Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Jako sam zadovoljan odlaskom Olajinke i dolaskom Djukanovica. Cekamo to krilo koje mora biti vodeci igrac po bokovima, sto bi Ivanica pomerilo unutra. 
 

Hvang, Dalsio, Ilic, Sljivic, Mijailovic, skroz okej sredina terena. Desni bek bi nam resio sto sta ili jos bolje jos jedan levi. 
 

Bice minuta i za Djigu i za Lekovica. Meni je tu Spajic najslabija karika. 
 

PS Bas bi me obradovao i transfer Serifa i dolazak bilo koga. 
 

PPS Moze li Djukanovic da igra klasicnog napadaca?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Мџе said:

Ja bih voleo da vidim nešto ovako. Očekujem da će Seol biti na desnoj strani jer je tu igrao poslednje dve sezone, takođe više očekujem da će ulaziti u sredinu nego što će igrati visoko gore s obzirom da mu centaršut nije neki forte a Šerif mislim da neće biti u napadu. Onda kao jedina opcija ostaje Rodić na levoj strani i s obzirom na njegovo (ne)kretanje, on će se spuštati dole da bude treći štoper kada Seol ode u sredinu ili da bude 4. igrač sa oba štopera i šesticom (eventuatlno i golmanom) ako trpimo visoki presing kako bi izneli loptu. Od Dalsia očekujem da bude taj koji će dolaziti po loptu i na sredini praviti kvadrat koje će činiti Dalsio, Hvang, Ivanić i Duarte. Duarte se spušta kako bi se loptu prenela u zadnju trećinu i kako bi se privukli štoperi i otvorio prostor u sredini za prodore krila. Na krilima očekujem brze igrače tako da su mi najlogičniji Jovanović, Puma i Djukanović (ako dođe). Duarte eventualno da pokriva i igra krilo kada neki od njih ode u sredinu i glumi devetku. Sve u svemu, mnogo bržu i fluidniju igru nego prošle godine kada se dosta baziralo na nespretnog Šerifa, mrzovoljnog Krasoa, sporog Olajinku i Mitrovića koji je bio sa driblingom na vi.

 

spacer.png

 

Nemam utisak da je Djukanovic preterano brz igrac. Ima dug korak, ali je nesto sporiji, sto je valjda i logicno s obzirom na gradju. On meni vise vuce na nekog ofanzivnog veznog nego na krilnog igraca, iako je do sada u karijeri igrao po boku. Ali da mi prvo njega potpisemo. Inace, on i Jovanovic po bokovima je poziv za skaute sirom sveta da gledaju nase utakmice. Ogroman potencijal.

 

Rodic mi se nikako ne svidja na poziciji levog beka i iskreno pre bih pristao na prvobitno najavljeni eksperiment sa Seolom kao LB, a desno neka igra Mijailovic ili Mimovic. Rodic je istrosen, videlo se to i sad na pripremama na mecu protiv Argentinaca kako mu je igrac protrcao iza ledja, ne moze on vise to da isprati. U prvenstvu moze da igra na iskustvo, ali u Evropi se to ne prasta. Ludost je osloniti se na njega. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Unknown said:

Jako sam zadovoljan odlaskom Olajinke i dolaskom Djukanovica. Cekamo to krilo koje mora biti vodeci igrac po bokovima, sto bi Ivanica pomerilo unutra. 
 

Hvang, Dalsio, Ilic, Sljivic, Mijailovic, skroz okej sredina terena. Desni bek bi nam resio sto sta ili jos bolje jos jedan levi. 
 

Bice minuta i za Djigu i za Lekovica. Meni je tu Spajic najslabija karika. 
 

PS Bas bi me obradovao i transfer Serifa i dolazak bilo koga. 
 

PPS Moze li Djukanovic da igra klasicnog napadaca?

Ne verujem da ce doci Djukanovic, Darjan pisao da cemo "dati" 5m za krilo

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Unknown said:

Hvang, Dalsio, Ilic, Sljivic, Mijailovic, skroz okej sredina terena. Desni bek bi nam resio sto sta ili jos bolje jos jedan levi.

Da se ne lažemo ova sredina je za Ligu Konferencija top. Za LŠ i LE, sem Hvanga  teško da je iko na tom nivou.

 

Inače Kosta je juče igrao za Vilu i Englezi su oduševljeni. Odlično je startovao mali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Nemam utisak da je Djukanovic preterano brz igrac. Ima dug korak, ali je nesto sporiji, sto je valjda i logicno s obzirom na gradju. On meni vise vuce na nekog ofanzivnog veznog nego na krilnog igraca, iako je do sada u karijeri igrao po boku.

Slazem se. Ako spojimo Djukanovica koji nije brz sa Duarteom koji takodje nije brz, onda smo uradili upravo ono sto se i ocekuje od ljudi u nasem FK: nista pametno. Meni je neverovatno da se ne vodi racuna o ovakvim stvarima. Uz svo postovanje Duarteu, svesno se dovodi napadac koji nema brzinu i svesno se odricemo cele jedne filozofije a koja je zapravo normalna danas u modernom fudbalu a to je mogucnost da napadas prostor sa brzim i agilnim igracima, da imas brzu i kvalitetnu tranziciju, da si u stanju da gomilas igrace u zavrsnici i da u skladu sa tim imas napadaca/krilne napadace koji mogu da igraju licem prema golu. Mi sve suprotno od toga

Link to comment
Share on other sites

Pa nije samo do sirove brzine i sprinta tu, već i do kontrole lopte, driblinga, ubrzanja, brze promene pravca, postavljanja itd. Onaj video gde Bruno prima loptu glavom, trči sprint i daje asistenciju sumnjam da bi Šerif ili Olanjinka izveli. 
 

Statistički Bruno ima 0,8 uspešnih driblinga po utakmici ili 51% ukupno, Djukanović 1,8 ili 55%, Šerif 0,2 ili 26%, Olanjinka 1,6 ili 56%, Stefan Mitrović u prvoj SL polusezoni 1,1 ili 50%. Statistički dolaze krilo i napadač sa boljim učinkom u svojim ligama nego naša trenutna/bivša krila i napadač (u poredjenju po pozicijama). 

Edited by Мџе
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Da se ne lažemo ova sredina je za Ligu Konferencija top. Za LŠ i LE, sem Hvanga  teško da je iko na tom nivou.

 

Inače Kosta je juče igrao za Vilu i Englezi su oduševljeni. Odlično je startovao mali.


Slazem se ja da je samo Hvang nivo Lige sampiona, ali ne ocekujem da mozemo imati 11 takvih igraca. Dalsio je pokazao neki kvalitet, Ilic takodje, Sljivic je talentovan, Mijailovic na svojoj poziciji kao defanzivac… trenutno su mnogo kriticnije pozicije po bokovima koje su vec godinama daleko ispod nivoa.

Link to comment
Share on other sites

Statistika je kao bikini. Otkriva puno, a ne pokazuje nista. Sto rece Zvonko Mihajlovski 1996 godine.

Isto tako vazi da je ova statistika pre dolaska U voljeni nam klub, uzeta iz drugih Liga. Nasa je ipak smesna Liga.

Imam osecaj da bih i ja sa svojih 115kg i 47 godina, imao bar jedan dribling u proseku.

 

Ali zaista hvala, lepo je videti i statistiku nekad. Nadajmo se da su bolji.

Meni licno se ovaj tim cini duplo jadniji nego lane, a pritom i godinu starijim

 

 

PS izvinjavam se , ova profilna stoji od pre godinu dana i hajpa kad je Stameni pokidao na pripremama, i cinilo se world class ubod

Edited by Stara skola
profilna slika
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

mene zanimaju rezervni dresovi i kako je na njima prikazan grb

Meni je skandalozno da nam grb bude u bilo kojoj drugoj boji sem originalnoj. Sem gostujuceg dresa prosle godine nam je veci deo opreme bio u grbu skroz bele boje pa na konferencijama kada se pojave u tim trenerkama meni nije bilo dobro, idemo u goste u LS i reprezentujemo neki beli, providni grb. Stvarno se nadam da se odustalo od tog ekperimenta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Guru said:

Koliko sam razumeo Gazprom insistira na ovom belom polju napred, a meni ono estetski baš usere svaki naš dres.

Da da. Mora. I to postoji pravilo kolika treba ta bela pozadina da bude. Upropasti skroz dres. 

download.jpg

Kako bi ovaj dres bio dobar da je samo manji ovaj njihov Gasprom deo. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dzistrou said:

Baš loš dres. Ne bih ga nosio, ni kad bih ga džabe dobio. Sveti grb se ne stavlja na sponzorske splačine od dresova. 

Šta hoćeš da kažeš, da ne trebamo imati logo sponzora na dresu ili...?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim Farense umesto ovog Brazilca kojeg smo doveli angažuje veselog Tomanea ...

Ne mora ništa da znači ali imam neki loš predosećaj nakon što pročitah tu vest ...😒

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mare80 said:

Vidim Farense umesto ovog Brazilca kojeg smo doveli angažuje veselog Tomanea ...

Ne mora ništa da znači ali imam neki loš predosećaj nakon što pročitah tu vest ...😒

Dosta losih misli prodje glavom kad se pojave novosti u vezi naseg fk.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Small Owl said:

Šta hoćeš da kažeš, da ne trebamo imati logo sponzora na dresu ili...?

 

Ne treba prilagođavati dres sponzorskom natpisu, nego treba prilagoditi sponzorski natpis dresu. Nismo mi Gasprom, mi smo Zvezda. Ne čini nama Gasprom uslugu, mi činimo uslugu Gaspromu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...