Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Zanimljiva tekma, ali zaista ne vidim kako neka od ovih ekipa izbacuje Min/Denver. Dalas zaista ima dosta praznih minuta u igri, a kod Oklahome se vidi da su još uvek zeleni za PO. 

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U poslednjih 6 minuta obje ekipe su odigrale ukupno jednu postavljenu akciju, i to OKC kad je Isiah Joe dao trojku. Sve ostalo su bili pokušaji da se završava prije nego što se odbrana postavi i, kad ne prođe plan A, sistematsko silovanje 1 na 5. Izuzetno siromašna košarka, bilo je neizvjesno i samim time interesantno za gledanje, ali suštinski je ovo cripple fight lošeg i goreg.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MC Thunder 2 said:

Jasno je da je kriterijum u g2 bio jednak za obe ekipe. Ali to nije kriterijum sudjenja normalne kosarkaske utakmice, makar to bio i PO.. A Denver nema ekipu koja moze da bije bez prekida 48 minuta.

 

Moram reći da ne razumem ovaj take. Kakve veze ima da li oni imaju ekipu za šibanje ili ne? Prva rečenica je najbitnija, pa ako je kriterijum bio ujednačen za obe ekipe, ko se snađe - snađe se. Kao i u životu jelte. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MC Thunder 2 said:

Jasno je da je kriterijum u g2 bio jednak za obe ekipe. Ali to nije kriterijum sudjenja normalne kosarkaske utakmice, makar to bio i PO.. A Denver nema ekipu koja moze da bije bez prekida 48 minuta.

 

Uh, sta ce da rade ako dobiju takve sudije za zadnji mec u finalu? Uplaseno bacati Gatorade flasice na teren? I vikati ua sudija. I trener im je rekao da su izgubili fair & square.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Deluje mi da OKC-u fali jedan igrac koji igra u oba pravca da bi prosli seriju. 
Casona i Dorta Mavsi bas pustaju , s druge strane Joe je defanzivno problematican.

Dok mi se Giddey generalno bas nikako ne uklapa u celokupnu kompoziciju. 

 

Wiggins nekako najvise obecava da moze da se prkljuci iz drugog plana, ali nije taj level trenutno.


Ozbiljnost su npr pokazali i prosle godine kada se Holmgren povredio, nisu panicili i dovodili C, nego je tu ulogu odradio Pokusevski da bi se napravio sistem i tim adaptirao na taj tip petice kada se Chet vrati. Znaju sta hoce.

Edited by Admiral
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobri su u NBA sa onim nepisanim pravilom da se ne faulira na +3 ili jace, kao Niksi protiv File nedavno, jer to nije fer i sportski kao pa se pozivaju i na neku mogucnost da protivnik promasi drugo bacanje i ubode dvojku za izjednacenje ili cak trojku za pobedu iako se to procentualno desava jako retko a trojke za egal se sipaju samo tako, po potrebi i 3+1. Dakle, liga hoce spektakl, taj deo smo razumeli, a ne mirno privodjenje meceva kraju bez drame... i sta se onda desi - vijanje Lajvlija po celom terenu pola zadnje cetvrtine, sto je valjda izuzetno fer i sportski i veoma atraktivno za gledanje.

 

Kakva tragikomedija, pakao 😂

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

 

Moram reći da ne razumem ovaj take. Kakve veze ima da li oni imaju ekipu za šibanje ili ne? Prva rečenica je najbitnija, pa ako je kriterijum bio ujednačen za obe ekipe, ko se snađe - snađe se. Kao i u životu jelte. 

 

Postoje košarkaška pravila, ne određuju ih trojica sudija svakom novom utakmicom. 

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Admiral said:

Deluje mi da OKC-u fali jedan igrac koji igra u oba pravca da bi prosli seriju. 
Casona i Dorta Mavsi bas pustaju , s druge strane Joe je defanzivno problematican.

Dok mi se Giddey generalno bas nikako ne uklapa u celokupnu kompoziciju. 

 

Wiggins nekako najvise obecava da moze da se prkljuci iz drugog plana, ali nije taj level trenutno.


Ozbiljnost su npr pokazali i prosle godine kada se Holmgren povredio, nisu panicili i dovodili C, nego je tu ulogu odradio Pokusevski da bi se napravio sistem i tim adaptirao na taj tip petice kada se Chet vrati. Znaju sta hoce.

 

Taj igrač je očigledno trebalo da bude Hayward ali on je na njihovu žalost mumificiran.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Taj igrač je očigledno trebalo da bude Hayward ali on je na njihovu žalost mumificiran.

Neverovatan pad. Čak je i startovao sezonu ok u Šarlotu, ali povreda ga je izgleda skroz usporila. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Odlično se Denver prilagodio u meču broj 3 i pobeda nije rezultat neke dramatične promene u suđenju (mada se suđenje mali promenilo). 

 

Glavni fokus odlične odbrane Vulkova je da se zaustavi pik Jokić-Dzamal jer osim toga što je u pitanju najbolji duo lige, ovaj pik otključava sve ostale igrače Denvera - Gordona na dunker spotu, trojke Portreta i KCPa i štete koju naprave Jokić i Marej. Zato su spoljašni igrači Sote bili agresivni na Mareju a Gober duboko u reketu čuva polaganja, roll Jokića, ofanzivne skokove i Gordona. 

 

Denver se prilagodio na više načina - počeli su da prelaze brze u polje napada i napadaju ranije. 

 

Međutim, rekao bih glavno prilagođavanje je to što Jamal nije dominantno prenosio loptu i inicirao napad, makar na početku. Veliki broj napada je inicirao Gordon - njegovo prenošenje lopte ga je sklonilo iz reketa i ta dinamika je smanjila vrednost Gobera u reketu a omogućila Jamalu da dobije loptu nakon što dobije separaciju iz off Ball akcije I na taj način se odvoji od davitelja McDanielsa i NAWa. Mnogo su bolje čuvali loptu i zaustavili poene site iz tranzicije i polutranzicije, te iz napada gde se ne postavi odmah odbrana na matchupove povoljne za Denver. 

 

Evidentno je da se Jamal malo oporavio i da je povreda uticala na njega u prva 2 meča. 

 

Denver je odigrao dobrih prvi 5 četvrtina serije, u prvom meču je Sota prosto bila bolja a u drugom meču su mentalno pukli nakon onog izleta Malonea- ako izgube seriju mogu da žale za nečim broj 2 jer su konceptualno dobro ušli u taj meč. 

 

Biće zanimljivo videti kako će reagovati Sota, da li misle da im je gameplan i dalje dobar i da fokus mora biti na Jamalu i ubijanju pika sa Jokicem i da i dalje budu ok sa nekim otvorenim sutevina Gordona ili će nešto menjati. 

Edited by stefan81888
  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav horor visokih Bostona sinoć, mrtva trka između Horfa i Korneta ko je bio gori. 

 

Zato Tatum defanzivni masterclass. 

 

Konačno dobra napadačka partija Jrua. Dobar i Brown, njih trojica nas odvukli do pobede. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Taj igrač je očigledno trebalo da bude Hayward ali on je na njihovu žalost mumificiran.


Da da, to je ocigledno bio pokusaj iz Prestijeve kuhinje da se ojaca rotacija. 
 

videcemo kako ce da guraju kroz PO, ali ako neko ima resurse ojaca tim u buducnosti onda je to OKC. 

Link to comment
Share on other sites

1. Atlanta*
2. Washington
3. Houston
4. San Antonio

5. Detroit
6. Charlotte
7. Portland
8. Toronto (to San Antonio)
9. Memphis
10. Utah
11. Chicago
12. Houston (to Oklahoma City)
13. Sacramento
14. Golden State (to Portland)

 

Lottery izbacio Atlantu sa 3% šansi na prvo mesto.

Ne znam da li je nekada ekipa sa 10. najlošijim skorom dobila prvog pika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Prenosi. Dobar početak Halija i Pacersa.

Našao strim arene 1 a u šemi stoji da je na 2 premium međutim tamo fudbal neki pa sam zato pitao.

Just now, gggggggg said:

pistonsi su neverovatni baksuzi.

 

a toronto isto prso.

 

da vidimo sta ce spursi sa ovim pickovima na leto.

Top top topčina ja sam prava momčina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da Sparsi sa 4. pikom neće propustiti da uzmu Sarra ili Risachera ako ostanu dostupni, ipak igraju ceo život zajedno sa Vembijem kroz reprezentaciju.

Ako obojica očekivano odu do tog pika, Topić sa četvrte pozicije mi deluje kao dosta logičan izbor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...