Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

7 minutes ago, mister-no said:

Neko lepo reče suštinu u jednoj rečenici.

Da zamenimo trenere lagano bismo dobili.

Lagano, nekih 1:3.

A cenim da "taktičar" ima duplo veću platu.

Stvarno, dobro neznanje, ali sav ovaj javašluk, bezobrazluk i bahaćenje je za govnjivu motku i pedalu s Marakane svima. I svima zabraniti dalji rad u fudbalu, osim Miloju.. On može na Kipar, ali neki osrednji klub ne iz vrha.

Prerasli smo Miloja on je juce postavio igru kao da i dalje igramo sa Vukanovicem, Srnicem, Milicem... Bodo koliko me odusevio toliko me i razocarao izgledali su kao Barsa za nas al kada su primili gol oni su se usrali i pogubili, nas trener ni to nije prepoznao vec cuvao i tih 2:1 a oni su tada bili zreli za jos golova... Takodje na konferenciji je bio prilicno bezobrazan preuzeo je odgovornost tako sto je bukvalno rekao ja sam kriv jel ima neko problem... Kada vec u poslednje vreme jurimo Slovence neka pojure selektora Slovenije jer je recimo Rijeka sa Matjazom Kekom igrala najlepsi fudbal i uzela titulu. Za nekog klasicnog stranca nisam za mene trener moze da bude samo neko iz EX Yug koji poznaje nas mentalitet i ko zna gde je dosao... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne može on da izadje iz svojih opanaka, pa da mu daš 200 pari cipela.

 

On od svoje jajarske igre ne odustaje, dakle dupli blok, odsečena krila, defanzivno orjentisan tim i udri. 

Džaba mu dovodiš Duartea, Milsona, covek je ostao zaglavljen u 2017 g sa Jovancom, srnicem, stojkovicem, ...

 

Samo totalni duduk može staviti Ilica desno , čistog igrača sredine terena, I tako sam sebe unazaditi u startu. Olajinka koji do juče nije ni trenirao, o pripremama da ne govorimo, udarna pesnica napada....Za to vreme igrač od 4-5 miliona sedi na klupi....Mali Jovanović čisto krilo sedi na klupi, da bi batadjora improvizovao i ako je dobio kamion igraca...

 

Taktičke zamisli ovog stručnjaka su u rangu piksija. Da čoveku zgade fudbal. 

 

Alo "pedantni" strucnjak je preuzeo odgovornost,  I šta imamo od toga? I dalje će da bruka klub , da ga neki bode koji ne vidi bela dana na severu Norveške, rastavi na delove....

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Amigo21 said:

Prerasli smo Miloja on je juce postavio igru kao da i dalje igramo sa Vukanovicem, Srnicem, Milicem... Bodo koliko me odusevio toliko me i razocarao izgledali su kao Barsa za nas al kada su primili gol oni su se usrali i pogubili, nas trener ni to nije prepoznao vec cuvao i tih 2:1 a oni su tada bili zreli za jos golova... Takodje na konferenciji je bio prilicno bezobrazan preuzeo je odgovornost tako sto je bukvalno rekao ja sam kriv jel ima neko problem... Kada vec u poslednje vreme jurimo Slovence neka pojure selektora Slovenije jer je recimo Rijeka sa Matjazom Kekom igrala najlepsi fudbal i uzela titulu. Za nekog klasicnog stranca nisam za mene trener moze da bude samo neko iz EX Yug koji poznaje nas mentalitet i ko zna gde je dosao... 

E bas zbog tog naseg mentaliteta i toga sto trener mora znati gde je dosao nikad nista necemo uraditi u fudbalu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo odlaganje utakmica zbog Evrope mi je bruka jedna. Ej ti umesto da igras i uigravas se ti odlazes jer umorices se.

Zamislite da ovako rade klubovi u Evropi(Engleski, Spanski) gde je intezitet 100x jaci od ove JSL bede?!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam siguran da cemo uspjeti da prodjemo, probelm je jednostavno koliko god to da zelimo i da nam treba(finansijski, radi navijaca) nas klub stagnira ili ce funkcionisati gore ulaskom u ls. Ovo je jako zalosno, al pocevsi od trenera (kojeg volim i postujem) necemo moci jednu utakmicu ko ljudi da odgledamo vec ce konstatno ici bunkerisanje i dupli blokovi, zatim od uprave koja jednostavno nije sposobna za nesto vise od ovoga(eto pohvalicu neke transfere Bukari,Stamenic,Djiga) i nije problem da se promasi,problem je sto se iz aviona godinama vidi sto nam nedostaje i opet ne radimo nista po tom pitanju. 

Potencijalni ulazak u ls u koji sam ubijedjen da ce se dogoditi iz ovih razloga na zalost nisam siguran da je dobar za nas klub jer niti ce osim finansija donjeti bilo sta dobro u bilo kojem pogledu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Amigo21 said:

Prerasli smo Miloja on je juce postavio igru kao da i dalje igramo sa Vukanovicem, Srnicem, Milicem... Bodo koliko me odusevio toliko me i razocarao izgledali su kao Barsa za nas al kada su primili gol oni su se usrali i pogubili, nas trener ni to nije prepoznao vec cuvao i tih 2:1 a oni su tada bili zreli za jos golova... Takodje na konferenciji je bio prilicno bezobrazan preuzeo je odgovornost tako sto je bukvalno rekao ja sam kriv jel ima neko problem... Kada vec u poslednje vreme jurimo Slovence neka pojure selektora Slovenije jer je recimo Rijeka sa Matjazom Kekom igrala najlepsi fudbal i uzela titulu. Za nekog klasicnog stranca nisam za mene trener moze da bude samo neko iz EX Yug koji poznaje nas mentalitet i ko zna gde je dosao... 

Po kladionicama su oni bili favoriti za prolaz pre ovog dvomeča..

Zašto je to tako ako naš roster vredi duplo više od njihovog po relevantnim sajtovima?!

Matematika je jasna, 1+1 je uvek 2, ko je nama kriv što je kod Terze to 3, 4, ili 5, i što ga imamo takvog.

Link to comment
Share on other sites

Milojević ima moje poštovanje zbog ranijih rezultata i generalno ponašanja koje nije bilo cirkuzantsko. Bio je fokusiran na svoj posao, nije davao zapaljive izjave i igra je bila takva lakva je bila.

U novom mandatu čini mi se da se i na tom planu promenio. Sve je manje osetljiv na kritike i to sve manje skriva. Sećam se kad je na kzn posle nerešene utakmice protiv Partizana potegao statistiku i krenuo da je čita. Pa što je onda i sinoć nisi potegao? U dobrom delu utakmice smo imali nula šuteva na gol,bez poseda, skupili se, igrači statično i sporo. Svaki naš igrač je bivao okružen barem trojicom njihovih kad primi loptu i nikako nisu uspevali da je prenesu u nekoliko pasova do njihovog šesnaesterca.

To nije do trenerskog znanja jer već do trenerskog pristupa i "filozofije", a delom i do igrača.

Ne znam ni na čemu počiva generalno uverenje ovde da imamo zrele kvalitetne igrače. Od svih, za neke malo jače evropske lige su Glazer, možda Điga i Hvang i to je bio Bukari, prvenstveno zbog brzine, mada nije bio ni toliko tehnički loš ko što mu se spočitava. Od pojačanja, bar zasad, razliku je doneo Duarte i to je više-manje to. 

Ako mi se išta dopalo kod Terzića, to je ona ideja koju su na navodno razmatrali, a to je da naprave reset, rasprodaju sve, vrate dugove i krenu s mladim domaćim igračima.

Nije to realno, ali je možda realno da u timu budu tri ili četiri kvalitenija stranca, a da ostali dolaze s ovog poneblja.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TB Told said:

Vladan Milojević će uvek naći razlog da igra kukavički. I to nema veze sa momentom u kojem se klub nalazi, već sa činjenicom da mu je mentalitet takav. I to nema veze sa pritiskom. Kao što već rekoh on je protiv Veleža kao gost izašao na teren da se brani sa AEK-om, gde je ga je Dudić nadigrao u svakom elementu.

 

Vladan je nesumnjivo prozivod trenerske škole Milovana Đorića koja je unazadila naš fudbal. Mislim da je njega u Zvezdi 1996. godine trenira Ljupko pa je možda i on ima trenerskog uticaja na njega. Defanzivna igra ne znači nužno ništa loše. Pogledati pod Alf Remzi, Helenio Herera i Katenaćo, Karlos Bilardo, Luis Van Gal, Žoze Murinjo, Dijego Simone i tako dalje. To nije igra koji navijači vole, to nije igra koju bi Zvezda sa ovim sastavom trebalo da igra ali sam pokušao da uđem dublje u razloge zašto se odlučio da u napadu budu samo ofanzivni igrači sa odgovornom defanzivnom igramo. I to je nešto do čega sam došao.

 

Uopšte ne bih upoređivao njegov prethodni mandat sa ovim. Mislim da se okolnosti njega kao trenera i nas kao kluba dosta razlikuju i zato ostavljam prazan prostor u folder Miloje i Evropa da vidim šta će ovaj put pokazati. Kada je već došao treba mu dati vremena koliko i Baharu, do kraja ligaškog dela u januaru. Takođe, ljudi previše emotivne reaguju i izvode zaključke kako će igrati u ligaškom delu na osnovu ovog dvomeča, te utakmice se drugačije pripremaju i to se najviše videlo pod Stankovićem.

Edited by Мџе
Link to comment
Share on other sites

Jbg, kad dovodis 100 igraca... Umesto da za prvi tim konkurise nekih petnaestak igraca, pa ako tokom sezone vidis da skripi onda dovedes jednog ili dvojicu, mi natrpamo 30 igraca. Pa onda ajd malo ti danas, a sutra odmaraj, preksutra se vec niko i ne seca kako si igrao.. Pa kroz mesec dana ajd opet da igraš malo... I tako iz godine u godinu.. Zao mi Lanetovog malog, ima šlifa a ne moze da dođe na red i mece ni doci. 

No, tako je to kada je kod nas jedini i samo jedini smisao menadzerska kombinatorika. 

Sad fali i Radonjic da dođe, Degenek da vaskrsne, Djiga se proda, Mijailovic dođe da šatro samo trenira...

Mi smo bili revoltirani u kk zbog dolaska Dobrica i gomilanja igraca. Sta je tek nas fk, vise i ne znamo ko je sve tu, ko je pozajmljen, kome transfer visi u vazduhu...

A navijaci... Jebes sve, daj da resavamo slucaj Milosa Kovica...

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se da Miloje nije fit za trenutni igrački kadar i generalnu situaciju Zvezde. Ideja sa Baharom je bila dobra i on pokazao da trenutnim igrački kadrom može da se igra fudbala u Evropi ako ne igramo bas u Mančesteru protiv Sitija. Trener tih karakteristika ko bolje razume fudbal i mentalitet u Srbiji je idealno rešenje za trenutnu situaciju. Miloje je trebao biti samo vatrogasac do kraja prošle sezone. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milko Miller said:

Slažem se da Miloje nije fit za trenutni igrački kadar i generalnu situaciju Zvezde. Ideja sa Baharom je bila dobra i on pokazao da trenutnim igrački kadrom može da se igra fudbala u Evropi ako ne igramo bas u Mančesteru protiv Sitija. Trener tih karakteristika ko bolje razume fudbal i mentalitet u Srbiji je idealno rešenje za trenutnu situaciju. Miloje je trebao biti samo vatrogasac do kraja prošle sezone. 

Vatrogasac koji nije zavrnuo crevo, pa je sve igrače podavio...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, berti said:

Jbg, kad dovodis 100 igraca... Umesto da za prvi tim konkurise nekih petnaestak igraca, pa ako tokom sezone vidis da skripi onda dovedes jednog ili dvojicu, mi natrpamo 30 igraca. Pa onda ajd malo ti danas, a sutra odmaraj, preksutra se vec niko i ne seca kako si igrao.. Pa kroz mesec dana ajd opet da igraš malo... I tako iz godine u godinu.. Zao mi Lanetovog malog, ima šlifa a ne moze da dođe na red i mece ni doci. 

No, tako je to kada je kod nas jedini i samo jedini smisao menadzerska kombinatorika. 

Sad fali i Radonjic da dođe, Degenek da vaskrsne, Djiga se proda, Mijailovic dođe da šatro samo trenira...

Mi smo bili revoltirani u kk zbog dolaska Dobrica i gomilanja igraca. Sta je tek nas fk, vise i ne znamo ko je sve tu, ko je pozajmljen, kome transfer visi u vazduhu...

A navijaci... Jebes sve, daj da resavamo slucaj Milosa Kovica...

Ja ne znam kada smo mi doveli nekog igraca koji nam realno nije trebao nego se vukao po pozajmicama i igrao s vremena na vreme da bi na kraju eksplodirao i postao starter. Rekao bih da takav slucaj ne postoji, neka me neko ispravi ako gresim.

 

U poslednjih nekoliko godina mi prvi na pamet padaju Prutsev, Motika, Kabic, Odada, Bogdanovic, Bakajoko, Ado... Na sve to nema mesta ni za momke iz omladinske skole. Gledam malo transferamrket sajt koji su sve igraci prosli kroz nas klub. Pa to je u poslednjih 5 godina jedno 300 igraca, sto posredno, sto neposredno preko Graficara. Uzas zivi na sta se novac baca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa u Ofk Bgd, gde bi drugo bio nego u Terzicevom i Mrkelinom projektu. Prvo je potpisao za Spartak, samo ne znam koju su tu kombinaciju napravili jer nije bila pozajmica nego direktan transfer u Spartak, iako je bilo jasno da ce brzo posle toga da potpise za nas. Onda ide na pozajmicu u Nis, pa sad u Ofk. Inace pozajmili smo Ofki i Anana i jednog od brace Mituljikica kojem je ovo vec treca pozajmica (prethodno isao u GAT i N.Pazar).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Neko lepo reče suštinu u jednoj rečenici.

Da zamenimo trenere lagano bismo dobili.

Lagano, nekih 1:3.

A cenim da "taktičar" ima duplo veću platu.

Stvarno, dobro neznanje, ali sav ovaj javašluk, bezobrazluk i bahaćenje je za govnjivu motku i pedalu s Marakane svima. I svima zabraniti dalji rad u fudbalu, osim Miloju.. On može na Kipar, ali neki osrednji klub ne iz vrha.

 

Meni je u 21' bilo iznenadjenje kako je Knutsen još uvek u Glimtu. A u 24' mi je to jedna od večih svetskih misterija. Jedino ako su mu vlastnici dali 50% kluba kako bi ga zadržali, neko drugo objašnjenje mi ne pada na pamet. 

Siguran sam bio da če iči Salzburg->Leipzig putem, kada se tamo budu menjali treneri, jer je to taj fudbal. Ili možda da nasledi Ten Haga u Ajaxu.
 

1 hour ago, Amigo21 said:

Prerasli smo Miloja on je juce postavio igru kao da i dalje igramo sa Vukanovicem, Srnicem, Milicem... Bodo koliko me odusevio toliko me i razocarao izgledali su kao Barsa za nas al kada su primili gol oni su se usrali i pogubili, nas trener ni to nije prepoznao vec cuvao i tih 2:1 a oni su tada bili zreli za jos golova... Takodje na konferenciji je bio prilicno bezobrazan preuzeo je odgovornost tako sto je bukvalno rekao ja sam kriv jel ima neko problem... Kada vec u poslednje vreme jurimo Slovence neka pojure selektora Slovenije jer je recimo Rijeka sa Matjazom Kekom igrala najlepsi fudbal i uzela titulu. Za nekog klasicnog stranca nisam za mene trener moze da bude samo neko iz EX Yug koji poznaje nas mentalitet i ko zna gde je dosao... 

 

Ne slažem se. Nebitno odakle trener dolazi. Važno je da je on glavni i da klub stoji iza njegovih odluka. I tu onda sve brzo dodje na svoje mesto.

A pošto ti kod nas Terza podvali drugara Rodu da osigura gubitak bodova u derbiju, nebitno je dal si "naš ili njihov". Dobijaš nogu u dupe kako god okreneš.

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mi nismo svesni, a  nazalost nikada necemo ni biti, kolike su razmere krađe Terze i kompanije. Bukvalno smo preslikana sns drzava. Kao sto oni kradu na svakom milimetru puta i svakom projektu, tako i ovi razbojnici pljackaju na svakom igraču. Pa kod nas ima materijala za vise milenjumsku, ups, robiju.  Pa neverovatno je ko je sve prodefilovao kroz nas klub, pa i najveci pratioci kluba ne bi se setili svih. Jbt, i dana danas s vremena na vreme procitamo kako je Bronovicki bio skandal, kako je onaj Salas imao kracu nogu, tako se bese zvao, kako je Barkos Varkos... A kod Terze kamara milion puta gorih i milion puta skupljih....

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Toliko je očigledno da toliko gomilanje igrača nije iz sportskih razloga, već da je reč o biznis modelu u kome su svi dobri, sem navijača.

Niko baš niije toliki slepac da misli da je dobro za klub ni po jednom osnovu da se vrti tridesetak igrača na platnom spisku.

Još je gore što se to neć menjati još dugo. Što je još gore, tendencija je ka još većem gomilanju.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa u Ofk Bgd, gde bi drugo bio nego u Terzicevom i Mrkelinom projektu. Prvo je potpisao za Spartak, samo ne znam koju su tu kombinaciju napravili jer nije bila pozajmica nego direktan transfer u Spartak, iako je bilo jasno da ce brzo posle toga da potpise za nas. Onda ide na pozajmicu u Nis, pa sad u Ofk. Inace pozajmili smo Ofki i Anana i jednog od brace Mituljikica kojem je ovo vec treca pozajmica (prethodno isao u GAT i N.Pazar).

Tamo ce i Milojević vrlo uskoro. Posle zvezde ne vidim ko bi ga uzeo, kada je već popio otkaz na Kipru. A i ofk mu je mera. Tu je i Terzić, pa njegov sin Don konstantin, pa i babovic,  ma milina...Ah i Gobelja je tu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad se pogleda igracki kadar, podsecate na Celsi 😄 ne u dobrom smislu naravno.

 

Mislim da je glavni problem to sto se odredjeni igraci spremaju za prodaju, pa do nje ne dodje, a vec dovodite zamene, pa onda zakljucite da zamene nisu dovoljno dobre, a onaj sto je trebalo da se proda ostane, i onda zaglavite sa igracima slicnog kvaliteta gde ti ne mozes da rotiras dovoljno da svi budu zadovoljni (cak i ako bi to uopste trebalo da radis).

 

Treba da se izgradi hijerarhija i gura, jak trening i kristalisanje tima, bez obzira na to ko je koliko placen, a i pitanje je koliko su te cifre zaista stvarne, imajuci u vidu ko vas vodi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo21 said:

Utakmica protiv TSC je odlozena jer i oni igraju Evropu jedini termin koji je dolazio u obzir je da se igra u Nedelju. Mi bi smo da igramo u Subotu ali oni ne mogu, oni bi hteli da igraju u Ponedeljak ali mi ne mozemo i onda se utakmica odlozila... Partizan je odlozio utakmicu proslo kolo protiv Radnickog iz Nisa a odlozice i sada protiv Spartaka iz Subotice tj dva kola za redom odlazu. Po pravilima FSS klub sme da odlozi jednu utakmicu. Ja sam kao i vecina ovde protiv odlaganja utakmica mada ruku na srce ne vidim da bi dobili nesto da igramo sada u Nedelju samo mozemo da rizikujemo povredu nekog bitnog igraca pred bitnu Evropsku utakmicu...

Zvezda ima 30+ igrača sa masnim ugovorima i ako ne može od njih da se napravi tim koji igra jednom mesečno sreda -nedelja utakmicu onda sve zajedno sa Marakane treba najuriti, počev odo onog što lebdi izna stadiona pa do Stoleta ekonoma, najbolje i da ne treniraju do revanša da se neki maneken u zvezdinom dresu ne povredi, postoji mogućnost i za to ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...