Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

11 minutes ago, Venger said:

Klub je kasnije u potpunosti kriminalizovan, sa tim se slazem.

 

Ali inicijalni novac nije usao iz drzave, nego kroz ucesce u evropskim takmicenjina i prodaju igraca. A tako ulazi i danas. Vece je pitanje gde taj novac nestaje i kakva je to onda drzavna pomoc, ako mi posle 200 miliona koji prodju kroz klub i dalje dugujemo isto para kao i ranije, mozda i vise.

 

Sve je mnogo lakse kada si sedmostruki sampion gotovo bez konkurencije i automatski ucesnik evropskih takmicenja sa odlicnim sansama za LS, tada i svakodnevna muljanja mnogo lakse prolaze ispod radara. 

Lol Bajern, ladno se poredi klub u Nemackoj u koji se slivaju kompetni prihodi na raspolaganje sa nasim protocnim bojlerom.

 

Link to comment
Share on other sites

Imao i neki drugi klub osam uzastopnih kvalifikacija za LŠ, pa nije imao ni blizu ovakve rezultate.

 

Inače, iako ne znam kakve veze imaju finansijske mahinacije sa dominacijom Zvezde, jer se njima pare izvlače iz kluba, a ne ulaze u klub, ali kad se već pominje Bajern možda bi neko mogao da se upozna sa činjenicom da je predsednik tog kluba osuđen za utaju poreza od 30 miliona evra, pri čemu je vodio klub sve dok je bio u toku postupak, a nakon izlaska iz zatvora se vratio na čelo kluba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, TB Told said:

Upravo tako. A nakon toga su usledile dve LŠ i sve u zbiru za osam godina osam ulazaka u grupna takmičenja (4 LŠ i 4LE). Sasvim je normalno da klub sa takvim rezultatima odskoči finansijski od ostatka lige i samim tim uspostavi dominaciju. Partizan nije imao ni blizu ovakve rezultate u doba njihove serije titula. Tvrditi da je to neprirodno i da ima neke veze sa guranjem je toliko smešno da ne zaslužuje bilo kakav ozbiljniji komentar. Možemo tvrditi onda da je i 11 titula u nizu Bajerna posledica guranja, a ne njihove finansijske nadmoći.

Najjace sto se cude kako mi dovodimo Silasa, a oni Zubairu. Kao drzava nam daje pare za Silasa, a oni sirotani se krpe za Zubairu. Smejurija.

 

Dok su igrali Evropu imali su i solidan tim. Natho, Asano, Suma, Sadik, Lazar Markovic, Jojic, nisu nista jeftinija pojacanja od nasih iz tog vremena.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sokmeniki said:

Zna li neko kakav je Adem Avdic, 2007 godiste?

Pričalo se o njemu ljetos, ne ispratih igra li igdje na pozajmici ili je kod nas, i kakav je uopste mali?

Trenira sa prvom ekipom, ovde je neko spominjao neku povredu

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da je ogromna krivica za ovakvo stanje na tadošnjoj upravi FKP-a koja propustila da klub digne na viši nivo i ustali ga kao redovnog učesnika grupnih faza.
 

Dominacija im je usledila u odlično vreme za evropska takmičenja. Platini je 2009. izvršio reformu kvalifikacija i mine poput klubova iz lige petice nisu bile na putu. U tih osam godina (računajući sezonu kada smo mi uzeli titulu ali Evropu nismo igrali zbog licence) igrali su 1 LŠ i 5 EL. Sa druge strane, DZG za isti period igrao 3 LŠ i 5 EL a startovali su sa mnogo manjim koeficijentom nego oni u prvim godinama tok perioda. Još tu dodati dobru omladinsku školu, velike transfere, prvenstvo nad domaćim igračima itd.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Vratismo li dug ovoj fantomskoj firmi? 

 

https://www.danas.rs/sport/odbornik-u-skupstini-beograda-objavio-fk-crvena-zvezda-pozajmila-od-privatne-firme-10-miliona-evra-a-kao-garanciju-dala-zaradu-od-uefa-takmicenja/

 

Do 12.5 miliona eura od prihoda od FSS i Uefa za sezonu 2023/24. To je trebalo da stigne na naplatu ovog leta ili jeseni...ili, hm, ne? 

 

Kad računamo pare koje smo zaradili u poslednjih godinu dana od Evrope i transfera, niko ne ubaci ovo što se mora vratiti baš ovih dana. Ili ne mora? 

Hvang+ skoro ceo Stamenić. 

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Vratismo li dug ovoj fantomskoj firmi? 

 

https://www.danas.rs/sport/odbornik-u-skupstini-beograda-objavio-fk-crvena-zvezda-pozajmila-od-privatne-firme-10-miliona-evra-a-kao-garanciju-dala-zaradu-od-uefa-takmicenja/

 

Do 12.5 miliona eura od prihoda od FSS i Uefa za sezonu 2023/24. To je trebalo da stigne na naplatu ovog leta ili jeseni...ili, hm, ne? 

 

Kad računamo pare koje smo zaradili u poslednjih godinu dana od Evrope i transfera, niko ne ubaci ovo što se mora vratiti baš ovih dana. Ili ne mora? 

Hvang+ skoro ceo Stamenić. 

 

Pogledas profil doticnog odbornika/GTRetarda i sve ti bude jasno. 

 

 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mister-no said:

Izvinjavam se što privatizujem temu, kupio bih ako neko ima kartu za zapad u četvrtak. Dolazi mi brat od tetke iz Australije, ja imam kartu za mene.

Juče je iz kluba rečeno da je ostalo još 7-8 hiljada pojedinačnih karata u prodaji. Proveri možda je i zapad još u opticaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo za sve nas koji nismo shvatili kako funkcioniše novi format. U prilogu je jedna zajednička tabela. Prvih osam sa tabele idu u 1/8 a ekipe od 9 do 24 igraju 1/16. S tim što ekipe od 9 do 16 mesta imaju prednost i igraju revanš utakmicu na domaćem terenu. Od 24 do 36 mesta ekipe ispadaji iz LŠ. 

Ovo je pravi primer formata gde glasi ona,, bitna je samo ona sledeća". Ne zavisiš ni od koga, zavisiš samo od sebe i rezultata koji sam napraviš. Na osnovu toga bićeš i na takvom mestu na tabeli. Nije da nemamo šanse ali ovde je svaki bod bitan. Moja procena da ako hoćemo u od 9 do 24 mesta moramo da imamo najmanje 10 do 15 boda. 

Screenshot-20240917-121040.jpg

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4.3 kvota na Zvezdu. Imajuci u vidu obrazac koji je superkompujer napravio, da smo na predzadnjem mestu po simulacijama, pripala nam je i kvota na osnovu toga.  Mislim da smo kuci podcenjeni ali tako je to kada smo postavljeni kao apsolutni autcajderi u takmicenju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Guraju ga kao najboljeg sudiju iz PL a lik je neznalica. Previse sebe stavlja u prvi plan, vrvt ga pucaju neki kompleksi. Kontam da ce biti mnogo seckanja igre tj faulova i kartona. Nek se spreme igraci Zvezde na to.

Uz sve to poprilično lak na sviranje penala. 

Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys ako pogledaš tabelu gore koju je okačio @Čočo ima nekih 15-ak vrhunskih timova. Čisto sumnjam da će biti tolika razlika da dva kola pre kraja ovi koji su od 9.-16. neće imati nikakve šanse za top osam ili ovi koji su ispod 16. da odu ispod 24. mesta. Plus uzmi u obzir još koeficijent i da se dobijaju novčane nagrade za pobede ili nerešene rezultate, ne vidim iskreno kako je to moguće.
 

Alo uzmemo FM kao neku najbolju simulaciju dostopnu nama običnom plebsu, tu se do poslednjeg kola ne zna ko će gde i često gol razlika odlučuje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...