Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Ne znam koji ste vi kvalitet videli u ekipi sa severa Norveške, ja sam video samo uigranost, disciplinu i šablon. To je odlika nekvalitetnih ekipa koje pokušavaju nešto da postignu, jer to je jedini način.

 

 

 

Samo to toliko :classic_laugh:

 

15 minutes ago, tsva said:

 

Na Etihadu i Liverpul igra bunker jer mora. Glupo poredjenje

 

Bahar je napravio 3 igraca iz omladinske skole za 6 meseci. U LS sve utakmice gledljive. Da ga nisu busili iznutra ko zna kako bi to izgledalo. Ne bi ovako izgledalo sigurno.

 

  Bahar je go qr#c od trenera,  bar po onome sto je pokazao za onih par meseci u Cz. I to pricam po onome vidjenom na terenu,  od lutanja sa postavom,  mesta igraca u timu sve do kretanja igraca u toku igre. 

 Ako misliš da ga je Rodic busio, on je imao par istih grešaka i kod Miloja, potpuno identičnih onim iz derbija.

Mnogo je problema,  počevši od drTerze i poslovanja, igraca koji se dovode na kilo bez ikakvog plana i potrebnog kvaliteta, sve do Miloja i njegovih ziherasenja i fudbala od pre 30ak godina.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tsva said:

 

Na Etihadu i Liverpul igra bunker jer mora. Glupo poredjenje

 

Bahar je napravio 3 igraca iz omladinske skole za 6 meseci. U LS sve utakmice gledljive. Da ga nisu busili iznutra ko zna kako bi to izgledalo. Ne bi ovako izgledalo sigurno.

Stvarno, dokle više? Je li proizveo Mijatovića koji je sezonu pre toga bio prvotimac? Bahar mu uzeo devetku i prosledio ga u Grafičar. Baš je verovao u njega od starta. Pa kad su mu propale koncepcije sa Šerifom dečka uveo s klupe i ovaj dao nekoliko golova.

Nešto slično je i sa Nedeljkovićem koji je posle Čukaričkog potpuno nestao, a Bahar uhodavao Mićka na desnom beku iako je i Viga imao na raspolaganju.

Klince je ubacivao sporadično, a jedina utakmice gde ih je bilo više je u kupu protiv moćnog Trajala.

U Evropi je potuno menjao koncepciju, igrao sa četiri pozadi, a jedina utakmica u kojoj se od početka ušlo napadački je bila proriv Jangbojsa u Beogradu. Sve ostale su bile polustihijske. Krenemo kao oprezno, pa kad krenu da nas tovare, diži s klupe sve što imaš i kreći u napad. To što je bilo gledljivo sporadično više je zato jer su nas prethodno natrpali i što nam pobeda protiv Jangbojsa bila pod moranje.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Don Dusko said:

Ovo odlaganje utakmica zbog Evrope mi je bruka jedna. Ej ti umesto da igras i uigravas se ti odlazes jer umorices se.

Zamislite da ovako rade klubovi u Evropi(Engleski, Spanski) gde je intezitet 100x jaci od ove JSL bede?!

Zar ne bi trebalo da postoji neko ograničenje po tom pitanju? Mislim da u BiH klub može 2 puta odgoditi utakmicu ili tako nekako..

Link to comment
Share on other sites

Bahar  je pogresio sto kad je trebao nije izvrsio finalnu secu, vec mu se nemanje petlje vratilo kroz kontranapad otpisanih te je morao da siri bazu i da zadovoljava sujete mnogih za minutima. Tu je izgubio svlacionicu i postao je bivsi Kao navijacu kluba smucilo mi se da ispadamo od slabijih od sebe. Uvek se posebno naglasava kvalitet protivnika a ti si ucinio sve da ti najbolji kvalitetiprotivnika dodju do izrazaja odredjujuci kukaviki plan igre. Kakav sablon i disiplina Bodoa moze da dodje do izrazaja kad im udaris presing, kad ih napadnes kao osice i kad igras svoju igru. Naravno mi neisporucujemo u tri do cetri ciklusa ono sto navijaci ocekuju te smo skloni nekim alibi pricama. Da pitas ljude u klubu pa dobro kog protivnika bi vi hteli u plejofu a da ga prodjete mislimda bi nastao muk. Imali smo idealan zreb Makabi i sad i opet neki hvalospevi o tim prosecnim ekipama sve nam je tesko. Naravno da je tesko kada postoje neudbalske stvari u osnovnim elementima od principa do starih zasluga preko neuigranosti za koju je opet kriv trener i niko drugi.

Edited by suptil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Small Owl said:

Zar ne bi trebalo da postoji neko ograničenje po tom pitanju? Mislim da u BiH klub može 2 puta odgoditi utakmicu ili tako nekako..

 

 Ovo je nama prva odložena. Sa Cukom smo igrali dva dana ranije, u četvrtak. 

  I ne vidim problem u tome što smo odlozili utakmicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, pentatonik said:

a jedina utakmica u kojoj se od početka ušlo napadački je bila proriv Jangbojsa u Beogradu

 


Ovo nije tačno. U Bernu smo odlično otvorili utakmicu, imali tri dobre šanse na početku pre nego što smo dobili gol ni iz čega.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Fat Zadd said:

 

 Ovo je nama prva odložena. Sa Cukom smo igrali dva dana ranije, u četvrtak. 

  I ne vidim problem u tome što smo odlozili utakmicu. 

Ja sam protiv odlaganja utakmica ali u ovom slucaju i nisam. Smesna je prica unesto da se uigravamo mi ne igramo, jer necemo se uigrati za jednu utakmicu. Drugo poenta je da sakrijes sastav tima a ne da das Bodu 3 dana unapred sastav tima. Ako bi izasao sa jednom postavom protiv Tsc-a a sa drugom protiv Bodoa onda pada prica o uigravanju ekipe. Takodje u nekoj takvoj utakmici moze da dodje do povrede tipa Hvanga, Djige ili nekog bitnog igraca i onda bi se ovde pametovalo sto nismo odlozili utakmicu. Meni su besmislena odlaganja kada nam dolaze neki Jermeni, Maltezani, Litvanci sto se desavalo pre ali odloziti ovu utakmicu mi i nije los potez. Inace i TSC je trazio da se odlozi vidim da ljudi nisu upuceni u taj deo. Partizan je odlozio proslo kolo protiv Radnickog a ja imam informacije da ce i ovo kolo odloziti protiv Spartaka. Aj kada pljujemo po nasima da pljujemo kada treba a ne da pljujemo i kada ne treba. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Ovo nije tačno. U Bernu smo odlično otvorili utakmicu, imali tri dobre šanse na početku pre nego što smo dobili gol ni iz čega.

U pravu si. Nisam se najspretnije izrazio. Pisao sam po sećanju i generalnim utiscima. Poenta je da smo napadački kretali samo kad je pobeda bila imperativ, a i ta utakmica je bila tog tipa. 

U Lajpcigu smo planski počeli krajnje povučeno od starta, a videlo se da ima prostora da se nadigrava s njima.

Kako god, poenta je da ni Bahar nije bio neki mag lepršavosti i ofanzivnog sistema koga se striktno držao, niti trenerski mag uopšte, kako ga ovde pojedini opisuju.

 

 

 

Edited by pentatonik
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Da je pameti pa da probamo da iskoristimo to što su oni veoma slabi tehnički, i da ih pritisnemo, kako je trebalo i juče, od prvog minuta.


Hauge je, tehnicki pojam za sve nase, i izgledao je kao Messi na terenu. Ni ostali nisu losi. Uopste tehnika nije problem njima.
A i sta je tehnika? Likovi imaju sasvim dovoljne tehnike da se na prvu dodaju u tim uigranim, fluidnim sablonima.
Nisu mnogo okretni i brzi na malom prostoru, to je jedino sto nemaju. Tehnika ima je sasvim ok.
Dobra su ekipa.

2 hours ago, atmsfr lnČ said:

 Koliko su i oni limitirana ekipa videlo se kad smo prvi put na pocetku utakmice prebacili loptu ispred njihovih 16 pa nisu mogli da je prebace jedno 3-4 minuta dok smo igrali presing to treba da bude i neka vodilja u revansu.

Pre bih rekao da su se umorili od visokog tempa koji su gurali ceo mec.
Na pocetku su sve te nase, doduse retke, izlete kad smo radili presing resavali rutinski. Mlada ekipa, mozda jos ne dovoljno iskusna, ali daleko od nekakve limitiranosti.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fat Zadd said:

 

 Ovo je nama prva odložena. Sa Cukom smo igrali dva dana ranije, u četvrtak. 

  I ne vidim problem u tome što smo odlozili utakmicu. 

OK je to već postoji li neko ograničenje u odlaganju utakmica? Koliko se može odložiti, kada..?

Link to comment
Share on other sites

Pripreme, pojacanja, kamioni avioni, milioni, razne najave,  taktike stručnjaka, I odeš da se nabiješ u 20 metara u utakmici sezone . O čemu da se prica dalje. Nema dalje.... i onda dodje ovaj batadjorin pulen i priča o nekakvom svemirskom brodu iz Bodea...pa igrao si protiv Norveške ekipe, koji bela dana ne vide, koji su sasvim prosečan ( dobar )klub koji jednostavno moraš da dobiješ ako hoćeš u najkvalitetnije fudbalsko takmičenje na svetu. Ali njemu je to svemirski brod jer on nije u stanju da pobedi Lučane, ima problem sa Teksilcom...tako da je to razumljivo. Po nekom njegovom shvatanju najbolje bi bilo da igramo protiv Grafičara, I da udjemo u L,S. 

 

Covek ima 30 igrača, i prosto nije u stanju da potrefi prvih 11, već večito nešto isprobava, improvizuje,  tumba, doslovno svakom novom utakmicom iznenadi. 

Trener koji ne zna svoj prvi tim, svojih najboljih 11 igraca , treba momentalno da dobije ispisnicu. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

Da ne pričamo o tome kakva bi on bio sikkira u med za nas recimo. Ali Terza nije čuo ni za Norvešku, a kamoli za Bodo i Knutsena. 

Ruku u vatru bi dao da bi u obrnutim ulogama, on satrao Milojevića 3 razlike. I to da se posle utakmice priča da je to i malo kako je moglo.

 

Uz opste slaganje sa pohvalama za rad norveskog trenera, imamo samo par primedbi na deo vezan za nas:

 

1) jeste relativno mali sample size, ali mi deluje da su strani treneri kod nas u proslosti imali problem sa tzv. "domacom osovinom". I posto ce u takvim slucajevima podrska uprave obicno izostati, taj stranac je na vetrometini.

 

2) mi, zvezdini navijaci, smo prilicno nestrpljiva gomila balvana, i nasa javnost je generalno odvratna. Velika je verovatnoca da bi treneru kakvog mi prizeljkujemo trebalo neko vreme da postavi postulate onoga sto zeli da igramo, a na primeru Bahara smo videli koliko se strpljenja ima za tako nesto. I to kazem kao neko ko ni sam nije previse gotivio Bahara (ne izuzimam sebe iz ove zvezdaske javnosti), ali sa njim je makar postajala kakva-takva sansa da jednom zaigramo moderan fudbal, sa Milojem od toga svakako nema nista.

 

Da se razumemo, nasa fudbalska "struka" je apsolutno katastrofalna, ja licno jesam za to da se fokusiramo na strane trenere, samo se plasim da ni to nece biti dovoljno ako odnos ostane isti, davanje zutog kartona nakon par kikseva i slicno.

Edited by holden c.
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Nama je domaca osnova u fudbalu sve tanja. Imamo dva srpska igraca u 11. Spajic, Rodic, Katai su tu od iskusnijih. Druga dvojica u penzionerskom stanju, ne znam zasto bi ih neko trpio i dozvoljavao da buse trenera. Mislim da su se sto se tog dela problema tice stvorili uslovi za stranog trenera. Ali je veci problem uprava i njene kombinacije, ucene, ugradjivanja i petljanja u tim. Ne znam koji ozbiljan trener bi dozvolio da na treningu ima 30 igraca, a da mu i dalje fali bek.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Мџе said:

 

Slažem se u svemu sa tobom osim oko dela za Evropu. Cela njegova dominacija i trenerski pečat je vezan za norveške/skandinavske okvire. Tri titule a nijedna grupna faza LŠ-a (nadamo se da će ostati tako). Tri guprne faze Evrope od toga jedna LE i dve LK. U LE je završio treći i onda ispao od Leha iz Poznjanju u nokaut fazi LK-a. Jedino po čemu ga se u Evopi sećamo to je pobeda protiv Rome u prvoj godini Konferencije gde su se predstavili kao klub na evrposkoj sceni ali onda su izgubili 4-0 u četvrtfinalu od tog istog kluba. Za nekog ko čini svojim igrače bolji, igra moderan fudbal ima baš tanke rezultate u Evropi. I skpetičan sam prema trenerima koji nemaju roming, pogotov jer on funkcioniše u izolovanom, specifičnom norveškom sistemu gde je definitvno najbolji. 

 

Ja se sečam i one utakmice protiv Milana, kada su izgubili ali odlično odigrali u gostima. Verovatno je bio još kakav slučaj, ali priznajem da ne mogu iz glave.

Dobro, ako se gleda samo "face value", onda se može reči da su rezultati u evropi ništa spec. Ali po meni, to je relativno i mora se malo gledati i neke druge stvari. Koliko je veliki klub, sa kakvim budgetom se radi, dali su premašili očekivanja ili podbacili itd itd...

Rominga nema, pošto još nije radio vani, a ne zato što je probao pa propao. Mada, koliko čitam, bilo je interesovanja, ali se priča da je on odbijao ponude, jer misli da može više sa Bodo Glimtom i da tu posao još nije završen (čitaj liga šampiona). Rumori kažu da nije hteo ni da pregovara sa Ajaxom, kad su pokazali interesovanje. Ostali zainteresovani klubovi: Leeds, Brighton, Celtic, Rangers, Swansea...

 

Ponavljam, ne tvrdim ja da bi on mogao da prenese svoj uspeh iz Norveške u lige petice. Samo kažem da bi on svakako morao da bude na vrhu liste potencialnih kandidata iz tih osrednjih evropskih liga. Ja da se pitam, sigurno bi pre pokušao sa tako nekim nego po 20. put reciklirao neko kvazi "ime" ala Villas Boas & co.

 

2 hours ago, Amigo21 said:

Ja sam protiv odlaganja utakmica ali u ovom slucaju i nisam. Smesna je prica unesto da se uigravamo mi ne igramo, jer necemo se uigrati za jednu utakmicu. Drugo poenta je da sakrijes sastav tima a ne da das Bodu 3 dana unapred sastav tima. Ako bi izasao sa jednom postavom protiv Tsc-a a sa drugom protiv Bodoa onda pada prica o uigravanju ekipe. Takodje u nekoj takvoj utakmici moze da dodje do povrede tipa Hvanga, Djige ili nekog bitnog igraca i onda bi se ovde pametovalo sto nismo odlozili utakmicu. Meni su besmislena odlaganja kada nam dolaze neki Jermeni, Maltezani, Litvanci sto se desavalo pre ali odloziti ovu utakmicu mi i nije los potez. Inace i TSC je trazio da se odlozi vidim da ljudi nisu upuceni u taj deo. Partizan je odlozio proslo kolo protiv Radnickog a ja imam informacije da ce i ovo kolo odloziti protiv Spartaka. Aj kada pljujemo po nasima da pljujemo kada treba a ne da pljujemo i kada ne treba. 

 

Ma to je bezveze. Ja bi se uvek pripremao na najbolje što protivnik ima da ponudi. A ako on odluči da iz nekog razloga na teren izvede slabije, zajebo je sebe, a ne me.

 

A to verovatno pametni treneri i rade. A ovi drugi se igraju žmurke, a na terenu nemože ekipa da im poveže dva pasa.

 

 

41 minutes ago, holden c. said:

 

Uz opste slaganje sa pohvalama za rad norveskog trenera, imamo samo par primedbi na deo vezan za nas:

 

1) jeste relativno mali sample size, ali mi deluje da su strani treneri kod nas u proslosti imali problem sa tzv. "domacom osovinom". I posto ce u takvim slucajevima podrska uprave obicno izostati, taj stranac je na vetrometini.

 

2) mi, zvezdini navijaci, smo prilicno nestrpljiva gomila balvana, i nasa javnost je generalno odvratna. Velika je verovatnoca da bi treneru kakvog mi prizeljkujemo trebalo neko vreme da postavi postulate onoga sto zeli da igramo, a na primeru Bahara smo videli koliko se strpljenja ima za tako nesto. I to kazem kao neko ko ni sam nije previse gotivio Bahara (ne izuzimam sebe iz ove zvezdaske javnosti), ali sa njim je makar postajala kakva-takva sansa da jednom zaigramo moderan fudbal, sa Milojem od toga svakako nema nista.

 

Da se razumemo, nasa fudbalska "struka" je apsolutno katastrofalna, ja licno jesam za to da se fokusiramo na strane trenere, samo se plasim da ni to nece biti dovoljno ako odnos ostane isti, davanje zutog kartona nakon par kikseva i slicno.

 

To kakve probleme su imali strani treneri svi znamo. Ali to su isti problemi koje su imali i neki domači treneri. A razlog je taj što uprava ne stoji iza tih trenera, bili to stranci ili domači. 

 

Da uprava stoji iza glavnog trenera, taj problem ne bi postojao. Na prvi znak da domača osnova pravi problem, glavnog aktera šalješ u Grafičar, uz napomenu da svakog sledečeg očekuje ista sudbina. Naravno, u praksi to nije tako, več uprava čak podvali svoje tihe saradnike, koje aktivira na tajni zadatak kada je to potrebno.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, L' Imperatore said:

Da uprava stoji iza glavnog trenera, taj problem ne bi postojao. Na prvi znak da domača osnova pravi problem, glavnog aktera šalješ u Grafičar, uz napomenu da svakog sledečeg očekuje ista sudbina. Naravno, u praksi to nije tako, več uprava čak podvali svoje tihe saradnike, koje aktivira na tajni zadatak kada je to potrebno

 

Upravo ovo je veliki problem. Nikada nisi nacisto sa njima...Oni mogu ovako javno govoriti da stoje iza xy trenera a iza ledja da kazu svojima da ga buse i prave nesklad.

A mnogo lakse je stranca oterati i mnogo lakse ce domaca javnost stati na stranu domacih....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Small Owl said:

OK je to već postoji li neko ograničenje u odlaganju utakmica? Koliko se može odložiti, kada..?

Mozes jednu utakmicu odloziti u plejofu, za grupe(dok je bio atari format) nisam siguran

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, L' Imperatore said:

Dobro, ako se gleda samo "face value", onda se može reči da su rezultati u evropi ništa spec. Ali po meni, to je relativno i mora se malo gledati i neke druge stvari. Koliko je veliki klub, sa kakvim budgetom se radi, dali su premašili očekivanja ili podbacili itd itd...

 

Za ovo si u pravu. Generalno nisam razmišljao o tome da nije ulagao u tim već je prepoznao talentovane igraće i doveo ih. Sa te strane mogu da razumem zašto bi jedan Ajaks ili Salcburg bili zainteresovani. Ja sam se najviše obazirao na to da je gubio u kvalifikacijama za LŠ kad je bilo važno i tu deluje taktički tanko ali i ekipa je rasla vremenom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pentatonik said:

Misli na konjpjuter

Nego čitam što pišete za ovog norveškog trenera. Bilo bi fora da Terzić i Mrkela obuku odela i kravate i krenu po njega ko onda po Bahara

 I da kazu DUGO SMO GA PRATILI I ON JE ODLICNO RESENJE ZA ZVEZDU

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...