Jump to content

Recommended Posts

48 minutes ago, Bojdo said:

Jednostavno je, Denver se u trecoj i četvrtoj utakmici prilagodio na fizicki jak kontakt. Bukvalno su na agresivnu odbranu Minnestote odgovorili sa jos jacom fizikalnoscu, pogotovo frontcourt u vidu Jokica i Gordone, jer njih dvojica mogu da "prebiju" Gobera i Townsa.

Sad je psiholoska prednost na strani Denvera, mada bi ovo moglo u sedam. Ubjedljivo najbolja serija cijelog PO.

To je to, kao sto sam pisao. Denver je morao da se optimizuje za ovo. Gordon je jedan od najzaluzenijih za to. Kad su ih na početku TWsi malo pritisnuli on se probijao izmedju dvojice i dao koš. To je jedan deo preokreta i uspostavljanja tempa i žestine za ostale iz svog tima.

 

G2 i ova je bila slična, samo Denveru je išlo mnogo bolje i već su znali tačno šta treba da rade. Da ne bacaju predmete na teren. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Denver usao potcrnjivacki u ovu seriju, posto su ometlali Lebrona, mediji ih naravno ishajpovali, mislili su da ce vukovi da skinu sami gace.

Nakon sto su im isprasili turove, dozvali su se, pregrupisali i evo sad su okrenuli situaciju u svoju korist.

Iako je Marej bio uzasan u te dve prve, Jokic je bio taj koji je morao da povuce, a delovao je nezainteresovano.

Nnapisao sam i posle 0-2 da ovo ide u sedmu. Videcemo.

Ovo je definitivno duel koji odlucuje sampiona. Istok je smesan, Dalas ukoliko prodje, bice preunoran.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

jel se sada kaze srce sampiona?

enivej, gordon junacka partija, verovatno najbolja u karijeri, jokic standardno, plus ovog puta odlican doprinos klupe

ne slazem se da je bio neki svemirski sut denvera i da su ubacivali belu tehniku, za 3 na kraju 13 od 29, tj. 44% sto su imali cesto ove godine

razlika su nocas poeni iz reketa kojih je bilo mnogo vise nego u prve 3 tekme

 

sa druge strane ant neverovatan, ali ne mzoe sam jbg

wolvese ocekivano prodaje KAT, kad je tvrdo nema ga nigde

nije ih dzabe djimi sve oterao u k tamo

 

edit:

fun fact - mcdaniels, koji celu tekmu igra odbranu preko celog terena i na ivici faula prva licna pred kraj 3. cetvrtine

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dzaba je Gobert dobar defanzivac kada u napadu je igrac manje,u odbrani Jokica samo pogledom moze da isprati,nema nista kosarkaskog u njemu sem te visine svako iole pametan i fit centar moze da ga napuni

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Indijanci su sinoć odigrali impresivno prvo poluvrijeme, gotovo da nisu imali loš šut. Djeluje mi da ishod serije zavisi samo od njih i da li mogu da ostanu na ovom nivou koncentracije, ako mogu ne može im NY ništa, možda još jednu da dobiju, ali u krajnjem ishodu nebitno. Sa ovakvom igrom će Paceri imati i protiv Bostona šta da kažu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Di ste nevjerni Tome? Samo Jokićevci, samo kocka.

23 minutes ago, Nini3112 said:

Dzaba je Gobert dobar defanzivac kada u napadu je igrac manje,u odbrani Jokica samo pogledom moze da isprati,nema nista kosarkaskog u njemu sem te visine svako iole pametan i fit centar moze da ga napuni

Koji mu jje prosjek protiv MV3? 45 na glavu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Mickey said:

 

Ne da mozes da mu izvuces novine, nego i celu Tolkinovu trilogiju sa sve ilustracijama!

sa slobodnog je skočio

46 minutes ago, NikadProtivKaline said:

edit:

fun fact - mcdaniels, koji celu tekmu igra odbranu preko celog terena i na ivici faula prva licna pred kraj 3. cetvrtine

ništa novo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McLeod said:

Odlicna Minesota van Edvardsa stvarno, samo da pozdravim kosarkaske znalce, na prvom mestu @Darko

Jel možeš bar da sačekaš da se serija završi? Valjda i sam znaš koliko puta si morao sam sebe da demantuješ. 

 

Ako Denver sada prođe, osvajaju 100%. Jači bi bili od Mekove kletve :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Jel možeš bar da sačekaš da se serija završi? Valjda i sam znaš koliko puta si morao sam sebe da demantuješ. 

 

Ako Denver sada prođe, osvajaju 100%. Jači bi bili od Mekove kletve :classic_biggrin: 

Nema ovo veze sa tim ko ce da prodje i ko pobedjuje utakmice cak, vec sto se kosarkaski znalci smeju na tacnu konstataciju da je ova Minesota granicna plejof ekipa bez Edvardsa i da nikakav fejk DPOY, Towns koji pola utakmica prekampuje na trojci i drugi elitni defanzivci nisu faktor bez ovog monstruma.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

A da ne pricamo sto se tim elitnim defanzivcima svasta dopusta, MekDanijels bukvalno do poluvremena treba da bude fouled out, Gober pravi licnu u 90% poseda Jokica, sudije nista, jos ovaj prerasli Cening Fraj ima drskosti da skici kao mangulica i trazi faulove svaki put kad se spusti u reket.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Nema ovo veze sa tim ko ce da prodje i ko pobedjuje utakmice cak, vec sto se kosarkaski znalci smeju na tacnu konstataciju da je ova Minesota granicna plejof ekipa bez Edvardsa i da nikakav fejk DPOY, Towns koji pola utakmica prekampuje na trojci i drugi elitni defanzivci nisu faktor bez ovog monstruma.

Ta "smešna" skupina je imala 6 uzastopnih laganih pobeda u plejof-u, uključujući i razmontiranje Denvera u Koloradu. Uvek se mogu naći izgovori tipa "Denveru se nije igralo" bla bla, pa valjda je nešto i do Minesote? 

 

Nisam gledao dobar deo današnje utakmice pa neću suviše da komentarišem, ali izgleda da su Towns i Gobert po ko zna koji put snesli jaje kada je gusto. Što sam rekao pre ove utakmice, ključ će biti kako će Minesota reagovati na pritisak. Stavio sam Minny u 6 zbog Murray-eve povrede, nadam se da sam pogrešio i da će me Denver demantovati. Za sada tako izgleda. 

A taman sam bio spreman da pojedem sva govna što sam bacio na Connelly-a kada je trejdovao za Gobert-a. Jedina šansa da se opere od toga je da Minnesota uzme titulu. Mada čak i onda je bio loš trejd, mogao je zadržati Kessler-a i pikove i šbbkbb.  

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ma Towns je prodao, on je neko ko defintivno može bolje. Gobert mučenik i ne može bolje, u napadu zavisi isključivo od toga šta mu drugi serviraju, a u odbrani je elitan ali samo ako ne igra protiv Jokića. Jokić je toliko jak da krene da ga zida od linije 3 poena, unese ga u koš i zagradi se telesinom da ovaj jednostavno ne može da ga dohvati i izbaci neki poluhorog za koji ima najbolji osećaj od kad je sveta i veka. Nisam siguran baš u to, ali mislim da Reid igra i premalo minuta i da bi bolje bilo da Goberta makar u ovoj seriji koriste samo situaciono. 

 

Takođe je bukvalno presmešno što Nugetlije pričaju kako Vukovi biju a ovamo beli Brown, KCP i Gordon samo što štanglama ne prebijaju, a malo šta se svira. Uostalom tako i treba pa ko se kako snađe.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

A taman sam bio spreman da pojedem sva govna što sam bacio na Connelly-a kada je trejdovao za Gobert-a. Jedina šansa da se opere od toga je da Minnesota uzme titulu. Mada čak i onda je bio loš trejd, mogao je zadržati Kessler-a i pikove i šbbkbb.  

 

Mišljenje o tom trejdu za Goberta ne treba menjati od utakmice do utakmice (vs Denver). Ovo kažem generalno, nevezano za tvoje upise jer se i ne sećam šta si pisao ranije, ako si uopšte...

 

Na kraju će konačni sud dati rezultati ove ekipe. Minnesota je jedina skupina od onih Lakersa iz babla koja ima dovoljno tela da baci na Jokića, da proba koliko-toliko da neutrališe štetu koju im pravi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Takođe je bukvalno presmešno što Nugetlije pričaju kako Vukovi biju a ovamo beli Brown, KCP i Gordon samo što štanglama ne prebijaju, a malo šta se svira. Uostalom tako i treba pa ko se kako snađe.

Prilagodili su se i dosli na isti nivo kao i vukovi. Inace ne bi bilo rezultata. Da se bije, bije se. Razlika je sto u prethodne 2 tekme svi biju, a ne samo vukovi. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 5/7/2024 at 11:11 AM, jabadabaadu said:

 

 

Inače o utakmici, fudbalski rečeno Minesota je Denveru prepustila posjed i kažnjavala ih iz kontri. To bi ugrubo bila priča ove dvije utakmice. U suštini mene ova Minesota ne oduševljava ali Denver igra baš onako kako oni i žele da igraju. Malo tranzicije, spor pozicioni napad gdje iz izlaznih pasova na udvajanje Jokića pomoćbo osoblje + Marej ne rade posao. Iz promašenih šuteva kreće nervoza sa velikim brojem izgubljenih lopti što otvara tranziciju Minesoti. 

Računica je jednostavna, lopta mora brže da kruži i ako se dobtim šutem uvedu u utakmicu otvoriće im se sve. Minesota igra dobru odbranu ali isto tako nemaju poene u rukama u pozicionom napadu. Ovdje je najbitnije može li Marej. Ako on krene, neće Jokića moći ovako da udvajaju više i mislim da Denver u tom slučaju preokreće. Problem je i šut KCP-a koji otvorene šuteve promašuje što ranije nije bio slučaj.

 

Eto tako. 

 

Vrhunska utakmica, može se reći jedna od istorijskih po kvalitetu. Denver je odigrao skoro pa savršenu utakmicu, da su KCP i Porter pogađali za 3 još moglo bi se reći savršenu. S druge strane Minesota bolje od ovog ne može i opet im nije bilo dovoljno. Edvards bolju partiju teško da može odigrati, mada mi je utisak da Denver ga nije stisnuo kao u trećoj, tu mislim na prodore ali opet to je vjerovatno više zasluga što je ludački šutirao za 3, pa je onda i to teže. Mnogi se hvataju za Taunsove procente ali realno je da on svaku iole otvorenu trojku je pogodio. On igra dobro ali je još bolje branjen. A on u kontaktu znamo kakav je 

 

Prije svega moram Melouna pohvaliti. Kako je spremio ove dvije utakmice i psihički i taktički - šampionski. Prelomna tačka ovog meča je posle 4-5 min na početku kad je tražio tajm aut na -7 čini mi se. Tu stavlja Gordona na Edvardsa gdje ga ovaj zaustavlja i kreće serija čini mi se 15:2 u kratkom roku. Kasnije je Gordon više Taunsa čuvao. Ovo što je on odigrao večeras je mješavina Drejmonda i Kavajia iz najboljih dana. I defanzivno i ofanzivno. Jokić je najbolji na svijetu i tu se nema puno šta dodati. Dobro bi bilo da neko postavi video sa kraja kada Gober kreće kao da ga zida i ovaj mu izvlači stolicu. Ono je bilo baš komično. 

Odličan doprinos sa klupe od ove trojice. Ali to je ono što sam rekao, svi ti šutevi su otvoreni. 

Sledeću će Minesota pokušati da krene jako, ali oni ako u 1/4 ne naprave neku razliku ogromnu mislim da su psihički gotovi.

Moj utisak je da Denver u prve dvije runde igra sa najtežim protivnicima i da bi i Minesota i Lejkersi sa ovim nastupima izbacili sve sa zapada. 

Edited by jabadabaadu
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

I u dve tekme u Koloradu su svi mogli da biju, a zašto je Denver izlazio na teren s namerom da igra mekano je pitanje za njih. Znači i te kako može da se igra sa čvršćom odbranom na granici faula i da se sipa u napadu, bez da se komentariše kako su sudije krive za ovo ili ono. Ne znam da li je sad kad je Denver pobedio sudijska trojka menjala košarkaška pravila...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...