Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

1 minute ago, fradler said:

Taman kad prozvah Makundua, isporucio je zakucavanje sezone :classic_biggrin:

 

I naravno promašio dodatno bacanje i odmah idući napad primio koš od LeDaya. :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E moj Željko ako je neko ime to si ti, 3 godine ti dozvoljavas izivljavanje na Panteru, a od ove sezone i u el to se dešava...

 

 

Reaguj, dobij tehničku unesi se u lice, barem u abi to uradi nemoj svuda biti korektan, ako već u el moraš jer se na iglama ceka licenca...

 

 

Da vidim ovu odbranu na Boldwinu, dobijao bi 15 bacanja po meču, uvek kad udje u telom u protivnika...

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 10
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nije loše igrala Budućnost. Bolji bili u šutu za dva poena, sa linije bacanja 9/12 , 21/16 u asistencijama , 10 trojki iz 24 pokušaja.  Mislim da imaju itekako šta da ponude u plej off-u. 

KKP je igrao odlično napadački, 12/20 za tri poena, ali i pored toga Budućnost je disala za vrat, a ona trojka Lideja iz teške pozicije je prelomila.

Budućnost igra sasvim dobro  , nas su razbili u Morači , I imaju sasvim dobru i fizički moćnu ekipu. Biće zanimljiv plej off.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VukVule1988 said:

Da sudije se toliko iživljavaju na Panteru da mu nisu svirali čist faul u napadu, pre trojke Ledeja.

Sasvim slučajno si propustio da spomenes i dva nesuđena faula nad njim, u tom istom napadu.

  • Like 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VukVule1988 said:

Da sudije se toliko iživljavaju na Panteru da mu nisu svirali čist faul u napadu, pre trojke Ledeja.

Video bi tebe sta bi pisao da se na vašim igracima ovaj teror radi.

 

 

Voleo bi u Nba da vidim da neko Bukeru ovako udje u telo rukama, a nogama usmerava na centra ili stranu gde želi.

 

 

Kevina telom retko ko brani, svi ga rukama konstantno fauliraju ali nista se ne svira i naravno taj intenzitet kontakta je sve jači kako vreme odmiče...

Link to comment
Share on other sites

Suđenje je bilo vrlo dobro, ne kakite. Kao što rekoh odličan meč, Budućnost uopće nije igrala loše, nisu protiv Zvezde doma ništa bolje odigrali nego danas, samo što je ovaj put protivnik bio na maksimumu, a tu ipak do izražaja dolazi razina EL kvalitete spram EC. 

Edited by Sharp
.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, No name said:

Nije loše igrala Budućnost. Bolji bili u šutu za dva poena, sa linije bacanja 9/12 , 21/16 u asistencijama , 10 trojki iz 24 pokušaja.  Mislim da imaju itekako šta da ponude u plej off-u. 

KKP je igrao odlično napadački, 12/20 za tri poena, ali i pored toga Budućnost je disala za vrat, a ona trojka Lideja iz teške pozicije je prelomila.

Budućnost igra sasvim dobro  , nas su razbili u Morači , I imaju sasvim dobru i fizički moćnu ekipu. Biće zanimljiv plej off.

 

Pre toga onaj ishitreni sut za 3, mislim Freeman-a, na -1 posle off skoka... dobra, gledljiva utakmica,  bez ijednog incidenta.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sharp said:

Suđenje je bilo vrlo dobro, ne kakite. Kao što rekoh odličan meč, Budućnost uopće nije igrala loše, nisu protiv Zvezde doma ništa bolje odigrali nego danas, samo što je ovaj put protivnik bio na maksimumu, a tu ipak do izražaja dolazi razina EL kvalitete spram EC. 

Suđenje je ok, ali na Panteru u svakom meču se igra odbrana kao finale abe ala Branko Lazic.

 

Covek posle pika nema cm prostora, ne dozvoljava mu se nikakav pogled prema kosu, a naravno sve to rukama protivnik radi, telom jako retko.

 

 

Kažem voleo bi tu odbranu na Boldwinu videti, on jeste eksplozivniji od Pantera i bolje može i prodati kontakt ako je potrebno, ali imam utisak da se ni blizu fizički ne brani kao Kevin.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Sudjenje odlicno, pre faula u napadu Puntera, koji nije sviran, bio je i faul na njemu.

Neuporedive su nebitna utakmica protiv Zvezde i ova.

 

A posle tog faula u napadu je ili trebao biti faul na Ledeju za dodatno ili tehnicka njemu za simuliranje.

 

 

 

 

16 minutes ago, Bad said:

Faul u napadu Ledeja prilikom ključne trojke, da ili ne?

 

13 minutes ago, Bad said:

 

 

Ukratko: Ne. Mogla je biti samo tehnicka, ne faul u napadu, ali bi bilo malo preterano u tom trenutku. 

 

Ovo sam pomenuo iznad, prvo sam u prenosu pomislio da je faul za dodatno, medjutim onda sam video da ga je cini mi se Magee ispostovao, nije mu usao u noge, a da je Ledej taj koji je fejkovao faul, odnosno namerno izbacio nogu u stranu - svakakvo izbacivanje nogu vidimo pri sutevima u modernoj kosarci generalno (da ne bude da prozivam samo igrace Partizana, nikog nisam u tom kontekstu pominjao osim nedavno Pantera). Cini mi se da mu je sudija (Ledeju) posle prisao i upozorio ga za to, bilo bi zaista bezveze da se tada sudi neka tehnicka iako je bezvezan potez bio. Tako da sve ok. Rekao bih dobra sudijska odluka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sto je "specifican" trenutak ne znaci da sme da se bilo sta tolerise, a ako bas hocemo da uzimamo trenutak kao faktor onda je tehnicka mogla biti dosudjena s obzirom da je rezultat bio 4 razlike. Tvoje razmisljanje bi imalo smisla da je nereseno. Inace sam poprilicno siguran da je Musi za takav potez protiv Partizana sviran faul, a ne tehnicka, te da je Partizan dobio dva bacanja za to. Da me neko ne shvati pogresno, po meni ne toliko bitan momenat i ne menja cinjenicu da je sudjenje bilo korektno, nego me nervira sto igraci sve vise praktikuju takve poteze, a sudije nisu konzistentne prilikom donosenja odluka i to ostavlja prostor igracima da nastave isto da rade. Ili neka im se sudi to uvek ili nikad, u oba slucaja bi igraci prestali to da rade.

Link to comment
Share on other sites

Ovako nešto samo može biti tehnička, a ne faul šutera. Ono što je svirano Musi lani je isto trebala biti tehnička, a ne faul jer nije Pantera zakačio na način da je ovaj pao i izgubio ravnotežu radi tog kontakta već je u pitanju bio flop i pokušaj da se iznudi faul na šutu. 

 

I da, Zach je ovdje naknadno opomenut od strane Nedovića. Dakle, jedino što je ovdje dilema treba li tehnička odmah ili može proći s opomenom. 

Edited by Sharp
.
  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Solidna partija Buducnosti, vidi se tu kako bi rekli novinari "pecat trenera", ali ne moze se protiv milionera iz Beograda.

 

Nece ovo biti ravnopravno dok god KKP i KKCZ budu sebe smatrali ravnopravnim Realu i Barci potpomognuti Vucicevim milionima iz drzavne kase i "privatnih" sponzora, zato je ovo jos jedna neuspesna sezona Buducnosti koja se zavrsila cim se ispalo iz EC. Uvek ce EC biti sansa ne samo da se ispise istorija i konacno nesto konkretno uradi u Evropi nego i izbaci jedan od dva kluba sa 1000000+ ugovorima prve petorke iz EL.

 

Da su u PG iole razumni, kao sto nisu, dali bi Zakelju jos jednu sezonu, odresene ruke u sastavljanju ekipe, napravili balansiran roster sa minimum 6 igraca sa ovih prostora i maksimum sest stranaca (od kojih niposto svi ne smeju biti iz USA), pa da se napadne EC, a mozda i ABA ako se stanje sa BG klubovima konacno unormali.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bad said:

 

 

Svaka čast ako je stvarno htio ovako da pogodi trojku.

 

Šut koji djeluje kao da mu je neko uvalio bombu pa je gledao da je baci što dalje od sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz nekog mog iskustva od sinoc (a vidim ni odje se ne zaostaje), mislim da je postalo sramota kad ti neko kaze da si dobio fer i posteno, vec se mora nekako izmisliti dodatni narativ i conspiracy da se nekako "uvelica" ta pobjeda da je doslo uprkos svim ocekivanjima, sudijskim kradjama, menadzmentu lige, SPC, Vesku Barovicu, ljudima gusterima i Lisan al Gaibu kako bi to dostiglo neki odgovarajuci level hypea da se zadovolje siroke narodne mase, jer jbg cinjenica da si u bitnom mecu u gostima za HCA bio bolji i pobjedio vise ne znaci nista. 

  • Like 4
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTwister said:

Iz nekog mog iskustva od sinoc (a vidim ni odje se ne zaostaje), mislim da je postalo sramota kad ti neko kaze da si dobio fer i posteno, vec se mora nekako izmisliti dodatni narativ i conspiracy da se nekako "uvelica" ta pobjeda da je doslo uprkos svim ocekivanjima, sudijskim kradjama, menadzmentu lige, SPC, Vesku Barovicu, ljudima gusterima i Lisan al Gaibu kako bi to dostiglo neki odgovarajuci level hypea da se zadovolje siroke narodne mase, jer jbg cinjenica da si u bitnom mecu u gostima za HCA bio bolji i pobjedio vise ne znaci nista. 

Pretece li televizor? :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...