Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

3 hours ago, Čočo said:

Krunić je za poslednja 2 meseca igrao ukupno 45min. Treba njemu vremena da uđe u ritam. Pitanje je da li će i kod nas odmah biti u 11.

Igrao je 268 minuta, ima otprilike minutažu ove sezone kao na primer Olajinka kod nas. Uz to je od početka sezone u punom timskom treningu u Feneru. Tako da će on bez problema biti spreman za 90 minuta od početka, veće je pitanje koliko će mu trebati da kapira šta Miloje traži od njega jer će ipak imati težak zadatak da drži sredinu za nas. Mnogo veća misterija će biti fizičko stanje Radonje. 
Knezevic će inače izgleda u Vosu. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

A vidi ti ove sprdnje od našeg fudbala. Dajemo Kneževića OFK Beogradu za dzabe i procente od eventualne prodaje sledeće godine ali i klauzula, pazi sad, da ga možemo otkupiti sledeće godine za 200k. Ima li kvota da će se ova poslednja klauzula aktivirati sledeće godine a da ćemo ga mi onda opet proslediti negde na pozajmicu ili ćemo ga dati nekome za dzabe? Terzići su nezaustavljivi. Kad misliš da može gore oni te iznenade. Nije nam bio dovoljan jedan, sad imamo dvojicu Terzića. 

Edited by Čočo
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Kao da smo mi nešto bolji. Tata i sin igraju Menadžera u real life-u, izdrkavanje na 1000 obrtaja, jer ko im šta može. Jajare poput zalizanog i Čovića bi pre samo 15-20 godina bile oterane govnjivom motkom iz Zvezde za 2 meseca, ne bi smeli na kafi da se pojave. U ovakvoj bolesnoj Srbiji mogu sve, i unuke da dočekaju i nameste neki keš. 

Link to comment
Share on other sites

Nemojte tako prethodna prodaja u inostranstvo bila je u reziji Terzica juniora, sledeca recimo Knezevic bice u rezijii Mrkele juniora. Ne znam da li su se juniori pobratimili ili okumili vec. 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Rade Krunić iz sezone 2022/23 u Seriji A ima bolju defanzivnu statistiku nego Hvang u našoj ligi u sezoni 2023/24. Osvojio je više duela, imao više uklizavanja, očišćenih lopti i manje izgubljenih poseda nego Hvang. Ono gde je Korejac bolji je napad tj. mnogo više golova, asistencija, preciznih paseva, stvorenih šansi, dodavanja na protivničkoj polovini, dodira lopti, kretanja na terenu itd. Ako se pogleda ovo poslednje vidi se očigledna razlika (Krunić vs Hvang): 

spacer.png

 

I ovo nije samo do razlike u kvalitetu lige jer sličnu statisku (čak i malo bolju) Hvang ima i u LŠ. Ono gde cela priča dobija neki drugi smisao je kada se pogleda Radetova, po meni relevantnija, statistika iz sezone 2018/19 kada je Krunić igrao za Empoli. Ako se ta sezona uporedi sa Hvangovom prošlom, Rade ima mnogo bolju ofanzivnu statistiku nego In-Beom, dok Hvang ima puno bolju defanzivnu. Rade je u toj sezoni dao isti broj golova (5, dva levom, tri desnom), dve asistencije više, više stvorenih ključnih šansi, od 32 dodavanja u proseku po utakmici čak 22,4 su bili na protivničkoj polovini dok je kod Hvanga od 32 (isti prosek) njih 17,3 na protivničkoj polovni, više dodira sa loptom, više driblinga, čak i više dobijenih duela. Onda mapa kretanja izgleda malo drugačije tj. ovako (Krunić vs Hvang):

 

spacer.png

 

Jasno je da Rade nije imao istu ulogu u Milanu/Feneru kao i u Empoliju. Dok je kasnije više bio povučen i igrao ono što Englezi nazvali holding midfielder, u Empoliju je igrao mnogo više napred i blže nekoj desetki/osmici nego šestici/osmici. S tim ne treba mu suditi po igrama u Milanu, mislim da će mu pozicija biti drugačije kod Miloja i Radeta očekujem mnogo više napred. Ne bih se zakleo da ne može da popuni cipele Hvanga, čak šta više možda nas i pozitivnije iznenadi. Videćemo.

Edited by Мџе
  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Molina23 said:

Jajare poput zalizanog i Čovića bi pre samo 15-20 godina bile oterane govnjivom motkom iz Zvezde za 2 meseca, ne bi smeli na kafi da se pojave. U ovakvoj bolesnoj Srbiji mogu sve, i unuke da dočekaju i nameste neki keš. 


Pre 15-20 godina smo zapravo imali još veće jajare u oba kluba. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Pre 15-20 godina smo zapravo imali još veće jajare u oba kluba. 

Toplica, Mišković JR, Žika Pauk i ta družina su limunadica u podne za ovaj napredni kartel. 

 

No to nije poenta, hteo sam reći da je ipak postojala neka svest i kakav otpor kriminalu među narodom i tribinom.  

Link to comment
Share on other sites

Ovakav transfer Kneževića nije nesvakidašnji slučaj, dosta velikih klubova radi ovakvim principom zato što prvoligaški klubovi više ne žele da razigravaju tuđe igrače bez ikakve koristi. Recimo Karvahal je igrač koji mi prvi pada na pamet. Čiste pozajmice su realnije u januaru ukoliko neki tim upadne u borbu za opstanak i nema drugog izbora nego da pristane na tako nešto u cilju opstanka.

 

Ono što je ovde problem je naravno Terzić i što deluje da će nezavisno od razvitka Kneževića ta klauzula biti aktivirana, osim ako baš ne uznapreduje naglo i zasluži transfer preko. Zato ja navijam da mali ipak izabere Vojvodinu po istom principu, a zapravo idealno bi bilo da to uradi TSC i vidimo Kneževića u nekim evropskim utakmicama.

 

Inače, ono malo što smo videli od njega je baš ohrabrujuće i deluje da momak u perspektivi može da dođe i do reprezentacije. Pitam se da li bi bilo drugačije da smo ostali na Ligi Evrope i da li bi u tom slučaju ostao u timu i dobio šansu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se Knezevic nesto ne svidja kao igrac, ali je cinjenica da je decko svaki minut na terenu ne odradio posteno, nego neretko bio medju boljima. Bukvalno dokaz da ako ti ne nacrtaju put, mozes da igras na terenu kako god pozelis, vecu sansu dobiti neces.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Meni se Knezevic nesto ne svidja kao igrac, ali je cinjenica da je decko svaki minut na terenu ne odradio posteno, nego neretko bio medju boljima. Bukvalno dokaz da ako ti ne nacrtaju put, mozes da igras na terenu kako god pozelis, vecu sansu dobiti neces.


Kakav je plan sa ostalim igračima van rotacije, Leković, Đurić, Kanga, Prucev? Ili je to to, probaće Pumu da uvaljaju u Meksiko pa u januaru skraćivanje?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ikac said:


Kakav je plan sa ostalim igračima van rotacije, Leković, Đurić, Kanga, Prucev? Ili je to to, probaće Pumu da uvaljaju u Meksiko pa u januaru skraćivanje?

 

Lucic ce u IMT na sest meseci. I jedan od stopera verovatno u OFK. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...