Jump to content

Recommended Posts

Mobley je teška prevara od igrača, svakako jedna od većih u ligi. Ovo mislim s obzirom na ime koje je stvorio i hype koji ga prati od početka karijere, da ne bih bio pogrešno shvaćen...

Edited by Ječmendo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki8 said:

Neka se udara u dupe ako se zadrzi u NBA ligi koliko i Marjanovic.

Uf, pa sada. Jeste da se košarka promenila i da današnji centar treba kvalitetno da preuzima spoljne igrače, ali lik je veći od Bobija a i brži. Mislim da će imati bolju karijeru od Bobija, ali ništa spektakularno. 

Link to comment
Share on other sites

@Miki8 odgledao sada Purdue - NC State i vidim na šta misliš. Rad mogu mu je poprilično bazičan, uvek ide na hook shot ili taj svoj drop step, izgleda mi da se suviše oslanja samo na snagu i veličinu. Imao je sekvencu na kraju prvog i početku drugog gde je gubio lopte kao na traci kada dođe dupli tim, mada svaki put kada spusti loptu na parket na ivici je gubitka a vizija mu nije neka, možda me je Jokić navikao na nerealna očekivanja. Da budem fer, Edey je posle toga bolje rešavao dupli tim, oslobađao se lopte na vreme a njegovi saigrači pogađali otvorene šuteve iz njegovih pasova. 

 

Što se odbrane tiče, tu definitivno ima dosta veći plafon od Bobija. U svakom slučaju, ne vidim ga kao nekog sa ozbiljnom NBA karijerom ali mislim da ima potencijala da bude koristan igrač sa klupe ili starter nekog lošijeg tima. Nikako lutrijski pik po meni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad kapiram Bostonovu dominaciju u regularnom delu. Da je srece da ovi timovi iz donjeg dela tabele Istoka dolaze u goste po 2 puta, kao njima. 
Ovo su mecevi da odmoris igrace. A ne kad ti svrate ove mlade, gladne ekipe poput Hjustona i SA. Mislim da svi mecevi sa njima ove sezone bili ili tesne pobede ili porazi.
Barem se Dzamal vratio. Mozda ga je onaj tvit motivisao, gomila ljudi ga obelezavala u komentarima. :lol_2:

Na osnovu rasporeda, mec sa Minesotom najverovatnije odlucuje o 1. mestu. Mislim da se Oklahoma oprostila od trke. Ne znam sta im se desava sa ovim povredama, da li su stvarne ili samo odmaraju glavne igrace pred plejof, ali najtezi raspored od 3 imaju do kraja.
Obe ekipe ce imati utakmicu i dan ranije, tako da bice nezgodno. Minesota se nece cuvati, to je sigurno. Oni igraju muski cele sezone, Edvards je 50 puta imao neku sitnu povredu, uprkos koje je igrao ili morao da izlazi tokom utakmice. Mislim da su jedino Rudiju dali malo vise odmora, nakon sto je dobio udarac u rebra pa ga je to mucilo.
Sad vidim da se pominje da navodno i Tauns mozda bude spreman. Meni deluje da nema sanse da zaigra pre pocetka plejofa, kad se uzme u obzir vreme operacije. Cak i za plejof je pitanje kad bi mogao da se vrati. Ali ajde da vidimo.

Ne znam iskreno sta da ocekujem. Prvu su nas onako bas batalili rano u sezoni, jedan od retkih ubedljivih poraza, bilo ih je malo ove sezone. Drugi mec tesna pobeda kad im nijedan centar nije igrao, koju su Dzamal i klupa umalo prosuli, vracavsi ih 3 puta u igru, a bilo je laganih +15 na poluvremenu. Trecu uopste nisam gledao, video sam veliki zaostatak na poluvremenu i da se pominjalo uzasno sutersko vece Denvera. Ali bilo bi bitno dobiti taj mec, iz vise razloga. 
Cak i pored toga, oni sutra imaju tesko gostovanje Lejkersima, koji su doduse igrali ranije veceras i nisu se previse potrosili. Kao i Finiks koji im gostuje u poslednjem kolu. Denver samo gostovanje SA, koje moze biti nezgodno, ako ovi budu kompletni i pre svega Vembi raspolozen. Sa Jutom i Memfisom ne bi smelo biti problema.

Taj mec mi deluje kao jedino sto bi vredelo pogledati pre nego krene plejof. Na Istoku se maltene sve zna, male sanse da bude nekih znacajnih promena u rasporedu do kraja. Jedino mozda oko 6. mesta, Majami i Indijana uvece igraju, to valja ispratiti. Filadelfija igra 2. mec u 2 dana protiv SA, cisto sumnjam da ce pustiti Maksija i narocito Embida da igraju. A ako izgube, sanse za 6. mesto su im prakticno nepostojece.
Na Zapadu jedino sto moze biti interesantno je situacija oko plejina i da li Lejkersi mogu da iskoriste situaciju sa povredama kod konkurenata i ugrabe eventualno 7. poziciju. Tek sad vidim da su vec preuzeli 8. Raspored im ide na ruku, a Ingram pauzira jos najmanje 2 utakmice + igraju sa njima u poslednjem kolu. Mislim da nisu totalno bez sansi cak iako izgube sutra, posto Nju Orliens ima dosta tezak raspored do kraja, a ko zna i Zajon da li ce igrati veceras + jos 2 igraca iz redovne rotacije su im povredjena.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Mislim da se Oklahoma oprostila od trke.

Nije. Imaju lak raspored (4 od 5 kući, gostovanje Hornetsima) do kraja i dovoljno im je da Denver izgubi jednu, imaju tiebreaker sa njima. Sve zavisi od zdravlja SGA i Williams-a. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Prvo mesto biće bitno ipak, jer Lal i Finiks će biti 6 i 7, to se nije očekivalo pre 10 15 dana zbog skora Lal i rasporeda Finiksa ali pokazale su klasu obe ekipe.

 

 

Takodje u potencijalnoj drugoj rundi Lac-Dalas je savršen par, Minesota dolazi Denveru u back to back utakmici, dok Denver bas lagane 3 utakmice ima uz tu sa Minesotom, a i Jamal se vratio napokon...

 

 

Inače Watson je zujalica strasna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Nije. Imaju lak raspored do kraja i dovoljno im je da Denver izgubi jednu, imaju tiebreaker. Sve zavisi od zdravlja SGA i Williams-a. 


Sta znam, ne bih bas rekao da je lak, a ne zna se ni kad se njih dvojica vracaju u sastav. Veceras sigurno ne igraju, a Sarlot bi mogao da ih dobije takve, ako nije u frci zbog tankerske pozicije, a ne bi trebalo, jer je Portland koji je 5. na toj lutrijskoj listi citave 2 pobede ispred njih a razlika u procentima za 3. i 4. je neznatna. Bio bi im to lep skalp, da prakticno zavrse na taj nacin sezonu pred domacom publikom, posto im nakon toga kuci ostaje samo Dalas u utorak, sto bas tesko da mogu dobiti. Mada kad se setim zavrsnice prosle sezone... :lol_2: Sve u svemu, otkako su poceli da koriste prave profesionalne igrace umesto G ligasa, izgledaju dosta bolje i nisu toliko bezazleni, a Oklahoma nije ista ekipa bez ove dvojice. A i onaj ruki im igra opasno dobro u poslednje vreme.

Preostale 4 su im kuci, sto je olaksavajuca okolnost, ali protivnici definitivno nisu. Mislim da sa svima imaju los skor, ali nisam 100% siguran. Sakramento ih je barem jednom dobio, i to bez Foksa, toga se secam.
Milvoki ih je rutinski resio, mada su oni u zescoj krizi, ne znam da li stvarno pokusavaju da skliznu sa tog 2. mesta na Istoku, ili sta se desava. Ali protiv njih nikada ne mozes unapred da upises pobedu.
San Antonio ih je dobio poslednju, onaj mec kad je Vembi ponizio Ceta, ali znam da ih je Oklahoma barem jednom naduvala ranije u sezoni.
Poslednje kolo protiv Dalasa, koji je u naletu, to sam morao da proverim. Prvu dobila OKC u Dalasu, nije igrao Kajri, Dalas se vratio iz ponora i preokrenuo sa -24 na +6, ali Oklahoma napravila seriju u poslednja 4 minuta i uspela da preokrene ponovo i dobije. Drugu ih Dalas batalio preko 30 razlike. Poslednju dobila Oklahoma, ali Luka nije igrao.

Mislim da oni moraju da dobiju svih 5 ovde, da bi imali sansu. Sto ce biti dosta tesko, narocito ako ova dvojica propuste jos neku, izuzev vecerasnje. A kao sto rekoh, Denver prakticno nema sanse da kiskne protiv Jute i Memfisa, koji igraju sa G ligasima, totalno tenkovanje. Sto znaci jedino da ih San Antonio nekako iznenadi, u suprotnom, sa Minesotom se odlucuje.

Edited by Sombor Shuffle
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, crni_bombarder said:

Prvo mesto biće bitno ipak, jer Lal i Finiks će biti 6 i 7, to se nije očekivalo pre 10 15 dana zbog skora Lal i rasporeda Finiksa ali pokazale su klasu obe ekipe.

 

 

Takodje u potencijalnoj drugoj rundi Lac-Dalas je savršen par, Minesota dolazi Denveru u back to back utakmici, dok Denver bas lagane 3 utakmice ima uz tu sa Minesotom, a i Jamal se vratio napokon...

 

 

Inače Watson je zujalica strasna.

Ima i Denver utakmicu vece pre tog duela u Juti. Ne bi trebalo da bude problema, kao sto rekoh, samo ne znam da li ce odmarati startere. Dzamala hoce 99%, videcemo da li jos nekoga. Mozda Gordona, ne znam zbog cega je on veceras propustio. 
Nadam se da Juta nece tu zapinjati, posto su ove 2 sezone bas igrali junacki protiv Denvera, u skoro svim duelima. Ali mislim da Markanen 100% ne igra + verovatno Klarkson i jos nekoliko startera sa pocetka sezone. Ipak je njima imperativ sto bolja pozicija na draftu.
Minesoti gostuje Vasington, sto ce biti jedna rutinska pobeda, ali sumnjam da ce oni tu bilo koga odmarati. Eventualno Gobera ili Konlija.

Link to comment
Share on other sites

Spomenu se Klivlend i Mobli,pa da primetim.da.je Klivlend do povreda bio skroz ok ekipa, taman su uspostavili hemiju i neki red,ali avaj...Mobli i Garland nisu napredovali, nekako su bacili sezonu a da nisu.nista.pametniji nego sto su bili.Nek odluce.ko je visak od dvojca.Micel-Garland i da krenu dalje.I neko dobro krilo za dubinu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam čemu iščuđavanje Flynn-ovom partijom. To samo pokazuje da je liga dovoljno jaka da neki random, suštinski nebitan igrač, može dati 50 pts. Ali lik nije odličan ni vrhunski zato što nema konstantnost za takve ili slične partije. End of story.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

Ne znam čemu iščuđavanje Flynn-ovom partijom. To samo pokazuje da je liga dovoljno jaka da neki random, suštinski nebitan igrač, može dati 50 pts. Ali lik nije odličan ni vrhunski zato što nema konstantnost za takve ili slične partije. End of story.

 

It wasnt a fluke! :D

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sombor Shuffle said:

Ima i Denver utakmicu vece pre tog duela u Juti. Ne bi trebalo da bude problema, kao sto rekoh, samo ne znam da li ce odmarati startere. Dzamala hoce 99%, videcemo da li jos nekoga. Mozda Gordona, ne znam zbog cega je on veceras propustio. 
Nadam se da Juta nece tu zapinjati, posto su ove 2 sezone bas igrali junacki protiv Denvera, u skoro svim duelima. Ali mislim da Markanen 100% ne igra + verovatno Klarkson i jos nekoliko startera sa pocetka sezone. Ipak je njima imperativ sto bolja pozicija na draftu.
Minesoti gostuje Vasington, sto ce biti jedna rutinska pobeda, ali sumnjam da ce oni tu bilo koga odmarati. Eventualno Gobera ili Konlija.

 

Nije ni važna pozicija, jer smo prošli playof dobili svakoga u gostima dvaput, Phenix jednom i izborili produžetke. Eventualno radi mvp trke iako je je i onaj Shia Labouf pao u formi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...