Jump to content

EuroCup 2023/24


goldberg

Recommended Posts

48 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bešiktaš je gigant i veliki brend u Turskoj na konto fudbala, ne bih njih poredio sa ovim od danas do sutra košarkaškim projektima. Svakako je pobednik serije Huventud - Pariz favorit za trofej.

 

Pa i Galatasaray je, ali nemaju novca za EL.

 

Mislim da ce Paris Basket svakako u EL, da je prerano za London, a i Besiktas mi deluje kao ambiciozan projekat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Au koliko loša košarka Bourg Bešiktaš, nit individualnog kvaliteta nit neke timske igre.

I jedni i drugi losi, ali Besiktas narocito jeziv u napadu. Jos im Delgado svojom dominacijom u ofanzivnom skoku cini medvedju uslugu, jer onda imaju jos vise uzasnih i neiskoriscenih napada.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, L' Imperatore said:

U Parizu zatvoren gornji prsten hale kao da je u pitanju Zvezda-Krka, a ne polufinale EC

 

 

И то нешто прошарано затворено 😄

 

Нваба коначно у Европи, чуди ме да није раније дошао.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Valja li cemu TJ Shorts?

Brz je kao munja, ja mislim da je brži čak i od Larkina, ima potencijal ali ovi visoki iz Evrokupa mi nisu neko merilo, ne znam kako bi se snašao na višem nivou jer mi deluje da više ide na prodor nego što je neki šuter. Svakako intrigantan mališa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

После оног фијаска са Гранком прошле године макар гледамо неке екипе које стварно желе у ЕЛ. 

 

Делује и да ЕЛ чека Париз раширених руку, још овај нови формат best of 3 дефинитивно смањује могућност да се ту појави неки нежељени гост.

 

Еврокуп је по мени тужно такмичење, ЛШ има неке историјски јако значајне европске клубове са финим навијачким базама.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Brz je kao munja, ja mislim da je brži čak i od Larkina, ima potencijal ali ovi visoki iz Evrokupa mi nisu neko merilo, ne znam kako bi se snašao na višem nivou jer mi deluje da više ide na prodor nego što je neki šuter. Svakako intrigantan mališa.

 

Brz i prodoran jeste, tu nema šta. Ali plej od 1,75 koji za tri šutira ispod 30% bi se u EL proveo ko bos po trnju.

 

40 minutes ago, MV91 said:

још овај нови формат best of 3 дефинитивно смањује могућност да се ту појави неки нежељени гост.

 

Od ove 4 koje su ostale, Bourg je jedini koji bi se mogao smatrati neželjeni gostom za EL. Ja ih nisam gledao puno u regularno delu sezone, ali ovo što su odigrali u playoffu je meni nekako najsmislenija košarka od ovih što su ostali. Tako da na kraju možda opet ispadne najgori scenario po čelne ljude eurolige.

 

Link to comment
Share on other sites

Od ovih polufinalista mi je ipak Pariz najbolji, igraju izuzetno brzo i u ultra visokom tempu, vidi se da imaju identitet. Bešiktaš zavisi suviše od par kanta Amerikanaca i nesrećnog Simonovića, a ni Bourg mi baš ne puni oko, imaju onog nekog divljaka Bryce Browna koji mi deluje kao da bi radije nogom šutnuo nego dodao. Nwaba i Dekker bi mogli možda i neki bolji klub od Londona da nađu, ali ovo je verovatno vrhunac engleske košarke u istoriji, tako da nije teško zamisliti ni njih uskoro sa većim ambicijama. Izgleda se evroligin plan o Dubaiju, Parizu i Londonu polako ostvaruje, a za koju godinu će postati i realno da istisnu nekog od tradicionalnih klubova iz elite.

 

Sve u svemu, jedino mi Pariz deluje da bi mogao bara bar da se pošiba sa Albom, a da bi ove ostale bilo koji evroligaš rutinirao bez po muke.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Sve u svemu, jedino mi Pariz deluje da bi mogao bara bar da se pošiba sa Albom, a da bi ove ostale bilo koji evroligaš rutinirao bez po muke.

 

Pa ne samo sa Albom, Pariz bi mogao da se pošiba sa mnogim EL ekipama , baš igraju brzu i efikasnu košarku. Kako su samo juče na pošetku treće četrvrtine ubacili u 5 brzinu i za čas se odlepili na 20 razlike, A London nije zajebancija, sasvim solidna ekipa. 

Link to comment
Share on other sites

EC nakon fijaska zvanog Gran Canaria iz prosle sezone konacno opet ima nekakvog smisla, jer postoji klub (ili klubovi) koji zele da budu deo elite naredne sezone.

 

EL ima lepu priliku da se resi projekta "tim iz BG na F4" i da budu ono sto su zacrtali sebi - 16/18 klubova koji ili vec dosta dugo imaju ogromne budzete i ime ili dolaze sa "velikih trzista" + Zalgiris + sampion ABA lige. Mislim da su im i London i Besiktas primamljivi upravo zbog tog spoja starih parajlija i novih ulagaca sa velikih i bogatih trzista.

 

Da su pametni ovi iz regiona (kao sto nisu, cilj je samo unistiti konkurenciju i vladati sam) pa da izlobiraju da se ukine EC, da svi ostali klubovi igraju tu FIBA LS u kojoj bi se ulazilo iskljucivo preko rezultata u nacionalnim, odnosno regionalnim prvenstvima. No, lakse je umisljati da si neki Fenerbahce i da mozes sam od sebe da zaradjujes desetine miliona evra i da ih onda trosis na velike (i skoro olinjale) evroligaske zveri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Paris se rutinski plasirao u finale EC novom pobedom nad London Lionsima u gostima. Zakljucno sa ovom pobedom, Parizani imaju ucinak od 20 pobeda i samo jednim porazom, pri cemu su sve meceve u gostima dobili!

 

U drugom polufinalu ce se igrati majstorica. Besiktas je nakon 32:39 preuzeo sve konce igre u svoje ruke i lagano zavrsio posao protiv indisponirane ekipe Bourga. Ruzan dogadjas desio se u cetvrtoj cetvrtini kada je Matthew Mitchell iz Besiktasa pao preko igraca Bourga Lewisa i ostao da lezi bez svesti par minuta. Nadam se da ce biti spreman za majstoricu, pad je izgledao veoma uzasno i moja preporuka je da ne trazite snimak tog dogadjaja.

 

Sto se samog finala tice, nadam se da ce Besiktas uspeti da se tamo plasira, jer, osim sto su jedina ekipa koja je pobedila Parizane, oni zapravo imaju evroligaske ambicije. Bourg je klasican EC tim za sredinu tabele, nakon ove sezone sledi im povratak u prosecnost.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...