Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Razumem da smo svi srecni posle prolaza, ali ne znam otkud vam to racunanje sigurnih bodova i silan optimizam? Bodo Glimt je slabiji od svake ekipe s kojom igramo, i to ne malo. Mozda je najmanja razlika izmedju Jang Bojsa i njih. Da se ne brukamo i da bude dobrih utakmica i meni je to puna kapa, ali realno smo kvalitetom za onaj deo od 25-36. mesta

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Za te dve utakmice krajem januara, mislim da ce gotovo sigurno u toku zimske pauze napraviti neki turnir s Rusima kako bismo odrzali kakvu-takvu takmicarsku formu. 

 

Protiv Intera, Milana i Barse nemamo sansu gde god da igramo. Monako ce biti jedna lepa ekskurzija da Delije obidju juvelirnice po Monte Karlu, Nici i Azurnoj obali. Protiv Benfike, PSV i Stutgarta su za neke bodove svakako vece sanse ovde nego tamo. Sto se tice Mladića (ne onog!), stvarno mislim da pravimo prevelikog bauka od njih, a da ce ih Miloje razloziti do najmanjeg zajednickog sadrzaoca. Sve u svemu, ovaj novi format je jedna luda voznja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno sam se počeo vraćati u onaj fazon da nijednu bitnu utakmicu vise ne mozemo dobiti, kao do prije 7-8 godina. I ludi Miloje dodje i opet poce dobijati bitne utakmice. I on mi je najveca nada da cemo uzeti nekih bodova. 

4 minutes ago, Milko Miller said:

Saragosa i dalje želi Lekovica, a i igrač je zainteresovan. Probace još jednom zadnjeg dana prelaznog roka da ga dovedu. 

Spominju nekog limara u ovo malo teksta što ima, kakve veze ima Ostoja sa Saragosom?

Link to comment
Share on other sites

Pozz ljudi, ne pišem nikad ovde ali zato redovno stalkujem 😁 Samo sam morao da prenesem da sam upravo načuo razgovor fanova Stuttgarta i da nisu baš zadovoljni što su nas izvukli, traže se highlightsi od sinoćnog revanša, komentariše “rutina” u igri protiv Boda, neko je pomenuo i Keln od pre nekoliko godina… Tako da, ne cveta cveće ni u njihovo preduzeće 😁

 

Kad sam već tu, samo da dam svoja dva centa… Žreb je takav kakav je, ovo su najbolji timovi Evrope i sigurno nema lakih utakmica za ekipe poput nas. Ali meni je jedino bitno da mi makar pokušamo da igramo sa svima kao sinoć, naravno koliko nam dozvoli protivnik. Za koliko će bodova to biti dovoljno, videćemo. Sve samo ne ono sedenje u krilu golmanu i okretanje tura na napucavanja na svih strana. 
 

I kad sam već kod taktike… Meni je recimo sad vrlo interesantno videti kako će se Miloje snaći van svog šablona jer ovo nisu više ni eliminacioni dvomeči a novi format takodje ne podrazumeva uzajamna domaćinstva pa taktiziranje na koje je on navikao u smislu bodovanja i prolaska grupe pada u vodu.
 

Sve što želim je da nastavi sa onakvom igrom tamo gde je stao sa Bodom sinoć, i biće mi dovoljno za sreću i ponos na klub koji volim i pratim preko 35 godina. 
 

Napred Zvezdo… ️ 

  • Like 19
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

E ovo je Liga šampiona. Ne volim kad se radujemo istoj a kukamo da nam se padnu što slabiji rivali.

 

I dalje mislim da je Liga Evrope jedno veoma lepo takmičenje, ali, Barselona na punoj Marakani, naježim se i kad pomislim na to.

 

Milanov trener Fonseka me do sada nimalo nije impresionirao i daj Bože da on dočeka Ligu šampiona jer bi i te kako šta imali da ponudimo na San Siru. Inter je već dosta jači, ali opet jedno veoma lepo gostovanje.

 

PSV je recimo baš ekipa po mom ukusu, obožavam njihov način igre, maksimalno ofanzivno i to je u najavi jedan veoma težak meč za nas. Ko je gledao dvomeč Jang Bojsa protiv Galate, video je da je to jedna veoma dobra ekipa, uostalom izbacili su najvećeg favorita u kvalifikacijama, i slavili u sred Turske.

 

Benfika me takođe nije impresionirala na startu sezone, i to mi je u najavi naš trijumf, ali da ne letimo mnogo. Ipak, ekipa koja zna da odigra i kući nerešeno protiv timova poput Estrelje i Rio Ave sigurno može da padne na Marakani, njihov gradski rival Sporting trenutno igra daleko lepši i bolji fudbal od njih.

 

Štutgart bez Girasija nije ista ekipa, a i nekako mislim da uvek možemo dobro da se nosimo sa tim nemačkim timovima, videćemo da li će biti dovoljno za tri boda.

 

Monako nam za razliku od Štutgarta nikako ne leži i možda i nije loše što se taj duel igra na strani.

 

Po nekom mom mišljenju, stvarno mi deluje da bi mogli da savladamo Benfiku i Štutgart kući, a ovo ostalo stvarno je nezahvalno prognozirati. Ono što je činjenica je da su svi timovi jači od Bodea.

 

I uzmite u obzir da se Barsa poslednjih godina nije proslavila u Ligi šampiona, a prošle sezone su ako se ne varam poraženi od Šahtjora i Antverpena na strani.

 

Mislim da je nov sistem pun pogodak, a ako imamo pristup kao sinoć, imaćemo šta da pokažemo Evropi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba zaboraviti da i gol razlika igra ulogu, pa i one utakmice "za dusu" ne treba olako shvatiti i ako krenu kola nizbrdo treba kociti da ne odemo u debeli minus. 

 

Sam ulazak u LS je uspeh, to sam i ocekivao na otvaranju teme, sve preko toga je bonus - da ne budemo poslednji ili sa nekim rekordnim porazima, treba biti realan i tesko da mozemo vise od toga. Ali ko zna, moze da nam se posreci neki kiks velikana protiv nas, da i nas pogleda, jadne i bedne... b'ate... Boze... 

 

Bicu zadovoljan i sa jednom pobedom i par neresenih, i nekim minimalnim porazima na ostalim utakmicama. Dakle 4-5 bodova, preko toga je sve super!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Мџе said:

Sada sam se setio da nama prvenstvo završava 21. decembra a počinje 1. februara. A dve utakmice se igraju u poslednje dve nedelje u januaru. :twak:

Ovo je odlično. Neće morati da odlažu utakmice prvenstva zbog LŠ. Jedna briga manje 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Barsa je go kurac. Oni se kao svake sezone nešto brecaju, a izduvaju i u prvenstvu i u Evropi. I to u Evropi ih rutiniraju. Oni nijesu ozbiljan faktor poslednjih 5-6 sezona. Jači su od nas dosta ali može na Marakani da se igra sa njima. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Protivnici u grupi se pojacavaju...  Benfika dovela spica.

 

Benfika

Sada i zvanično: Zeki Amduni novi je napadač Benfike. Švajcarac je stigao iz Barnlija na pozajmicu sa mogućnošću otkupa za 20.000.000 evra.

1 minute ago, Stefi88 said:

Дајте мало реалности, где можете да се играте са Барсом, може само да се гледа како играју и скривају лопту, у том мећу немамо никакве сансе, то је неки други ниво у односу на нашу поготову.

Predsednik je "javio dekretom da niko osim njega ne upravlja svetom"   rekao da nam treba samo jos 2-33 nedelje da se namestimo lepo i onda krece ples. Tako da...:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dr.J said:

Ne moze da ne bude pojacanja, ne mogu Hvang i Elsnik sami da iznesu sezonu na centralnom veznom. Mora bar taj jedan zadnji ili centralni vezni.

Uvek se radi suprotno onome sto nam treba, kad imamo dovoljno igraca onda daj pakuj, sad kad je ocigledno da nam fali bolja rotacija, nista.

 

Uzas.

Ako bude falio vezni, jednostavno rešenje je dati Maksimovicu ulogu u prvom timu. I ovako se već predugo čeka jer je mali već spreman za prvi tim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stefi88 said:

Tesko da ces moci da kupis kartu regularno msm licno sa svojim podacima.

 

3 hours ago, Čvarkov said:

 

To i pokušavam da joj objasnim :classic_biggrin:

Koliko sam ispratio nije pominjala utakmice, nego samo šoping, a tamo ćeš moći 😁.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

Ako bude falio vezni, jednostavno rešenje je dati Maksimovicu ulogu u prvom timu. I ovako se već predugo čeka jer je mali već spreman za prvi tim. 

Msksimović koji je na utakmicama svoje generacije na EP mogao da izdrži najviše 45 minuta ozbiljmog ritma. U Zvezdi ni svi prvotimci nisu spremni za 90minuta a klinci ni za poluvreme 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Realno zreb dobar, mogao je gori a i bolji ali bas komentarisem malopre otpala mi glava u kafani dok je trajao zreb dok sam objasnjavao ljudima kako se bira ali da se vratim kako sa svima moze da se igra i iskreno ne ocekujem da nas niko otkine cak ni Barsa. Plus ova vest ako je tacna da nam Brus Li ostaje idealka, osvajamo !

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milko Miller said:

Saragosa i dalje želi Lekovica, a i igrač je zainteresovan. Probace još jednom zadnjeg dana prelaznog roka da ga dovedu. 

Pa ako ode Lekovic, mozda pokusamo da opet dovedemo Stojica. Što da ne, čovek zna sistem već, tamo vamo šetnja ne škodi, pa na zimu da ga opet prodamo. A za sledece leto cemo da vidimo.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Ligaški je format, igra se nešto manje od pola godine, ekipama može svašta da se desi tokom vremena...

 

Nekom će da legne taj period, neko će ući u probleme, neko će se raspasti. Samo da budemo okej i da držimo nekakav kurs, pa ćemo videti. Ima osam utakmica, sasvim dovoljno da se iskoriste sve čari ligaškog sistema ako mi ne budemo ti koji će se dezitengrisati.

 

Još ako bude i nešto sreće, naročito u Italiji gde Inter i Milan jesu favoriti, ali svakako ne kao što bi to bio Arsenal ili Bajern, možda ispadne kako se sada retko ko nada. Pritisnu te, ti se odbraniš, uvališ im neku kokošku i ćao - zdravo... Pa svi se sećamo poslednjeg dvomeča sa Milanom, gde uopšte nismo bili u podređenom položaju.

 

Najveća nam je boljka što kroz domaću ligu nemamo dobru konkurenciju i što iz jedne brzine prelaziš u višu u kratkom vremenskom roku, i tako ukrug. A sa druge strane, protivnici imaju težu konkurenciju i više se troše u njihovim prvenstvima, svakako su veća i fizička i psihička opterećenja pa će neko verovatno da nas doćeka kao izduvani balon ako su prethodno igrali neki domaći derbi ili neku važnu prvenstvenu utakmicu.

 

Imamo određeni kvalitet, pa ako održimo svlačionicu i budemo pozitivno naloženi, uopšte nismo bez šansi.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Ligaški je format, igra se nešto manje od pola godine, ekipama može svašta da se desi tokom vremena...

 

Nekom će da legne taj period, neko će ući u probleme, neko će se raspasti. Samo da budemo okej i da držimo nekakav kurs, pa ćemo videti. Ima osam utakmica, sasvim dovoljno da se iskoriste sve čari ligaškog sistema ako mi ne budemo ti koji će se dezitengrisati.

 

Još ako bude i nešto sreće, naročito u Italiji gde Inter i Milan jesu favoriti, ali svakako ne kao što bi to bio Arsenal ili Bajern, možda ispadne kako se sada retko ko nada. Pritisnu te, ti se odbraniš, uvališ im neku kokošku i ćao - zdravo... Pa svi se sećamo poslednjeg dvomeča sa Milanom, gde uopšte nismo bili u podređenom položaju.

 

Najveća nam je boljka što kroz domaću ligu nemamo dobru konkurenciju i što iz jedne brzine prelaziš u višu u kratkom vremenskom roku, i tako ukrug. A sa druge strane, protivnici imaju težu konkurenciju i više se troše u njihovim prvenstvima, svakako su veća i fizička i psihička opterećenja pa će neko verovatno da nas doćeka kao izduvani balon ako su prethodno igrali neki domaći derbi ili neku važnu prvenstvenu utakmicu.

 

Imamo određeni kvalitet, pa ako održimo svlačionicu i budemo pozitivno naloženi, uopšte nismo bez šansi.

 

Zato treba domaćicu počinjati sa bonusima, pa ako je rezultat nepovoljan na poluvremenu, ubaciš jaku postavu i dobiješ utakmicu u drugom poluvremenu, umesto jačeg treninga.  

Link to comment
Share on other sites

Od magle pa na dalje. Pavkao daje gol na Marakani. Gobelja i sudija. Barsa, poslednji put je gol na Marakani dao čovek koji je redovan u jednom kafiću na Voždovcu. Di Marija stiže u BG. Vicešampion Nemačke. Jebiga, pamtim i razbijanje u Holandiji ali i radovanje Van Der Pantelara tada na Marakani. Ah taj Monako i Kevin Foland. Jang Bojs ponovo prilika da naplatimo dugove od prošle godine. Uživajmo u zadovoljštini. Eh i Lautaro Martinez...

Edited by božija noga
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kreće prvi put ovaj sistem i očekujem puno neočekivanih rezultata, tu vidim šansu Zvezde za pozitivne rezultate i pozitivan utisak na terenu. Svaka je utakmica za sebe i nema revanša pa se moraju pratiti protivnici kroz ligu a bogami najviše kroz njihova prvenstva. Tu nam treba dobar rad pomoćnika iz stručnog štaba .

  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...