Jump to content

Recommended Posts

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Svaka čast za statistiku ali imho nema visokog igrača sa praznijim brojkama u ligi od Sabonisa. 

Vidi se to i na fiba turnirima, gde stoji da igra na 4 ali ne pravi čovek razliku ni u post up igri protiv krilnih centara, bukvalno tu prodisu kad udje Kuzminskas.

 

 

On je meni sve ono što Jamal nije, odnosno igrac za reg deo dok u PO na nekih 16p 12sk i 5as će završiti što je malo za drugog igraca ekipe koja želi iskorak.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sombor Shuffle said:

Gledao sam zavrsnicu i ove produzetke, mislim da je Majami svestan da Filadelfija nema gde da kiskne i da su fiksirani na 8. mestu.
Pride, Dzimi je uzasan, a po izjavama i stavu na terenu, deluje mi da ga ove utakmice ne zanimaju i da jedva ceka da otaljaju ovo i da krene prava stvar. Sto ne cudi, nakon svega iz proslog plejofa, samopouzdanje mu je verovatno na vrhuncu.
edit obe ekipe su uzasne, ovo je mucno gledati sta igraju

 

nema sanse da tek tako moze da 'flip the switch' i da odjednom to bude stari dobri butler iz playoffa. to se ne radi dva dana pre play-ina nego dva meseca.

ni njima se ne igra play-in, nije im se igrao ni prosle godine i na sve nacine su zeleli to da izbegnu. a na osnovu ovih partija iz ove sezone uopste nije sigurno ni da ce dobiti atlantu/chicago u tom mogucem duelu za osmo mesto. kao sto je to bio slucaj i prosle sezone. 

usput ovogodisnji boston je mnogo mnogo bolji i zajebaniji od proslogodisnjeg, nema teorije da su ovi iz miamija ok sa time da budu osmi a ne sedmi i da igraju protiv poluraspada iz milwaukeeja (koji bi i dalje bio favorit imo).

btw, vec su pocele price o butlerovom novom ugovor i supermaxu i kako mozda i nije najpametnije da mu miami to da bez obzira na to sta je sve uradio za fransizu u ovo kratko vreme...

 

napisao sam citav roman o orlandu i njihovim sansama za drugo mesto i tek tada skontam da su oni cetvrti a ne knicksi :ajme:

sustina je bila da bi ekipama (orl i nyk) bilo najpametnije da se ne zalecu previse sada na kraju i da slucajno ne budu drugi i da idu na sixerse u prvoj rundi. orlando ima dve utakmice protiv milwaukeeja a knicksi dosta lagan raspored (bkn, chi i bos).

cleveland je izjednacen sa orlnadom ali su oni bas veliki raspad u poslednje vreme i kao da ih vise niko ne shvata ozbiljno. a sto je najgore po njih je to da je mitchell nije sav svoj i da vuce bar neku vrstu povrede kolena. u poslednjih deset imaju skor 3-7 a indiana koja je samo .5 utakmica iza njih ima 7-3. i sto je naravno najbolje, igraju medjusobno jos jednu utakmicu u subotu. srecom po cleveland je da imaju 3 utakmice do kraja a indiana samo 2. i to cleveland igra jos protiv memphisa i charlottea. ali opet, naravno i tu je moguca kalkulacija, mozda je bolje biti i sesti i upasti u taj moguci kostur 2-3-6-7, nego da se dobije boston u drugoj rundi. da je neka druga ekipa u pitanju, mozda bi imalo smisla za kalkulacije, ali za cleveland nije sigurno. njima je najvaznije da se dobije neka playoff serija dok je jos mitchell tu, cisto da se pokaze kompetentnost u odnosu na onaj debakl u prosloj sezone. njegova buducnost jos uvek nije sigurna i ugovor mu istice na kraju sledece sezone.

 

sixersima je ostalo jos dve utakmice (orlando i autowin vs bkn) a miamiju jos tri (dve vs toronto i dallas), ako svi dobiju sve, bice jednak skor i miami bi trebao da ima bolji tiebrake, dakle oni bi bili sedmi i igrali bi kod kuce. (valjda je ovo tacno na brzaka sam racuna, ako neko vidi da sam pogresio nek ispravi).

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gggggggg said:

 

nema sanse da tek tako moze da 'flip the switch' i da odjednom to bude stari dobri butler iz playoffa. to se ne radi dva dana pre play-ina nego dva meseca.

ni njima se ne igra play-in, nije im se igrao ni prosle godine i na sve nacine su zeleli to da izbegnu. a na osnovu ovih partija iz ove sezone uopste nije sigurno ni da ce dobiti atlantu/chicago u tom mogucem duelu za osmo mesto. kao sto je to bio slucaj i prosle sezone. 

usput ovogodisnji boston je mnogo mnogo bolji i zajebaniji od proslogodisnjeg, nema teorije da su ovi iz miamija ok sa time da budu osmi a ne sedmi i da igraju protiv poluraspada iz milwaukeeja (koji bi i dalje bio favorit imo).

btw, vec su pocele price o butlerovom novom ugovor i supermaxu i kako mozda i nije najpametnije da mu miami to da bez obzira na to sta je sve uradio za fransizu u ovo kratko vreme...

 

napisao sam citav roman o orlandu i njihovim sansama za drugo mesto i tek tada skontam da su oni cetvrti a ne knicksi :ajme:

sustina je bila da bi ekipama (orl i nyk) bilo najpametnije da se ne zalecu previse sada na kraju i da slucajno ne budu drugi i da idu na sixerse u prvoj rundi. orlando ima dve utakmice protiv milwaukeeja a knicksi dosta lagan raspored (bkn, chi i bos).

cleveland je izjednacen sa orlnadom ali su oni bas veliki raspad u poslednje vreme i kao da ih vise niko ne shvata ozbiljno. a sto je najgore po njih je to da je mitchell nije sav svoj i da vuce bar neku vrstu povrede kolena. u poslednjih deset imaju skor 3-7 a indiana koja je samo .5 utakmica iza njih ima 7-3. i sto je naravno najbolje, igraju medjusobno jos jednu utakmicu u subotu. srecom po cleveland je da imaju 3 utakmice do kraja a indiana samo 2. i to cleveland igra jos protiv memphisa i charlottea. ali opet, naravno i tu je moguca kalkulacija, mozda je bolje biti i sesti i upasti u taj moguci kostur 2-3-6-7, nego da se dobije boston u drugoj rundi. da je neka druga ekipa u pitanju, mozda bi imalo smisla za kalkulacije, ali za cleveland nije sigurno. njima je najvaznije da se dobije neka playoff serija dok je jos mitchell tu, cisto da se pokaze kompetentnost u odnosu na onaj debakl u prosloj sezone. njegova buducnost jos uvek nije sigurna i ugovor mu istice na kraju sledece sezone.

 

sixersima je ostalo jos dve utakmice (orlando i autowin vs bkn) a miamiju jos tri (dve vs toronto i dallas), ako svi dobiju sve, bice jednak skor i miami bi trebao da ima bolji tiebrake, dakle oni bi bili sedmi i igrali bi kod kuce. (valjda je ovo tacno na brzaka sam racuna, ako neko vidi da sam pogresio nek ispravi).


Oko prvog bolda se slazem, samo sto meni deluje da Dzimi to tako dozivljava. To verovatno ne vazi za ostatak ekipe, ali znamo dobro njegov karakter. Bas sam sinoc tokom utakmice cuo da je ovo izjavio

sto iz njega kljestima ne bi mogao izvuci, da stvarno tako misli. Malo troluje novinare. :lol_2: 
Ne ocekujem ni ja da ponovi prosli plejof, jer kao sto si rekao, stvari ne funkcionisu tako, da na dugme ukljucis i iskljucis svoju najbolju formu. Ali takodje mislim da nema sanse da u najbitnijim mecevima izgleda kao recimo sinoc ili u poslednje vreme. Prosto se vidi da ne igra na 100% zalaganja. Mislim da i ostatak ekipe ima malo rezerve, Hiro se tek vratio, Rozir se jos uvek ne snalazi najbolje u sistemu. Ali zna se da oni odlicno odgovore na promenu stila igre i cvrsci kriterijum koji se dozvoljava u plejofu. Tako da videcemo na sta ce to da lici.

A ovo za poslednji pasus, video sam nekih pola sata, nakon sto sam proveravao tabelu za nesto drugo, ali bilo kasno da ispravljam, rekoh napisacu sutradan. 😄 Jeste tako, ako obe ekipe dobiju sve do kraja, Majami je 7.
Tek malopre sam provalio da oni imaju tie breaker sa Orlandom. I zapravo sa svim ekipama od 4. do 7. mesta, izuzev Indijane. Tako da cak postoji nekoliko scenarija gde oni mogu da zavrse sa prednoscu domaceg terena u 1. rundi plejofa. Ali mislim da za to imaju samo teoretske sanse.
Njima je glavni mec od preostalih veceras protiv Dalasa. A ne bih rekao da su favoriti, narocito ne nakon 2 produzetka sinoc. Ako izgube, najverovatnije cekaju da vide da li ce Orlando moci da dobije u Filadelfiji, pa tako da zavrse 7. A ako pobede Dalas, onda su skoro sigurno 7. jer ne verujem da Toronto moze da ih dobije na Floridi, sve i da to zele. :classic_biggrin: Plus mogu da pricekaju i potajno se nadaju u par kikseva Orlanda ili Klivlenda, cime bi direktno isli u plejof.

I generalno, mislim da niko od ovih ekipa koje su van plejin price, ne moze da napravi iznenadjenje u ova poslednja 3 kola, protiv ekipa koje se bore za nesto. Pisao sam pred meceve u nedelju, da mi od preostalih jedino Sarlot kuci protiv OKC deluje kao prilika za tako nesto, jer ne igraju Sai i Vilijams, sto se umalo i desilo. Kao i mooozda Sparsi da iznenade OKC ili Denver, na neko vrhunsko vece Vembija i solidnu ispomoc ostalih. Ali sam zaboravio da Vasel i Sohan nece igrati do kraja sezone + Keldon odmara svaku drugu. A nakon sto sam video kako su prodali mec Maksiju i rezervistima File, vise ni promil ne verujem u to.
E da i Hjuston se samoubio protiv Dalasa u nedelju. Oni su jedini koji jos uvek pokusavaju da se takmice od svih tih ekipa, tako da im dajem 10-15% sanse da eventualno iznenade Kliperse u poslednjem kolu. 
Ovi ostali su prosto digli ruke, cak i Sarlot, koji se kao trudi, ali jednostavno nemaju kvalitet.


Sto se ovog dela o Njujorku i Orlandu tice, tu imam malo drugacije vidjenje, ali to cu veceras pred utakmice da napisem, nemam vise vremena a i otkucao sam vec predugacak post. 😅

Edited by Sombor Shuffle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

naucio sam da im ne verujem ni kada pobedjuju ni kada gube ;D

uostalom vrlo brzo cemo videti da li ispadaju u utakmici za osmo mesto ili nedelju dana kasnije. ako nekako zavrse kao sedmi onda mozemo da se nadamo da mogu do finala konf opet.

 

btw duncan robinson je no timetable to return. dosta im je vazan igrac bio ove sezone...

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gggggggg said:

naucio sam da im ne verujem ni kada pobedjuju ni kada gube ;D

uostalom vrlo brzo cemo videti da li ispadaju u utakmici za osmo mesto ili nedelju dana kasnije. ako nekako zavrse kao sedmi onda mozemo da se nadamo da mogu do finala konf opet.

 

btw duncan robinson je no timetable to return. dosta im je vazan igrac bio ove sezone...


I ja isto. Kad uporedim ovu ekipu sa proslosezonskom, deluje mi da su nesto kompletniji nego prosle sezone, pre svega ofanzivno, gde su raznovrsniji. Dankan je tu dosta doprineo i pomogao da iznesu veci deo sezone, jer pored poenterskog ucinka je dosta bolji sa loptom bio i u organizaciji igre je dosta pomagao, narocito dok nije bilo Hiroa i kad je Lauri otisao. Defanzivno mozda za nijansu slabiji, ali sad je tu uz Martina i Hejsmit kao primarni defanzivac na lopti, uz Dzimija i Bama koji ipak pripadaju grupi elitnih defanzivaca medju glavnima zvezdama lige, pa tu ne bi trebalo da bude mnogo problema.
Pride su se resili prakticno svih veterana, izuzev Lova i naravno Dzimija, a doveli samo Milsa i Rajta, koji mozda i ne budu deo rotacije kad krene plejin, a uveli u rotaciju par vrlo mladih igraca. Sto uvek znaci vise energije.

U svakom slucaju, mislim da im sve zavisi pre svega od toga koliko blizu Dzimi moze da ponovi ono sto je igrao prosle sezone u plejofu, kao i koliko dobro ce se snaci Jovic, Haime i Rozir, koji je za mene prilicno razocarenje. Bas se nije uklopio kako sam mislio, a imao je svu slobodu u jednom trenutku i nista nije mogao da isporuci, sem onog meca u Klivlendu koji je na kraju sam resio hero ballom.
 

13 hours ago, gggggggg said:

napisao sam citav roman o orlandu i njihovim sansama za drugo mesto i tek tada skontam da su oni cetvrti a ne knicksi :ajme:

sustina je bila da bi ekipama (orl i nyk) bilo najpametnije da se ne zalecu previse sada na kraju i da slucajno ne budu drugi i da idu na sixerse u prvoj rundi. orlando ima dve utakmice protiv milwaukeeja a knicksi dosta lagan raspored (bkn, chi i bos).

cleveland je izjednacen sa orlnadom ali su oni bas veliki raspad u poslednje vreme i kao da ih vise niko ne shvata ozbiljno. a sto je najgore po njih je to da je mitchell nije sav svoj i da vuce bar neku vrstu povrede kolena. u poslednjih deset imaju skor 3-7 a indiana koja je samo .5 utakmica iza njih ima 7-3. i sto je naravno najbolje, igraju medjusobno jos jednu utakmicu u subotu. srecom po cleveland je da imaju 3 utakmice do kraja a indiana samo 2. i to cleveland igra jos protiv memphisa i charlottea. ali opet, naravno i tu je moguca kalkulacija, mozda je bolje biti i sesti i upasti u taj moguci kostur 2-3-6-7, nego da se dobije boston u drugoj rundi. da je neka druga ekipa u pitanju, mozda bi imalo smisla za kalkulacije, ali za cleveland nije sigurno. njima je najvaznije da se dobije neka playoff serija dok je jos mitchell tu, cisto da se pokaze kompetentnost u odnosu na onaj debakl u prosloj sezone. njegova buducnost jos uvek nije sigurna i ugovor mu istice na kraju sledece sezone.


Bold - razumem ovaj stav, ali ja to gledam iz malo drugacijeg ugla. Rekao bih da sve zavisi od toga sta je cilj ovim ekipama, koje nisu Boston, Milvoki, Majami i Fila. Posto njima sigurno nije cilj "samo" prolazak 1. runde.
Ako je Njujorku i Orlandu, koji plejof vide u proseku svake prestupne godine, primarni cilj da se prodje 1. runda, pa dalje kako bude, onda bih i ja na njihovom mestu ciljao pozicije 3-6, bez obzira na prednost domaceg terena, jer tako izbegavas ove 4 ekipe koje dominiraju konferencijom godinama. A razlika u plejof iskustvu izmedju njih i ostalih je ogromna, sto ipak dosta znaci.
Ako pak neka od tih ekipa veruje da moze vise (a o tome cu ispod), ja bih onda bas ciljao te jace ekipe u 1. rundi, gde generalno mislim da svaka ekipa ima vece sanse da iznenadi favorita, jakim ulaskom u seriju i cuvanjem domaceg terena do kraja. Verovatno ne Boston, ako nisam Majami ili Fila, ali ostale da. Narocito Milvoki, koji ne verujem da ce imati Janisa u pocetnim mecevima 1. runde. Srecom nije ahilovu povredio.

Sto se ovog mog boldovanog tice, od te 4 ekipe (Atlantu i Cikago ne racunam, jer ne verujem vise da oni mogu bilo kome da zaprete, narocito ne Bostonu, cak ni ako se vrati Jang potpuno spreman i prodju kroz plejin), Klivlend mi je tu najocigledniji kandidat za "daj barem 1. rundu da prodjemo". Kao sto si rekao, oni vec duze vreme ne izgledaju dobro, a mislim da ih je i ovaj uzasan poraz nakon +24 na tek nesto vise od cetvrtine do kraja dodatno utukao. Dosta im fale Okoro i Vejd, ipak su im to 2 najbolja defanzivca po meni. Micel nije sav svoj, a vec duze vreme se vrti prica da ne planira da produzi sa njima, a deluje da i od Garlanda sve vise dizu ruke. Mislim da ce neko da se usreci u 1. rundi sa njima, i da tu sledi jedno brzo 4-0 ili 4-1 izletanje iz plejofa.
Da nisu izgubili Rendla za sezonu, meni bi sigurno 1. pik od te 4, za ekipu koja cilja finale i ne izbegava nikoga bio Njujork. O tome cu posebno nesto pred plejof, dok ih jos malo pogledam, sad kad su barem dobili OG i Mica nazad.

Za Orlando i Indijanu ne znam sta da mislim. Obe fransize imaju samo po 2 ucesca u plejofu poslednjih 10 godina i niti jedan prolazak u 2. rundu. Tako da bi to defintivno znacio uspeh za njih. Pomak, ako nista drugo.
Dosta je slicnosti medju tim ekipama, obe su mlade i u usponu, i verujem da cemo ih dosta cesce gledati u plejofu u predstojecim godinama. Indijana je pokazala dozu smelosti i drskosti, kad su pocev od Halibartona najavljivali da idu na osvajanje onog turnira, i dosli do finala, gde se nisu lose pokazali. Cak i pre nego sto su doveli Paskala. Ali ipak taj turnir nije ni blizu da se poredi sa plejofom, verujem da i oni to znaju, iako im je taj rezultat sigurno znacio, kao mladoj ekipi, zeljnoj dokazivanja. Mislim da ovo kako oni i Atlanta igraju, u plejofu nece da prodje i videcemo da li ce i koliko pokusati da uspore taj ludacki ritam, posto su sad malo talentovanija i raznovrsnija ekipa sa Paskalom, pa nece morati toliko da se oslanjaju na tranzicionu igru.
Orlando je cvrsca ekipa i ovaj rezultat je pre svega plod odlicne odbrane, gde su u samom vrhu lige citavim tokom sezone. Gledao sam jedan dobar video o tome, postavicu kad se setim. Samim tim, mislim da imaju bolje sanse da se prilagode plejof kosarci, bez da "udare u zid", pre svega zbog te konstantnosti u defanzivi. Ali ipak mislim da Paolo i Franc jos nisu spremni da naprave nesto veliko sa ovim timom, kao i da im kao ekipi fali malo kvaliteta, vise nego dubine recimo. 
Sve u svemu, mislim da vreme radi za njih i da je sam ulazak u plejof vec veliki iskorak u odnosu na poslednjih 4-5 recimo, tako da se slazem da bi za njih verovatno najpametnije bilo da gledaju i izbegnu Filu i Majami u 1. rundi.


Dok ovo pisem, Milvoki ih od starta drzi na bezbednih 7-15 razlike i to bez Janisa i Midltona, dok njima Franc ne igra.
Majami je od pola 2. cetvrtine na -20, tu sam vec iskljucio prenos. Mislim da ce oni sad odmoriti ove starije nosioce u barem jednoj, a moguce i svim preostalim mecevima i da bace pun fokus na taj 1. mec u plejinu, jer ne verujem da ce Orlando dobiti u Filadelfiji.
Klivlendu je trebalo cele 3/4 da dodju do prve dvocifrene razlike protiv Memfisovih G ligasa. Kao sto smo pricali, mrka kapa sto se njih tice.

Bezveze sam ustajao u pola noci, bolje da sam navio alarm za 4 i 15, kad pocinje prava stvar. :classic_cool:

Edited by Sombor Shuffle
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

ukratko, mislim da svi osim ovih 'manjih ekipa' (pa i nyk i cle) bi trebali biti malo bezobrazniji u svojim ambicijama u ovom playoffu. nece se cesto desavati ovakva prilika da osim jedne dobre ekipe sve druge u playoffu su pobedive (racunajuci tu embiidovu istoriju povreda i sansu za istu). tako da bi na njihovom mestu malo i kalkulisao da izbegnem boston ako je moguce, jer u tom slucaju postoje dobre sanse za ecf. 

randle je kul igrac i sve, ali nije neko bez koga se ne moze. nije on neki difference maker. imace jednu od deset utakmica strava partiju i to je to. ostalo ce nabiti statse sabonis style a u realnosti nije vredan toliko. 

gledajuci istoriju njegovih playoff ucinaka (doduse i zbog povreda), to nije nesto sto ce biti nenadoknadivo. anunoby je bolji i vazniji igrac od randleta. a hvala bogu imaju i veliku sirinu, pa se moze krpiti bivolov izostanak. nadajmo se da ce se i bogdanovic dici iz mrtvih. 

orlando je velika enigma, vrhunska odbrana ali sus napad. nesto kao minnesota, samo sto ovi nemaju karla townsa a pogotovo ne edwardsa. 

 

jrue holiday odbio po za sl sezonu i uzeo novi ugovor 135/4. dobar posao za celticse. mozda je 4 godina previse ali verovatno nisu imali izbora. 

Edited by gggggggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opasna je ova Minesota. Jedina ekipa koje se stvarno pribojavam na Zapadu, gde mislim da ne bi bili favoriti u seriji. Barem ne bez prednosti domaceg terena.
Prejaki defanzivno + najnezgodniji mecap za Denver verovatno. Igraju dosta stalozeno, nema srljanja ni preteranog divljanja i soliranja. Narocito bez KAT, cini mi se da su mozda i opasniji sa Ridom. Cak i klupa im deluje dosta stabilno kad su na terenu.

Kad vec govorim o klupi, sledi nekoliko minuta pakla. :classic_unsure: Videcemo kako ce Dzamal sa ovim mukama da izdrzi i koliki ce minus biti kad se Jokara vrati u igru. 

Link to comment
Share on other sites

Votson stavio poklopac od sahte preko obruca. :classic_biggrin: Mislim da ce on biti ovesezonski Kristijan, a nazalost mi deluje da ce biti potrebno da bude i Brus Braun, da bi bili favorit ponovo za titulu.
Kazem nazalost, jer ovo sto Redzi igra... :classic_ninja: Ja mislim da ce Meloun biti primoran da ga ponovo u potpunosti izbaci iz rotacije. Ovo je katastrofa sta on igra.

Bas puno izgubljenih u ovom kratkom periodu, bila je prilika da se napravi razlika, a ovi sad pocinju da se odlepljuju. Bice tesko ovo dobiti

Link to comment
Share on other sites

Možda je bolje izbjeći prvu poziciju, taj dio žrijeba se čini dosta opasnijim. U prvom krugu vjerovatno bolji od Lejkersa i Ratnika, u drugom pobjednik duela Clippersa i Mavsa. S druge strane HCA u Denveru je takođe ogromna prednost. Ko bi znao šta je najbolje, izvjesno je jedino da će biti prava ''klanica'' na Zapadu već od play in-a...

Link to comment
Share on other sites

Denver igra užasno, gubi lopte kao na traci, nestrpljivo igraju - ali gube samo za 3 poena. Mislim da Denver dobija, uozbiljiće se u drugom poluvremenu i smanjiti izgubljene, to bi trebalo biti dovoljno za pobedu. Plejof utakmica, baš fizička. 

Link to comment
Share on other sites

Okej rezultat, u odnosu na prikazano. 9 izgubljenuh za poluvreme, vise od pola bacenih direktno u bunar, nigde nikog u blizini lopte. MPJ je cele sezone gradio reputaciju, pocev od situacije gde je smatran izuzetno neinteligentnim i samo trci i sutiraj igracem. Nadam se da nece vecinu toga srusiti za ovaj jedan mec, posto je prakticno svaki njegov potez veceras odisao manjkom inteligencije. Izuzev njega i Redzija, nemam zamerki za ostale.

Sa druge strane, pored izuzetne odbrane citave ekipe, Gober strasno isparirao Jokicu, i to na obe strane terena. Nekoliko vrlo bitnih ofanzivnih skokova pracenih poenima ili +1. 
Glavni utisak je da ne deluje da se Denver o svemu pita na ovom mecu, sto je redovno prilika kad igraju na planini.
 

22 minutes ago, Ječmendo said:

Možda je bolje izbjeći prvu poziciju, taj dio žrijeba se čini dosta opasnijim. U prvom krugu vjerovatno bolji od Lejkersa i Ratnika, u drugom pobjednik duela Clippersa i Mavsa. S druge strane HCA u Denveru je takođe ogromna prednost. Ko bi znao šta je najbolje, izvjesno je jedino da će biti prava ''klanica'' na Zapadu već od play in-a...


Kao sto rekoh, od svih protivnika na Zapadu, jedini koji me stvarno brine je Minesota, pa mislim da bi ipak bilo daleko bolje dobiti ovo veceras, ako je nekako moguce, zbog prednosti domaceg.

Ipak ima neko ko me vise brine od njih, a to je sama ekipa Denvera.
Ne deluju sveze kao prosle sezone, kad su imali 7-10 dana da u potpunosti odmore sve nosioce. Doduse ovo jos uvek nije plejof, ali ako se ovo pobedi, nece biti mesta za odmor u poslednje 2, jer oba konkurenta imaju tiebreaker u odnosu na njih, pa bi tako i dalje disali za vratom. 
Nije to jedini problem, jednostavno receno "mistakes were made", ali sada nema prilike da se bilo sta promeni povodom toga.

Edited by Sombor Shuffle
Link to comment
Share on other sites

Nijesam ubijeđen da je Minesota toliko dobra, čak mislim da će prije ispasti u prvom kolu nego izađi kao pobjednik Zapada. Ali, ne bih se kladio na to... :s_d: prosto mi se čini da je svaki ishod u plej-of klanici moguć.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nasao je resenja Denver, iako su deo toga resavanja igrom 1 na 1 Jokare, uz neke preteske ubacaje. 😄 Ali ajde ta bacanja.
Nikako da ih prelome i povedu. 


 

8 minutes ago, Ječmendo said:

Nijesam ubijeđen da je Minesota toliko dobra, čak mislim da će prije ispasti u prvom kolu nego izađi kao pobjednik Zapada. Ali, ne bih se kladio na to... :s_d: prosto mi se čini da je svaki ishod u plej-of klanici moguć.


Ja na to gledam pre svega kroz prizmu "ko je najtezi mecap za Denver". Posto mislim da i oni veruju da bi protiv svih ostalih bili favoriti, narocito uz HGA. Ali moguce je da oni ni o Minesoti ne brinu, koliko ja ovde. :lol_2: Svi potezi, pocev od offseason, sve izjave, produzeno "odmaranje" igraca koji nisu 100% itd. mi ukazuje da je njihovo samopouzdanje izuzetno visoko i da veruju da mogu da ponove proslu sezonu.

A inace se slazem da Minesota ima nekih drugih ekipa na Zapadu koje im ne leze, i da definitvno nisu sigurni, mimo direktnog duela sa Denverom.
Bice haos na Zapadu, prstace sve, pocev od plejina.

Link to comment
Share on other sites

Redzi brat, resio covek da doprinese, uzeo da brise parket... ali svojim dresom. :twak:

Ovo je tragikomedija, lik deluje kao najgori igrac u ligi.
Daj bre Gilespija, Maloune, napatili su se da okrenu ovo, a ovaj preti da sve prospe u par minuta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...