Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

163 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

@Sharp Ne znam gde nam je tema o pravilima... ili je ne vidim ili je nema.

 

Elem, ako si gledao derbi znaces na sta mislim ali opisacu svejedno.

 

Igrac Zvezde sutira, lopta se odbija od kosa, centar Zvezde je odbija jako, ona prelazi preko pola, dolazi do igraca Zvezde, a sudije sviraju back court. Jel to ispravna odluka?

Link to comment
Share on other sites

Najsmjesnije mi je kod aba sudija njihov fetis da nesto moraju da sviraju u odredjenim situacijama iako bi prosto ako nisu sigurni ili ako nije cista situacija morali i bilo bi prirodnije da nista ne sviraju. Nije sramota nista ne svirat'. A takvih situacija je mnogo na svim utakmicama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2023 at 8:05 PM, goldberg said:

Jos malo zanimljivosti vezane za Zadar i Megu (koji igraju u sledecem kolu):

 

I jedni i drugi imaju uzasan sut za 3 poena i sa linije slobodnih bacanja. U Zadru samo Bozic (15/38) i Dreznjak (18/33 ili cak 54%!) imaju pristojne procente, a onda idu Ramljak (0/14!), Lakic (6/25!), Vujacic i Mekic po 1/8. Ono sto je zanimljivo je da Dreznjak ima samo 13/25 sa linije penala, dakle losiji procenat suta nego za tri poena sto mislim da do sada nije vidjeno u ABA ligi. Zadar je na poslednja tri meca promasio cak 24 slobodna bacanja!

 

 

 

Lakic je 3 od tih 6 dao protiv Derbija.

 

Zar si zaboravio cuvenog Pavlicevica, i ove sezone je u ligi, kada je imao identicnu situaciju dok je igrao za Sutjesku?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...