjene minute u nasoj bednoj ligi. Ne kupuju njih klubovi zbog kvaliteta koji poseduju u tom momentu, nego zbog kvaliteta koji potencijalno mogu da ostvare kroz neko vreme.
 

Ono sto nemamo podatak je koliko smo novca na ruke dali igracima poput Kataija, Kange, Sanoga, Dragovica, Stamenica, i njegovim menadzerima, jer su dolazili kao slobodni igraci. To je postala praksa danas, nema vise dovodjenja igraca za 0 eura.  
 

Na sve to mi uvek imamo glomazan sastav od bar 30 igraca u timu + desetak na pozajmici. Nemamo informaciju ni koliko trosimo na plate i bonuse (u sezoni 2019/20 smo neke nenormalne pare davali na bonuse). 
 

Poslovanje kluba je haoticno. Dovoljno je pogledati trenutni sastav gde smo nakrcali igrace u veznom redu i na krilima, a nemamo zadnjeg veznog, imamo ukupno jednog levog beka i stopere upitnog kvaliteta. Sa mladim igracima ne postoji plan, oni igraju zbog bonus pravila i to se njih par vrti u krug i ceka sansu, a prodaju se prvom prilikom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa mi na primer ovo leto nismo napravili plus, iako smo imali dobre prodaje Bukarija i Stamenica. Prosla sezona nam je ubedljivo najuspesnija sto se tice te finansijske razlike jer smo prodali Erakovica, Mijatovica i Nedeljkovica. I generalno smo u plusu samo ako prodamo nekog klinca kao ranije Joveljica ili Lazetica, ali nema tu neke dobre politike kluba i planskog rada nego uvaljamo decu posle jedne polusezone gde su dobili odredjene minute u nasoj bednoj ligi. Ne kupuju njih klubovi zbog kvaliteta koji poseduju u tom momentu, nego zbog kvaliteta koji potencijalno mogu da ostvare kroz neko vreme.
 

Ono sto nemamo podatak je koliko smo novca na ruke dali igracima poput Kataija, Kange, Sanoga, Dragovica, Stamenica, i njegovim menadzerima, jer su dolazili kao slobodni igraci. To je postala praksa danas, nema vise dovodjenja igraca za 0 eura.  
 

Na sve to mi uvek imamo glomazan sastav od bar 30 igraca u timu + desetak na pozajmici. Nemamo informaciju ni koliko trosimo na plate i bonuse (u sezoni 2019/20 smo neke nenormalne pare davali na bonuse). 
 

Poslovanje kluba je haoticno. Dovoljno je pogledati trenutni sastav gde smo nakrcali igrace u veznom redu i na krilima, a nemamo zadnjeg veznog, imamo ukupno jednog levog beka i stopere upitnog kvaliteta. Sa mladim igracima ne postoji plan, oni igraju zbog bonus pravila i to se njih par vrti u krug i ceka sansu, a prodaju se prvom prilikom. 

Kada se igracima daju pare na ruke jer su free agenti generalno su te cifre dosta manje nego obestecenja, sad koliko smo kojem igracu davali ne znamo. Svakako to nisu cifre kao kada se neki transfer placa vec mnogo manje. Sto se tice izlaznih transfera i price da nismo u plusu sada ovo leto, mozda i nismo al nije poenta biti u plusu po svaku cenu eto prodajom Djige i Hvanga vec ides u plus ali bolje da nemamo takve prodaje zar ne? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

I ja ne razumem otkud prica da je tolika losa transfer politika i da samo dolaze promasaji. Bilo neke vreme poprilicno lose (2018-2021), ali u zadnje vreme poprilicno dobro. Rekao bih da se samo povrsinski prati rad klubova slicne velicine i samo bude vest kad je neka velika prodaja u pitanju pa ljudi misle da samo takve transfere imaju. Najbolji primer je Dinamo koji je platio 4 miliona za Sutala koji je posle dve godine otisao za dzabe i prakticno su bacili 4 miliona plus dve odlicne godisnje plate iz prozora. Zvezda je u transfer plus i kad se oduzimaju prodaje od igraca iz omladinske skole, sto znaci da je klub vise zaradio nego sto je potrosio na eksterne igrace. A da ce biti i promasaja, naravno da ce biti. Ili mislimo da ce svaki igrac koji kosta 2 ili 3 miliona da opravda ne bas mala ocekivanja navijaca sto se rezultata u Srbiji i Evropi tice.

Sto se Milojevica tice, i ja se malo plasim scenarija da je dobra igra na prolece zapravo rezultat dobrih Barakovih ideja gde je Miloje uneo red i disciplinu i tako uspeo da vidimo tu igru i na terenu. Prve utakmice ovog leta vise lice na starog Milojevica, ali dobro mora da se prizna da nije bas najlaksa situacija pored prodaja i dolaska da se sad vec formira tim.

Druze, Šutalo odigrao 27 utakmica za Dinamo od cega u prvoj sezoni 19 i bio veoma bitan dio ekipe koja se plasirala u LŠ ali njega su jebale povrede pa je u drugoj samo 8 odigrao. Velika plata, pustili ga. Naš Motika je plaćen 2,5 mil EUR, maltene nije vidio terena. Oni su finansijski zijanili ali aj, imali su neke vajde bar u igrackom smislu, igrao je lik. Ovaj nas niti je igrao niti smo sta zaradili.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, No name said:

Pojacanja tek treba da se pokažu...ne mogu da kažem posle jedne utakmice i golova jedinstvu,  tekstilcu da li će da valja. Ja se sećam i slučaja Garsije kada se već navodi primer...evo i svež primer Kabica...800.000 bez prave prilike u timu, šalje se na pozajmicu. Evo sada je u Cukarickom. 

Da li je kadar unapređen vreme će pokazati. Evropa kuca na vrata. Nisu dovedeni za jsl, mislim jesu, treba i to, ali to može i kanga, katai....Ja za dug pitam da li je smanjen, kada se već navodi 49 miliona....

 

Olajinka koji nije ni bio skoro na pripremama,  ni ti je igrao, bolji je bio nego svi zajedno kada je ušao, računajući i one koji su prošli pripreme...

 

Mislim da @Guru vise misli na vreme kad je Jirka bio u timu, u odnosu na to je kvalitet tima unapredjen uz poprilican transfer plus. I opet kazem plus je cak tu ako oduzimas igrace iz omladinske skole. Znaci na bacen milion za La Paru, imas zaradu od skoro 3 miliona na Azarova, na minus od milion evra za Garsiju, imas zaradu od cetiri miliona za Bukarija itd. Plus u timu jos imas Glazera, Djigu, Hvanga, Milsona, Serifa itd koji svi imaju mnogo vecu trzistnu vrednost od bilo kog stranca ili starijeg domaceg igraca za vreme prvog mandata Milojevica. A da li je tim u odnosu na proslu sezonu bolji, tu se slazem da je jos rano. Ne samo rano sto je generalno rano da se konacna ocena za transfera nego i rano sto jos nije kraj prelaznog roka, a mi cemo svakako jos imati i ulazne i izlazne transfere.

Link to comment
Share on other sites

Djiga je odličan mlad igrač, I otkup njega pozdravljam. Ono što mi se ne svidja to je što momak sedi na klupi, a pri tom  je bonus igrač, I neko ko je apsolutno zasluzio da igra, nakon odlične prosle sezone. Momak je prošao ovogodišnje pripreme, I naprasno je sklonjen iz tima da bi se juče miloje setio da ga vrati u tim na poluvremenu.  Naravno tu je neprikosnoveni Spajić koji prosto mora da igra.

Djiga I Stojic su u ovom trenutku naša dva najbolja stopera i kao takvi treba da igraju svaki put, a ne da se dešava da Djiga sedi na klupi, Stojić da igra beka I ostale milojeviceve fantazije.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mi definitivno rastemo kao klub.. Konstantno igranje Evrope, dovođenje dobrih (i skupih) igrača, samim tim prodaja i veliki izlazni transferi. Stadion, marketing i ostalo ne mogu da se porede sad i pre 10-15 godina. E sad mi u svemu preterujemo pa i u broju igrača, kao i prodaji na prvu loptu, tu verovatno imaju svoju ulogu jaki menadžeri, a i bahatost, lopovluk i pohlepa našeg rukovodstva.

Tu se ni Bahar nije snašao a i Miloje se gubi, čim je trebalo da preuzme konce i kontrolu, iskristališe roster... A na tom testu je pao i prvi put. Ja mu još uvek mnogo opraštam pošto je realno odigrao ključnu ulogu u toj stabilizaciji i rastu kluba. Ali sve je očiglednije da nam je on najslabija karika i da smo ga prerasli.

Ko umesto njega. Stranci se očigledno ne snalaze u ovom našem mulju a da bi domaći mogao da preseče mnoge stvari mora biti mnogo jako i veliko ime. Ja takvog ne vidim trenutno tako da smo u začaranom krugu. 

Edited by mister-no
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milko Miller said:

Drkusic će definitivno u Zenit, potvrdio njegov agent. Ajde da vidimo da li ce stvarno ovde na pozajmicu, po ruskim medijama se vec piše da je tu već sve završeno. 

Da je sve završeno da prelazi u Zenit, ili da je sve već završeno da dolazi kod nas na pozajmicu?

Link to comment
Share on other sites

Bude li tako , to će onda značiti da imamo 5 igrača na poziciji štopera ( Spajic,Stojić,Drkušic,Djiga,Lekovic) realno jedan je višak....to ce značiti ili da prodajemo Djigu, koji jedini ima tržišnu vrednost,  ili da se Stojić seli na poziciju beka ili stopera, nešto kao Micko što je bio.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, No name said:

Bude li tako , to će onda značiti da imamo 5 igrača na poziciji štopera ( Spajic,Stojić,Drkušic,Djiga,Lekovic) realno jedan je višak....to ce značiti ili da prodajemo Djigu, koji jedini ima tržišnu vrednost,  ili da se Stojić seli na poziciju beka ili stopera, nešto kao Micko što je bio.

Mislim da je ovde Leković najbliži odlasku. Bila neka priča beše da ga hoće Saragosa ili tako neko.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, No name said:

Bude li tako , to će onda značiti da imamo 5 igrača na poziciji štopera ( Spajic,Stojić,Drkušic,Djiga,Lekovic) realno jedan je višak....to ce značiti ili da prodajemo Djigu, koji jedini ima tržišnu vrednost,  ili da se Stojić seli na poziciju beka ili stopera, nešto kao Micko što je bio.

 

Tako je na papiru. Realno tu su dvojica solidnih(Drkušić, djiga), dvojica neupotrebljivih u modernom fudbalu(Spajić, leković) i jedan za kog tek treba da vidimo u koji klaster ide(Stojić). Dakle, 2,5 štopera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2024 at 3:01 PM, CuaTheTime said:

Ognjen Mimovic je najbolji srpski desni bek uz Kostu Nedeljkovica

 

Mozda za bracu Matic, Rej Carlsa i Stivija Wondera.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj forum je poslednje mesto gde sam očekivao branitelje Terze i ekipe sa severa... 
Ja sam jedan od tih koji su se još jednom prevarili pa kupili sezonsku, a to nikada ne bih uradio da sam znao za onaj sramotni transparent, što se mene tiče puno ih je na severu i bilo. Vratiće se brzo na par stotina.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DEEP_IMPACT said:

Pa ovaj forum je poslednje mesto gde sam očekivao branitelje Terze i ekipe sa severa... 
Ja sam jedan od tih koji su se još jednom prevarili pa kupili sezonsku, a to nikada ne bih uradio da sam znao za onaj sramotni transparent, što se mene tiče puno ih je na severu i bilo. Vratiće se brzo na par stotina.

 

Kad ih je bili par stotina? U proslom veku? Poenta svakog iskrenog i pravog Zvezdasa je valjda pun Sever, pun Istok, pun Zapad. Ne navijamo za Terzica nego za Zvezdu. Terzic je danas tu sutra ce biti neko drugi, moje misljenje i posle njega ko god da dodje mastice svoj brk. Svojevremeno su pare od transfera isle na racun Piksijeve zene umesto na racun kluba pa kada je Piski voleo da mucka tesko da ce doci neko ko nece muckati...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...