Jump to content

KK Crvena Zvezda - 2024/2025. - Prelazni rok se nastavlja...


Message added by Guru,

- Tema o prelaznom roku podrazumeva komentarisanje dolazaka i odlazaka igrača, realne projekcije tima uz nekakvu analizu/propratni tekst, kao i komentarisanje igrača koji se pominju kao potencijalna pojačanja od strane relevantnih izvora. 

 

- Nakon konsultacija sa više forumaša, lista relevantnih izvora je sledeća: Donatas Urbonas (Basket News), Aris Barkas (Eurohoops), Encestado.es, Sportando (kada pišu per sources, a ne samo prenose šta naši clickbait sajtovi objavljuju), Đorđe Matić (Meridian bet), Stefan Lazarević (Telegraf), Tviter/X profili Andrea Calzoni, Nolan is Back (ex Nolan sa parkinga), Večiti abrovi i KKCZ Insajder (on isključivo u vezi transfera, ne i prenošenje propagandno-trovačkog sadržaja), naši forumaši Markoss i Mile1, uz podrazumeva se - zvanične objave kluba. Prilikom prenošenja informacija obavezno je navesti ko je izvor/ostaviti link. Bacanje infantilnih zagonetki i kriptičnih poruka je zabranjeno.

 

- Tema nije fontana želja, svaštara, chit chat, niti šalter sala - odlasci u pekaru, grejalice, šlemovi, one liner-i, šta mislite o ________, kačenje klipova random igrača uz kako vam se čini ovaj, "goli" depth charts bez ikakvog dodatnog teksta i slični oblici ispraznog štancovanja strana će se tretirati kao spam/trolovanje i svaki put kada forumaši preteraju moderacija će takve postove brisati, a oni najuporniji mogu dobiti i vremenske zabrane pisanja.

Recommended Posts

Posted
6 minutes ago, tejlor said:

Kao na primer? 

Svi su popunjeni sto se bekova tice.

Haopel prvi, a za takvog igraca uvek moze da se nadje mesta...

E sada zavisi kakvu ulogu mu mi nudimo itd. Ako mu nudimo.

Posted
9 hours ago, Guru said:

Point of attack defanzivac, znači neko kome je zapravo forte čuvanje najboljih protivničkih ball handler-a, umesto loše improvizacije sa Rokasom i katastrofalne sa Dobrićem u toj ulozi... Energija, dužina, lateralna brzina, navigacija oko blokova, aktivne i brze ruke, naravno poželjno da ne bude potpuni minus igrač u napadu, neka barem može da ubaci spot up trojku u pristojnim procentima i/ili spusti malo loptu na parket. I to minimum jedan ovakav igrač koji će da bude u užoj rotaciji, a možda i još jedan u široj (taj može i da bude ofanzivno limitiran)

Čitam ovo i zamišljam igrača tipa ili sličnog Holinsu. Grešim li?

Posted (edited)
20 minutes ago, Drug Crni said:

Čitam ovo i zamišljam igrača tipa ili sličnog Holinsu. Grešim li?

Herison iz Asvela,s tim što baš ne pogadja spot up trojke al ajd bar može nešto sa loptom organizovati :) ili je on ipak mozda ovaj još jedan u široj rotaciji :)

Edited by Taki
Posted
37 minutes ago, Stefi88 said:

Haopel prvi, a za takvog igraca uvek moze da se nadje mesta...

E sada zavisi kakvu ulogu mu mi nudimo itd. Ako mu nudimo.

Pa sa obzirom da su dali 2.5 miliona za Elajdzu Brajanta, tesko da im treba Karsen.

Sto se tice uloge,tesko da moze u nekom drugom klubu dobiti vecu.

Posted
7 minutes ago, Taki said:

Herison iz Asvela,s tim što baš ne pogadja spot up trojke al ajd bar može nešto sa loptom organizovati 🙂 ili je on ipak mozda ovaj još jedan u široj rotaciji 🙂

Herison je generalno kamenjar, ali je ove sezone šutirao neverovatnih 41.7% za tri, iz malo preko jednog pokušaja po utakmici (igrao oko 16min).

Zato slobodna bacanja 57%. Uklopio bi se, znači...

  • Like 1
Posted

Znaci bekovska linija ovako za sad

PG:Prvi plej(drugaciji tip od kodija),kodi,miljenovic

SG:Edwards,Canan,Neda

Ili ce mozda Carsen(ako dodje) biti plej i onda jurimo nekog beka?

Posted
3 hours ago, Milos 3.14 said:

CMM da igra sa Edvardsom slično kao sa Hauardom što je igrao i da kad ovog blicuju , udvoje dobije loptu i stušti se ka košu, da katuje. Mekintajeru će sve više da prija od half kort napada gde je on primarni kreator . Tako da u nekoj bržoj igri oni mogu zajedno, Karsen je opasan i iz blokova.

 

Još Šef stanice i pakuj. 

  • Ha-ha 1
Posted

Kad smo kod Bajerna svim silama bi pojurio i Vajler Beba koji ce biti slobodan odnosno ima +1 (kao i Edvards). Vrhunski defanzivac, procenti za 2 i 3 odlicni, ima sajz i cvrstinu, nije neki skorer pa ni kreator u smislu da igra izolacije i slabo ide na ulaz ali je sasvim dobar razigravac i rekao bih solidno bolji od Kodija iz pik igre, plus odlican skakac. Moze i na 1 i na 2 (pa i na 3) dakle moze i u paru sa Edvardsom (sto je vec bio slucaj jelte) ali i u paru sa Kodijem kao dvojka posto je u obrnutom slucaju Kodi daleko bezopasniji iz spot up-a.

 

S tim da bi ga kao sto napisah vec Kodija nekako uvalio negde ako je ikako moguca ta opcija i doveo Beba umesto Kodija i jurio jos jednog plejmejkera skorera posto Beb nije neki skorer ali je toliko prekoristan u svemu ostalom al i daleko da je operisan od postizanja koseva dovoljan je podatak da je uzeo 138 suteva za 3 i bio na 43.5%. Pored Edvardsa nije bilo ni potrebe da se vise igra kroz njega. To sto ne igra izolacije ili ne ide na prodor po meni ne znaci da nije kreator, covek odigra pik odu mi ispod bloka pogodi za 3, iskoce mu podeli pas, nekako sigurniji od Kodija plus jos bolji defanzivac, ma bukvalno nema segmenta igre osim ulaza i da povuce tranziciju ali od vuka nije da smo se bas u izobilju toga nagledali pa da kazes da je pravio ne znam kakvu razliku tu.

 

Ako je istina ono oko Samnera da smo se interesovali voleo bi da se to ostvari. Bio mi je bas interesantan u Zalgirisu nego nije imao toliko lopte zbog Evansa pa je nekako u senci bio iako je on kao neki kombo vise 2/1  (mislim tako su ga tada koristili) al sasvim legitiman kao plej skorer. Covek ima stvarno neverovatne brojke u Kini 36-6-7 recimo Lorenco je tamo bio u par najboljih igraca kad je dolazio kod nas imao je 24-7-5 i bio dobar kod nas a pritom nije imao iskustvo u Evroligi dok je ovaj imao. Jokubaitis mi se tu najvise uklapa u tu viziju jos je i mlad ali ima ugovor i verovatno bi se tu za platu i obestecenje moralo dobrano otvoriti sto svakako ne bi zalio ni eura jer je igrac sa velikim upside-om. Dzimi Klark dosta interesantan (takodje ima ugovor al sigurno nema veliko obestecenje kao ni platu), kad sam bas obratio paznju na njega igrao je i na 2 al to je bila samo jedna utakmica vidim da ima 4 asistencije za 18min sto je odlican podatak a i svuda pise da je vise plejmejker, 10 poena za 18min (doduse mali uzorak utakmica) jos je 2001. godiste odma se nekako uklopio i po meni meni takodje ima veliki upside gotovo sve isto kao i Jokubaitis s tim da bi bio verovatno znacajno jeftiniji. I Vildoza bi mi bio sasvim ok kao bek ap plej takodje ali tek nakon ovih opcija iznad i to pod uslovom da ga Oli pusti a ne da se plati obestecenje. Maodo Lo ce biti slobodan, nekako je ostao u senci Sortsa ove sezone al i on je imao lep ucinak od 10 poena na 17 minuta. 

  • Like 2
Posted
7 hours ago, Drug Crni said:

Čitam ovo i zamišljam igrača tipa ili sličnog Holinsu. Grešim li?

Antonius Clevland trenutno idealan za tu ulogu ali avaj, Himara i kompanija su tu

Posted
12 minutes ago, JPM said:

Hoće li se naš klub, i zašto ne, pozabaviti odgovarajućim kaznama za prvotimce Miloša Teodosića i Nikolu Kalinića, zbog disciplinskih prekršaja u smiraj sezone, kada su bili najpotrebniji. Takođe i zbog uličarskog ponašanja koje šteti ugledu kluba?

 

Vidim da prvopomenutom nudimo čak i funkciju u klubu, kanda je takvo ponašanje normalno.

 

Neće, domaći igrači su iznad kluba.

  • Like 1
Posted

Nije mi bas najjasnije zasto ima sumnjicavih po pitanju Edvardsa jer je covek medju najboljim strelcima EL sa 20.5 poena prosecno i sa tom cinjenicom bi vec mogla da se zavrsi diskusija da li nam ovaj igrac treba ili ne na roster u kojem nismo imali igraca sposobnog da u kontinuitetu isporucuje bar 12-13 poena, a kamoli nesto vise. Edvards i kada ima los dan je u stanju da nabaci 15ak poena. Igrac kojem ide lopta u ruke kada treba sut za pobedu jer se zna da ce da iskreira poziciju i sutira, dok smo pre dva dana videli kako Kenan u pretposlednjem napadu dribla sebi u nogu, a Nedovic u poslednjem napadu uvaljuje vruc krompir Petrusevu koji je na liniji za tri poena. Ne vidim problem ni u tome da mu treba sloboda da bi igrao kako je igrao ove sezone, pa ne pricamo o slobodi u smislu da se skine go na terenu i igra tako, nego da ima vecu minutazu i da je lopta uglavnom u njegovim rukama. Evropska kosarka tezi takvim igracima i ko ih ima u boljoj je poziciji da napravi rezultat u odnosu na ekipe poput nase ovosezonske koje su bez izrazitog skorera i spustaju loptu na niski post. Edvards je precica do poena i olaksao bi mnogo taj deo posla svima na parketu. Nesto kao sto su nam doneli Vildoza/Nedovic pre tri godine, samo sto ta njihova forma nije dugo potrajala. 

 

E sad, problem je ponovo ostatak rostera, tj bekovske linije. Najavljuju se ostanci Nedovica i Kenana i to nas u startu ogranicava da dovedemo jos jednog midzeta. Pitanje je i sta ce biti sa Yagom. To je sad vaganje, da li uloziti sve u napad pa ne razmisljati puno o tome sto cemo ponovo biti niski i slabi u odbrani spolja, ili ipak traziti neki balans. Uvek sam vise za ovo drugo, ali se onda mora ocistiti spoljna linija. U idealnim uslovima bih trazio igraca koji je solidan defanzivac, moze da spusti loptu na parket i pouzdan je suter iz otvorenih pozicija. Takav jedan, Kodi i Edvards i to je osnova na 1-2 pozicijama. Takva tri igraca mogu u svakoj kombinaciji da se nadju na parketu i da uvek imamo balans. Cetvrti moze biti recimo Kenan za kojeg se mogu igrati akcije da sutira trojke, a peti defanzivni specijalac. Ako se tezi da na svakoj poziciji imamo po tri opcije, onda sa malim Miljenovicem zatvorimo radnju sto se tice bekova.

  • Like 7
Posted
35 minutes ago, СтелаРоса said:

Nije mi bas najjasnije zasto ima sumnjicavih po pitanju Edvardsa jer je covek medju najboljim strelcima EL sa 20.5 poena prosecno i sa tom cinjenicom bi vec mogla da se zavrsi diskusija da li nam ovaj igrac treba ili ne na roster u kojem nismo imali igraca sposobnog da u kontinuitetu isporucuje bar 12-13 poena, a kamoli nesto vise. Edvards i kada ima los dan je u stanju da nabaci 15ak poena. Igrac kojem ide lopta u ruke kada treba sut za pobedu jer se zna da ce da iskreira poziciju i sutira, dok smo pre dva dana videli kako Kenan u pretposlednjem napadu dribla sebi u nogu, a Nedovic u poslednjem napadu uvaljuje vruc krompir Petrusevu koji je na liniji za tri poena. Ne vidim problem ni u tome da mu treba sloboda da bi igrao kako je igrao ove sezone, pa ne pricamo o slobodi u smislu da se skine go na terenu i igra tako, nego da ima vecu minutazu i da je lopta uglavnom u njegovim rukama. Evropska kosarka tezi takvim igracima i ko ih ima u boljoj je poziciji da napravi rezultat u odnosu na ekipe poput nase ovosezonske koje su bez izrazitog skorera i spustaju loptu na niski post. Edvards je precica do poena i olaksao bi mnogo taj deo posla svima na parketu. Nesto kao sto su nam doneli Vildoza/Nedovic pre tri godine, samo sto ta njihova forma nije dugo potrajala. 

 

E sad, problem je ponovo ostatak rostera, tj bekovske linije. Najavljuju se ostanci Nedovica i Kenana i to nas u startu ogranicava da dovedemo jos jednog midzeta. Pitanje je i sta ce biti sa Yagom. To je sad vaganje, da li uloziti sve u napad pa ne razmisljati puno o tome sto cemo ponovo biti niski i slabi u odbrani spolja, ili ipak traziti neki balans. Uvek sam vise za ovo drugo, ali se onda mora ocistiti spoljna linija. U idealnim uslovima bih trazio igraca koji je solidan defanzivac, moze da spusti loptu na parket i pouzdan je suter iz otvorenih pozicija. Takav jedan, Kodi i Edvards i to je osnova na 1-2 pozicijama. Takva tri igraca mogu u svakoj kombinaciji da se nadju na parketu i da uvek imamo balans. Cetvrti moze biti recimo Kenan za kojeg se mogu igrati akcije da sutira trojke, a peti defanzivni specijalac. Ako se tezi da na svakoj poziciji imamo po tri opcije, onda sa malim Miljenovicem zatvorimo radnju sto se tice bekova.

Racionalno razmisljanje kolege forumasa, steta sto to nije slucaj i u sportskom sektoru kluba 

  • Ha-ha 1
Posted

Jago, Nedo, Edwards, Kenan...Kakva spoljna linija. 😱 Tri igrača niža od 180 cm i Nedović koji je krater.  Svi vole da prangijaju, a u odbrani loši do očajni.

Bila bi fora da na ovo dodamo i Faku Kampaca, pa da preimenujemo klub u kk Liliputanci. 🙂

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Posted

Mi smo dosta izgubili i sa Lazićevim padom i odlaskom u penziju. Imali smo jednog odličnog defanzivca i specijalca. Branko nije baš imao sve sastojke za elitnog defanzivca, ali imao je snažno tijelo, brzinu u nogama, upornost, disciplinu, borbenost i sposobnost da istrpi sve udarce i duele. Bilo bi lakše sastaviti tim da možemo da računamo na jednog takvog igrača. 

  • Like 7
Posted

Edvards možda i jeste najbolji strelac EL ali je ponovo patuljak i kratež. Svi će nas puniti preko njega, Nedovića, Kenana, yaga ( ko god od njih da ostane). Dosta, bre, više sa Hobitima.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Posted

Mi smo se a priori osudili na neuspeh zadržavanjem Nedovića, ukoliko se ne rešimo Kenana. Ako ta dvojica ostanu, a jednog smo produžili, dok drugi ima ugovor, mi možemo da se oprostimo prvo od odbrane jer smo midžet zabavište a onda i od napada jer su pomenuta dvojica bolno nekonstantni.

 

Tako da može Edvards, nema nikakvih problema. Kad je bal nek je s maskama.

  • Like 1
Posted

Kad gledas ovako u vakumu Edwards jeste dobar igrac i dobro bi nam dosao.

Ali kad vidis nasu spoljnu liniju onda jbg.

 

Yago sigurno ide a onda bi trebalo 1 od 2 izmenju Nedovica i Kenana da odu.

  • Like 5
Posted
4 minutes ago, Don Dusko said:

Kad gledas ovako u vakumu Edwards jeste dobar igrac i dobro bi nam dosao.

Ali kad vidis nasu spoljnu liniju onda jbg.

 

Yago sigurno ide a onda bi trebalo 1 od 2 izmenju Nedovica i Kenana da odu.

 

Upravo.

 

Dozetu zabagovao komp pa može da otvori samo tabelu "profesionalni košarkaši ispod 185cm".

  • Like 1
  • Ha-ha 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...