Jump to content

Davis Cup & druga timska takmičenja


zoe Bg

Recommended Posts

 

23 minutes ago, Milica said:

U nedelju znaci slusamo Cajkovskog :thumbup:

Ruskinje osvojile Fed, jos da momci uzmu Devis i da crknu od muke ovi sto im ne daju da igraju pod Ruskom zastavom. 

Gojo je igrao fenomenalno, izgubio je i Sonego od njega pa ne videh da su ga Italijani castili kojekakvim pridevima kao sto se Duci casti kod nas...

Ma svaka čast Goju, naravno, ali nećemo valjda da hvalimo Lajovića za ovo što je pokazao. Kecmanović je bar uradio sve što je mogao i borio se do kraja.

 

3 minutes ago, svi pjevaju said:

Uzdam se u Koepfera sutra, valjda će on na megdan Rubljovu. Realno, mi protiv Rusa nemamo što tražiti, mada bih ipak dao 10-15 posto šanse Goji u tom eventualnom meču s raspalim Andrejom.

Ja bih vam najbolje šanse dala protiv Rubljova na neko ludilo Goja, mada teško, ali ko zna, možda se pogubi, kad je protiv Imera onoliko zakomplikovao. Mada Imer je svakako mnogo bolje igrao nego što sam očekivala. Tu da se proba i naravno dubl.

Link to comment
Share on other sites

Meni su Lajovic, Krajinovic, Djere i Kecmanovic potpuno isti - bezlicni 30-50 na rang listi teniseri koji nikada nisu postigli nesto bitno, a i kad imaju priliku uvek, ali bas uvek izgube od mnogo losije plasiranog tenisera.

 

Ne pratim tako dobro tenis, pa moze li neko da mi objasni razliku izmedju ove cetvorice? Sta je njihovo najvece dostignuce u karijeri i za koga ima nade da ce nesto napraviti? Ko je bolji na sljaci, ko na travi, a ko na betonu? Otkud oni tako visoko plasirani kad se uvek blamiraju na GS?

Link to comment
Share on other sites

 

@goldberg

 auuuu pa teško je baš ukratko ali da skratim maksimalno.

Svi imaju neke titulice koje su uspeli da osvoje na turnirima van jače konkurencije (Đere je čak najuspešniji, ima i turnir 500), osim Krajinovića, koji je tu realno daleko najveći talenat, ali je potencijal straćio kad je bilo vreme da ga najviše razvija, a posle je imao veće ambicije nego spremnost da se ičega radi tih ambicija odrekne. Tj, sladak život o kome Crni može više da elaborira.

 

Lajović i Krajinović su stigli do finala mastersa jednom u životu i to je to.

 

Lajović i Đere su mnogo bolji na šljaci (na travi dobar nije niko). Đere je veliki radnik ali slabo napreduje. Lajović nije bez talenta ali apsolutno nije stvoren za takmičarski sport, ne tenis nego bilo koje sportsko takmičenje. Otprilike jednom godišnje odigra dobro na nekom velikom turniru i tu skupi poene da tavori ostatak sezone na nekom pristojnom mestu na listi. Jednom se eto poklopilo da je taj jedan turnir godišnje bio ATP kup gde je odigrao kao nikad u životu na betonu i zato Srbija danas ima ATP kup.

Sigurno će ostali moći da dopune šta sam zaboravila.

 

Edited by alcesta
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alcesta said:

@goldberg auuuu pa teško je baš ukratko ali da skratim maksimalno.

Svi tu imaju neke titulice koje su uspeli da osvoje na turnirima van jače konkurencije (Đere je čak najuspešniji, ima i turnir 500), osim Krajinovića, koji je tu realno daleko najveći talenat, ali je potencijal straćio kad je bilo vreme da ga najviše razvija, a posle je imao veće ambicije nego spremnost da se ičega radi tih ambicija odrekne. Tj, sladak život o kome Crni može više da elaborira.

 

Lajović i Krajinović su stigli do finala mastersa jednom u životu i to je to.

 

Lajović i Đere su mnogo bolji na šljaci (na travi dobar nije niko). Đere je veliki radnik ali slabo napreduje. Lajović nije bez talenta ali apsolutno nije stvoren za takmičarski sport, ne tenis nego bilo koje sportsko takmičenje. Otprilike jednom godišnje odigra dobro na nekom velikom turniru i tu skupi poene da tavori ostatak sezone na nekom pristojnom mestu na listi. Jednom se eto poklopilo da je taj jedan turnir godišnje bio ATP kup gde je odigrao kao nikad u životu na betonu i zato Srbija danas ima ATP kup.

Sigurno će ostali moći da dopune šta sam zaboravila.

 

i da ne zaboravis, svi oni sa izuzetkom Krajinovica su ove godine bili korektni na Vimbldonu, dakle ima nade .......................... 😄 a Lajovic koji je nekada bio dobar na sljaci, je ove sezone bio najupecatljiviji na AO .....................

Link to comment
Share on other sites

Ovaj format DC je zaista ocajan. U staroj verziji ko pobedi 3 od 4 singla, dakle 75%, ima garantovanu pobedu, ovde za tako nesto moras da imas 2 od 2, tj 100% sto je nefer jer se ponistava prednost vrhunskog igraca i prednost imaju timovi sa boljim dublom. Nasi jesu bili ocajni na drugoj tabli, ali ovakav sistem je vise za cirkus nego za nekada ozbiljno takmicenje 🤮

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je dobro da se dublu da više na značaju, i uopšte mi ne smeta da reprezentacije sa boljim dublovima imaju prednost. Uostalom nije kao da su svi najbolji dublovi iz iste zemlje, ipak i dobri dubl igrači često moraju da se uigravaju sa zemljacima. A evo i ruskom dublu ide sasvim dobro iako je sastavljen od singl igrača.

Ispada da bi nam Rusi veću uslugu učinili da nas nisu pogurali u završnicu. Svi bi lepo otišli pravo kući, ne bi se maltretirali putovanjem u Madrid, a i svi bismo sada imali bolje mišljenje o ostalim singl igračima, uključujući i njih same.

Edited by alcesta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali kakav je Troicki fijuk, kaže namerno smo najboljem dublu na svetu suprostavili dva singl igrača, da bi smo ih iznenadili 🤣.

Pa to nisam čuo od kada je bata Đora onomad ubacio Dejana Stankovića u špic, da bi iznenadio protivnika 🤣.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alcesta said:

Mislim da je Novaku bukvalno pao mrak na oči. Godinama se već čudim, sve živo je osvojio a i dalje mu je stalo više nego bilo kome drugom ovde.

Zbog te ludacke zelje je on Novak Djokovic, najverovatnije neupitni statisticki GOAT na kraju karijere ( ako se vakcinisao 😄 ). Nikada ne bi postao to sto jeste da nije imao taj zar.

Link to comment
Share on other sites

Ali kakav je Troicki fijuk, kaže namerno smo najboljem dublu na svetu suprostavili dva singl igrača, da bi smo ih iznenadili [emoji1787].
Pa to nisam čuo od kada je bata Đora onomad ubacio Dejana Stankovića u špic, da bi iznenadio protivnika [emoji1787].
 
 

Pa iznenadio ih je. Ugodno.
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:


Pa iznenadio ih je. Ugodno.

 

Hmm, postoji prica o tom "iznenadjenju."

 

Seoska skola, pored skole livada, a na livadi bik Rudonja i krave Sarenka i Rumenka.

Mali Janko ne slusa, samo gleda kroz prozor, pa ga uciteljica pita zasto. A Janko odgovori: "Rudonja jebe Rumenku!"

Objasni mu uciteljica da je to pogresno i ruzno izrazavanje, da bi bilo pristojnije kazati "Rudonja iznenadio Rumenku" ili tako nesto.

Za pola sata, mali Janko opet nabio nos na prozor.

Uciteljica ga pita sto je, je li sad Rudonja "iznenadio" Sarenku?

Kaze Janko: "Je! Iznenadio je Sarenku - opet jebe Rumenku!"


 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...