Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

155 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      2


Recommended Posts

2 minutes ago, srlepajce said:

 

 

Sve dok se o tome ispred Arene govori kao o samo 2000 glasova nema nista od nas 

 

Ispred Arene u sred Bg toliko koliko ih je po zabitima

 

Nula.

 

A koliko god da ih ima, to se resava tako sto se ne dozvoli upis u biracki spisak tih biraca.

 

Na dan izbora tu nema kradje kad su vec na spisku, znaci borba se vodi mnogo pre izbornog dana.

 

A po zabitima gledas da imas ljude koji ce da kontrolisu za tebe da ne bi bili svi iz SNSa pa onda mozda mogu da upisu i 100% za Vucica jer nema ko da ih kontrolise.

 

Bugarski vozovi, dovozenje iz Bosne i ostale stvari koje su ovde pominju su samo modaliteti i iskreno zamajavanje.

 

Kradu se izbori mnogo pre izbornog dana.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Nula.

 

A koliko god da ih ima, to se resava tako sto se ne dozvoli upis u biracki spisak tih biraca.

 

Na dan izbora tu nema kradje kad su vec na spisku, znaci borba se vodi mnogo pre izbornog dana.

 

 

Tako je, ali je nemoguće institucionalno se izboriti sa tim. Ja znam za konkretnu situaciju gde su ljudima (NBG  blokovi) prijavili fantoma na adresu i jednostavno nisu uspeli da ga odjave do danas, iako su pokušali više puta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, robespierre said:

 

 

Tako je, ali je nemoguće institucionalno se izboriti sa tim. Ja znam za konkretnu situaciju gde su ljudima (NBG  blokovi) prijavili fantoma na adresu i jednostavno nisu uspeli da ga odjave do danas, iako su pokušali više puta. 

Jbg. Opozicija je time trebalo da se bavi i ne pojedinacnim slucajevima nego djuture.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Romantik said:

 

Ako si pazljivo procitao ono sto si citirao, lepo pise da zakonski nije dzovoljeno, ali u praksi to imaju apsolutno svi koji imaju dvojno drzavljanstvo Srbije i BIH.

Treba podržati praksu krešenja zakona? Zanimljivo.

Edited by robins
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tomas.hokenberi said:

Vidiš ovde grešiš. Cilj nije samo rušenje Vučića i SNS. Ako nova vlast bude ista ili gora u čemu je razlika?  Priča o demonstraciji "smenjivosti vlasti" je nebitna.

Nije problem sa SNS i AV samo korupcija i krađa, to čak nije ni najveći problem sa SNS vlasti. Meni je od korupcije i krađe daleko veći problem patološko srbovanje, rusofilstvo, kosovarenje, anti-zapadovanjei slična "nacional-patriotska" 💩.

 Da budem direktan da je jedini izbor sledeći:

1. Nacionalistički, pro-ruski, budalaši ala Jeremić ali 100% pošteni i nekorumpirani

2. Građanska, pro-eu, pro-zapadna opcija,  ali sklona korpciji

U tom slučaju bez ikakvog posebnog razmišljanja glasao bi za opciju 2

 

 

E pa, meni jeste. Ako neko laze, krade, gradi kult licnosti, odlucuje sam ne pitajuci nikoga, potkrada izbore, uopste me ne zanima kakva mu je politika, taj mora da ode. Kao sto je i Milo Djukanovic (odavno) morao da ode. Naravno, u slucaju nekog lalalenda u kojoj je prva opcija uopste moguca, glasam za 1. Jer, to znaci da ce se taj isti Jeremic sam skloniti kada vidi da njegova politika ne donosi rezultate, dok ce neki gradjanski poludiktator da umislja kako mu je misija da uvodi zemlju u NATO i bude u drustvu dobrih momaka po svaku cenu, pri cemu ce i taj poludiktator licno da se bogati od prodavanja moralnosti i "ispravne politike".

 

I to i jeste poenta, da postoji vise gledista u zavisnosti od situacije u kojoj se nalazimo i to tako treba da ostane. Ja ni tebi ni drugima necu da namecem svoje misljenje, ali ne dam ni da niko namece svoje misljenje meni ni da me 10 puta ubedjuje kako sam los jer ne delim neke poglede na svet. O poredjenju sa Milosevicem i Seseljem za koje nikada nisam glasao da ne govorim, cim krene tako nesto i od mene ce takav dobiti uvrede na licnoj osnovi.

 

Sto se tice glasanja, gradjanska duznost je izvrsena - 11 na republici, 7 na Beogradu. Razumem i ljude koji glasaju za SPN, NADA i SDS-DjB. Nadam se da cemo imati sanse da konacno negde vidimo smenu ovog bahatog rezima.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam kolika će biti konačna izlaznost, ali pade mi na pamet da je podrška SNS-u opala. Možda i tu bude neki glasić protiv njih, nikad se ne zna.

 

Moguce. Jutros dok cekam u redu, neki matorac zavrsio glasanje, po meni spada u tipicnog sns glasaca, i lik prica sa prijateljem koji ceka u redu, pa kaze da je glasao za nestora 😄 kaze smucili mu se svi a ovaj mu je simpatican i sasav.

Link to comment
Share on other sites

Da me ne shvatite pogresno kao SNS bota, ali ovo sto se danas desava je sve u okviru zakona, i institucionalno se ne moze nista uraditi.Bahati tvit Ane Brnabic je nazalost istinit.

 

Izbori se ne kradu na dan izbora vec mnogo ranije.S obzirom da ovi danas ovako javno razvoze Balkance po Beogradu celi dan, ne verujem da opozicija nije znala mesecima unazad da su ljudi i regiona orebacani sa boravistem u BG

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Svako ima pravo na svoj izbor, ali ti si upravo barem 50% svog glasa poklonio SNS.

 

Bolje i to nego da guslam o "pobedi iskljucivo gradjanske opcije, a dotle neka vlada SNS".

 

Nemam ja nista od glasa za SPN - nije mi cilj da oni ostvare sto bolji rezultat, samo da pocne rusenje Vucica. To ne moze bez barem jos dve liste, a na republici bi bilo dobro da svi oni udju da bi Vucic i Dacic + manjine ostali bez 126+ poslanika. Dakle, cista matematika i ovo je jedini nacin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Presek izlaznosti do 16 sati

Niš - Do 16 sati u Nišu je glasalo 42,76% birača, najviše u Opštini Medijana - 44,28%, dok je najmanja izlaznost bila u Opštini Crveni Krst 39,49%.

Pirot - 52,8% je izlaznost u Pirotu do 16 sati.

Prokuplje - U Prokuplju je do 16 sati glasalo 42,9% građana.

Leskovac - Izlaznost u Leskovcu bila je 42%.

Vranje - 43,7% birača je glasalo u Vranju do 16 sati.

Gadžin Han - Izlaznost u Gadžinom Hanu i dalje je među najvećima na jugu - do 16 sati glasalo je 60% građana.

Blace - I u Blacu je izlaznost slična, do 16 sati glasalo je 60,5%.

Kuršumlija - Izlaznost u Kuršumliji bila je 45,4%.

Preševo - svega 11,7% birača glasalo je u Preševu.

Surdulica - U Surdulici je izlaznost 50,9%

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Otvorena-biralista-na-jugu-za-sada-nema-prijavljenih-nepravilnosti-live-blog.sr.html

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...