Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 minutes ago, Helena said:

Pojedinačni primeri su mi odlični kao ilustracija u generalizacijama.

Početak mog pisanja danas je bilo direktno optuživanje ljudi sa sela za poraz.

 

Pri tom, i Ervin je primetio, nema nijednog grada, pa ni Beograda gde je opozicija pobedila i to ne samo zbog ljudi iz RS.

Od kad Vučić vlada, Beograd je njihov.

 

Apsolutno svi veci gradovi su vecinski glasali za vucica...svuda je dobio,  bas kao i ranijih godina.  Optuživanje sela su samo izgovori, i trazenje krivca.

Dakle ni jedan veci grad, ni jedna veca opstina u Srbiji nije vecinski dala glas opoziciji.

Da sam na mestu opozicije , uopste ne bi polagao velike nade u ponavljanje izbora u BGD.

Razlog je taj sto ce sns jos ubedljivije pobediti , jer glasaci SPS ( 5%), Novi Dss ( 6%), pa i Ovi Nestorovicevi , su blizi da daju glas Sns -u, nego opziciji. To jst siguran sam da ce vecina tih glasaca dati glas vucicu.

A da ne govorimo koliko ce vlast dodatno da se "mobilise" ako dodje do ponavljanja.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Joj gledam ovaj live na N1 i imam transfer blama od ovih klinaca. Oni misle dođu i sve reše za jednu noć. Kao što rekoh, juče je trebalo da se krene a danas da se nastavi. Sutra je slava i neće biti više nikoga. Sistemski ova opozicija nije izašla spremna na izbore u Beogradu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Joj gledam ovaj live na N1 i imam transfer blama od ovih klinaca. Oni misle dođu i sve reše za jednu noć. Kao što rekoh, juče je trebalo da se krene a danas da se nastavi. Sutra je slava i neće biti više nikoga. Sistemski ova opozicija nije izašla spremna na izbore u Beogradu. 

A i transfer blama od Cute i Srkija, koji bukvalno nemaju pojma sta da im odgovore

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, crni_bombarder said:

Ja stvarno ne razumem da li vi razumete da je razlika na selu mnogo veća u odnosu na grad, a izlaznost na lokalu je strasna, kao za vreme Milosevica praktično.

A najporoznija činjenica je to da je on selo maksimalno degradirao, dok podrška koju dobija iz sela je ogromna.

Lobotomija u ovoj napacenoj zemlji je na istorijskom maksimumu...



Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Ono što naglašavam-nije pobedio samo zbog ljudi sa sela, više je glasalo ljudi iz grada za njega, pa ne mogu jednostavnije.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, MeanMachine said:

A ustvari ko sto sam vec pisao nije bila bitna ta kradja pomocu prekodrinskih Srba vec na kontu snsovaca iz unutrasnjosti. DJVasa kaze nemoguce primetilo bi se da dodje 40.000, mozda u jednom danu ali ako je to bila planska akcija onda to mogu da odrade da se ne primeti. Stekove imaju kod drugih snsovaca a siguran sam da im i hotelijera koji bi obezbedili smestaj. Dakle vrlo je lako tako nesto izvesti ako je organizacija dobra a sns ima odlicnu organizaciju. Takodje pitanje da li je stvarno dovuceno 40.000 ili je i to bucka, vec su dovukli koliko su smatrali da im je dovoljno.

 

Tako nešto bi se primetilo. Da je samo 10.000, tada bi bili puni svi smeštajni kapaciteti, i to od hotela sa pet zvezdica, preko motela koji služe kao jebodromi, pa sve do ćumeza u Boleču. Plus ti ljudi bi morali da nešto jedu i piju, što opet košta, pa ne bi mogli da dugo sede u Beogradu. Tih 40.000 je otprilike grad veličine Zaječara, koji bi morao da se za kratko vreme dovede i vrati, a za toliki broj ljudi bi se svakako saznalo.

 

Nije ni iz Bosne dovedeno mnogo, već su samo uhvaćeni kako dovode birače za lokalne izbore.

 

Ukratko, muljanja jeste bilo, ali nema potrebe da se izmišljaju nerealne brojke koje daju SNS-u priliku da informaciju pobiju na zicer.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Iz DSS-a celu kampanju poručuju da će na lokalu da idu na promenu vlasti zajedno sa SPN, i sinoć su na konferenciji o tome pričali. Ti glasači desnice koji ne vole Vučića, a Mariniku još manje su u startu glasali za Nestorovića. To je tek posebna patologija, da biraš između Franca i Nestorovića i odabereš ovog drugog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada su sela u pitanju ja moram da napišem da se ti ljudi ponekad previše napadaju a tu svrstavam i ove koje dovlače autobusima po mitinzima. Nije mi baš pravo kada ih ljudi nazivaju svakakvim imena i ismevaju po emisijama kao što je Kesićeva. Mislim to je sve zasluženo ali malo razumevanja ili spoznaje postoji za njihovu situaciju. 


Ja sam veći deo svog života proveo u Nišu. Za to vreme nekih 6-7 godina sam se bavio humanitarnim radom i obilazio sela u Jablaničkom, Pčinjskom, Topličkom i Pirotskom okrugu.
 

Ti ljudi koji žive tamo nemaju osnovne uslove za život. Imaju jednog lekara na 30-40 sela koji ih obilazi jednom u dva meseca. Škole su sve zatvorene a putevi dalje zemljani ili u teškom raspadu. Teška beda.

 

Najgore stvari sam video u onim brdima od Vranja prema Kosovu. U nemalom broju kuća nisu imali VC već nuždu vrše napolje na kamenu. U jednoj situaciji majka je bila umno bolesna i imala je govornu manu pa su sva deca, njih 6, naučila srpski sa tim njenim iskrivljenim govorom jer učitelja/icu selo nema. 

 

To je teška sirotinja o kojoj se niko nije starao. Za njih šta god da dobiju je kao nova godina i nije čudo da se tako lako prodaju. Bukvalno su  poniženi i ostavljeni na cedilu raspadom sistema poslednjih 30 godina. A jebem ti državu koja se ne brine o svojim najranjivijm gradjanima.

 

  • Like 7
  • Thanks 3
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Celo opoziciono delovanje svelo se na jednu listu i milion biraca. Ako i oni dignu ruke, pisi propalo.Desnicarski glasaci su opoziciono baceni glasovi. Nikakva korist od njih, da prelete cenzus i sve oke. Vise napadaju spn nego sns. I da su dveri/zavetnici umesto Nestorovica, izmislili bi neki razlog da ne ruse rezim.

 

Edited by ras kass
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Desničari treba da se pogledaju između sebe i shvate da kao što ni ovi pro zapadni nisu mogli pojedinačno, ne mogu to ni oni. Nemoguće je iskomunicirati bez medija sa glasačima zašto idu u 3, ako računamo i vučićeve trojance onda u 6-7 lista kada se svi za isto bore i zato svi trpe i dobijaju glasove samo die hard fanova. Moraju da prave koalcije koje će imati potencijal da prebace 10%, za početak, a posle da guraju do 20%.

 

Nestor je vision na Pinku i Hepiju, dok nije skroz skrenuo u ludilo bio je i na RTS. Režim ga nije ni pipnuo i naravno da je uspeo da izgradi listu od 5%, to vam jasno govori kolika je moć medija. Što reče Rambo Amadeus "Dajte mi televiziju na nedelju dana i izazvaću rat između muškaraca i žena".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Nestor je vision na Pinku i Hepiju, dok nije skroz skrenuo u ludilo bio je i na RTS. Režim ga nije ni pipnuo i naravno da je uspeo da izgradi listu od 5%, to vam jasno govori kolika je moć medija.

 

Smem da se opkladim da je prihvatio "Vučićev komplet"...i koliko god da kenja, on je njegova ekipa. 

 

Izmislio sam toplu vodu ?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Klotzen said:

Desničari treba da se pogledaju između sebe i shvate da kao što ni ovi pro zapadni nisu mogli pojedinačno, ne mogu to ni oni. Nemoguće je iskomunicirati bez medija sa glasačima zašto idu u 3, ako računamo i vučićeve trojance onda u 6-7 lista kada se svi za isto bore i zato svi trpe i dobijaju glasove samo die hard fanova. Moraju da prave koalcije koje će imati potencijal da prebace 10%, za početak, a posle da guraju do 20%.

 

Nestor je vision na Pinku i Hepiju, dok nije skroz skrenuo u ludilo bio je i na RTS. Režim ga nije ni pipnuo i naravno da je uspeo da izgradi listu od 5%, to vam jasno govori kolika je moć medija. Što reče Rambo Amadeus "Dajte mi televiziju na nedelju dana i izazvaću rat između muškaraca i žena".

 

Ajde ti nekako iskombinuj te egoe, dzeremaja, bota, radule, boskic i naravno mica. Mission impossible. E sad kako da njihovi glasaci ukace kakvi su to kvrcovi to je pitanje za spn i dss, da smisle kako da ih ugaze na finjaka posle ovoga.

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pletilja said:

Smrtno sam umorna pa sam zaboravila da opisem epilog: negde oko 23 h krenula sam kuci, na drugi kraj grada. Hodala sam, sabirala utiske, prolazeci kroz centar grada vidim da sam stigla do dela gde se nalaze cemntrale SNS i DS, 2 kucna broja udaljene jedna od druge. 

Ulazim kod SNS, nalazim ih vesele, kazem im "Razbili ste nas danas, vladacete jos 100 godina ali vam moju i tudju decu nikada necu oprostiti".

Otsetam do DS, zaticem ceo Izborni stab i jasno i glasno izjavim da su nas ostavili na cedilu. Ja sam svoj status i ugled u rodnom gradu stavila u njihovu sluzbu a oni su to prokockali, neoprostivo i bezobrazno.

Stignem kuci, javim deci da im je majka dobro i izvinim se sto im je majka - budala. 

Da sam mogla, otisla bih na grobove streljane dece i tamo umrla. Racunajte da jesam

 

 

 

Gđo, osvetlali ste i u ovim godinama obraz porodice. Malo li je?

 

8 hours ago, erwin said:

 

Ovakve stvari se rešavaju prigovorima, tužbama i na kraju ako tako ne uspe, na ulici. Ovi u BG nemaju zapisnike i konkretne dokaze koje mogu da ulože jer je ovo sve što je sns radio je rađeno na visoko državnom nivou. Prosto, pokrao te i još ti se smeje u lice a ti nemaš 500k ljudi na ulici da ti izigravaju "leđa".

 

4 hours ago, Ledd said:

 

U selima Srbije živi tek 1,4 miliona ljudi, dok u gradovima Srbije živi 5 miliona ljudi.

 

BTW, koliko sam ispratio izbore Vučić je pobedio u Beogradu. Pobedio!

Mi od Beograda većeg grada nemamo.

Pa šta je Beograd? Skup gradskih i prigradskih opština. U gradskim je izgubio, negde i ubedljivo. Pogledaj strukturu tih opština. Kako je simptomatično da je uvek imao mnogo više u tim prigradskim (isto kao i sloba) nego u gradskim?

 

Da predupredim ove što će da pomenu Zemun i Palilulu: Zemun je izgubio samo jednom i to 2000. (plus Zemun nije Beograd!!!) a Palilula je opština u kojoj se zgrada SO nalazi pored TV Beograd u Takovskoj a proteže se još 15km preko Krnjače, Borče, Ovče... Eto, to je takva opština.

 

Naselio je prethodne decenije ko zna koliko iz tih prigradskih po centralnim opštinama, to se sve obelodanjivalo i ranijih godina. Vračar je jedne godine "uzeo" tako što je Čeda prodao jednog svog da mu da vlast na opštini. itd. Sada se sve samo vratilo na neku raniju normalnost za te opštine.

 

 

3 hours ago, Helena said:

 

A ne, ti si pokušao da objasnim šta ti misliš da je bilo.

Nestorović je Beograđanin, visokoobrazovan, a veruje u ravnu zemlju i meša je sa vanzemaljcima-BUKVALNO.

Čovek koji, da bi završio studije, mora da uči i poštuje prirodne nauke.

On je upitan i za licencu lekara.

To je iz grada, kako?

Mali fašist Vučić je iz Beograda, kako?

I sad si pomerio fokus da sela na centralne gradske opštine, zašto ?

MC Leod ubacuje palanku u priču, palanke su dale Radmilovića, Glogovca, Savićević Radmilu?

Selo je dalo Teslu.

I selo vam je krivo.

Nije selo krivo što je grad parizerov ali je selo krivo što glasa ubedljivo većinski za njega. I ovaj i dalje sere po selu a ovi se i dalje kunu u njega.

Isto je i po nekim gradovima ali eno ga Bavanište, koliko mu je dalo glasova a pre samo mesec dana smo imali tamo neki cirkus.

 

3 hours ago, Helena said:

Kad je u Beogradu opozicija pobedila Vučića?

 

Npr one godine kad je obećao da se više neće baviti politikom ako izgubi od Đilasa? Jel te godine pobedio parizer?

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Vucic jepobedio u Mladenovcu, Obrenovcu, Sopotu, Grockoj, Batajnici i drugim vukojebinama, a ne u Beogradu. Palanka je problem, ne selo.

U Nisu opstina Medijana Vucic izgubio izbore a recimo u opstini Pantelej dobio.Nisam znao da su stanovnici koji zive na Bulevaru Nemanjica urbani a recimo stanovnici koji zive na Durlanu palancani.Svasta se ovde moze procitati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ras kass said:

Celo opoziciono delovanje svelo se na jednu listu i milion biraca. Ako i oni dignu ruke, pisi propalo.Desnicarski glasaci su opoziciono baceni glasovi. Nikakva korist od njih, da prelete cenzus i sve oke. Vise napadaju spn nego sns. I da su dveri/zavetnici umesto Nestorovica, izmislili bi neki razlog da ne ruse rezim.

 

 

100 hiljada ljudi podržava govedo koje praktično kaže da smo svi mi koji smo glasali za spn antisrpski, srbomrzitelji i tako dalje. To je pravi poraz normalne Srbije.

 

Nek se napuši i taj nestorović i svi što su glasali za njega onoga čega će da bude direktor Aleksandar Antić.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, akisaki said:

U Nisu opstina Medijana Vucic izgubio izbore a recimo u opstini Pantelej dobio.Nisam znao da su stanovnici koji zive na Bulevaru Nemanjica urbani a recimo stanovnici koji zive na Durlanu palancani.Svasta se ovde moze procitati.

Ja stvarno ne znam ništa o tom rasporedu opština u gradu Nišu ali od mene u (dosta) širem centru BG do Obrenovca ima 40km. Kao od Niša do Prokuplja. 

 

Do Grocke 26km, do Mladenovca 50km, Sopota 43km, Batajnice 35km.

 

Nemojte me zajebavati, ta mesta NISU Beograd osim administrativno.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U Nisu opstina Medijana Vucic izgubio izbore a recimo u opstini Pantelej dobio.Nisam znao da su stanovnici koji zive na Bulevaru Nemanjica urbani a recimo stanovnici koji zive na Durlanu palancani.Svasta se ovde moze procitati.
Razlika je, generalno mala. Na mom biračkom mestu je, recimo, Sekta je izgubila od SPN za dvadesetak glasova...Pantelej 14.
914d27bb6f051ddaee0e44fc84218359.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, shonke said:

Ja stvarno ne znam ništa o tom rasporedu opština u gradu Nišu ali od mene u (dosta) širem centru BG do Obrenovca ima 40km. Kao od Niša do Prokuplja. 

 

Do Grocke 26km, do Mladenovca 50km, Sopota 43km, Batajnice 35km.

 

Nemojte me zajebavati, ta mesta NISU Beograd osim administrativno.

Administrativni ili, tek, Beogradom je držao Vesić godinama, a još je bio zamenik gradonačelnika.

Da nisu i njega ljudi sa sela birali?

Pa ste sad počeli i da se delite na manje centralne, centralne i centralnije opštine.

Budibogsnama.

I što ovakve stvari ne raspetljavate pre izbora?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...