Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

178 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

9 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Ja mislim da je Pešić iskusno okrivio aba ligu kao krivca jer nije diplomatski da kaze najvećim klubovima da treba da stvaraju mlade igrače i da njima daju sansu. Tj da krivicu svali na klubove. A takav scenario bi se desio u roku od 3 godine u KLS-u. Neminovno. Ne bi bilo potrebe za skupim strancima i skupim domaćim povratnicima, jer znas da te na kraju niko ne SMIJE pobijedit...

Po meni nema to toliko veze sa Zvezdom i Partizanom koliko sa razvojem/oporavkom kosarkaskih centara po Srbiji.

Subotica, NS, Valjevo, Cacak, Nis, Leskovac, Kg da svako u par godina stvori po 1,2 reprezentativca mi smo na konju.

 

Kao sto neko napisa ima strucnih ljudi u Srbiji, a sad ima i novca za sport. Samo treba postaviti prave ljude na pravo mesto.

Samo tesko da ce SNS kadar proci mimo tokova novca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Ozbiljno poredis potencijal klupskog fudbala i kosarke? Jedan sport pruza mogucnost klubovima da zaradi milione od evropskih takmicenja i od transfera igraca, u drugom sportu klubovi treba da finansiraju elitno evropsko takmicenje.

 

Vrlo ozbiljno poredim potencijal srpskog klupskog fudbala i košarke. Koje tačno rezultate ostvaruju srpski klubovi u fudbalu?

 

13 hours ago, goldberg said:

Srbija nije ni Spanija, ni Francuska, ni Turska i ne moze da ima 10 jakih klubova. Hajde da prestanemo da se zamlacujemo sa time, kao da smo USA i sve vrvi od kosarkaskih talenata i kolicine novca koja se ulaze.

 

Ono sto Srbija moze da ima to je nekih 4-5 jakih klubova, ja te pitam sta je ikoga sprecavalo da napravi nesto bolje od filijale, kluba koji razmenjuje igrace sa filijalom i menadzerskog kluba? Nikako da odgovoris na to pitanje.

 

U svim nabrojanim prvenstvima isto tako imaš 2-3 dominantna kluba, po imenu i reputaciji u Evropi, ali razlika između njih i nas je što ostali klubovi takođe imaju šansu da naprave neki rezultat ako pametno rade.

 

Naravno da ne vrvi od novca koji se ulaže ovde, to je jasno (sem u KKCZ i KKP). Upravo to i sprečava bilo kakav razvoj ostalih košarkaških centara, nego se samo pravi sve veći jaz između dva kluba i ostalih. Beonegro ti je mnogo bolje nego ja objasnio potencijal te lige i da mi imamo košarkaške centre sa tradicijom. 

 

Mi nikad ne možemo biti USA iz prostog razloga zato što oni imaju 50 saveznih država i njihov pool talenata će uvek biti veći nego naš. Ali je naš pool talenata ogroman kad se uzme u obzir kako se radi u mlađim kategorijama i da je Srbija država sa jedva 7 M stanovnika. 

 

13 hours ago, goldberg said:

Naravno da je razlog, ako cemo da imamo prvenstvo u kojem ce stalno da se prica "dok god KKP ima ovakvu upravu ne treba da brinemo za titulu" (kao da niko drugi ne postoji i ne takmici, sto je, nazalost, realnost), ako ce u svakoj hali kada gostuje KKCZ da se cuje "ooo, zgazi ih sve...", a kada gostuje KKP "Partizane, napadaj!", onda hajde da ne prizivamo takvo prvenstvo.

 

Znači ABA treba da postoji jer će hrvatski, bosanski, slovenački i (možda) crnogorski klubovi navijati protiv KKCZ i KKP, makar zbog nacionalizma? Nadam se da nisi ozbiljan.

 

13 hours ago, goldberg said:

Nije niko zato sto se i KKCZ i KKP ponasaju kao Fenerbahce i Efes i dovode koga pozele, trose milion ili dva miliona evra samo za ugovor jednog jedinog igraca. 

 

Ti mislis da bi se nesto magicno promenilo kada bi se igrala domaca liga sa mocnim Borcem iz Cacka, Spartakom iz Subotice, Vojvodinom i Megom (FMP da i ne pominjemo)?

 

Promenilo bi se kada bi se neko ozbiljno posvetio formiranju, infrastrukturi te lige i kad bi se raščistio izmet koji se nakupio u foteljama. Naravno, nije moguće da se to desi u SNS eri tako da Kari priča u prazno. 

 

13 hours ago, goldberg said:

Hajde malo realnosti - ti kazes, drzava treba da uzme KKP i KKCZ i da nekom drugom. Sto to sad ne uradi pa da imamo KKP, KKCZ i jos tri kluba sa pribliznim budzetima? Ko ili sta je smetnja tome? Ja cu ti reci sta je smetnja, to sto se podrazumeva da KKP i KKCZ treba da budu klubovi koji uveseljavaju narod i bore se za trofeje, ali eto, mora da postoje i ostali koji ce da imaju "nesto para" pa da razvijaju igrace za te klubove. Ako je tako, onda bolje da takvi klubovi ni ne postoje, pa da se sve slepo urusi.

 

Domaća liga bi stopirala i taj politički momenat da KKCZ i KKP moraju dominirati nad klubovima iz ostalih ex-Yu zemalja. Svima nam je jasno da se oni trenutno koriste u političke svrhe više nego ikada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fudbalska super liga je pre par godina bila na desetom mestu u Evropi, ispred Ukrajine, Češke, Švajcarske, Belgije, Turske, Grčke itd. Sve države koje mnogo više novca ulažu od nas. Veliki uspeh koji se rodio ni iz čega i pokazao da postoji veliki potencijal u našem fudbalu samo kada bi želeli da tu ligu malo urede. Verovatno bismo se zadržali neko vreme u top 15 liga da SNS nije postavio najnesposobniju upravu u istoriji svih uprava u FK Partizan. Prezimljavanje dva fudbalska kluba u Evropi je po meni mnogo veći uspeh nego veštačko upumpavanje novca u dva košarkaška velikana koja onda kupuju učešće u elitnom takmičenju istim tim novcem.

Edited by Мџе
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Imali smo nekoliko dobrih sezona dva kluba ali nam se baš, baš potrefilo da su Turska, Grčka i Belgija beležile najslabije rezultate u ovom veku, a pritom su Česi, Švajcarci, Kiprani, Hrvati poprilično pali. Na sve to dodaj izbacivanje Rusije, tada 9. na listi, pa onda ozbiljnu štetu koju trpi Ukrajina od 2014. gde su se ugasili Metalist i Dnjepar (posle vaskrsao ali mislim da su možda samo do grupa LK dogurali) a do tada su imali baš ozbiljne ekipe, stadione, vlasnike, lovu i rezultate u LE. 

 

Suštinski, mi smo se na ogromnu kenjažu lansirali do 10. mesta (bukvalno neverovatno) i umesto da smo iskoristili nezapamćeno srećne okolnosti da malo razdrmamo klubove, uložimo, država je rešila da još i ohrabri i stane u zaštitu V&V govnara i dopusti da Partizan padne na najniže grane svoje, makar moderne, istorije.

 

Inače, to 10. mesto je i teret jer smo dobili 5. tim u Evropi, što znači da sve što Partizan i Zvezda potencijalno učine se deli sa 5 umesto sa 4, tako da će ovaj sunovrat potrajati još malo. Dakle nakon vanserijske sreće i par ok sezona na terenu mi smo dopustili ovaj tragičan 1-2-27 skor u poslednjih 30 utakmica u Evropi. 

Link to comment
Share on other sites

Pa poklopili su se neki rezultati za 10. i 11. mesto lige ali klubove iz tih država su i Zvezda i Partizan ostavljali pozadi u borbi za Evropu. Nije nam niko poklonio već smo sami izborili i to bez neke ogromne podrške vlasti za fudbalske standarde. Neko padne a neko ustane, tako to ide jbg. Rat je Ukrajini ali je rat bio i kod nas koji nam je razorio fudbalske klubove takođe tako da to su stvari na koje ne možemo da utičemo. Da nije bilo rata i sankcija već mirnog razilaženja i Zvezda i Partizan bi igrali zime u LŠ 90-ih kao što je to radio Dinamo iz Kijeva, Pao, Spartak iz Moskve, Hajduk, Olimpijakos itd.

 

Liga je sada pala na između 18. i 20. mesta što je opet uspeh s obzirom da smo ostavili zemlje iza nas koje imaju bolja sponzorstva i uređenije lige. Nova i bolja uprava Partizana bi nas vratila negde na blisku borbu za 15. mesto verovatno. 

Edited by Мџе
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2024 at 11:04 PM, quentin said:

Pominjali su se, ali ja nisam vidio ništa zvanično.

 

Od danas je i zvanicno. 

 

Mason, Prepelic, Andjusic, Abass, Dangubic - zanimljiva spoljna linija. Pod kosem su slabi i tu bi trebalo dovesti neka skuplja imena. 

 

On 7/25/2024 at 8:33 AM, DameTime said:

Znači ABA treba da postoji jer će hrvatski, bosanski, slovenački i (možda) crnogorski klubovi navijati protiv KKCZ i KKP, makar zbog nacionalizma? Nadam se da nisi ozbiljan.

 

Domaća liga bi stopirala i taj politički momenat da KKCZ i KKP moraju dominirati nad klubovima iz ostalih ex-Yu zemalja. Svima nam je jasno da se oni trenutno koriste u političke svrhe više nego ikada.

 

Odgovoricu samo na ova dva pasusa. 

 

Prvo, domaca liga je borba dva tigra i 8-10-12 domacih macaka (medju kojima razlika mozda i postoji, ali je neznatna). To nikoga ko voli sport ne bi trebalo da interesuje, jednostavno je i dosadno i besmisleno. Zna se sta ce uvek da se desi, tigrovi ce da lagano "pobede" protiv macaka i onda ce da se pokolju medju sobom ko je najbolji. 

 

Da bi domaca liga postala iole smislena, resenje nije da zamenis neke domace macke sa malo vecim psima i da kazes, eto, sad imamo jace takmicenje medju tim zivotinjama, mozes da ubacis i nekog vuka, svejedno je jer ce epilog biti isti. 

 

Resenje je da imas takmicenje u kojem nece biti cudo da 2. po snazi bude losiji od 3. ili 4., 4. od 6. i tako dalje. 

 

Da bi to postigla potrebno je ili da nadjes kompaniju koja ce da ulozi 3-4-5 miliona evra u neki klub (moze KKCZ da spadne na 7 miliona evra sa ovih 20 i dalje ce biti nepobedivi protiv prosecne domace ekipe sa nekoliko stotina hiljada evra godisnje) ili da imas klub koji moze da okupi odredjen broj ljudi cija je zelja da taj klub osvoji titulu, pa da drzava sipa 3-4 miliona evra u taj klub. 

 

I ti i Pesic i ostali zagovornici "da razvijamo nase, a ne neke hrvatske i slovenacke centre" projekta ne mogu da kazu koji su to klibovi koji ce sutra da pobede KKCZ ili KKP u finalu domaceg prvenstva ili KRK. A ako je ideja samo da imamo 4-5 Igokea, a da 95% ljudi ne zanima niata drugo osim dueli dva vecna ucesnika finala, onda treba ostaviti ovako kako jeste jer je ta vizija i besmislena i dosadna. 

 

Inace, imas jaku grcku ligu u kojoj dva kluba ne samo da dominiraju nego ne mogu da smisle jedni druge. Bas to treba da nam bude uzor. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Odgovoricu samo na ova dva pasusa. 

 

Prvo, domaca liga je borba dva tigra i 8-10-12 domacih macaka (medju kojima razlika mozda i postoji, ali je neznatna). To nikoga ko voli sport ne bi trebalo da interesuje, jednostavno je i dosadno i besmisleno. Zna se sta ce uvek da se desi, tigrovi ce da lagano "pobede" protiv macaka i onda ce da se pokolju medju sobom ko je najbolji. 

 

A šta je ABA liga? Borba dva tigra i 14 mačaka, ali onih koje doputuju iz Crne Gore, Hrvatske, Slovenije, Dubaija... xD 

 

8 hours ago, goldberg said:

Inace, imas jaku grcku ligu u kojoj dva kluba ne samo da dominiraju nego ne mogu da smisle jedni druge. Bas to treba da nam bude uzor. 

 

Pošto su trenutno odnosi između KKP i KKCZ super, prosto cveta cveće i vole se... 

Link to comment
Share on other sites

Da nema regionalne lige u Zvezdi i Partizanu bi bilo dosta manje para, a taj ostatak ne bi završio u drugim srpskim klubovima i nikakvog oživljavanja centara ne bi bilo.

Najvažniji razlog zašto Vučić sipa u blizance je regionalna dominacija. Jednostavno, lik je šovinista i mrzitelj koji doživljava serijske orgazme dok Zvezda i Partizan igraju ABA finale, a Cibona (koja mu je nabijala navijačke komplekse dok je bio klinac) se raspada. Nema tu nikakvog dugoročnog plana ni ideje.

Evroliga mu nije naročito bitna, osim učešća i nekakve prepoznatljivosti. Bitno je biti bolji od Hrvata, Slovenaca, Crnogoraca...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svakakve maštovite priče se vezuju za Vučićev motiv u košarci, a kako se situacija menja, tako se menjaju i teorije.

Od 2014. je važila priča da hoće da ugasi Partizan, a da značajan predstavnik Srbije u Evropi i regionu bude samo Zvezda.

Onda je od 2018-19. taj narativ malo ublažen. Neće da ugasi Partizan, nego hoće da Partizan uvek bude drugi i da predstavlja ikebanu Zvezdi, pa da se on time još i više naslađuje nego da je ugašen.

Od 2021. je priča o potpunom zlostavljanju Partizana još malo utihnula (tipa, došao je Željko, kome ni Vučić ne može ništa, iako pokušava), gašenje i milioni ne idu u istu rečenicu, pa je narod našao novu mantru: Vučiću je sad najveće zadovoljstvo da zlostavlja region, pa da im, time što finale ABA lige uvek igraju Par i Zve, pokaže da mu je najveća patka.

Lično, navijam da srpski klubovi izađu iz ABA, da se formira srpska liga kako god je zamislio Piroćanac (verujem mu), a da onda Vučića pljujemo kako hoće svoju moć i fetiš da pokaže time što je uložio u ligu i ostale klubove, pa je srpska liga (npr) među 5-6 najjačih u Evropi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni smeta što država bukvalno 70 godina troži pare poreznika ove zemlje na dva sportska društva. 

 

Tebi smeta što KKCZ nije dobila deo tih para između 2007 i 2011.

 

Nismo isti.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MikiMilane said:

Meni smeta što država bukvalno 70 godina troži pare poreznika ove zemlje na dva sportska društva. 

 

Tebi smeta što KKCZ nije dobila deo tih para između 2007 i 2011.

 

Nismo isti.

 

 

Samo sam ti odgovorio da nije bas svaka vlast jer si napisao svaka, onda si shvatio pogresno.

 

Sto se tice trosenja novca, nemam problem s tim. Na toliko xy stvari je ova vlast trosila novac, razne afere sa milionima novca, ne vidim problem sto se ulaze u kosarkaske klubove, cak sta vise vidim to kao jednu od retkih pozitivnih stvari. Srbija je zemlja kosarke, bila i bice, i tako se i promovise zemlja na neki nacin kroz kosarku i klubovi imaju interes a vlada i veliko interesovanje kod naroda odnosno navijaca. Ako ces mi na pricu lece se deca sms-ovima i treba izgraditi jos vrtica i bolnica za taj novac, shvatices da je novac koji se ulaze u kosarku premali na godisnjem nivou koliko je otislo viska miliona i miliona na neke autoputeve, na premijer ligu ili na expo. Drugo mnogo dece, pa i dece sa smetnjama si imao prilike da vidis kako istinski uzivaju u svemu ovome, verovatno im je to jedan od retkih izvora srece. Primera ima na obe strane, samo nekih 7-8 ovako iz glave koji su zabalezeni u javnosti. Dosta dece sam vidjao napolju po terenima u majicama/dresovima Pantera, Nanelija ili one majice the trojka Zvezdine ili Teodosica ili jednostavno samo imitirajuci ih i obavezno pri sutu izgovaraju ime svog omiljenog igraca. Bolje to sve nego da sede kuci na tabletima, jasno je da sve vise ide ka tome, al ono eto bar malo utice ovo a sigurno da puno utice. Kao nekad kad se pola klinaca lozilo na tenis kad je bio neki pocetni veci hajp oko Djokovica. Da je Zvezda u situaciji da joj igraju neki Subotic, Drca, Cvetkovic i Milosevic a u Partizanu neki Vrabac, Andric i Ratkovica ovih stvari iznad ne bi bilo, to ne bi puno ljudi gledalo ni na tv-u, hale bi bile prazne  itd.

 

Nije sve u novcu, ima ono malo kao ljubav, sreca, kosarka u prvom planu... Mozes opet ti meni o moralu, da drzava trosi pare na tu istu kosarku od poreznika zemlje, al mogu i ja tebi da je po meni ludost baviti se stvarima koje ne mozes da promenis. Ako je nesto moguce promeniti, treba menjati gde se to moze menjati (svakako ne pisati na rendom forumu koji ne cita niko ko je vlast) ako se to ne moze menjati onda treba razumeti i razlikovati sta je moguce a sta nemoguce promeniti. U ovoj situaciji je to nemoguce promeniti i po meni se samo moze otici u neku frustraciju baviti se tame dok zasigurno nista ne mozes da promenis, a frustracija nije dobra ni po covekovo zdravlje pride utice negativno na okruzenje. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2024 at 1:39 AM, goldberg said:

(moze KKCZ da spadne na 7 miliona evra sa ovih 20 i dalje ce biti nepobedivi protiv prosecne domace ekipe sa nekoliko stotina hiljada evra godisnje)

 

Dobro je, na momenat sam mislio da si zaboravio Zvedin budžet.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2024 at 1:58 AM, MikiMilane said:

Meni smeta što država bukvalno 70 godina troži pare poreznika ove zemlje na dva sportska društva. 

 

Tebi smeta što KKCZ nije dobila deo tih para između 2007 i 2011.

 

Nismo isti.

 

 

Uopšte nije to poenta. Čovek ti je napisao fakat da je u jednom trenutku od strane vlasti postojao pokušaj da se Zvezda pusti niz vodu.

 

To nema skoro nikakav uticaj na tvoju tačnu konstataciju da je praktično od početka i jedan i drugi klub finansiran od države i da je to loše. Samo ti je izneo činjenicu da je u tom periodu Zvezda bila diskriminisana.

 

I Partizan je bio u problemu, u onom periodu kada su ih vodili Božić, Čanak i sl... ali je to trajalo čini mi se maksimalno dve sezone i nije bilo ni blizu strašno kao ovo u Zvezdi.

 

Ne menja mnogo, ali ti je BOK napisao istinu.

On 7/28/2024 at 2:59 AM, Brat od Korneta said:

Nije sve u novcu, ima ono malo kao ljubav, sreca, kosarka u prvom planu... Mozes opet ti meni o moralu, da drzava trosi pare na tu istu kosarku od poreznika zemlje, al mogu i ja tebi da je po meni ludost baviti se stvarima koje ne mozes da promenis. Ako je nesto moguce promeniti, treba menjati gde se to moze menjati (svakako ne pisati na rendom forumu koji ne cita niko ko je vlast) ako se to ne moze menjati onda treba razumeti i razlikovati sta je moguce a sta nemoguce promeniti. U ovoj situaciji je to nemoguce promeniti i po meni se samo moze otici u neku frustraciju baviti se tame dok zasigurno nista ne mozes da promenis, a frustracija nije dobra ni po covekovo zdravlje pride utice negativno na okruzenje.

 

Jel stvarno veruješ u ovo što si ovde napsao? Ako zaista u ovo veruješ, Vučić je uspeo i vladaće dok ne crkne.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Uopšte nije to poenta. Čovek ti je napisao fakat da je u jednom trenutku od strane vlasti postojao pokušaj da se Zvezda pusti niz vodu.

 

Pa sad, fakat... u starom kornetovskom stilu uzet je neki tekst, neka info i uklesano da u periodu 2007-2011 nije bilo državnog sponzora. Pa ko hoće neka gugla, proverava, čita arhivirane sajtove iz tog perioda i novinske naslove. Provuče se tu Cockta, Lukoil, pa onda opet Telekom...

 

U istom tekstu piše da je sponzorstvo KK Partizan od strane Telekoma iznosilo 650k evra godišnje. Jeste situacija 14 godina kasnije znatno drugačija, efekat inflacije, ali to je kurčev novac i za tadašnji period. Imaš Vesićev intervju kada je ona DS ekipa došla u Zvezdu gde tvrdi da je uneto tipa 16-20 miliona za četiri sezone. Stari je to lažov ali neka je i duplo manji iznos, toliko o tih moćnih 650k. 

 

Činjenica je da je u jednom trenutku pušteno niz vodu ali kao i sa budućom situacijom Partizana, potrebno je gledati malo širu priču i kako je subjekat otišao niz vodu. U periodu koji Kornet pominje FK Partizan je dočekao grupnu fazu LŠ bez naslovnog sponzora sa 30k evra za Radišu Ilića, gde je EPS došao kao spasilac sa tričavih 800k jura u septembru tik pred utakmicu sa Arsenalom. KK koji je dolazio do klimaksa svoje moći u regionu je imao 650k jura državnog sponzorstva i prebijanja kroz avio karte. Ne treba bukvalisati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sto je EPS spasavao FKP sa 800k eura samo govori koliko se lose poslovalo u tom periodu, ali je sve bilo prihvatljivo samo zato sto je bitno da se bude bolji od cigana. Partizan je tada bio visestruki prvak drzave i ucesnik euro takmicenja, sa jako dobrim izlaznim transferima godinama unazad (Jovetic, Ljajic, Tosic, Smiljanic, Obradovic...). Nesto slicno je i u FKCZ danas, dok se osvajaju titule niko se nece ozbiljnije pozabaviti finansijama i lopovlukom unutar kluba. Ovo nema veze toliko sa temom koju ste naceli, samo mi je zanimljiva slicnost. 

 

A sto se tice KKP, verujem da je tih godina finansiranje bilo slicno kao i danas, tj da je najveci deo novca isao preko "privatnih" sponzora i direktno od KSS ili grada Beograda. Tako da, taj iznos od 650k evra Telekoma sigurno nije bio ni najveci ni jedini prihod od drzave.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, СтелаРоса said:

A sto se tice KKP, verujem da je tih godina finansiranje bilo slicno kao i danas, tj da je najveci deo novca isao preko "privatnih" sponzora i direktno od KSS ili grada Beograda. Tako da, taj iznos od 650k evra Telekoma sigurno nije bio ni najveci ni jedini prihod od drzave.

 

Naravno, zato i podvlačim onu kornetovu i Montoyinu fakat. Fakat koja može biti istinita ali da obmani jer su stvari malo drugačije funkcionisale.

 

17 minutes ago, СтелаРоса said:

To sto je EPS spasavao FKP sa 800k eura samo govori koliko se lose poslovalo u tom periodu, ali je sve bilo prihvatljivo samo zato sto je bitno da se bude bolji od cigana. Partizan je tada bio visestruki prvak drzave i ucesnik euro takmicenja, sa jako dobrim izlaznim transferima godinama unazad (Jovetic, Ljajic, Tosic, Smiljanic, Obradovic...). 

 

Kako toj tezi pomaže dovođenje Radiše Ilića, golobradog Raće i ostalih "kapitalaca"? Ili misliš da je navijačima bilo prihvatljivo sve samo da se bude ispred? Ako je to slučaj, baš si omašio. Đura i ekipa su jako brzo bili na tapetu i jako malo se guralo pod tepih, jer osim srećnih kvalifikacija te 2010. nismo imali mnogo razloga da se "zavaravamo". Najbolji igrači su uvek odlazili, zamene su bile baš, baš sumnjivog renomea i potencijala, a sve je kulminiralo kada je i trener došao u sukob sa upravom i dobio pedalu. Inače godina pre toga imali smo par sezona gde je Zvezda završavala bodovno osetno iza i jednom na 3. mestu (možda i dvaput, nebitno), ali isto toliko sezona se rešavalo u direktnim okršajima pred kraj sezone. Partizan je morao mnogo, mnogo bolje da iskoristi te sezone ali kao što si istakao to nije bio primarni motiv. Imaš i izjavu Stanojevića gde mu je Ružić hintovao da možda i nije u najboljem interesu Partizana da ponovo bude prvak. Kod vas postoje šeme koje ne štete klubu finansijski toliko jer se obrće lova i ulaže se baš lepa lova nazad u klub. Renoviran je stadion, omladinska škola, pokupljeni najtalentovaniji klinci, gurnuti ljudi u Grafičar, OFKu i IMT, kao i klinci, napravljen neki sistem razvijanja istih. I povrh svega toga uložene ogromne pare samo na obeštećenja, uz nekoliko baš jakih igrača preko Bosmana. Ništa od toga kod nas se nije desilo, sva lova je isparila bez da se Partizan išta okoristio.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...