Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

163 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

6 hours ago, Kooineeperk said:

I sad ce takav jedan lik da zauzima mesto Saranovicu, Matovicu, Gagicu... 

 

 

Eto samo ove sezone.

Samo ove godine,moglo je to lepo da izgleda,

rezultati bi bili neuporedivo boji,i za FMP,i za Covice i za srpsku kosarku

 

Topic 2005,Saranovic 2003 starteri sa full minutazom

 

pa sa klupe da ulaze Gacic 2005,Vukovic 2005,Matovic 2004,Vudragovic 2004

mali Kostic 2006 vec da igra KLS

pa se dovede mladi Petrovic iz Partizana,pa dovedes najbolje mlade igrace iz Dinamika ili OKK,ili cak Mege

uz 2,3 stranca,a ne ovako 7 komada

 

Naravno uz boljeg trenera

Topic je lose izgledao za u18 pod palicom sadasnjeg trenera FMPa

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Ako je neko malo dotakao NBA dres, misli da je vanzemaljac. Oni se dive tom cirkusu, a pojma nemaju šta je košarka i ne znaju koliko je ne znaju. Iz jedne potpuno pogrešne perspektive gledaju na Evropu. Minimum 50, a verovatno i 60 odsto NBA igrača ne može da igra Evroligu. Njima je to teško shvatiti i još teže objasniti."

 

Pavicevic :classic_biggrin:

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Jadna je i bedna evropska košarka i treba da nestane kada su na braniku iste šverceri iz Bara, limar iz Prislonice, podgorički piljar i udbaš iz Železnika. A slične imaju i Turci, Grci, Španci itd. 

 

Šta znaju bre ti nadrogirani Ameri, oni samo izmislili taj sport, top 3 lige na svetu ikada i još prave milijarde čistog profita bez krađe budžeta od svoje sirotinje.

 

Što je najluđe, ovakvu idiotsku priču Pavićevića vrti bar 60% "ljubitelja" košarke ovih prostora. Od taksiste do inteligencije svi popušili istu mantru i još druge smatraju budalama jer prate nešto 50 puta kvalitetnije i zanimljivije. 

Edited by Molina23
  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nele said:

I onda dodju neki igraci koji se bore za mesto u g ligi i postaju game changeri u EL. Slicno bi bilo kad bi Slavoljub Djordjevic reko da 50-60 posto igraca iz Premijer Lige ne bi moglo da igra u Superligi Srbije 😁

 

Pa i ne bi mogli po našim oranicama.  :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

doduse to je (nba vs evroliga) fin lakmus ko nema predstavu o kosarci

 

ima evroliga svojih cari

i jasno da je narocito simpatizerima klubova koji je igraju ona vazn(ij)a i zanimljiv(ij)a

 

ali u bilo kom smislu joj davati prednost u kvalitetu u odnosu na nba je prosto budalastina

od 100 najkvalitetnijih kosarkasa na svetu 99 sigurno, a verovatno i svih 100 igraju nba

i tu prestaje ili bi morala prestati svaka daljna prica o kvalitetu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 6:51 PM, Problem sa licnim greskama said:

Olimpija je u neka starija vremena vazila za cvrstu, skolovanu ekipu. 

Ovo zadnjih godina je Dinamo Sassari u zelenom.

 

Pa ovaj klub nije isto sto i stara Olimpija. Nastali su kao posledica spajanja Cedevite i Olimpije i bastine tradiciju i jednog i drugog kluba. Sa tim sto daleko vise imaju narandzastog u toj mesavini nego zelenog.

 

Mislim da je jasno da se tom projektu blizi kraj - nema od njega Tedeschi nista, samo je izgubljeno jos par sezona tavoreci na dnu EC i u 1/2 finalu ABA. Bez njega Olimpija dobija nazad svoj stari klub koji ce biti kao Cibona - bez novca, sa dugovima i u ABA ligi samo zato sto ista ima 14 klubova, umesto da se ogranici na 10 ili 12.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mega od one ekipe koja je osvojila KRK, nije imala ovako zanimljiv sastav. Apropo Djurisica, sta znam, zanimljiv je materijal, ali mi deluje kao izuzetno glup kosarkas. Imao sam takav utisak i pre dve godine, evo i danas, mada ima potencijal da igra EL. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Djurisic bukvalno sve ima, i za vise od EL,

ali igra nekako stegnut,

pogotovo se to vidi kad stane na liniju penala.(propustio pripremni period zbog povrede, sad igra i bolje, nakon slabog pocetka sezone) 

 

Plavsic bi nam vec sad dobrodošao. 

 

Filip Jovic sjajan za minimalnu minutazu(2 poteza kola na jednom mecu) (dugo je bio povredjen) 

 

Topic je nivo iznad nas vec sada

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2023 at 3:35 PM, fradler said:

 

Pavicevic :classic_biggrin:

 

Covek je skroz u pravu. Koliko smo legitimnih igraca videli koji dodju u Evropu, pa ne mogu da budu ni prva violina (po ucinku) ni sopstvene ekipe a ne malo sire, a da je NBA jak kao nekad oni bi to bez problema bili. U NBA se vec 20 godina igra rekreativna kosarka, i takav pristup stvara igrace koji ne mogu da funkcionisu u sistemu, a ipak nisu dovoljno kvalitetni da igrajuci sam protiv svih budu ucinkoviti.

 

OK, niko ne spori da najboljih 30-40 igraca tamo bi to bili i u Evropi, ali neki stoti igrac tamo, to dodje otrpilike cetvrta opcija u svom timu, bar trecina takvih ne bi mogal uspeti u Evropi (kad kazem uspeti to znaci biti najbolji u svom timu), a onda kad krenu ovi sto i inace dolaze, koji ne mogu ni u 10 u nekom timu tamo, dakle nisu u 300 najboljih u ligi, a neretko ni u 15, jasno otkud takav utisak. Dakle krem jeste i dalje tamo, ali sve sem toga ni tamo vise ne vredi 3 pis....a boba.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Romantik said:

 

Covek je skroz u pravu. Koliko smo legitimnih igraca videli koji dodju u Evropu, pa ne mogu da budu ni prva violina (po ucinku) ni sopstvene ekipe a ne malo sire, a da je NBA jak kao nekad oni bi to bez problema bili. U NBA se vec 20 godina igra rekreativna kosarka, i takav pristup stvara igrace koji ne mogu da funkcionisu u sistemu, a ipak nisu dovoljno kvalitetni da igrajuci sam protiv svih budu ucinkoviti.

 

OK, niko ne spori da najboljih 30-40 igraca tamo bi to bili i u Evropi, ali neki stoti igrac tamo, to dodje otrpilike cetvrta opcija u svom timu, bar trecina takvih ne bi mogal uspeti u Evropi (kad kazem uspeti to znaci biti najbolji u svom timu), a onda kad krenu ovi sto i inace dolaze, koji ne mogu ni u 10 u nekom timu tamo, dakle nisu u 300 najboljih u ligi, a neretko ni u 15, jasno otkud takav utisak. Dakle krem jeste i dalje tamo, ali sve sem toga ni tamo vise ne vredi 3 pis....a boba.

 

 

Evo npr random liste od top 100 igrača u NBA: https://nbarankings.theringer.com/rankings

 

Bogdan Bogdanović nije ni u 100 ovde, a u EL bi bio (daleko) najbolji igrač.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Evo npr random liste od top 100 igrača u NBA: https://nbarankings.theringer.com/rankings

 

Bogdan Bogdanović nije ni u 100 ovde, a u EL bi bio (daleko) najbolji igrač.

 

pri cemo je manje bitno tih top 100 ili 200 igraca, vec to sto igraci koji su, iz raznoraznih razloga granicni u nba, tj nisu mogli da obezbede duzi ugovor, zakon u evroligi: larkin, clyburn, mike james, lloyd

 

nba se igra rekreativno je stvarno bezveze tvrdnja za kosarkaski forum.

za komentare na b92, okej; za komentare na sport klubu ispod vesti, vec nije.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam čemu stalno taj elitistički stav. Da, u NBA igraju najbolji igrači na svetu ubedljivo. Da li je to i najbolja košarka je stvar ukusa.

 

Činjenica je da gomila igrača igra ležerno regularni deo sezone do plejofa. OK, razumljivo je donekle zbog dužine sezone i čuvanja psiho-fizičkog zdravlja da se igrači štede plus postoji taj momenat "igranja za raju" gde se ne prave neki "taktički" faulovi i dopuštaju se često protivniku lagani koševi, a uz to sudije poprilično štite igrače u napadu.

 

Ja bih recimo voleo da vidim u NBA regularki onakav hustle koji sam gledao na KKP-Armani poslednjih 15 minuta u jednoj EL regularnoj tekmi. Da vidim svakog igrača u stavu, nenormalna trčanja, preuzimanja, udvajanja i onda odgovor napada na to. Verujem da bi uz vrhunski talenat koji poseduju NBA nosioci to bila perverzija od košarke. Za mene je to suština košarke. Vrhunska borba iz koje se nagrađuješ nekim neverovatnim koševima u napadu. No, nažalost, do plejofa, mi vidimo samo obrise toga u nekim trenucima. I ne radi se o tome da ti igrači to ne znaju bolje da urade od ovih koji igraju EL. Zapravo mogu verovatno na mnogo višem nivou to sve da rade i mogu to da rade svako veče i onda me baš frustrira kada gledam tu ležernost.

 

Opet, kao što rekoh, to je stvar ukusa i lepota je u oku posmatrača.

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja recimo nikad nisam poricao da je NBA najkvalitetnija liga na svetu, da generalno najveci broj najboljih igraca igra tamo jer tamo je lova. Ali taj stav da je u NBA bukvalno sve najbolje u ovom trenutku nema veze sa realnoscu. Ima puno igraca koji igraju u Evropi koji su bolji od podosta igraca u NBA, a tamo ima puno "vodonosa" igraca, u fizickom prajmu, koji rade prljave poslove.

 

Drugo je, sto kazes, nivo kompetitivnosti naspram showprograma, koji mene neretko natera da promenim kanal ili se uspavam. 

 

A trece je licno. Odvratan mi je taj snobizam i bezobzirnost da sebe nazivaju svetskim prvacima. Ne niste...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Citava ta prica je usled igraca koji je vec bivsi jer je ocekivao da ce biti prva opcija i da igra 35+ mpg, kad mu je saopsteno da to nece biti slucaj pokupio se i posao. Mislim da niko ne zivi u zabludi da je ova kosarka evropska bolja od NBA no samo jbg, nijesu svi koji su bili u NBA krojeni za Evropu i projektovani da budu neke dominantne zvjeri koje niko ne moze da cuva. U sustini ego clash sa obje strane i ispalo ovako ruzno i nezgrapno receno.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MrTwister said:

Citava ta prica je usled igraca koji je vec bivsi jer je ocekivao da ce biti prva opcija i da igra 35+ mpg, kad mu je saopsteno da to nece biti slucaj pokupio se i posao. Mislim da niko ne zivi u zabludi da je ova kosarka evropska bolja od NBA no samo jbg, nijesu svi koji su bili u NBA krojeni za Evropu i projektovani da budu neke dominantne zvjeri koje niko ne moze da cuva. U sustini ego clash sa obje strane i ispalo ovako ruzno i nezgrapno receno.

 

Mogu da se slozim, ali definisi termin "bolja kosarka" i to nije jedna definicija, puno je tu afiniteta. Postoje evropski igraci, a najocigledniji primeri su Bodiroga i Teodosic, koji nikad ne bi uspeli u NBA, ali kosarkaski gledano su bogovi za 60% NBA lige. Pa ti kad gledas neke poteze igraca u NBA ti pomislis ima li ovaj decko mozak. Zabijanje u tri igraca u petoj sekundi napada, sutevi sa 9 metara, napadi 1 na 5 malte ne, pa ciglarenje kad krene, muka te uhvati.

 

To ne znaci da je NBA slaba, taman posla, tamo igra vecina najvecih talenata. Ali recimo nivo takmicenja od starta do kraja, tenzija, volja za pobedom, iz takmicarskog ugla Evroliga gazi NBA.

Link to comment
Share on other sites

daklem, postoje dve razlicite teme / teze:

 

1 "u nba se igra rekreativna kosarka"

- ne igra se, mrzi me da objasnjavam ocigledne stvari

2 legitimni nba igraci dodju u evropu i pokazu nista

- na jednog nba poznatog igraca koji u evropi nije uspeo da pokaze sta ume, iz raznoraznih razloga, uglavnom zbog nedostatka suta -> postoji 100 fringe nba igraca koji su bili medju najboljima u evropi

 

i tako

Link to comment
Share on other sites

Jest ali ubačena je i treća tema: U Evropi se igra bolja košarka.

 

Što, u slučaju definicije "bolje košarke" kao "jači timovi, bolji igrači, viši nivo igre u maksimumu" očito nije tačno.

Ali u slučaju definicije "bolje košarke" kao "zanimljivija košarka, veći užitak za gledanje" može biti tačno (meni def jeste, van NBA plejofa), ali nije objektivno merljivo.

Edited by Smrtokapa
bukva
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, uini said:

daklem, postoje dve razlicite teme / teze:

 

1 "u nba se igra rekreativna kosarka"

- ne igra se, mrzi me da objasnjavam ocigledne stvari

2 legitimni nba igraci dodju u evropu i pokazu nista

- na jednog nba poznatog igraca koji u evropi nije uspeo da pokaze sta ume, iz raznoraznih razloga, uglavnom zbog nedostatka suta -> postoji 100 fringe nba igraca koji su bili medju najboljima u evropi

 

i tako

 

Ima i to što kad se igraju reprezentativna takmičenja NBA igrači uglavnom budu daleko najbolji u svojim ekipama.

 

Moram da priznam da se i meni do NBA PO češće gleda random EL kompetetivna košarka gde se grize i svi su u stavu u odnosu na neko iživljavanje gde obe NBA ekipe idu na preko 120 poena, gde kad neko krene na kucanje ostali se sklanjaju jer "business decision" da ne završe na posteru + ogromna tolerancija na korake, tretman zvezda i običnih NBA prolaznika itd, ali mislim da svake večeri gde se igra više od 3 NBA utakmice bude bar jedna dobra gde jednostavno nemaš tehnički inferiorne igrače ili čak i kad jesu, u pitanju su superiorni fizikalci. Jedno je stvar afiniteta a drugo objektivan kvalitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne samo superiorni fizikalci, vec uglavnom i superiorni kosarkasi igraju tamo

 

sto se tice regularne sezone, trecinu ekipa odbacis ali one dve trecine su prosto dobar basket, pa sad, imaju lenjih dana ali i tada ima sta da se vidi

glupo je pricati kako je nesto rekreativno kada se skoro svi bore za plejof

54 minutes ago, Smrtokapa said:

Jest ali ubačena je i treća tema: U Evropi se igra bolja košarka.

 

Što, u slučaju definicije "bolje košarke" kao "jači timovi, bolji igrači, viši nivo igre u maksimumu" očito nije tačno.

Ali u slučaju definicije "bolje košarke" kao "zanimljivija košarka, veći užitak za gledanje" može biti tačno (meni def jeste, van NBA plejofa), ali nije objektivno merljivo.

 

onda je to prosto zanimljivija kosarka, ne i bolja i ciao

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, pendulum said:

Ne znam čemu stalno taj elitistički stav. Da, u NBA igraju najbolji igrači na svetu ubedljivo. Da li je to i najbolja košarka je stvar ukusa.

 

Činjenica je da gomila igrača igra ležerno regularni deo sezone do plejofa. OK, razumljivo je donekle zbog dužine sezone i čuvanja psiho-fizičkog zdravlja da se igrači štede plus postoji taj momenat "igranja za raju" gde se ne prave neki "taktički" faulovi i dopuštaju se često protivniku lagani koševi, a uz to sudije poprilično štite igrače u napadu.

 

Ja bih recimo voleo da vidim u NBA regularki onakav hustle koji sam gledao na KKP-Armani poslednjih 15 minuta u jednoj EL regularnoj tekmi. Da vidim svakog igrača u stavu, nenormalna trčanja, preuzimanja, udvajanja i onda odgovor napada na to. Verujem da bi uz vrhunski talenat koji poseduju NBA nosioci to bila perverzija od košarke. Za mene je to suština košarke. Vrhunska borba iz koje se nagrađuješ nekim neverovatnim koševima u napadu. No, nažalost, do plejofa, mi vidimo samo obrise toga u nekim trenucima. I ne radi se o tome da ti igrači to ne znaju bolje da urade od ovih koji igraju EL. Zapravo mogu verovatno na mnogo višem nivou to sve da rade i mogu to da rade svako veče i onda me baš frustrira kada gledam tu ležernost.

 

Opet, kao što rekoh, to je stvar ukusa i lepota je u oku posmatrača.

 

Nije to stvar ukusa nego stvar zdravog razuma. Ta teza je ista onoj da se "u Srbiji živi bolje nego na zapadu", jer brate kafana, rakija, zezanje, lake žene itd.

 

Evropska košarka je poluamaterski sport, trka istih pacova+sudijski lobiji, golo sranje koje održava par zemalja kroz državne budžete ili državne tajkune. Osim par plejof šibanja, limunadica na nivou G lige. Svaki drugi F4 festival ciglarenja i Boža Limož tuče. Samo staviti Nba kao elitni sport u komparaciju sa ovim našim smećem je teška budalaština i uvreda za isti. To što mi volimo da gledamo i što je naše je skroz drugi padež. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...